Oktobar 06, 2024, 09:19:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: ishrana za masu bez masnih naslaga :)  (Pročitano 5351 puta)

Van mreže S92.TDI

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
ishrana za masu bez masnih naslaga :)
« poslato: Februar 09, 2011, 01:39:58 pre podne »
Pozdrav svima,
dosta sam citao forum proteklih par nedelja i sastavio neki plan iskrane koga se pridrzavam vec 30ak dana. Zelja mi je da dobijem misicnu masu bez gomilanja sala oko struka, imam kukove malo sire nego obicno pa cim dobijem malo sala izgleda kao da imam slauf  :-\ ... Visok sam 184cm i imam 90kg...tokom mesec dana ovakve ishrane i uzimanja kreatina ugojio sam se 5kg, biceps je porastao 1cm u obimu, grudi isto, medjutim i masne naslage oko stomaka su porasle...inace idem u teretanu 12 meseci, kada sam krenuo imao sam 75kg.
Elem, plan ishrane je u globalu sledeci:

I : ovsene 100g + 300ml mleka.
II: tunjevina i krompir.
III: pilece belo 300g + pirinac.
(trening) pre treninga 5g kreatin monohidrat, posle 5g kreatin i 40g dex., u danima pauze samo 5g.
IV: piletina ili junetina 300g + krompir ili pirinac + salata.
V: 2 zumanca, 5 belanaca +200g ella sira (ovaj obrok cesto zameni IV posto ne mogu da stignem)
VI: 300g ella sira pred spavanje.

Sta treba korigovati i kako? ne zelim da gubim misicnu masu vec samo salo...i da li mi preporucujete kardio trening (trcajne ili vreca) i koliko puta nedeljno?

Unapred zahvalan....


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ishrana za masu bez masnih naslaga :)
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2011, 10:01:25 pre podne »
pozdrav
pa ishrana izgleda koliko toliko Ok
samo
sto tih 5 kg sto si dobio nije 5 kg vec 5 litara
na zalost ti kao da si iz backe palanke gde je creatin OSNOVNI ZA IZGRADNJU VELIKE MASE (pored doduse shotguna koji je u sistemu da rastu samo gurdi i ruke sa skida stomak i to ne moras da vezbas u ospte osim malo sklekova),ali prica se svodi na to
ocigledno je da taj gde si kupio taj kreatin je neko kome je stalo samo da te olaksa sa 1000-2000 din a za ostalo ga zable ona stvar
moj ti je savet
da nastavis sa tkavom ishranom i da se batalis kreatina (za sada) dok ne dostgines zeljeni cilj kada je u pitanju bf
e sada
u tovm postu ima dosta kontrakdiktornosti pa mi neke stvari nisu jasne (citas forum nekoliko nedelja,a ovu ishranu koristis 30 dana a ides u teretanu 12 meseci itd) ali nije ni bitno
dakle kornketan savet
nastavi sa ovom ishranom bez kreatina jos 2-3 nedelje i onda javi rezualtate
moj ti je savet da malo rotiras te UH (nista strasno) ali cisto da menjas koicinu UH svakog dana jer ce mnogo bolje biti po tebe
kada to sve odradis i kada se vidi na cemu si da onda krenes sa nabacivanjem kvlaitetne misicne mase ali ne uz pomoc samog kreatina vec da ti se sastavi ishrana i dodatci sihrani koji ce ti pomoci u tome

