Septembar 23, 2024, 10:10:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: UFC kupio Strikeforce!  (Pročitano 5041 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
UFC kupio Strikeforce!
« poslato: Mart 12, 2011, 11:13:15 posle podne »
UFC i Strikeforce od danas su pod istim vlasništvom!
 
Američka kompanija Zuffa kupnjom najveće rivalske organizacije ustoličila je UFC kao jedinog vladara globalne MMA scene, a ovu ogromnu vijest je upravo za portal mmafighting.com potvrdio Dana White.
 
White je rekao da je ovo kupnja a ne spajanje i da će Strikeforce nastaviti postojati kao organizacija te da se ništa neće promijeniti niti s njezinim TV ugovorom s kućom Showtime. Isti odgovor je dao i za Fjodora Jemjeljanjenka.

T.B./www.profightstore.com

----------------------------------


Zuffa Purchases Strikeforce

Strikeforce is no longer the UFC’s biggest competitor.

In a video interview with Ariel Helwani posted to MMAFighting.com on Saturday morning, UFC President Dana White announced that Zuffa has purchased the San Jose, Calif.-based fight promotion.

“It's literally official right now. We literally just purchased Strikeforce,” said White. “I don't want to disclose any of the details on how the deal was done, but the reality is that we now own Strikeforce.”

White explained the reasons behind the purchase in the interview, stating that expanding Zuffa's talent pool was a necessary step to take as the promotion ventures into more international endeavors.

“As we go out and [continue to expand], we need more fights. Let's face facts. Strikeforce is a brand that fans have come to like and [the fans] enjoy the fights that they're putting on. So it made sense to us,” said White. “Our job is to put on the big fights that fans want to see, and as we continue to travel [abroad], we have to put on the right fights in these other countries.”

While White would not disclose the exact length of the negotiation period, the UFC boss did confirm that the buyout “happened quickly,” when asked if the talks lasted less than six months.

White then revealed that while Strikeforce is now the property of Zuffa, Scott Coker's promotion would not be dissolved. Rather, Strikeforce will continue to operate independently under the supervision of its new parent company.

“Strikeforce is going to continue to run -- business as usual. There are contracts in place, and we honor contracts. These guys pull good ratings on Showtime, and all of those contracts are going to be honored. These guys are going to remain Strikeforce fighters.”

White then elaborated on that concept, asserting that Coker would continue in his role as Strikeforce head, maintaining the promotion's operations and managing the talent. According to White, this means that Coker will have license to re-sign fighters at his discretion, including talents with whom White takes issue, such as Paul Daley and Josh Barnett.

“We've signed a deal with Scott Coker. He's staying on. You've seen me battle with guys over the years, but I’ve never had a bad thing to say about Scott Coker. I’ve known Scott since the K-1 days. Scott is a good guy.”

www.sherdog.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2011, 11:19:39 posle podne »
Iako mi je malo cudno, mislim da je ovo dobro za MMA sport, konacno svi pod jednim kisobranom.
No curling in the squat rack!

Van mreže bo88gdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
  • Here comes the Pain !
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2011, 03:13:14 pre podne »
Dana kaze da sve ostaje po starom Sf borci se bore u SF a Ufc u ufc-u tako da .. nema tu neke promene posebne

Van mreže Burner

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 191
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2011, 12:12:27 posle podne »
Dana kaze da sve ostaje po starom Sf borci se bore u SF a Ufc u ufc-u tako da .. nema tu neke promene posebne

extra.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2011, 11:11:14 posle podne »
Dana priznao: Ne vjerujem da će se Fedor boriti u UFC-u unatoč kupovini!

White vjeruje da to nije izgledan scenarij i da se ruski borac nikada neće boriti u UFC-u

Predsjednik UFC-a, Dana White, priznaje kako i dalje sumnja da će Fedor Emelianenko ikada stupiti u UFC-ov oktogon iako je sada tehnički pod ugovorom Zuffe. Upitan vidi li u tome ironiju, White je za Yahoo Sports odgovorio:

"Ne vidim. Iako je je sada pod našim ugovorom, teško je vjerovati da ćemo ga ikada vidjeti da se bori u UFC-u. Vidjet ćemo što vrijeme nosi, ali kako sada stvari stoje, ja bih se kladio na to. Iako sada ima nekoliko zanimljivih borbi koje bi se mogle dogovoriti."

Najbolji borci današnjice mogli bi se napokon naći u istom kavezu.

"Da i to je dobra stvar. Znate mene...ja sam MMA fan i volio bih dogovoriti borbe koje bi ljudi voljeli vidjeti. Na kraju dana, to je i naš posao. To moramo i ispuniti."

