Septembar 20, 2024, 04:20:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.  (Pročitano 3618 puta)

Van mreže djordje15

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« poslato: Novembar 07, 2010, 06:14:15 posle podne »
Imam 17godina,dobio sam punu stipendiju za srednju skolu u Usa.Igram kosarku,visok sam 1.98,tezak 87-88kg.
Sezona mi krece 9decembra,do tada imam 3treninga teretane+2kondiciona treninga.Posle svakog od ovih treninga rad sa loptom 45min.
Treba mi savet,posto sam u 'skripcu sa vremenom' da li bi neko bio ljubazan da me posavetuje sta kako i koliko da uzimam.
Creatine monohydrate(Koliko danima kada imam rad u teretani i kondiciju) (koliko u off danima,kada nemam treninge)
Glutamine(Isto pitanje,koliko i kada)
Protein(koliko i kada)
Ovde u Usa svi hvale samo GNC firmu za suplemente,to jest samo nje i ima. "Kunu se u njene proizvode"
Znaci interesuje me koliko uzimam creatina monohydrate,glutamina i proteina u danima kada treniram i koliko uzimam u danima kada odmaram.
I da li da pristanem da pijem bcaa?
Hvala na svemu
P.s da li je ovaj protein dobar( http://eas.com/product/soy-protein-powder)njega su mi dali da pijem.
Necu ja nista da uzimam na svoju ruku,vec trazim savet od najboljih!
Hvala jos jednom!veliki pozdrav iz USA!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2010, 08:28:18 posle podne »
zavisi od tvojih finansija tamo ali najbitnije ti je posle treninga i pre treninga , kao i u toku treninga sta ces uzimati u danima kad odmaras 5 grama kreatina i jaka klopa pre svega punjenje sa u.h posto se dosta trosis... a ako si mislio neki napredak u masi to zaboravi , kasno je s obzirom kad ti pocinje sezona , a i mlad si tako da je tebi najpirmarnije u ovom trenutku klopa ... posle tog gigantskog treninga ide neki pwm od recimo dve tri merice whey a  , 10 g glutamina, 10 g bcaa,5g kreatina.. pre tih velikih treninga isto 10 g glutmina 10 grama bcaa... ali pazi ovo ti je jako skupa opcija ali sobzirom kada ti pocinje sezona sto da ne... i ostalo samo klopa...i klopa proteini i uh...  sad tokom treninga sa tegovima tecne amino bi ti resile problem...

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #2 poslato: Novembar 10, 2010, 12:19:18 pre podne »
Brate svaka cast sve pohvale,kunu se u GNC za to sto imaju stalno pouste koji nisu mali pa su im supsi za dzabe a ne ko kod nas :)
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #3 poslato: Novembar 10, 2010, 09:48:22 pre podne »
Brate svaka cast sve pohvale,kunu se u GNC za to sto imaju stalno pouste koji nisu mali pa su im supsi za dzabe a ne ko kod nas :)
jel znas kolika je carina i porez na supse?
kako dolaze supsi?
koliko je zakup lokala?
troskovi oko lokala?
plata radnicima?
knjigovodja?
reklame za radnju(bilbordi,novine,casopisi,majce...)
e kada budes sve to znao onda ces i znati razlog sasto su takve cene kod nas;)
p.s srbija je jeftina kako je u zemljama oko nas;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #4 poslato: Novembar 10, 2010, 12:46:36 posle podne »
ma pusti ga naturlani-nema razloga ni da mu objsnajvas..(samo neka narucuje..hehhehe..videti ces kada ga jedan dan mlatnu..hhaha)
momak zivi u filmu lord of the rings...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2010, 04:25:55 posle podne »
ma pusti ga naturlani-nema razloga ni da mu objsnajvas..(samo neka narucuje..hehhehe..videti ces kada ga jedan dan mlatnu..hhaha)
momak zivi u filmu lord of the rings...
samo da ne prdi po temi kao zmajevi iz tog filma:D
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2010, 12:34:05 pre podne »
Brate svaka cast sve pohvale,kunu se u GNC za to sto imaju stalno pouste koji nisu mali pa su im supsi za dzabe a ne ko kod nas :)
jel znas kolika je carina i porez na supse?
kako dolaze supsi?
koliko je zakup lokala?
troskovi oko lokala?
plata radnicima?
knjigovodja?
reklame za radnju(bilbordi,novine,casopisi,majce...)
e kada budes sve to znao onda ces i znati razlog sasto su takve cene kod nas;)
p.s srbija je jeftina kako je u zemljama oko nas;)
sta me boli uvo za to koliko sta kosta ,ja kazem kolika je cena kod njih a kakva kod nas, ja sam samo reko da je kod njih dosta jeftinije kad se pogleda na nekom mesecnom.godisnjem nivou...naravno da je kod nas skuplja zbog svega toga ali ja se nisam zalio sta je tu je drugacije ne moze da bude ...xD
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2010, 06:58:55 pre podne »
pa i u nemackoj golf 5 kosta 4000 eu a kod nas je 8000
prevedrno
idi u nemacku i kupi,doteraj o vozic..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2010, 11:21:49 pre podne »
pa i u nemackoj golf 5 kosta 4000 eu a kod nas je 8000
prevedrno
idi u nemacku i kupi,doteraj o vozic..
golf su dobra kola ali kod nas iz nekog razloga bas precenjena... a sto se tice supsa , pa jbg svaki uvoz i ta vrsta biznisa je skupa, mnogo ulaganja... samo nije ni to problem , problem je da ako kupis nesto da dobijes ono pravo iz A fabrike a ne tamo neke kopije ili drugorazredne proizvode...zato nekad ako ne poznajes dobrog distributera, moze vrlo lako da ti se desi , pogotovo ako je velika firma nekog proizvoda , da ti se zalomi sranje... mozda je nekad bolje uzimati i od mladjih , manjih firmi nego onih velikih "proverenih", recimo nekada sam bio siguran da je Twinlab , Weider, Multipower(sad ne znam sta je sa tom firmom) ali to mi je bilo ono najsigurnije jer jbg , ipak su to jedne od starijih firmi na nasim prostorima... pogotovo Twinlab... sad recimo da mi neko da da biram izmedju TL i The nutritiona pre bih uzeo The...  ovo je ipak samo moje misljenje iz nekog mog znanja... ali jebe mi se... kad sam cuo da TL se razgranao sa svojim fabrikama svugde po svetu i po jebenoj Kini , nek se nose u kurac i  oni i njihova kontrola kvaliteta... Mnogo je teze voditi takvu industriju sto obicno rezultira manjim kvalitetom , nego u nekoj manjoj proizvodnji...
@BBIML
nisu problem firme i saradnja sa americkim ili bilo kojiim stranim proizvodjacima, problem je nas nedefinisani zakon carine i pdv-a , to je prosto kriminal sta ta djubrad rade, zato ko ima foru i ko moze da uhvati krivinu taj je srecan covek..

