Jun 26, 2024, 11:54:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????  (Pročitano 28015 puta)

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« poslato: Novembar 24, 2010, 06:30:01 posle podne »
citao sam na nekim forumima da je preskakanje vijace mnogo efikasnije od trcanja, na foru pet minuta vijace je bolje od desetominutnog trcanja, tj. vise se kalorija utrosi...e sad, dilema jedni pricaju jedno, drugi drugo...sta je istina????

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2010, 02:08:24 posle podne »
NI JEDNO NI DRUGO
a to je vec toliko puta objsanjeno da je to strasno
NARAVNO PRICAM U KONTEZXTU NEKOGA KO ZELI DA SKINE VISAK KG tj onoga ko ima prekomernu telesnu tezinu...
dakle
VIJACA JE VECE ZLO po takve ljude nego trcanja

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #2 poslato: Decembar 03, 2010, 03:28:22 posle podne »
Po meni jedino kao vid zagrevanja pred trening. a pedja sto laze posebno kakv uticaj ima na ljude sa vecom kilazom, kolena zglobovi??

Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #3 poslato: Decembar 03, 2010, 04:27:51 posle podne »
mozda decko nema problema sa tezinom.
The training is nothing, will is everything.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2010, 03:52:21 posle podne »
mozda decko nema problema sa tezinom.

pa zar je bitno dali ima ili nema
on je pitao tj napisao DA JE CITAO da je viijaca bolja
dobio je odgovr da NIJE a razlozi koji su navedrni su samo jedan OD....
ako neko hoce kondiciju..BOLJE JE TRCAJE
ako neko hoce da skida kg..znaci da ima visak..logicno je..a i logicno je zasto je onda bolje trcanje
ista tema kao i sta je bolje
trcanje po tvrdoj podlozi ili na traci..
a i o ovome je toliko pisano i lepo obrazlozeno vec mnogo puta

Van mreže 1978

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2010, 09:53:27 posle podne »
mozda decko nema problema sa tezinom.

pa zar je bitno dali ima ili nema
on je pitao tj napisao DA JE CITAO da je viijaca bolja
dobio je odgovr da NIJE a razlozi koji su navedrni su samo jedan OD....
ako neko hoce kondiciju..BOLJE JE TRCAJE
ako neko hoce da skida kg..znaci da ima visak..logicno je..a i logicno je zasto je onda bolje trcanje
ista tema kao i sta je bolje
trcanje po tvrdoj podlozi ili na traci..
a i o ovome je toliko pisano i lepo obrazlozeno vec mnogo puta

A ako neko trenira box ili nesto slicno da li moze da koristi vijacu posto znam mnoge koji je koriste ?

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2010, 10:00:55 posle podne »
i neko ko se bavi atletikom naravno da ce da trci, ali to ne znaci da trcanje valja za svakoga...

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2010, 11:12:33 posle podne »
Danas sam pricao sa tipom koji je bio veoma dobar atleticar,portugalac neki, trcao je i maratone,
i potvrdio mi je da je trcanje smrt za kolena.On ih je i sam totalno upropastio od trcanja.


Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #8 poslato: Decembar 06, 2010, 11:32:21 posle podne »
Da i ja kazem nesto ;D
Vijaca je daleko bolji izbor nego trcanje ako zelite da izbacite pesak ili kamencice iz bubrega(mada ni voznja bicikla po dzombama
nije za potcenjivanje)
Eto ne verujem da moze da koristi ali mislim da ne moze ni da steti ;D 8)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2010, 01:09:58 posle podne »
Danas sam pricao sa tipom koji je bio veoma dobar atleticar,portugalac neki, trcao je i maratone,
i potvrdio mi je da je trcanje smrt za kolena.On ih je i sam totalno upropastio od trcanja.
a mozes zamisliti koliko taj maratonac ima iza sebe milja istrcanih staze? :) svakom profiju nesto na kraju karijere ode u kurac ...mada nema to nekog pravila , eto mom jednom poznaniku cale ceo zivot pikao basket (skokovi , sprintevi, promene pravca , trcanje) igrao prfesionalno covek i dan danas u 50 godina igra redovno kosarku , jako razgiban matori,  vodio racuna o istezanju, imao uvek optimalnu kilazu na svoju visinu (tad su kosarkasi bili veoma mrsavi , lagani, kad je on igrao)... ne moze neko sa 110 kila mase da trci i skace :) zakoni fizike su tu :)


Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #10 poslato: Decembar 07, 2010, 04:37:07 posle podne »
Ma razumemem ja tebe pirat, i to je ok sto ti kazes, neko moze ceo zivot i da pije i da pusi i da se drogira pa da dozivi starost.
Imam i druga koji je igrao fudbal pa je unistio koleno.