MMA svijet se i dalje bavi izjavom koja je stigla iz M-1 Globala koji tvrdi kako Fedor nije pod ugovorom Strikefrocea, odnosno sada Zuffe, nego pod ugovorom vezanim za televizijsku postaju "Showtime".

-------------------------

Cro Cop: Kupovina Strikeforcea je loša za sport kao takav

Hrvatski borac je odletio za New York, a usput je prokomentirao situaciju s kupovinom konkurentske organizacije.
I Mirko Filipović je prokomentirao vijest koja je jučer prodrmala svijet mješovite borbe. UFC je kupio Strikeforce, a Cro Cop ne misli da je to dobra stvar za sport...

"To je za njih strašan sportski potez. Pokazali su koliko su sposobni i moćni. Ali meni je malo žao jer monopol nije dobar za sport, a padat će i cijene borcima. Na isti su način preuzeli Pride, preuzeli borce, vjerujem da će tako biti i sa Strikeforceom", izjavio je Cro Cop za Dnevnik.hr.

Govoreći o meču sa Schaubom, Mirko kaže da će ga napasti u svakoj mogućoj situaciji, a ukoliko Amerikancu uspije neka od kontri koju najavljuje, onda će mu čestitati.

"Tužan sam kao i uvijek kad idem od kuće. Sad sam u nekom depresivnom raspoloženju, ne da mi se putovati u New York. Ali što da radim, takav je posao", zaključuje Cro Cop.

--------------------------

Zašto monopol nije dobar nigdje, pa niti na MMA sceni...

Marko Petrak komentira šokantnu vijest koja je iznenadila MMA javnost. Strikeforce je kupljen od strane UFC-a.

Kupovina Strikeforcea od strane Zuffe ( čitaj UFC-a) nije samo vijest dana ili tjedna - to je bez ikakve sumnje vijest godine u svijetu MMA-ja. Nakon ovakvog šokantnog scenarija, nije previše reći da više ništa neće biti isto kao do sada. Ako smo ikada i sumnjali u to koliko dobro ide Dani Whiteu i braći Fertitta kada je u pitanju poslovanje UFC-a, onda od jučer znamo odgovor. Toliko dobro da bez ikakvih problema mogu ili kupiti ili doslovno uništiti svu svjetsku konkurenciju. Pride kupljen, Affliction uništen, EliteXC uništen, IFC uništen, WEC kupljen, Strikeforce kupljen...ako želite nastaviti niz onda vam trenutačno na pamet mogu pasti samo još dvije organizacije: Dream i Bellator. Čelnici ove potonje danas su se već "hrabro" oglasili izjavom kako su oni gospodari svoje sudbine i da ih UFC nikada neće kupiti. Na njihovu žalost, istu stvar su do jučer mislili i vlasnici Strikeforcea. Dapače, UFC su smatrali najvećim neprijateljem, a njihov direktor je bio u konstnatnom verbalnom ratu s predsjednikom UFC-a. No, novac i brutalni kapitalizam ne priznaju riječi kao što su su ponos ili inat. Strikeforce je od najljuće konkurencije, preko noći postao samo lojalna marioneta koja će igrati u interesu svoga novog gazde.

A što je s Dreamom? Dream je već sada propao. Informacije koje stižu iz Japana kažu kako postoji zaniteresirani kupac kojeg ne zanima paket Dream + K-1, nego pogađate, samo Dream. Nitko ne bi ostao posebno začuđen da je taj tajanstveni kupac upravo UFC, odnosno Zuffa. Dodatni problem za tu organizaciju je i taj što su do sada bili u iznimno bliskim odnosnima sa Strikfeforceom s kojim su razmjenjivali borce. Ulaskom UFC-a u priču, takav scenarij u budućnosti gotovo sigurno neće biti moguć. Zaboravite na Alistaira ili Mousasija u njihovom ringu, ali isto tako i na njihove borce koji su u nedostatku japanskih gaža dolazili u Strikeforceov kavez.

