Septembar 21, 2024, 02:13:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Noge,punim gasom  (Pročitano 2414 puta)

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Noge,punim gasom
« poslato: Februar 26, 2011, 07:17:41 posle podne »
Pozdrav narode,posle duze pauze.

Uspeo sam da povredim rame pre par meseci,tako da nema nista od ozbiljnijeg treniranja gornjeg dela tela.

Treba mi savet u vezi treninga,jer bih da se makar fokusiram na noge kako treba,dok ne oporavim rame.Tacnije da podelim prednji i zadnji deo.A i da izbegnem  velike kilaze,cucnjevi sa stotkama mi ne padaju na pamet vise,doslo iz dupeta u glavu.




DAN 1

bicikla 10ak min i malo sedenja bez stolice,dizanja nogu sa sajlom

1-cucanj masina,sirok stav  - 4 serije
20 ponavljanja,pa smanjivanje za 5kg pa 15pon,pa jos jedno smanjivanje pa 10pon

2-cucanj masina skroz uska kolena 4 serije
ista kombinacija

3-sut masina 4 serije
15-10-5 ovaj put

DAN 2

1-   ramena,sa raznim varijacijama sajli,i puno ponavljanja
2-   3,4 serije bench
3-   3,4 serije triceps

DAN 4

10min trcanja,trbusnjaci,ledjnjaci u 3,4 serije
1-   iskorak,nekih 30-40 koraka 4 serije. bacim teg nakon 25-30koraka

2-   zadnja loza,masina 4 serije. 15-10-5

3-  mrtvo dizanje 4 serije po 15-20pon,

4-  jos malo donjih ledja par serija.

DAN 5

ramena,sajle,

1-  zgibovi 3 serije 15-10-5

2-  veslanje 3 serije 15-10-5

3- biceps 3 serije 15-10-5

4 jos malo izolacije zadnjeg ramena

pauza dan pa opet.


Sta mislite o ovome,tj. o podeli nogu,da li je pametno tako i sta moze da se promeni,poboljsa?

Ideja je da zbog visine i ranijih povreda ne radim teske cucnjeve(jos),i da mozda lakse dobijam na masi ako izvrsim podelu,Tako ono sto pojedem noge dobiju dvaput nedeljno a ne jednom :)
                                               



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Noge,punim gasom
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2011, 09:02:22 pre podne »
cek kako ovo
povredio si rame a hoces da ga vezbas dva puta nedjeno kao i noge
i kakav je ovo trening gde se vezbaju samo noge i ramena?
koji je cilj ovoga?

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Odg: Noge,punim gasom
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2011, 02:19:32 posle podne »
Cilj je hard core treniranje nogu,pa me interesuje da li je ovakva podela ok,ili da ih radim u jednom danu.
 Rame je sve bolje,radim sa malim tezinama,sajlama iz raznih uglova,ali necu da pocinjem jos sa jakim treninzima i ozbiljnim naporima grudi,ramena i ledja. Tako da su dani kad ne radim noge,manje vise neozbiljni.Mnogo male tezine koristim,i mnogo vezbi izbegavam.
 U stvari,uvek sam noge trenirao u jednom danu,i mnogo kilaze,malo ponavljanja. Pa zato ocekujem neki komentar.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Noge,punim gasom
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2011, 06:00:01 pre podne »
trening je ok (ako se izbaci jedan trening nogu nedljeno) ali nesto sumnjam da je za tebe pogtovo nakon povrede i pauze i sigurno.
ovaj program nema veze sa hardcore treningeom vec ovo moze da se zove hardwish trening jer ovo je tvoja zelja da sto pre uradis noge i to je ok za ralziku od drgih koji hoce grudi i ruke ali opet sa druge strane ukoliko ti odrdis dobar trneing nogu ponedljkom ja cu da stavim na panj nesto ako budes spsooban da ih ponovo odrdsi sistim intezitotm u cet
ako kazes da mozes-onda ti trening nije bio dobar u pon i onda opet od takve vrste treninga nema nista
a
ukoliko polsusas i odradis jedan hebacki trening nogu jednom nedljeno u ovom rtimu i stilu e onda treba da povedes racuna o suplemetaciji pred u toku i posle treninga jer ovakav nacin treniga moze samo da te expres brizonom odvede u kataboloizam

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Odg: Noge,punim gasom
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2011, 09:34:07 posle podne »
Suplementacija je vise nego ok.Nagomilalo mi se bcaa i eaa za sledece dve godine.Generalno sam u dobroj formi,nego povreda prednjeg ramena ogranicava u svemu zivom,a lako se obnavlja dok se ne zaleci i ojaca kako treba.

I ma jok,nisam u tom tripu "sad cu da nagruvam nesto na brzaka".

osecam se kako gubim vreme,idem u teretanu da sviram ku.cu ako ne radim ozbiljne treninge,kao sto ih i ne radim zadnjih 5,6 meseci. P zato hocu da se fokusiram bar na to sto mogu do bola da odradim.

odradio sam dvaput ovako,ali posle prvog dela nogu nisam mogao da se pomerim tri dana,pa sam odradio drugi deo nakon nekih 4 dana,i nisam mogao da sednem na wc solju,da ne pricam o stepenicama itd.
Sledece nedelje(tj prosle) je bilo malcice manje bolova nakon treninga, ali zato i pitam ima li ovo smisla ili je cisto mucenje i katabolizam?Jer ne moze da se poredi sa upalama koje sam ranije dobijao i upalama grudi,ruku itd.



Znaci bolja opcija da spojim oba dana u jedan,istim redosledom? pa pauza 5,6 dana?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Noge,punim gasom
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2011, 06:06:07 pre podne »
na kraju si dao zakljucak sam
samo sto i onda moras da vodis racuna da u prevleikoj zelji ne izgoris pa da ti npr trening traje 2 ili vise sati
a nadam se da je supelmetancija kako si rekao jer jedino ona te moze spreciti da ne uletis u katabilizam pri tim i tkavim treninzima
sve u svemu..ok
te upale sto si dobijao (krvnicke) nisu nista dobro..veruj mi..blaga upala da,ali nemogcnost kretanja itd...ufffff

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Odg: Noge,punim gasom
« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2011, 02:50:29 posle podne »
sa sve zagrevanjem mi trening ne traje duze od sat do sat i po.  ne izgorim od zelje,nego hocu da pogodim sa svih strana,ali onda sto ti kazes,ode trening u nedogled.  fora je sam uvek uspevao da upalim bulju i butine ali spolja,tek sa ovim treningom pogodih zadnju lozu odnosno butine unutra. Ali je generlni osecaj bio kao da su nozevi zabijeni u noge i neko ih uvrce.
Veceras cu pokusati jos jednom,ako bude ista upala znaci da sam jos mali za ovo :)

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Noge,punim gasom
« Odgovor #7 poslato: Mart 01, 2011, 06:27:06 posle podne »
ja noge radim utorkom a znam ih i subotom nekad preskocim ledja pa noge napadam...
utorak me ubije nemogu da subotom ih odradim kvalitetno kao prvi trening...
jer noge su mi krizni put...katastrofa iskorak cucnjevi i ostala sranja me tako ubiju da dva dana neznam kako se zovem...
i svaki trening nogu razvali me da dva dana mantam jbte...:):)
sad sumljam da ces moci hardcore odraditi 2 treninga nogu ;) sretno hahhahah :D
sipaj stari 30 grama bcaa i 20 grama glutamina :P:P jer noge su pokora bas bas...