Septembar 29, 2024, 08:31:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!  (Pročitano 14823 puta)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« poslato: Mart 25, 2011, 07:43:20 posle podne »
Pošto sam opet kritikovan kako previše pišem duboko-umne tekstove, a manje dajem konkretne programe za trening, odlučio sam da pokažem jednu od najboljih varijanti za razvoj kvrgavih bicepsa!

    U dalekoj praistoriji 90-tih godina prošlog veka par ortaka i ja okupljali smo se u mojoj letnjoj kuhinji adaptiranu u teretanu, znojili se i smrzavali na našem putu do većih mišića. Posebne radosti doživljavali smo na treningu za ruke. Sećam se da smo radili pregibe na Scott klupi do tih granica da smo jedan drugome morali odvajati prsteod E-Z šipke. Mišići su se toliko grčili da nismo svojevoljno mogli otpustiti hvat. Dobra stara vremena…danas bi vam verovatno rekli da se pretreniravate – ali ništa nije bitnije od intenziteta kada je u pitanju razvoj masivnih bicepsa.


Veliki bicepsi podrazumevaju veliku glavu

Tačnije dve velike glave, pošto je biceps satavljen od dva velika snopa mišića, ali ja sam mislio na ovu glavu koju imate na ramenima. Tačnije glava ne mora biti toliko velika koliko bi sadržaj glave trebao da bude zapreminski oveći. Ne znam za vas, ali u mojoj glavi ovo skroz pogrešno zvuči.

Nego da se vratim na temu. To koliko ste pametni će uticati na dimenziju bicepsa na sledeći način. Morate da naučite koji sve mišići čine velik biceps:


    * Dve glave bicepsa, unutrašnja  (kraća) i spoljašnja (duža).
    * Brachialis – mišić koji deli biceps i triceps i
    * Brachioradialis.

    Za kompletan razvoj velikih bicepsa potrebno je raditi sve ove mišićne grupe i to pravilnim redosledom.

Ako ne raste udri ga čekićom


Uvek početi trening Hammer pregibom. Brachialis je manji mišić sa spoljašnje strane ruke i obično dosta slab kod većine vežbača. Izbegavanjem rada na brachialisa ruka će vam izgledati manja, a povećava se šansa od povrede lakta.

    Ukoliko imate bolove sa spoljašnje strane lakta – razlog je verovatno slab brachialis.

Hammer pregib raditi bućicama, stojeći ili sedeći, obe ruke zajedno ili naizmenično – to je manje bitno. Bitno je da laktovi butu fiksirani i da se ne pomeraju napred. Brzina pokreta treba biti relativno spora uz konstantnu tenziju sa zadrškom u gornjoj poziciji pokreta.
Hammer pregib

    2 serije zagrevanja po 12 – 15 ponavljanja

    4 radne serije po 8 ponavljanja sa po 45 sec pauze između serija.

Video demonstracija vežbe:
http://www.youtube.com/watch?v=vtDhC4vD4SY&feature=player_embedded

Pregib na Scott klupi nije za špic bicpesa!


Kad god čujem glupost tipa – pregib na Scot klupi je za povećanje vrha bicepsa, jako se iznerviram. Ne postoji “špic” na bicepsu, kraj priče.

Pregib na Scotovoj klupi je verovatno jedna od najboljih vežbi za unutrašnju glavu bicepsa i to je upravo sledeća vežba koju treba ubaciti u trening za ogromne ruke.

Vežbu izvoditi ili pod uglom od 45° ili 90°. Bitno je da laktovi budu ispred tela da bi se pogodila unutrašnja glava bicepsa.

    Naravno svaki pokret gde se laktovi nalaze ispred tela radi unutrašnju glavu bicepsa, ali pregib na Scott klupi je najblja opcija.

Izvodite ovu vežbu sa bućicama, sa ravnom ili sa E-Z šipkom, to je manje bitno, samo da laktovi budu ispred tela.
Pregib na Scott klupi

    3 radne serije po 10 ponavljanja

    Izvoditi pokret sa konstantnom tenzijom, bez ispravljanja laktova u donjoj poziciji i bez opuštanja mišića u gornjoj poziciji.

