Septembar 28, 2024, 07:23:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.306 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc potrebna  (Pročitano 4576 puta)

Van mreže Lady

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Pomoc potrebna
« poslato: Mart 18, 2011, 01:48:07 posle podne »
 E ovako, zahvaljujem se svima koji ce ovo citati, kao i onima koji ponude neko resenje.  :)
176/56kg. Zelim da dobijem na tezini, tj da imam pravilnu ishranu, i naravno da treniram i dalje. Problem je sto sam postigla zeljenu tezinu (60kg) i nakon samo 2meseca ne odlazenja na fitnes, u teretanu,na plivanje, izgubila sam ih. Kako da zadrzim kilograme koje dobijem? Treniram intenzivno poslednjih godinu dana, a metabolizam mi je dosta brz. Pri tome sam trenirala ples od malena, tako da imam obline (guza, grudi) koje ne zelim da izgubim ako opet smrsam. Imam problem jedino sto se ruku tice, jer meni izgledaju mrsave. Ne konzumiram cigarete, alkohol ne u preteranoj kolicini :), ne jedem u meku, i dosta se krecem i mislim da je to i problem, previse energije trosim, iako imam normalne obroke. Pitanje je koje obroke da povecam i na koji nacin?
Unapred hvala!!!  :D

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2011, 02:40:43 posle podne »
dobro dosla !!
bilo bi najbolje da napises kakva ti je ishrana i od cega se sastoje tvoji treninzi, pa ce se to lako korigovati.
nikad ne razmisljam sta bi bilo ako 2 meseca ne vezbam, pumping all the time ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Lady

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2011, 06:46:53 posle podne »
Hvala na odgovoru. :)
Idem na fitnes (postiže se bolja misicna grupa, sa akcentom na misice trbuha, nogu, gluteusa, ledja, ruku i ramenog pojasa x3, teretana (radim uglavnom vezbe za ledja, ruke, i noge)x2-3 ; ledja radim, jer dosta ucim i na fakultetu sedim, pa zbog pravilnog drzanja. I nedeljom plivanje.
Ishrana mi je raznovrsna, tipa ono što imam za ručak :) od povrća, ribe, piletine, preko šnicli, itd, stvarno sve jedem. Ujutru cedim 2 narandže i grejp.
E sad, bivsi decko je bio trener, neafirmisan, pocinje karijeru, ali pravio mi je neki plan, glavno je bilo da se usredsredim na 5 obroka, slatko samo uveče (jer ubija apetit), itd.
A tih 2meseca sam prestajala ne zato što sam htela, vec silom prilika... A naravno da je obavezno, to je nacin zivota!  :D

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #3 poslato: Mart 18, 2011, 07:09:23 posle podne »
...bivsi decko je bio trener, neafirmisan, pocinje karijeru,...
...slatko samo uveče (jer ubija apetit), itd....

Pa rezultatima se nece afirmisati to je sigurno, nadam se da ima dobru zvaku...

Van mreže Lady

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2011, 07:30:39 posle podne »
To je totalno irelevantno za moj problem.  :)

Van mreže yumba

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2011, 07:53:42 posle podne »
Nije irelevantno
Da jedes slatko uvece jer "ubija apetit", izvini to moze samo mentol da ti kaze. Automatski zaboravi sve sto ti je taj rekao...
Idem na fitnes (postiže se bolja misicna grupa, sa akcentom na misice trbuha, nogu, gluteusa, ledja, ruku i ramenog pojasa x3, teretana (radim uglavnom vezbe za ledja, ruke, i noge)x2-3
Sa "akcentom" na celo telo? Ne razumem bas kakav je to onda akcenat?