Kada sve podvučemo, je li kupovina Strikeforcea od strane Zuffe dobra ili loša za sport? Odgovor je jasan: loša je zapravo slaba riječ, bolje je reći očajna. Razlog je vrlo očit i leži u osnovnim postulatima ekonomije koji kažu kako je monopol najveći neprijatelj napretka i kvalitete. Upravo vas zdrava konkurencija tjera da radite više i da nudite bolje svojim mušterijama. Ako je Dana White  do sada svojim PPV korisnicim mogao bahato odgovoriti "da ga boli kurac za njihovo mišljenje i da ne moraju kupovati njegov proizvod ako neće", što će tek moći sada kada nema apsolutno nikakvu konkurenciju. Niti sami borci ne mogu biti sretni kada su postali svjesni kako ne postoji konkurentska organizacija gdje bi mogli pobjeći. Sasvim je sigurno kako će i i njihove zarade drastično pasti. Neće biti licitacije poput one Fedora Emelianenka ili Dana Hendersona. U UFC-u će biti elita koja će zarađivati samo solidno, dok će u Strikeforceu ostati oni manje kvalitetni i puno manje plaćeni. Kupovinom Strikeforcea UFC je dugoročno gotovo sigurno čak i uštedio.

Jedina pozitivna stvar iz kuta običnog MMA fana su zanimljivi dvoboji koji nas očekuju. Alistar protiv Velasqueza, Nick Diaz protiv GSP-a...itd..itd... možda čak i Fedor protiv Cro Copa! Tko zna...

Izvor:
www.nokaut.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2011, 08:50:35 pre podne »
Alistair Overeem : Uzbuđen sam i šokiran zbog kupnje Strikeforcea

Šokantna i neočekivana vijest o kupnji Strikeforce-a zapanjila je svijet slobodne borbe. Teškaški prvak novoga člana promocijske kuće Zuffa, Alistair Overeem šokiran je koliko i uzbuđen, te se kao i mnogi fanovi veseli potencijalnim visoko iščekivanim okršajima.

"Ovo je bio šok za mene, kao i za cijeli borilački svijet. Također sam i uzbuđen. Ovo je najbolje što se dogodilo ovome sportu, tako ja to gledam. Netko to može nazvati lošim potezom, no ja vjerujem da će ovaj sport još više rasti. Fanovi će svjedočiti mnogim atraktivnim mečevima. Borci, kao i Dana White žele da borbe budu poznate širom svijeta i da svatko priča o njima, kao u danima Tysona i Muhammada Alia. Još nismo tamo no Dana radi na tome," izjavio je Overeem za MMAHour.

Prema izjavi Whitea, Strikeforce i UFC ostat će zasebne organizacije a svi će aktualni ugovori biti ispoštovani do kraja. Što će se dogoditi nakon isteka ugovora najpopularnijih boraca, nije poznato no mnogi vjeruju kako je samo pitanje vremena kada će SF-ove zvijezde zakoračiti u UFC-ov Oktagon.

I.F./www.profightstore.com

----------------------------

Fedor se oglasio: Nastupat ću i dalje na M-1/Strikeforce eventima

Je li poruku poslao sam Fedor ili njegov menadžment, za sada nije poznato.Fedor Emelianenko se oglasio putem svog službene Facebook stranice statusom koji glasi -

"Nastavit ću se boriti na eventima koje organiziraju zajedno M-1 i Strikeforce."

Pošto ruski borac ne govori, niti ne piše engleski, svi svjetski MMA novinari su zaključili kako se radi o poruci koji je složio njegov menadžment, odnosno M-1 Global.

Podsjećamo, već jučer je rečeno kako Rus zapravo nema ugovor sa Strikeforceom, nego s televizijskom kućom Showtime, a naknadno je iz M-1 Globala stigla obavijest kako će se nastupi Emelianenka s obzirom na nove vlasničke odnose ipak morati ponovno ispregovarati.


www.nokaut.com

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #6 poslato: Mart 16, 2011, 08:38:12 pre podne »
Što Alistair, Big Foot, Werdum, Carwin...misle o prodaji Strikeforcea?


Svi najbolji borci svijeta oglasili su se i prokomentirali kupovinu Strikeforcea od strane UFC-a.Što poznati borci imaju reći o kupovini Strikeforeca od strane UFC-a odnosno Zuffe?

Alistair Overeem:

"Ovo je šok za mene i cijeli borilački svijet. Jako sam uzbuđen jer je to objektivno najbolje što se moglo dogoditi za sport. Možda neki smatraju drugačije, no vjerujem kako će sport samo napredovati zbog ovoga. Dana White radi na tome da MMA postane najpopularniji borilački sport na svijetu. Nismo još tamo, no uskoro ćemo biti..."

Jason Mayhem Miller:

"Moja pamet je i službeno otišla kvragu."

Gil Mendelez:

"Zuffa je kupila Strikeforcea. Sada sam zaposlenik UFC-a!!!"

Shane Carwin:

"Sada ćemo vidjeti tko su najbolji teškaši svijeta."