Van mreže S92.TDI

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: ishrana za masu bez masnih naslaga :)
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2011, 01:59:00 posle podne »
Hvala na savetima. Nisam iz Backe Palanke, iz BG-a sam, a kreatin sam uzeo u pansportu, dymatize-ov. Kazem da citam forum par nedelja, a ishranu korigujem jos odavno, malo po malo, a ovaj plan je ono do cega sam dosao i cega se manje vise prdrzavam zadnjih mesec dana... kreatin sam uzeo jer idem vec godinu dana u teretanu a nisam ostvario rezultate kakve zelim, pogotovo ramena koja su mi najslabija. Nemam bas 100e mesecno za protein,glutamin i sl. (i dalje idem u gimnaziju, tj ne radim nista :) ) pa sam pokusao sa kreatinom zbog energije (jaci treninzi) i pojacao sam unos proteina u iskrani. Takodje sam i korigovao treninge i pojacao ih tako da idem 9 puta u 2 nedelje u teretanu u proseku po sat i po.
Sto se kreatina tice, ako sam te razumeo, kazes da prestanem da ga uzimam...popio sam vec oko 300g od 500g koliko ima pakovanje, pa ne znam da li odmah da prestanem ili da zavrsim celo pakovanje.
I da, da li mi preporucujes kardio i koliko?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ishrana za masu bez masnih naslaga :)
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2011, 06:11:49 posle podne »
pa takav nekakav odgovr sam i ocekivao
steta je sto pre nego sto kupis nesto bar malo se ne raspitas ..bar malo...ali ne samo ti vec SVI
mislim..kreattin za energiju..jbg...ja sam siguran da nisi usao u radnju i rekao..daj mi ovo..vec da si izneo svoj problem kao i ovde sto si izneo i da ti je stigao savet da kupis crm...jbg...necu dalje..
elem
ukoliko zelis da skines taj visak naravno da ti prerpucujem da izbacis creatin pogotvo posto ti je ishrana ok ali ne do te mere da mozes da uzimas neki takv slicnan preparat.OUT WITH CRM
dalje
moja ti je prepruka naravno da radis cardio trening i da radis kombinovano HIT i LOW cardio trening tj jedan dan HIT a drugi LOW
i ono sto je jos bitnije da uradis neku ROTACIJU SA UH
sta to znaci..pa trebalo bi da proictas temu o tome ali cu ti dati nekoliko natuknica jer sam siguran da vec neke stvari o tome znas
znaci
moj predlog da SVAKI DAN MENJAS KOLICINU UH
s vrmeenom izbaci to mleko iz upotrebe jer to nije najsretnije resenje ovo drugo bi trebalo biti ok

Van mreže S92.TDI

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: ishrana za masu bez masnih naslaga :)
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2011, 01:24:11 pre podne »
Ali ako radim svaki dan kardio zar necu izgubiti misicnu masu?? Ako recimo trcim ujutru svaki dan, jadan dan HIIT, jedan LOW i uvece radim sa tegovima masu(znaci velike tezite 6-8 ponavljanja do otkaza) i jedem kako sam napisao sta mogu da ocekujem sto se tice misicne mase? Znam da je skoro nemoguce ali pokusavam da dobijam misicnu masu i da napredujem sa tezinama i da istovremeno gubim salo (i mastam o trbusnjacima ali to je vec druga prica :) )... i jos nesto, da li mi preporucujes da uzimam BCAA pre trcanja, to sam isto procitao na par mesta na forumu...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: ishrana za masu bez masnih naslaga :)
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2011, 01:40:36 pre podne »
Ali ako radim svaki dan kardio zar necu izgubiti misicnu masu?? Ako recimo trcim ujutru svaki dan, jadan dan HIIT, jedan LOW i uvece radim sa tegovima masu(znaci velike tezite 6-8 ponavljanja do otkaza) i jedem kako sam napisao sta mogu da ocekujem sto se tice misicne mase? Znam da je skoro nemoguce ali pokusavam da dobijam misicnu masu i da napredujem sa tezinama i da istovremeno gubim salo (i mastam o trbusnjacima ali to je vec druga prica :) )... i jos nesto, da li mi preporucujes da uzimam BCAA pre trcanja, to sam isto procitao na par mesta na forumu...

Masa se ne radi ponavljanjima, vec u kuhinji, isto kao i definijcija. Kardio je samo nacin da se telo natera da trosi vise kalorija. Nemoguce je dobijati misicnu masu i gubiti salo u isto vreme. Prevedeno, ili radis masu ili defku. BCAA je odlican suplement, o uzimanju i ostalim pitanjima Pedja ce ti verovatno detaljnije objasniti. Nadam se da si razumeo. :)

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: ishrana za masu bez masnih naslaga :)
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2011, 09:17:23 pre podne »
Mozda bi bilo puno lakse da postavis neke slike pa da onda dobije neke komentare.
kao sto je vec receno ili se defas ili gradis masu nesto izmedu bas i nepostoji.

Van mreže S92.TDI

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: ishrana za masu bez masnih naslaga :)
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2011, 09:28:29 pre podne »
Trenutno zelim da radim masu, ne da se izdefinisem, ali se plasim da ne dobijem previse sala jer sam sklon gojednju i kao klinac sam imao i 100kg u osmom razgedu :). A opet ako radim svaki dan kardio to je mnogo lose za masu zar ne? Zar nije bolje recimo 3 puta nedeljno? Zelim da uspostavim neki balans, da dobijam masu ali da mi ne ide previse u salo...nznm mozda trazim nemoguce :) ...uostalom stavicu slike danas pa mi recite sta mislite da treba da radim :)