Jun 29, 2024, 12:41:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan treninga  (Pročitano 20917 puta)

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #15 poslato: Januar 10, 2011, 01:46:00 pre podne »
zasto samo pirinac ?

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #16 poslato: Januar 10, 2011, 01:49:39 pre podne »
Ne znam, zato i pitam ovde :) Mislis da bi trebalo da zamenim i stavim krompir umesto pirinca u jedan/dva obroka kako bih razbio monotoniju jelovnika ili zbog neceg drugog ?

Van mreže Srki022

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 322
  • FLEX Gym
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #17 poslato: Januar 10, 2011, 02:03:45 pre podne »
Uzmi onda THE Vitamin strong ako imas kesha... ja sam ti ponudio najjeftiniju varijantu posto si rekao da si slab sa finansijama i da jedva odvajas za ono sto si naveo...
Mislim da su dosta jache doze kod ovog "THE" , mrzi me sad da uporedjujem sastave...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #18 poslato: Januar 10, 2011, 02:45:30 posle podne »
@ podstaredane

Aminokiselinski sastav iz zitarica,soje itd. se ne racuna, nego samo iz zivotinjskog porijekla.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #19 poslato: Januar 10, 2011, 05:27:11 posle podne »
igi je odgovrio delom
RACUNA SE ali nije kompletan
i zbog toga ne vidim razlog zasto bi neko velicao vrednosti heljde a pogtovo soje kada u tome NITI IMA NITI JE IKADA BILO ISTA SPEKTAKULARNO kada je ishrana u pitanju a ovom momku su potrebni KOMPLEXNI UH sto soja niti heljda sigurno nisu

prevedrno
PODSTARE DANE-GUBIS VREME sa heljdom,sojom i ostalim stvarima
NUTRTION DATA-treba znati to tumaciti
pogledaj samo tvoju opasku koliko heldja ima gvodzja pa cak si stavio da jedna solje heljde ima dvoljno kolicinu Mg
pitanja za tebe
JEL ZNAS KOLIKE SU POTREBE ZA GVOZDJEM U REKREATIVCA A DA NE PRICAMO O AKTIVNOM SPORISTIS?
dali znas koja kolicina Mg je potrebna rekreativcu a koja npr nekom aktivnom sporististi?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #20 poslato: Januar 10, 2011, 09:36:01 posle podne »
- Jel ok da ubacim krompir umesto pirinca u neke obroke, kao sto su neki rekli ovde, da ne cepam samo pirinac svakog dana, vec recimo jedan obrok 150g pirinca, drugi obrok umesto tog pirinca 150g krompira, itd ? Koliko znam i krompir i pirinac su izvori UH, medjutim neko je ovde na forumu rekao da UH iz pirinca i UH iz krompira nisu isti ??? Nisam nasao nikakve korisne informacije o ovome na internetu.

- Moze li neko da mi objasni sta se desava sa holesterolom ako krkam ovoliko mesa na dan, tj sta se desava sa kolicinom LDL / HDL u krvi ?

- I jel ok da ubacim istu gramazu ribe / tunjevine / nekog-drugog-mesa u obrok umesto belog mesa sa vremena na vreme, kako bih razbio monotoniju jelovnika ?

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #21 poslato: Januar 11, 2011, 12:48:20 pre podne »
150g pirinca nije isto kao 150g krompira. Imas nutritiondata.com, tu pogledaj nutritivne vrednosti.

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #22 poslato: Januar 11, 2011, 02:26:45 pre podne »
OK, sudeci po ovom topicu treba da jedem 4x vise krompira kako bih uneo potrebnu kolicinu UH  :D Neka hvala  :D

I jel moze neko da mi objasni pitanje oko holesterola ?

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #23 poslato: Januar 11, 2011, 10:22:22 pre podne »
Nije baš 4x više, jer pirinač pokupi dosta vode kada ga kuvaš pa se i njemu poveća težina. ;)
Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."

Van mreže Srki022

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 322
  • FLEX Gym
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #24 poslato: Januar 11, 2011, 10:31:09 pre podne »
Nije baš 4x više, jer pirinač pokupi dosta vode kada ga kuvaš pa se i njemu poveća težina. ;)
Bas tako...  inace meni se toliko zgadio da cim vidim sepricu u kom se on kuva odma mi zeludac krene na usta :D

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #25 poslato: Januar 11, 2011, 11:38:09 pre podne »
Piletina+krompir+kupus salata. :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #26 poslato: Januar 11, 2011, 11:57:23 pre podne »
heljda, kao i kinoa, itekako jeste kompleksni ugljeni hidrat.
"ZRNO HELJDE je vrlo bogato hranljivim materijama. Najviše ima ugljenih hidrata (oko 73%), proteina (11,7%) i biljnih ulja (2,4%)."
http://www.aic.ba/poljoprivreda/ratarstvo/485-heljda-hrana-i-lijek.html
ja sam momku dao savet sta moze da kuva brzo i jednostavno umesto pirinca da mu se ne smuci svaki dan... a to sto ima od proteina, magnezijuma i gvožđa u heljdi sigurno neće da mu škodi
heljda je vrlo zdrava, ne znam u cemu je problem...

