Jun 29, 2024, 04:49:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: Masti  (Pročitano 14871 puta)

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Masti
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 22, 2009, 12:36:05 pre podne »


Unos omega 3 kiselina u obliku kapsula se ne preporucuje. Prvo DHA i EPA se ne nalaze u njima, a može nastati i opasno krvarenje (prskanje krvnih sudova mozga).


ne razumem ovo???

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Masti
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 22, 2009, 06:23:34 posle podne »


Unos omega 3 kiselina u obliku kapsula se ne preporucuje. Prvo DHA i EPA se ne nalaze u njima, a može nastati i opasno krvarenje (prskanje krvnih sudova mozga).


ne razumem ovo???

Omega 3 kapsule se ne preporucuju???

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Masti
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 23, 2009, 08:53:41 posle podne »
Uhhh odakle izvadi ovo...Misli se na valjda obicne kapsule,a ne na gel kapsule,pretpostavljam.Uglavno bitno je da na etiketi vidite da ima DHA i EPA,jer jedino te omega 3 vrede
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Masti
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 23, 2009, 08:56:53 posle podne »
Uhhh odakle izvadi ovo...Misli se na valjda obicne kapsule,a ne na gel kapsule,pretpostavljam.Uglavno bitno je da na etiketi vidite da ima DHA i EPA,jer jedino te omega 3 vrede

Pa da kvaliteta neke omega 3 kapsule se gleda na kolicinu DHA i  EPA.

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #19 poslato: Novembar 27, 2009, 11:43:13 pre podne »
Koliko u prosjeku unosite masti,jel to 1g/kg tt ili više?Znam da su neophodne za zdravlje pa me zanima minimum koji bi trebao da se unosi bilo općenito kod održavanja tt ili na različitim dietama(osim ketogene to je druga priča)..
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Masti
« Odgovor #20 poslato: Novembar 27, 2009, 12:10:22 posle podne »
0.5g na telesnu tezinu,to je neki prosek
covek od 100kg treba da unosi 50g masti
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Masti
« Odgovor #21 poslato: Novembar 27, 2009, 12:11:16 posle podne »
Ne rachunajuci ove sto krisom unesemo iz piletine, konjetine i sl, ili rachunajuci i njih sa zdravim mastima?

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #22 poslato: Novembar 27, 2009, 12:24:50 posle podne »
0.5g na telesnu tezinu,to je neki prosek
covek od 100kg treba da unosi 50g masti
To je samo iz hrane ii i iz suplemenata ako ih uzimaš?Omega3 naime.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Masti
« Odgovor #23 poslato: Novembar 27, 2009, 12:37:02 posle podne »
sve se racuna
iz mesa,jaja,sira,whey..............
npr ja jedem 800g mesa to je nekih 24g masti
sir 1.5g masti
plus 30ml lanenog ili maslonovog tanam oko 50g masti 10g gore........
znaci racunas supse(omega 3),ulja(maslinovo,laneno,riblje)meso,sir,jaja.........
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #24 poslato: Novembar 27, 2009, 12:48:15 posle podne »
sve se racuna
iz mesa,jaja,sira,whey..............
npr ja jedem 800g mesa to je nekih 24g masti
sir 1.5g masti
plus 30ml lanenog ili maslonovog tanam oko 50g masti 10g gore........
znaci racunas supse(omega 3),ulja(maslinovo,laneno,riblje)meso,sir,jaja.........
Ok hvala ti puno, ma smanjila bi još masti i u dane nižeg uh unosa(ja imam 1g/kgtt)al mi se čini da mi dobro dođu ovi uh sad u rotacijama,čak i u većim količinama ,fino mi pune mišiće, pa da ne bi bilo previše radije bi se držala b+oh i masti toliko da je.
A znam da mora bit masti jer su zdravi i zbog vitamina topivih u njima pa rekoh da pitam prije nego smanjim previše unos masti.Hvala ti puno.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #25 poslato: Novembar 28, 2009, 12:40:35 posle podne »
Naturlaac? Sad sam ja napravila kako bi bilo da smanjim masti kako si ti reko na 0.5kg po 1kg/tt ali je to sad prevelik deficit što mislim da nije dobro.Šta da povećam onda bjelančevine za tu razliku ili?Jer uh kolko znam mi ne treba više neg što mi je pedja dao jer to nije gradivni material za mišiće.Jel me ispada na dan sa 0 uh da imam 1000kalorija.To nije dobro..
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Masti
« Odgovor #26 poslato: Novembar 28, 2009, 02:00:09 posle podne »
Prevelika kolicina proteina se moze lako pretvoriti u glukozu, pa ce ispasti kao da unosis UH....

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #27 poslato: Novembar 28, 2009, 02:34:00 posle podne »
Prevelika kolicina proteina se moze lako pretvoriti u glukozu, pa ce ispasti kao da unosis UH....
To mi je Pedja ovjasnjavo al bas nisam skontala necu se ni trudit jer onda postanem dosadna. A kako onda sta ipak da ne smanjujem masti jer ako ima 200gb i 30g m,u one dane kad sam nisko sa oh u rotacijama ispada da unosim tisucu i nes sitno kcal..to je premalo ja trebam bar dvije i ako uzmem sad defka deficit nekih 300 to ipak nije tak malo morala bi unosit bar od 1500 na dalje..da napisem tu ako me ne kuzis kaj mislim?
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Masti
« Odgovor #28 poslato: Novembar 28, 2009, 02:55:56 posle podne »
Nemoj se toliko opterecjivati kalorijama... Obasnice ti neko malo detaljnije, posto ja sad nemam vremena... :)

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Masti
« Odgovor #29 poslato: Novembar 28, 2009, 03:17:55 posle podne »
Joj vexx nadam se da netko hoće da.. ma ne opterećujem se nego sam gladna u dane niskog unosa uh i neznam šta da jedem,a spomenula sam kalorije iako znam da to nije bitno iz razloga jer sam čitala da nije dobro da je tijelo u prevelikom deficitu..sreća da pedje nema ,bi me opro sad..
Al gle ukratko na mojih 176 cm i 65 kg,hoću sad skinut to malo masti kaj je ostalo na tipičnim kritičnim djlovima.Zato rotiram,po pedjinom je to rotacija 50-75-100-200-0-75-150..nekad ubacim dane sa 300 uh i tako igram se kako me on naučio i to je dobro.
E sad prošli put sam skinula super s tim ovo zadnje ali i previše na kraju pa sad nebi htjela ponovit istu grešku.Znači imam  fiksno 200 g b,30 g masti i ostalo uh..to po danima ispadne 1270-1370-1470-1870-1070-1370-1670 u kalorijama koje znam nisu bitne gledam gradivne materijale sve znam..al eto samo ako mi netko garantira da to nije premalo za mene jer meni tijelo za održavanje tt treba 2000kcal. Puno treniram i cardio,volim to nebi htjela smanjivat vježbanje pa me savjetujte.pliz..i oprostite ako blatim temu,za masti me zanima pa sam zato pitala tu..hvala
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..