Mislim da kada se trcanju spominje na ovom forumu, vecinom je povzano sa skidanjem viska kg.
Tako da kada neko ima viska 20 kg. logicno je da se preporucuje da se izbegava trcanje kao vid kardio treninga, jer bojih opcija ima poput recimo kros masine koja je odlicna., idt...
E sad bilo sta sto se radi umereno, igra fudbal, basket, trcanje ili bilo sta drugo, a covek prav i zdrav sigurno nece imati nekih zdravstvenih problema bilo kog tipa. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.583
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #11 poslato: Decembar 07, 2010, 06:46:27 posle podne »
Ma razumemem ja tebe pirat, i to je ok sto ti kazes, neko moze ceo zivot i da pije i da pusi i da se drogira pa da dozivi starost.
Imam i druga koji je igrao fudbal pa je unistio koleno.

Mislim da kada se trcanju spominje na ovom forumu, vecinom je povzano sa skidanjem viska kg.
Tako da kada neko ima viska 20 kg. logicno je da se preporucuje da se izbegava trcanje kao vid kardio treninga, jer bojih opcija ima poput recimo kros masine koja je odlicna., idt...
E sad bilo sta sto se radi umereno, igra fudbal, basket, trcanje ili bilo sta drugo, a covek prav i zdrav sigurno nece imati nekih zdravstvenih problema bilo kog tipa. :)

Svakako, sve ozbiljne teretane su opremljene kros masinama , covek ne oseti kad dobije extra kilograma koliko to utice na zglobove i ligamente dok ne potrci...  oseti se i kad dobijes 10 kila viska a kamoli preko toga...

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #12 poslato: Decembar 09, 2010, 01:01:58 posle podne »
pa pitao sam zato sto recimo nemam uslova da trcim ujutru na prazan stomak, posto tad imam najveci efekat ovako verujte mi dzaba trcim, elem da se vratim, zima, sneg, kisha blato u Boru i nema toliko bash mesta za trcanje zimi, niti su teretane tako opremljene....pa sam zato pitao da li moze vijaca makar malo da zameni trcanje, cisto ono, isto bih radio na prazan stomak ujutru, a koliko znam kardio podrazumeva ubrzanje pulsa, pa i sa vijacom se isto tako ubrzava puls kao kod trcanja.....

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #13 poslato: Decembar 10, 2010, 04:50:54 posle podne »
Sve ovo sto je ekipa rekla je ok i na mestu... Ja trcanje ujutru zamenjujem vijacom i meni je to sasvim ok cak ima i bolji efekat za skidanje kilograma jer se vise trosi ... Naravno da je vece opterecenje po ligamente tetive i zglobove ali necim se mora platiti ... :))) Ako imas porpilicno dosta viska kilograma zajebi vijacu :)))

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: preskakanje vijace efikasnije od trcanja???????
« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2010, 01:16:42 pre podne »
Sve ovo sto je ekipa rekla je ok i na mestu... Ja trcanje ujutru zamenjujem vijacom i meni je to sasvim ok cak ima i bolji efekat za skidanje kilograma jer se vise trosi ... Naravno da je vece opterecenje po ligamente tetive i zglobove ali necim se mora platiti ... :))) Ako imas porpilicno dosta viska kilograma zajebi vijacu :)))
ma imam pet kila viska, visok sam 183, a tezak 88 kg, jebe me jedino to sto mi je visok procenat masti, pa recimo momci koji su i dva kila laksi od mene nemaju toliko sala koliko ja imam trenutno...tako da ono... nista od sutra vijaca..xD