Jun 24, 2024, 02:58:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.214 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio (Misljenje)  (Pročitano 12640 puta)

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Kardio (Misljenje)
« poslato: Februar 06, 2011, 10:45:21 pre podne »
Ljudi zanima me vase misljenje kad je najbolje ubaciti kardio moj plan za treninge ide
ponedeljak:grudi
utorak:noge
sreda:ledja
cetvrtak :pauza
petak:ramena
subota:ruke
nedelja :pauza
e mene sad zanima kad da ubacim kardio i koliko puta nedeljno bi mi trebalo?znam da ne treba nikad raditi kardio pre treninga
jel onda crpimo energiju iz misica a kad radimo posle treninga onda iz masnih naslaga..sad mene zanima jel tacno to?i kad po vasem misljenju da ubacim dal kad su mi dani treninga ili pauze i koliko puta nedeljno?
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2011, 11:04:40 pre podne »
Ljudi zanima me vase misljenje kad je najbolje ubaciti kardio moj plan za treninge ide
ponedeljak:grudi
utorak:noge
sreda:ledja
cetvrtak :pauza
petak:ramena
subota:ruke
nedelja :pauza
naravno ubaci posle treninga....lagani kardio od nekih 20ak min.. ja licno dva puta nedeljno radim ....
 probaj ovaj sistem treninga mozda ce ti bolje ici ja licno sam ostavio noge na kraju nedelje da bi mogo normalno da odradim kardio tokom nedelje ;) jer tesko da mogu posle teninga nogu  hodati  normalno :D :D  na da vozim bajs ili tek da trcim..

P-grudi
U-ledja
S-ramena
Č-ruke
P-noge
S-off
N-off

KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2011, 11:28:30 pre podne »
hvala na misljenju :) ma ja i kad pokidam noge mene znaju da bole po 2 3 dana posle treninga al mogu da trcim ne mogu samo prvih 1 vremena a posle preko bola :))) ajde ljudi ostavite jos neko mislenje..
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2011, 03:43:09 posle podne »
Ne moras kardio ako si na masi..

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2011, 04:02:41 posle podne »
Ne moras kardio ako si na masi..

Ja UVEK radim kardio, i na masi i na defci. Sad, naravno da je manji i intenzitet i duzina, al kardio nikad ne izostavljam. Zasto? Pa treba biti u dobroj kondiciji, dzabe ti masa, ako se zadises posle malo krace setnje.

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2011, 06:43:08 posle podne »
ja sam cuo da ljudi rade kardio ne bitno dal su na masi ili defci..nego jel moze jos neko da odg na pitanje?
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2011, 07:43:47 posle podne »
to sto si ti cuo i sto nemas pojma je tvoja stvar.. trosenje glikogena ti nikako nece pomoci u izgradnji mase.. tvoja stvar
a za ovo posle duze setnje.. hahaha

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2011, 08:20:47 posle podne »
Moze da prica ko sta hoce, ako radi kvalitetniju masu, trebace mu kardio. Al boli me uvo, vi radite kako hocete.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2011, 08:23:08 posle podne »
to sto si ti cuo i sto nemas pojma je tvoja stvar.. trosenje glikogena ti nikako nece pomoci u izgradnji mase.. tvoja stvar
a za ovo posle duze setnje.. hahaha

A ko je pominjao duge setnje?

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2011, 08:46:35 posle podne »
ako si sklon gomilanju masnih naslaga, mozes da radis kardio u cilju drzanja stvari pod kontrolom, da se ne zamastis previse

posto ti je problem duga upala posle nogu da radis kardio, probaj da malo reorganizujes ovaj nedeljni raspored treninga .... a to opet zavisi sta podrazumevas pod tim kardiom...tj koji je cilj? 

Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2011, 10:20:10 posle podne »
Ljudi zanima me vase misljenje kad je najbolje ubaciti kardio moj plan za treninge ide
ponedeljak:grudi
utorak:noge
sreda:ledja
cetvrtak :pauza
petak:ramena
subota:ruke
nedelja :pauza
e mene sad zanima kad da ubacim kardio i koliko puta nedeljno bi mi trebalo?
znam da ne treba nikad raditi kardio pre treninga  jel onda crpimo energiju iz misica a kad radimo posle treninga onda iz masnih naslaga..sad mene zanima jel tacno to?i kad po vasem misljenju da ubacim dal kad su mi dani treninga ili pauze i koliko puta nedeljno?
Gledaj sinak ovo sto si napisao je tacno   znam da ne treba nikad raditi kardio pre treninga
Citat
jel onda crpimo energiju iz misica a kad radimo posle treninga onda iz masnih naslaga..sad mene zanima jel tacno to?
Kardio radis kao zaseban trening i to je najbolje na prazan stomak ujutru ili ga radis u skracenoj varijanti 20-30 minuta iza treninga sa tegovima. Koliko tebi treba cardio treninga to ne mozemo napamet da pricamo jer ne znamo koliko imas masti a koliko misica i sta u stvari zelis, kreni da radis recimo 2 kardio treninga nedeljno iza treninga sa tegovima pa ces videti, ako mislis da treba da pojacavas ti pojacavaj... i cuvaj se katabolizma i pretreniranosti!!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.575
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2011, 09:10:58 pre podne »
Ne moras kardio ako si na masi..

Ja UVEK radim kardio, i na masi i na defci. Sad, naravno da je manji i intenzitet i duzina, al kardio nikad ne izostavljam. Zasto? Pa treba biti u dobroj kondiciji, dzabe ti masa, ako se zadises posle malo krace setnje.

x2

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2011, 09:39:35 pre podne »
I ja sam nesto razmisljao o radjenju kardio treninga kad sam i na masi (nekih 20 min cisto radi reda), ali razmisljam koliko je bezbjedno bez BCAA?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2011, 10:13:13 pre podne »
cardio na masi 2 ili u extremni sluacejvima 3 puta nedljeno ali to je vec za one koji znaju da manilupisu sa cal i sa svojim telom tako da 2 puta je vise nego puna kapa i u trajanju od 20 min
a bdw
cardio na masi se ne radi zarad kondiocije vec zarad nekih drugih stvari jer raditi duzi cardio od 25 min na masi je glupost i mlacaenje prazne slame

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: Kardio (Misljenje)
« Odgovor #14 poslato: Februar 07, 2011, 01:16:23 posle podne »
e hvala vam ljudi:) pa neam mnogo masti jer mi se ocrtavaju misici dosta i trbusni takodje pa po tome gleam,al opet imam ono malo da uhvatim a ja ocu da odradim da toga nema.znaci moze 2 i da pazim na cal jel se to misli da ga onda malo vise unosim?i jel treba posle kardia da se popije protein glutamin?pa mislio sam na trcanje i na neki program infinity da traje oko 20 min.
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.