Evo i video demonstracije:
http://www.youtube.com/watch?v=IldGas-8I9Y&feature=player_embedded

Stojeći pregib uvek na kraju


Znam da će sada nekoj masi prsnuti krv na uši, ali stojeći pregib umesto na početku treba raditi na kraju treninga za biceps. Verujte mi, pored toga što će vam ruke više rasti, imaćete manje bolova u ramenima. Tetive bicepsa se vezju za rame i prekomerne kilaže na stojećem pregibu utiču na zapaljenja tih tetiva i mogu voditi hroničnom tendinitisu.

Pokojni Vince Gironda je bio veliki pobornik stojećeg pregiba uz telo. Svaki pokret za biceps u kome se laktovi nalaze iza tela radi spoljašnju glavu bicepsa.

    Tek kada kreneta da radite ove pokrete, shvatite koliko vam prednji deo ramena pomaže dok radite klasičan stojeći pregib


    Ovo je stvarno jedinstven pokret i tek kada ga probate videćete šta znači pumpanje bicepsa.

Dakle pregib uz telo je moj izbor, ali možete raditi razne pregibe bućicama sedeći na kosoj klupi.
Stojeći pregib uz telo

    4 radne serije po 10 ponavljanja

    Kod ovog pokreta koristiti veću brzinu pokreta, bez konstantne tenzije i bez zadrški. Ova vežba dozvoljava ovkav stil izvođenja vežbe i vaš biceps neće imati izbora nego da raste.

Video demonstracija:
http://www.youtube.com/watch?v=04x3G_Vyh0I&feature=player_embedded

Šta smo danas naučili?

    * Biceps uvek početi sa vežbama za brachialis i brachioradialis. Ovde spadaju Hammer pregibi, pregibi obrnutim i neutralnim hvatom.
    * Unutrašnja glava bicepsa se najbolje pogađa kada se laktovi nalaze ispred tela.
    * Spoljašnja glava se maksimalno aktivira kod pregiba sa laktovima iza tela.
    * Brachialis bolje reaguje na sporije pokrete i konstantnu tenziju sa zadrškom u kontrakciji, dok dve glave bicepsa mnogo bolje reaguju na brže pokrete.
    * Kod Pregiba na Scot klupi ne opružati ruke do kraja da bi se ostvarila konstatna tenzija i umanjio rizik od povrede.
    * Stojeće pregibe šipkom raditi na kraju treninga, sa laktovima iza tela i uz veću brzinu pokreta.

Još samo da kažem reč dve o progresiji težina. Biceps je mali mišić i ne može da trpi velika povećanja kilaže. Tako da krenite sa kilažom koju možete podići 1 – 2 ponavljanja više od preporučenog u ovom treningu. Dakle ako kažem da vežbu treba raditi 10 ponavljanja, onda tu vežbu raditi sa kilažom koja može da se radi 11 – 12 ponavljanja. kako bi bili sigurni da će vam biceps napredovati onda gledajte da povećavate kilažu svaki drugi trening za biceps. Ukoliko ovo nije moguće povećavajte broj ponavljanja dok ne savladate sve serije sa po 2 – 3 ponavljanja više i onda povećajte kilažu i vratite se na zadat broj ponavljanja.





« Poslednja izmena: Jun 16, 2011, 03:43:15 posle podne Pedja_Petrovic »
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2011, 01:21:16 pre podne »
 Dobra je ideja ovakav redosled vežbi... Pokušaću da radim ovako da vidim da li će biti nekog napretka. Gde bi se ovde mogla ubaciti neka vežba sa sajlama?

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2011, 07:48:44 pre podne »
Ne moras se drzati ovih samo vjezbi i ovog rasporeda,da stalno pocinjes biceps sa cekicem... to je glupost,nego mijesaj ,nekad cekic uradi kao zadnju vjezbu teze ce ti biti a imaces bolji efekat nego na pocetku,na pocetku prva vjezba uvjek je vjezba za zagrijavanje bez obzira da je radis ..muski" ili ,,lagano".Sve u svemu ako hoces da bacis akcenat na misic nekom vjezbom radi je da bude zadnja ili predzadnja
p.s isto kao potisak sa ravne klupe za grudi ne moras uvjek raditi kao prvu ili drugu vjezbu...

