Jun 29, 2024, 01:50:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan treninga  (Pročitano 20918 puta)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #30 poslato: Januar 13, 2011, 03:02:40 posle podne »
Jos nekoliko pitanja:

- Da li ima veze kada tokom dana treniram ? Mislim u odnosu na termine ishrane, da li da gledam da treniram 1h posle jela itd ? Da li da posle treninga pojacam unos UH, dakle mozda da cepam 100gr pirinca u obrocima pre treninga, a onda u prvi obrok posle treninga da taj unos pirinca povecam na 150gr ?
- Ovu mericu koju sam dobio uz amino whey 3kg, pise na njoj 70cc, pretpostavljam da je to 70gr ? I da li mogu tu istu mericu da koristim i za ostale suplemente (bcaa/glt/dex) ?
- Cime merite gramazu mesa / pirinca, pretpostavljam da moram da kupim i vagicu ?  :D
« Poslednja izmena: Januar 13, 2011, 03:09:17 posle podne reiser »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #31 poslato: Januar 13, 2011, 03:13:28 posle podne »
Gledaj da trening ne bude sat i po prije zadnjeg obroka, da ne bljuvas po teretani...

Mozes poslije treninga vise UH konzumirati, ne znam je li ti puno 150 gr pirinca...

Jedna mjerica ima 25 gr. praha (the amino whey) i 22 gr. proteina...

Da, mjeri se vagicom...

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #32 poslato: Januar 13, 2011, 08:15:16 posle podne »
I da.. kada krenem sa beta krealkalinom.. prvih 10 dana 2 kapsule pre treninga, druga 10 dana 3 kapsule pre treninga, treca 10 dana 2 ujutru na prazan stomak i 2 pre treninga.. Da li posle toga, dakle i posle 30-og dana nastavljam sa 2+2 kapsule dnevno ili se vracam na pocetak, tj 2 kapsule pre treninga samo, pa jovo nanovo ? I da li BETA-K uzimam i u OFF danima i koliko ?

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #33 poslato: Januar 22, 2011, 11:02:37 posle podne »
E ovako, poceo sam sa ovom ishranom i nemam nikakvih problema - osim sto sam uvek gladan  :D Jel smem da povecam unos proteina / UH, tj recimo 150g mesa i 150g pirinca umesto 120g mesa 100g pirinca kako je trenutno ? Ili da ubacim jos jedan obrok... I kako izdrzavate uvece bez hrane, recimo ako jedem u 7 zadnji "pravi" obrok i pre spavanja pojedem 200g sira (oko 12), tada sam vec gladan kao vuk...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #34 poslato: Januar 22, 2011, 11:15:46 posle podne »
E ovako, poceo sam sa ovom ishranom i nemam nikakvih problema - osim sto sam uvek gladan  :D Jel smem da povecam unos proteina / UH, tj recimo 150g mesa i 150g pirinca umesto 120g mesa 100g pirinca kako je trenutno ? Ili da ubacim jos jedan obrok... I kako izdrzavate uvece bez hrane, recimo ako jedem u 7 zadnji "pravi" obrok i pre spavanja pojedem 200g sira (oko 12), tada sam vec gladan kao vuk...

Pa sto imas razmak od 5 sati izmedju obroka? Moze jos jedan obrok izmedju.