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #9 poslato: Novembar 11, 2010, 12:12:52 posle podne »
pa i u nemackoj golf 5 kosta 4000 eu a kod nas je 8000
prevedrno
idi u nemacku i kupi,doteraj o vozic..
golf su dobra kola ali kod nas iz nekog razloga bas precenjena... a sto se tice supsa , pa jbg svaki uvoz i ta vrsta biznisa je skupa, mnogo ulaganja... samo nije ni to problem , problem je da ako kupis nesto da dobijes ono pravo iz A fabrike a ne tamo neke kopije ili drugorazredne proizvode...zato nekad ako ne poznajes dobrog distributera, moze vrlo lako da ti se desi , pogotovo ako je velika firma nekog proizvoda , da ti se zalomi sranje... mozda je nekad bolje uzimati i od mladjih , manjih firmi nego onih velikih "proverenih", recimo nekada sam bio siguran da je Twinlab , Weider, Multipower(sad ne znam sta je sa tom firmom) ali to mi je bilo ono najsigurnije jer jbg , ipak su to jedne od starijih firmi na nasim prostorima... pogotovo Twinlab... sad recimo da mi neko da da biram izmedju TL i The nutritiona pre bih uzeo The...  ovo je ipak samo moje misljenje iz nekog mog znanja... ali jebe mi se... kad sam cuo da TL se razgranao sa svojim fabrikama svugde po svetu i po jebenoj Kini , nek se nose u kurac i  oni i njihova kontrola kvaliteta... Mnogo je teze voditi takvu industriju sto obicno rezultira manjim kvalitetom , nego u nekoj manjoj proizvodnji...
@BBIML
nisu problem firme i saradnja sa americkim ili bilo kojiim stranim proizvodjacima, problem je nas nedefinisani zakon carine i pdv-a , to je prosto kriminal sta ta djubrad rade, zato ko ima foru i ko moze da uhvati krivinu taj je srecan covek..
nisu problem firme i saradnja sa americkim ili bilo kojiim stranim proizvodjacima, problem je nas nedefinisani zakon carine i pdv-a , to je prosto kriminal sta ta djubrad rade, zato ko ima foru i ko moze da uhvati krivinu taj je srecan covek..
e o tome se radi,kada bi carina i porez bila niza cene bi bile nize;)
pedja bolje zna,alii mislim da je carina na neke supse 30%..ispravi me pedja ako sam pogresio
pdw 18% itd
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #10 poslato: Novembar 11, 2010, 12:29:13 posle podne »
pa i u nemackoj golf 5 kosta 4000 eu a kod nas je 8000
prevedrno
idi u nemacku i kupi,doteraj o vozic..
golf su dobra kola ali kod nas iz nekog razloga bas precenjena... a sto se tice supsa , pa jbg svaki uvoz i ta vrsta biznisa je skupa, mnogo ulaganja... samo nije ni to problem , problem je da ako kupis nesto da dobijes ono pravo iz A fabrike a ne tamo neke kopije ili drugorazredne proizvode...zato nekad ako ne poznajes dobrog distributera, moze vrlo lako da ti se desi , pogotovo ako je velika firma nekog proizvoda , da ti se zalomi sranje... mozda je nekad bolje uzimati i od mladjih , manjih firmi nego onih velikih "proverenih", recimo nekada sam bio siguran da je Twinlab , Weider, Multipower(sad ne znam sta je sa tom firmom) ali to mi je bilo ono najsigurnije jer jbg , ipak su to jedne od starijih firmi na nasim prostorima... pogotovo Twinlab... sad recimo da mi neko da da biram izmedju TL i The nutritiona pre bih uzeo The...  ovo je ipak samo moje misljenje iz nekog mog znanja... ali jebe mi se... kad sam cuo da TL se razgranao sa svojim fabrikama svugde po svetu i po jebenoj Kini , nek se nose u kurac i  oni i njihova kontrola kvaliteta... Mnogo je teze voditi takvu industriju sto obicno rezultira manjim kvalitetom , nego u nekoj manjoj proizvodnji...
@BBIML