Izvini, ali apsolutno nista nisi rekla o svojoj ishrani, ali bas nista. Napisi recimo primer jednog tvog dana kako izgleda, makar sa okvirnim kolicinama hrane, pa od toga moze da se krene polako

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2011, 08:08:49 posle podne »
To je totalno irelevantno za moj problem.  :)

NIje, jer si ti ovo slusala. Predpostavljam da ti je poslednji obrok bio bez proteina (to su ti slatkisi sto ubijaju apetit - pa ovo je genijalno) a dorucka nema, tako da si verovatno 2/3 dana bez unosa proteina, zbog cega se ne mozes ni nadati napredku. Napisi okvirno kako se krecu ti tvoji obroci, a treninge ces morati drugacije da organizujes. Ta poenta za ledja i fax ne drzi vodu. Ako te brinu ledja ti sedi pravilno dok ucis, ako mozes, meni ne ide za rukom ali nemam problema sa ledjima. Ledja radi normalno kao ostale misice.
Kada hoces da bas bacis akcenat na neki misic, samo njega radi na jednom treningu, i neka to bude kada si najodmornija, npr. posle dana pauze. Recimo ako vikendom odmaras onda ruke radi u ponedeljak posto si tada najodmornija.

Sad izdetaljisi ishranu i trening i imaces detaljnija upustva...

Van mreže Lady

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2011, 08:19:24 posle podne »
Pa ne, ako vec jedem nesto slatko da ne jedem preko dana, jer ubija apetit, vec uvece...
Npr. doručak sendviči(2-3), voće ili mleko, ručak kuvano jelo- supa, testenina, ili šnicle, pirinač i sl, večera pita,ili proja, tuna, makarone, jogurt. Ne znam tacno koliko grama ima po obroku, ali oko 150-200 odokativno.
Mislim kad pomenem da zelim da se ugojim, ljudi odmah imaju sliku neke buce u glavi, drugaricama i devojkama sa fitnesa, ni da spomenem to ne smem, jer svi kazu, ma samo ti jedi i ugojices se. Ali znam da to nije nacin, koliko je bitan trening, toliko je i ishrana, ako ne i bitnija... Licni trener mi nije potreban, a da pitam ljude iz teretane, odmah krece neka druga prica, sto ne zelim, a radije cu onda kod nutricioniste i gotovo. :) Ne kapiraju da sam zadovoljna nacinom treniranja i telom, i da me ne zanima kako izgledam u njihovim ocima, vec da mi je bilo bolje sa 60kg samoj sebi, ali ocigledno nesto izostavljam, negde gresim...

Van mreže Lady

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #8 poslato: Mart 18, 2011, 08:27:01 posle podne »
Da jedes slatko uvece jer "ubija apetit", izvini to moze samo mentol da ti kaze. Automatski zaboravi sve sto ti je taj rekao...

Ma nisam se ja drzala toga u potpunosti. :) Iako sam mislila da nakon 17god treniranja basketa nesto zna. :) Alii, svi grese. :)
Hvala svima jos jednom, sto izdvajate vreme da uputite neki savet. :)

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #9 poslato: Mart 18, 2011, 08:39:26 posle podne »
Ocigledno da "zna" kako da ti drzi paznju cim si ovo slusala :)

Sendvice izbaci, sigurno su sa salamom.. to ti ne treba, slatko izbaci takodje skroz,  trening bez ishrane je ludost. Voce takodje izbaci to je izvor fruktoze, fruktozu telo ne vidi kao "gorivo" i deponuje se u masno tkivo.
3 cela jajeta +4-5belanca
150gr mesa + pirinac + salata
150gr mesa + krompir + salta
tuna + salata
ella sira pre spavanja
sto se tice mesa gledaj pilece belo, junetina nemasni but, fileti ribe... kombinuj da ti ne dosadi
prinac i krompir kuvas samo voda..

