Jun 26, 2024, 11:34:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????  (Pročitano 28014 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #15 poslato: Decembar 13, 2010, 04:35:46 posle podne »
Citat
ne moze neko sa 110 kila mase da trci i skace

o pa moze moze..i to kako moze.
samo malo  :P :P :P..i da vidis sta je AIR JORDAN i PALESTINA

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2010, 10:53:14 posle podne »
pa pitao sam zato sto recimo nemam uslova da trcim ujutru na prazan stomak, posto tad imam najveci efekat ovako verujte mi dzaba trcim, elem da se vratim, zima, sneg, kisha blato u Boru i nema toliko bash mesta za trcanje zimi, niti su teretane tako opremljene....pa sam zato pitao da li moze vijaca makar malo da zameni trcanje, cisto ono, isto bih radio na prazan stomak ujutru, a koliko znam kardio podrazumeva ubrzanje pulsa, pa i sa vijacom se isto tako ubrzava puls kao kod trcanja.....
Sve ovo sto je ekipa rekla je ok i na mestu... Ja trcanje ujutru zamenjujem vijacom i meni je to sasvim ok cak ima i bolji efekat za skidanje kilograma jer se vise trosi ... Naravno da je vece opterecenje po ligamente tetive i zglobove ali necim se mora platiti ... :))) Ako imas porpilicno dosta viska kilograma zajebi vijacu :)))
I opet vi odoste od suštine...
Kardio podrazumeva povećanje pulsa do određene tačke ali kardio podrazumeva i kontinuiranu aktivnost...da li ti možeš bez prestanka da preskačeš pola sata,da ne govorim i više?Ako možeš onda ok...
Kakve veze ima da li se više kalorija troši vijačom?Jel isto trošiti kalorije iz ugljenih hidrata ili iz masti?Jel mi hoćemo da gubimo masne naslage ili puke kilograme?

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #17 poslato: Decembar 13, 2010, 11:23:39 posle podne »
Ne mogu preskakati vijacu pola sata ali je mogu rpeskakati 4x5 min a pauza izmedju nije vise od 1 -2 min ... Smatram da na ovome nista ne gubim ako gubim izvinjavam se moja greska .. Srdacan pozdrav

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #18 poslato: Decembar 13, 2010, 11:37:06 posle podne »
Ne mogu preskakati vijacu pola sata ali je mogu rpeskakati 4x5 min a pauza izmedju nije vise od 1 -2 min ... Smatram da na ovome nista ne gubim ako gubim izvinjavam se moja greska .. Srdacan pozdrav
Pa eto vidiš da jedva imaš i 25min...a od toga 20 efektivnih...znači kreni,stani,kreni stani...
Ako tebi to odgovara sve je ok i slobodno radi ali ne može se pričati o tome kao o kardio aktivnosti za gubljenje masti.

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #19 poslato: Decembar 14, 2010, 04:47:22 posle podne »
Respect!!
Ali ne verujem da neko moze ujutru da trci na -5 :)) Msm ko moze svaka cast a jbg nemam bajs i ostale sprave kuci :)) tako da moram tako raditi .. A u tretetani kombinujem dzak i bajs :)Pozdrav

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #20 poslato: Decembar 14, 2010, 07:23:10 posle podne »
Citat
ne moze neko sa 110 kila mase da trci i skace

o pa moze moze..i to kako moze.
samo malo  :P :P :P..i da vidis sta je AIR JORDAN i PALESTINA
PALESTINA ?  :)

Van mreže CoyoteBGD

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #21 poslato: Januar 29, 2011, 09:10:42 posle podne »
trcanje je bolje ali dobar je i  konopac ako se radi pravilno  baca usko iz ramena bez koriscenja zgloba sake i sa promenama do 5 rundi i finisima (dupljacima)

Van mreže Gran Ganga

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #22 poslato: Februar 19, 2011, 11:45:52 posle podne »
Istina za kolena, vrlo lako odlaze u k. na tvrdim stazama. Ja najcesce trcim off-road a vijaca mi sluzi samo za opustanje.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #23 poslato: Februar 19, 2011, 11:56:24 posle podne »
Trcanje i preskakanje konopca je dobra varijanta za sportiste, utrenirane rekreativce i naravno za one koji nemaju visak kilograma.

Navedeno je daleko od idealnog za ljude koji imaju prekomjernu tezinu i generalno neutrenirane rekreativce koji zele da iskoriguju svoj BF.

Kolundzija je dao lijep i tacan primjer.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #24 poslato: Februar 20, 2011, 10:39:57 pre podne »
dva duksa maju kapu i sal oko usta da ne udises hladan vazduh i trci :) a ima jedan lik iz mog kraja koj je leto zima bio u kraju trcao udarao vrecu po 2 sata zgibovi sklekovi propadanja i viaca,plus teretana odradio se ko lud,bukvalno lik po zimi sneg pada on udara u vrecu itd. ;D
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #25 poslato: Februar 20, 2011, 12:00:31 posle podne »
dva duksa maju kapu i sal oko usta da ne udises hladan vazduh i trci :) a ima jedan lik iz mog kraja koj je leto zima bio u kraju trcao udarao vrecu po 2 sata zgibovi sklekovi propadanja i viaca,plus teretana odradio se ko lud,bukvalno lik po zimi sneg pada on udara u vrecu itd. ;D
taj je mnogo pametan....

Van mreže Drakulamuscletech

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #26 poslato: Februar 20, 2011, 02:09:58 posle podne »
dva duksa maju kapu i sal oko usta da ne udises hladan vazduh i trci :) a ima jedan lik iz mog kraja koj je leto zima bio u kraju trcao udarao vrecu po 2 sata zgibovi sklekovi propadanja i viaca,plus teretana odradio se ko lud,bukvalno lik po zimi sneg pada on udara u vrecu itd. ;D
taj je mnogo pametan....
znam zasto kazes taj je mnogo pametan al taj za to vreme prehladu nije imao,plus on nije teo masu samo def i odlicno je dobio.
Nije sramota pasti,sramota je ne ustati.

Van mreže Gran Ganga

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #27 poslato: Februar 20, 2011, 03:52:18 posle podne »
Def mozes da dobijes i trcanjem (brdsko  sprintanje  dve serije od 3 X100 ) sa samo 15 - 20  minuta trcanja na ravnom   +  1 km u bazenu. Najzdravije po meni.

Van mreže cobelix

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #28 poslato: Mart 09, 2011, 11:53:48 pre podne »
ljudi VIJACA je zakon... ne bi se dzabe koristila toliko godina u nazad... mnogi sportisti je koriste i nemaju ni jednu jedinu losu stvar da kazu o njoj... i ne dovodi do nikakvih povreda ... samo ti jaca misice nogu i abdomena i poboljsava drzanje tela... ja kapiram admine ovog foruma da su oni samo za tegove tegove proteine tegove proteine... ali ako neko zeli prosto da se znoji i da se posle toga oseca lepo.... samo neka cepa vijacu i bice mu bleeejaa :)) 

PS: slazem se sa svima da vijacu NE-SMEJU koristiti ljudi sa preteranom tezinom, jer ce stvarno doci do povreda zglobova i tetiva... oni neka se drze laganijih kardio treninga... lagani rekreativni basket fudbal ili sta vec ce biti dovoljan :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #29 poslato: Mart 09, 2011, 11:59:12 pre podne »
Proteini i tegovi nemaju apsolutno nikakve veze sa vijacom, ne govori o necemu o cemu ne znas.