Fabricio Werdum:

"Strikeforceu je išlo jako dobro, no budimo realni, UFC je najbolja organizacija na svijetu. Joe Silva mi je poručio da mu se javim za povratak u UFC kada budem slobodan. Sada to više nema smisla kada smo pod istim krovom."

Josh Thompson:

"To je odlična stvar za mene kao borca. Ne brinem se za poslovni dio, bitna mi je sportska strana priče."

KJ Noons:

"Ako ništa drugo, to će pomoći Strikeforceu. UFC je dobra kompanija i ne vidim ništa negativno u tome. Mislim da se radi o pozitivnoj priči."

Antonio Big Foot Silva:

"To me uzbuđuje. UFC je broj 1 organizacija na svijetu i svi najbolji su tamo. Volio bih se boriti u toj organizaciji."

"Volio bih se boriti protiv Brocka Lesnara i vratiti ti ga u svijet hrvanja. On ne pripada na 2. mjesto najboljih teškaša današnjice. Nije to ništa osobno, samo profesionalno."

Josh Barnett:

"Ako me Dana mrzi, onda me mrzi, no bitno je da ja na stol donosim dobre borbe. Ne mrzim Whitea i volio bih s njim poslovati. Postoji dio mene koji bi volio da su stvari s UFC-om prošle drugačije. Tada sam imao samo 23 godine i danas bih postupio drugačije. "

Cesar Gracie:

"Scott coker je napravio najbolju stvar za svoju obitelj - ono što mu je u financijskom interesu. Na kraju dana je zaradio par milijuna dolara i sretan je. Je li to dobro za borce, to ćemo tek vidjeti."

www.nokaut.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Burner

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 191
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #7 poslato: Mart 16, 2011, 11:20:24 pre podne »
nadam se da ce postati mainstream ko sto je Overeem reko..Sramota je da je WWE tj. profesionalno rvanje poznatije od mma.
Sto se tice teskasa,Strikeforce ima mnogo bolje teskase.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2011, 08:47:53 pre podne »
Ženski MMA u najvećim problemima: UFC ukida Carano, Cyborg...

Hoće li Zuffa polako ugasiti žensku MMA scenu?Mnogi MMA fanovi s pravom su se zapitali što će biti s ženskom scenom sada kada je UFC kupio Strikeforce. Razlog brige je oporavdan. Dana White, naime, nije prevelik ljubitelj ženskog MMA-ja i u više navrata je naglasio kako ga takva stvar uopće ne interesira.

S obzirom da je Strikeforce do sada forsirao tu scenu, a na njoj čak i gradio svoj image, logično pitanje je hoće li se ona ugasiti s najnovijim prevratom.

Bivša prvakinja Strikeforcea, Sarah Kaufman, je izložila dva moguća scenarija...

"Prvi je da UFC gura ženski MMA i dalje u Strikeforceu, a onda borce, jednom u budućnosti, povuče u UFC. To bi bilo sjajno. Druga opcija je da odradimo ugovore, a onda da se scena ugasi. Ja se definitivno nadam prvoj opciji, ali se pripremam za drugu."

Najveći argument Dane Whitea protiv ženskog MMA-ja je  nedovoljan broj djevojaka koje se bave ovim sportom. Kaufman se nada potpori navijača...

"Možda bi nas navijači mogli pogurati. Nadam se da će stati uz nas i dokazati Zuffi da nas žele gledati i u budućnosti."

nokaut.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže srebrni vuk

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
  • THE EASY DAY WAS YESTERDAY
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2011, 11:22:55 pre podne »
Vidi ti Gine sto mi se zamislila :)
Κύριε ἐλέησον

Spartak

  • Gost
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #10 poslato: Mart 17, 2011, 03:03:36 posle podne »
s obzirom na zadnji Whiteov intervju, BUSINESS AS USUAL.
Znaci Strikeforce nastavlja sa promoviranjem svojih meceva i kategorija i zene bi trebale da ostaju.Cooker vodi svoj posao kao i do sad.

Van mreže Burner

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 191
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #11 poslato: Mart 17, 2011, 06:25:18 posle podne »
mma nije za zene.Treba da ukinu.

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #12 poslato: Mart 17, 2011, 09:54:37 posle podne »
ne bih se slozio :)
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Burner

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 191
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2011, 07:15:19 posle podne »

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: UFC kupio Strikeforce!
« Odgovor #14 poslato: Mart 18, 2011, 07:57:36 posle podne »
Zato sto zene mogu da ga rade i to dosta dobro. A zene umeju da budu opake u borilackim sportovima ;)
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!