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2011, 01:59:37 posle podne »
 Ok jasno, doduše hammer sam radio jako retko, pa kontam da tu imam mesta za napredak. A što se tiče mešanja, najčešće menjam redosled vežbi ali dvoručni pregib nikad nisam radio na kraju... :D Vredi pokušati! Ponekad kad hoću da presečem odradim 2-3 serije zgibova podvhatom pa šokiram biceps (i leđa).

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2011, 02:45:14 posle podne »
Ima jedna vjezba ja je zovem ,,lucni cekic" mnogo bolje pogadja nego klasicni kao   na slici gdje ova djevojka radi ,,sad ne znam kako da ti objasnim preko rijeci,evo neka pomoc

 Radis sa bucicama stojeci lakse :pribijes nadlaktice uz tijelo i ides sirok luk(s boka )sa bucicom uz majcu i ne pomjeras nadlaktice ,a bucicom prema gore do grudi(bolje reci na grudi) i tako poslije drugu ruku
ps. ako radis desnom rukom bucica je lievi dio grudi,ako lijevo bucica na desni dio grudi
« Poslednja izmena: Jun 16, 2011, 02:48:57 posle podne jovann »

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2011, 04:39:33 posle podne »
Ima jedna vjezba ja je zovem ,,lucni cekic" mnogo bolje pogadja nego klasicni kao   na slici gdje ova djevojka radi ,,sad ne znam kako da ti objasnim preko rijeci,evo neka pomoc
 Radis sa bucicama stojeci lakse :pribijes nadlaktice uz tijelo i ides sirok luk(s boka )sa bucicom uz majcu i ne pomjeras nadlaktice ,a bucicom prema gore do grudi(bolje reci na grudi) i tako poslije drugu ruku
ps. ako radis desnom rukom bucica je lievi dio grudi,ako lijevo bucica na desni dio grudi
Mislis  šaka ti je okrenuta pralelno sa grudima,i ides uz grudi do brade
Ovako bi to izgledalo  http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/biceps/hammer-curl/
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2011, 05:26:35 posle podne »
i mene ovaj bolje pogodi, mada ne moze covjek uvijek isti raditi :D pa ubacim i ovaj "normalni" hammer, ili sa uzetom odozdo na kablovima :)
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2011, 05:11:28 pre podne »
Ima jedna vjezba ja je zovem ,,lucni cekic" mnogo bolje pogadja nego klasicni kao   na slici gdje ova djevojka radi ,,sad ne znam kako da ti objasnim preko rijeci,evo neka pomoc
 Radis sa bucicama stojeci lakse :pribijes nadlaktice uz tijelo i ides sirok luk(s boka )sa bucicom uz majcu i ne pomjeras nadlaktice ,a bucicom prema gore do grudi(bolje reci na grudi) i tako poslije drugu ruku
ps. ako radis desnom rukom bucica je lievi dio grudi,ako lijevo bucica na desni dio grudi
Mislis  šaka ti je okrenuta pralelno sa grudima,i ides uz grudi do brade
Ovako bi to izgledalo  http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/biceps/hammer-curl/

Jeste samo ne radi bas najbolje bjeze mu nadlaktice

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2011, 05:13:23 pre podne »
i mene ovaj bolje pogodi, mada ne moze covjek uvijek isti raditi :D pa ubacim i ovaj "normalni" hammer, ili sa uzetom odozdo na kablovima :)

Pa da, ja najcesce lucni cekic,ez sipka(uski hvat),sa buciom na kotur cekic

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #9 poslato: Jun 17, 2011, 05:20:45 pre podne »
..NARAVNO
noge jake od fudbala?

Van mreže jovann

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #10 poslato: Jun 17, 2011, 06:38:00 pre podne »
Nikad u zivot fudbal nisam igrao ako mene pitas :D

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Trening za ogromne bicepse, by malibuilder!
« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2011, 03:34:29 pre podne »
..NARAVNO
noge jake od fudbala?

 Listovi jaki od basketa :D Ali ne i veliki hahahaha....zato ih redovno vežbam :D