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #35 poslato: Januar 22, 2011, 11:18:52 posle podne »
E ovako, poceo sam sa ovom ishranom i nemam nikakvih problema - osim sto sam uvek gladan  :D Jel smem da povecam unos proteina / UH, tj recimo 150g mesa i 150g pirinca umesto 120g mesa 100g pirinca kako je trenutno ? Ili da ubacim jos jedan obrok... I kako izdrzavate uvece bez hrane, recimo ako jedem u 7 zadnji "pravi" obrok i pre spavanja pojedem 200g sira (oko 12), tada sam vec gladan kao vuk...
ocigledno da nisi bas shvatio materiju..vreme izmedju obroka da ti bude od prilike 2-3 sata..a ovo 7 pa tek 12 to nikako ne valja to je skoro 5 sati mozes neki ne masni sir kao na primer ella,mozes belanca...a kako dolazi noc ne unosis UH  od jutra ka veceri UH se  postepeno   smanjuju....najvise ih unosis posle teninga..prelistaj malo forum sve je fino obrazlozeno sta i kako..
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #36 poslato: Januar 22, 2011, 11:37:07 posle podne »
Kontam da ne smem UH pre spavanja. Meni je plan ishrane trenutno 10h jaja+ovsene, 13h, 16h, 19h meso + UH (pirinac/krompir), posle treninga gledam da uzmem vise UH, 22h ella, ali problem mi je sto uvek lezem oko 00h, pa do tada ogladnim. Nisam znao ovo za sir, tj kontao sam da je najbolje da ga uzmem neposredno pre spavanja, da cu tako najefektivnije da iskoristim kazein. Dakle, najbolje da ubacim jos jedan obrok posle 19h, recimo u 22h, i to samo neke proteine bez UH, meso, belanac, itd, a ellu da cepam oko 00h pre nego sto legnem ? Koliko sam ja skontao, poenta ovakvog rezima ishrane je da nikada ne budem gladan i da telo uvek ima dovoljno materije na raspolaganju, ali sam jbno uvek gladan ako jedem po 100g mesa i 120g pirinca u obrocima.
« Poslednja izmena: Januar 22, 2011, 11:41:00 posle podne reiser »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #37 poslato: Januar 22, 2011, 11:50:55 posle podne »
Kontam da ne smem UH pre spavanja. Meni je plan ishrane trenutno 10h jaja+ovsene, 13h, 16h, 19h meso + UH (pirinac/krompir), posle treninga gledam da uzmem vise UH, 22h ella, ali problem mi je sto uvek lezem oko 00h, pa do tada ogladnim. Nisam znao ovo za sir, tj kontao sam da je najbolje da ga uzmem neposredno pre spavanja, da cu tako najefektivnije da iskoristim kazein. Dakle, najbolje da ubacim jos jedan obrok posle 19h, recimo u 22h, i to samo neke proteine bez UH, meso, belanac, itd, a ellu da cepam oko 00h pre nego sto legnem ? Koliko sam ja skontao, poenta ovakvog rezima ishrane je da nikada ne budem gladan i da telo uvek ima dovoljno materije na raspolaganju, ali sam jbno uvek gladan ako jedem po 100g mesa i 120g pirinca u obrocima.

Pa ti povecaj meso na 150g, ja jedem uvek 150-200g na 80kg tezine.

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #38 poslato: Januar 22, 2011, 11:58:14 posle podne »
Ok, povecacu meso. A jel ok ovaj obrok u 22h, dakle samo meso / neki drugi izvor zivotinjskih proteina, bez UH ?

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #39 poslato: Januar 22, 2011, 11:59:52 posle podne »
Ubaci neku salatu, neka vlakna.

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #40 poslato: Januar 23, 2011, 12:01:43 pre podne »
Da da, salatu podrazumevam uz svaki obrok. Hvala :)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #41 poslato: Januar 23, 2011, 01:58:49 pre podne »
Da da, salatu podrazumevam uz svaki obrok. Hvala :)

Odlicno, takodje. :)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #42 poslato: Januar 24, 2011, 06:09:35 posle podne »
OK, ellu nema sanse da jedem, juce sam hteo da bacim peglu posle 3 kasike, probao sam je i mesanu sa stepom i cistu ali nema teorije da ja ono jedem... Moracu da predjem na neki mladi sir, jbga.

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #43 poslato: Januar 24, 2011, 08:49:41 posle podne »
OK, ellu nema sanse da jedem, juce sam hteo da bacim peglu posle 3 kasike, probao sam je i mesanu sa stepom i cistu ali nema teorije da ja ono jedem... Moracu da predjem na neki mladi sir, jbga.
a jesi probao sa malo wheya  i vode? ;)

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #44 poslato: Januar 24, 2011, 08:56:02 posle podne »
probacu tako veceras :D