nisu problem firme i saradnja sa americkim ili bilo kojiim stranim proizvodjacima, problem je nas nedefinisani zakon carine i pdv-a , to je prosto kriminal sta ta djubrad rade, zato ko ima foru i ko moze da uhvati krivinu taj je srecan covek..
nisu problem firme i saradnja sa americkim ili bilo kojiim stranim proizvodjacima, problem je nas nedefinisani zakon carine i pdv-a , to je prosto kriminal sta ta djubrad rade, zato ko ima foru i ko moze da uhvati krivinu taj je srecan covek..
e o tome se radi,kada bi carina i porez bila niza cene bi bile nize;)
pedja bolje zna,alii mislim da je carina na neke supse 30%..ispravi me pedja ako sam pogresio
pdw 18% itd
nije samo stvra u tome , pazi ti imas za svaki artikal odredjenu carinsku tarifu i to je sad sortirano kako jeste , sad problem je sto je ta podela po vrsti artikla isto jako losa... kako bih ti to objasnio jbg , jednostavno oni za neke proizvode i ne znaju gde da ih svrstaju tacnije nemaju carninsku tarifu za njih ... recimo lupam sad neki nprimer kao kad bi ti sad narucio obican recimo srafciger i sad ti nemas za njega carinsku tarifu ali normalno je da znas da je to alat i sad oni pogledaju pod alat - ono nije unet srafciger ali zato ima recimo motorna testera i sad naravno da je za tu neku motornu testeru viisa carinska tarifa ali jbg oni nemaju srafciger uopste uvrstan medju alate a on nista drugo ne moze da bude nego alat i onda ti naplate za neki proizvod carinu po nekom drugom proizvodu za koji je ta carina mnogo visa... nekad se desi i obrnuta situacija, jednostavno to im nista nije definisano kako treba , pogotovo za te neke specificne proizvode ...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #11 poslato: Novembar 11, 2010, 12:31:53 posle podne »
kako sam razumeo za tipa jednu sirovinu da tako kazem npr glutamin je jedna cena za whey druga cena itd
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #12 poslato: Novembar 11, 2010, 07:20:28 posle podne »
naturlani je u pravu
tek sada je malteritranje
meni su hebali kevu ovih dana
gospda se setila da se producti moraju nositi na minstarstvao za lekove i da ne duzim pricu u glavnom npr THE ima 7 ukusa the whey i svaki ukus je oko 500 eu anazlia..
znaci
sve analize i sve sto je do sada placeno.OK..ali sada treba mi potvrda da to nisu lekovi i to kosta 500 ojra......za svaki ukus..hahhaha
i tako za svaki product...itd itd itd...
neznam
ali mislim da ce na prolece biti haos..
kupujte ljudi dok dajemo popuste..hahhahahahhahahhahahhah

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Potrebna pomoc od strucnih ljudi mladoj ATLETI.
« Odgovor #13 poslato: Novembar 11, 2010, 09:07:10 posle podne »
kako sam razumeo za tipa jednu sirovinu da tako kazem npr glutamin je jedna cena za whey druga cena itd
pa da ali u tome jeste problem , dokazi ti da je to sto si uvezao to kad oni to nemaju na listi, kapiras? on tamo nema recimo Glutamin kao suplement mozda ga cak i nema u bazi podataka da se uopste spominje kao bilo sta, i ti sad treba da dokazes da je to aminokiselina da nije nesto trece i u koje se svrhe koristi... a to sto Pedja placa 500 jura to je zato sto to nisu za to definisali carinsku tarifu... oni su to mogli da stave i pod sportsku opremu kakvi su debili pa da naplate po ko zna kom principu... nije nista problem nabaviti iz USA ali problem je kad dodje to kod nas , e tad pocinje jebada... dosta ljudi je imalo gorko iskustvo sa raznim proizvodima , da ih je vise kostala carina i pdv nego sam proizvod..