prijatelju
ja NIGDE NISAM REKAO o zdravlju ili ne zdravlju hedlje
vec sam na tvoju opasku kako NEKO KO SE BAVI SA SPORTOM moze ishranu da upotpuni sa HELJDOM ILI SOJOM rekao DA NIJE TAKO i to govrim sa stanovista nekoga ko nije podstare dane krenuo da se bavi sa sportom i nisam od onih koji prica gluposti ALI JESAM OD ONIH KOJI NESTO GOVRI SA EMPIRIJSKOG STANOVISTA
dakle
ovde niko nije japasnki car mio cung te ili kako god da se zove pa da jede heljdu da bi produzio sebi zivot a umro je u 45 i slicne glupost
ja ovde ne pricam o heljdi dali je ona "zdrava" ili nije bla bla bla
vec pricam o tome kako momak pita za savet sta mu je najbolje od UH
to sto neki to pretvore u sprdacinu to je drugi par opanaka
ali ja hocu da kazem da ako neko ko zeli da se bavi sa sportom makar i rekreativno i potrebno mu je 200 gr Uh sigurno nema potrebe da u toku dana uzima 5 vrazlictih vrsta Uh samo iz razloga DA SE NE ZAISTI JEDNE ili slcine price a pogtovo NIKADA I NIKOME SIGURNO NECU SAVETOVAI DA JEDE SMRDLJIVU HEDLJU cak da i u toku dana treba da unese i 500 gr Uh

dakle oni koji Uh jedu kao VRAPCI sigurno nma potrebe da se glupiraju sa HELJODM SOJOM I OSTALIM SLICNIM SRANJIMA koja su "zdrava" vec da paznju usmere na KOMPLEXNE UH KOJE GODINIMA SLUZE U ISHRANI SPORISTA I REKREATIVACA

to dali je lakse doci do rize iili teze do heljde u ovom slucaju je potpuno irelevanta stvar jer niko ovde ne prica o tome kako je neko ovde bolestan pa mu treba NARODNA medicina da bi se leicio i da mu treba savet od nasih baka kako je heljda puno govzdja i da je iz tog razloga treba uzimati

svako onaj ko uzima heljdu zarad toga sto je ona bogata sa gvozdjem,bla bla bla bla bla...je...aj necu da kazem jer nema smisla
a svako onaj kome se hrana bazira na heljdi i slicnim stvarima je BUDALA i to kategrociki tvrdim

da zkljucim
ubaciti heljdu (ko ima zivaca da kuva to i da jede taj smrad) u neki od obroka svakih 10 dana-OK
jesti komplexne UH koji su poznati kao i njihovi benefiti -TO SIGURNO

i JA sam taj koji nezna u cemu je problem

ps
trebalo bi da citas i neke druge stvari a ne samo "sarene,net stranice tipa lepota i zdravlje"

Van mreže Srki022

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 322
  • FLEX Gym
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #27 poslato: Januar 11, 2011, 12:35:31 posle podne »
Pa bas to... kad u samom vrhu ovog sporta ljudi uzimaju ugljene hidrate iz krompira i pirincha ne vidim razlog zasto bi izmisljali nesto novo...
Ja tu Heljdu ili kako se vec zove nigde ni u jednom jelovniku pro bodybuildera i rekreativaca nisam zapazio...
verovatno da valja oni bi uzimali ;)

Van mreže sremacbg

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #28 poslato: Januar 12, 2011, 12:17:32 posle podne »
ljudi polako ne opterecujte coveka gomilom informacija koje mu nisu potrebne u ovom trenutku
burazeru napisao si da nista nisi vezbao i da imas losu ishranu
nije sad trenutak da se opterecujes suplementacijom a i trening ti je previse obiman za pocetak
tebi sad treba osnova,da postavis temelje,back to basics
a to vec znas...
sto se treninga tice izaberi samo one vezbe koje angazuju vise misica/zglobova (benc,cucanj,lat,veslanje,iskoraci...) 3x nedeljno,3-4 serije,10-15 ponavljanja
samo da se uvedes u novu pricu,da naviknes organizam na vezbanje
isto i za ishranu. prvo usvoji navike da jedes bar 5x dnevno,da izbacis slatkise,grickalice,gazirano... mani se sad gramaze (150gr ovoga,200gr onoga...)
tek kad steknes temelj onda mozes da krenes sa necim komplikovanijim
a i sa ovim ces imati uspeha,veruj mi

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: Moj plan treninga
« Odgovor #29 poslato: Januar 12, 2011, 03:20:13 posle podne »
Ok, hvala svima :)
Cuo sam se danas sa Pedjom, sutra mi stize suplementacija, ali cu sacekati sa uzimanjem i kao sto ste rekli pocecu postepeno da uvodim telo u trening, bar do kraja ovog meseca, a tamo od februara cu poceti i sa suplementacijom i nadam se srediti ishranu do tada.