ako ti se bas jede slatko i ostali junk food to mozes jednom nedeljno, vecina tkao radi, recimo u nedelju junk a ostale dane postuj ishranu.
Radi sve misice, sve grupe su deo tela, a to sto forisras ledja da bi drzala pravilno niema logike :) trbuh je stabilizator tela, ojacaj trbusni zid.
« Poslednja izmena: Mart 18, 2011, 08:42:39 posle podne Nenad018 »
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #10 poslato: Mart 19, 2011, 12:02:45 posle podne »
ovako kako je nikola napisao bi okvirno trebala da bude ishrana devojke koja vezba, hidrate treba uzimati prema potrebi, ako se gojis idi sa malo vise hidrata, ako mrsavis onda ih redukujes..ovde je ispostovan proteinski unos koji je najzasluzniji za izgradnju misicne mase kao i ocuvanju iste.
Pa i nije toliko greda imati taj 'slatki' obrok..mozda mu je najbolje vreme posle treninga, ali i sam dave palumbo prica o tome, da na masi slatko max 2 obroka nedeljno i da budu poslednji obrok u toku dana.
Ne sto valja, vec sto nece napraviti haos ako smo inace istrajni sa ishranom i zato sto necemo navaliti na frizder, jer u psihi je da kad vec rano u toku dana pojedes junk onda krece provala i izjedanje kolicine. Mada se ovo odnosi na 'keto' ishranu, ako nemas problema sa viskom, nemoj se opterecivati sa tim detaljima, sve je kul dok god ispostujes ovu ishranu, a sa hidratima se snadji sama ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Lady

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #11 poslato: Mart 19, 2011, 02:39:42 posle podne »
3 cela jajeta +4-5belanca
150gr mesa + pirinac + salata
150gr mesa + krompir + salta
tuna + salata
ella sira pre spavanja
sto se tice mesa gledaj pilece belo, junetina nemasni but, fileti ribe... kombinuj da ti ne dosadi
prinac i krompir kuvas samo voda..

Zahvaljujem!  :D
Ovo je skoro duplo u odnosu na moje obroke!  ;D
Ali maximalno ću se truditi, i rezultati će valjda doći.
Zanima me samo, da li bi ovsene pahuljice doprinele ovom planu?

Pa i nije toliko greda imati taj 'slatki' obrok..mozda mu je najbolje vreme posle treninga, ali i sam dave palumbo prica o tome, da na masi slatko max 2 obroka nedeljno i da budu poslednji obrok u toku dana.

Vidite da jos neko prica o tome.  ;)
A mogu i bez slatkisa, nisam neki preveliki ljubitelj.

Recimo ako vikendom odmaras onda ruke radi u ponedeljak posto si tada najodmornija.
[/quote]

Pa idem na plivanje, a to racunam kao odmor. Mada nije da nista ne radim. A ponedeljkom uvek i radim pojacano. Hvala.  :)

Samo da naviknem želudac na ovoliko hrane, i biće sve super!  :D



Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #12 poslato: Mart 20, 2011, 05:34:45 pre podne »
naravno da jos neko prica o tome, ali mora se imati u vidu kad i u kojoj svrsi..ne ubija apetit, secer dize insulin, a insulin zna da otvori apetit..drugacije bar nisam citao
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #13 poslato: Mart 21, 2011, 05:51:15 pre podne »
naravno da jos neko prica o tome, ali mora se imati u vidu kad i u kojoj svrsi..ne ubija apetit, secer dize insulin, a insulin zna da otvori apetit..drugacije bar nisam citao

i mora se imati u vidu da je palumbo veliki ljubitelj upotrebe inuslina i mora se uzeti u obozr da palumbo ono sigurno nije rekao za osobu zenskog pola :D

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Pomoc potrebna
« Odgovor #14 poslato: Mart 21, 2011, 01:55:30 posle podne »
ma danas svako prica nesto, intres iza svake price..meni jedino od te price logicna je psiholoska strana, kad zabrljam sa klopom rano u toku dana, sklon sam da dam sebi off dan :) inace veze nema ni sa cim dobrim jesti pred spavanje slatko.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD