Septembar 29, 2024, 07:14:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa ishranom i obavezama  (Pročitano 2506 puta)

Van mreže vlada_vb

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Problem sa ishranom i obavezama
« poslato: Oktobar 14, 2010, 10:28:47 posle podne »
Pozdrav svima,
Potrebna mi je mala pomoc oko ishrane. Treniram u teretani oko 2 godine, mada tek od nedavno sam poceo da citam ovaj forum i da istrazujem neke stvari oko ishrane, tako da mogu reci prakticno sam pocetnik. Zbog vise razloga bio sam neaktivan oko 6 meseci sto se tice sporta uopste, prijemni za faks, itd... da ne duzim... Pre 2 nedelje uporedo sa pocetkom studiranja krenuo sam i sa treninzima u teretani... E sad, imam 19 godina, visina 178cm, tezina 87kg i BF oko 20% (previse, znam... :D)
Hteo bih da pocnem sa nekom dijetom (rotacija UH ili low carb) da se otarasim ove suvisne mase. Problem mi predstavlja faks, studiram arhitekturu i gotovo svakodnevno imam obaveze od 8h ujutru, do 14h, nekad i do 17h popodne...sto se tice predavanja... To znaci da ja prakticno ne mogu da imam 5, 6 obroka u toku dana, ono ponesem proteinski shake na faks i to je to, a kad dodjem kuci jedem normalan obrok... U dilemi sam kako da uklopim ove obaveze sa ishranom, tj. kako da se hranim kad ne mogu da postignem vise manjih obroka u toku dana... Treniram uvece oko 20h otprilike... Tako da mi je osnovni problem da sastavim jelovnik, tj. raspored kad, sta kako da unosim ako bih bio na nekoj dijeti, odnosno ako je uopste moguce da odrzim rotaciju ili low pored ovakvog nacina zivota...
Nadam se da ce mi neko pomoci da nadjem resenje, ipak imate mnogo vise iskustva od mene...
Hvala unapred. Pozdrav :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2010, 10:51:06 posle podne »
arhitektura a? nek ti je sa srecom... pa u sustini sve se moze kad se hoce, a resenje za tvoje probleme je da pocnes da nosis i unapred spremas hranu za fax , koju mozes nositi u plasticnim kutijama ili nekim verzijama lunch box, jbg jeste zahtevno ali kad se malo uigras u sve to i orgranizujes nece biti nikakav prob ...znaci moze da se uklopi i fax i teretana fino samo to treba da bude jako visok nivo organizacije , volje... i ne zaboravi vitamini , minerali , antioksidansi... kao i adekvatan odmor ... jer upisao si fax gde ce ti umni napor bas biti testiran itekako (jedan od tezih fakulteta) hahaha dosta ljudi potcenjuje ucenje ali mozak kad povuce uh posle dva sata aktivnog rada itekako trosi ... znaci jelovnik nije problem(sv eje standardno) samo tajming da sve to unosis na vreme zbog obaveza a to sam ti rekao kako da resis ...

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2010, 11:35:06 posle podne »
Znaci plastika  :o

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 15, 2010, 06:23:00 pre podne »
pirat je u pravu
sve se moze kada se hoce
jeste da tebi tvoje obaveze ogranicavauju neke stvari ali moze da se organizuje
ne moras ti da zivis po nekoj schemi pa da robujes dijeti vs fax...to nikako jer ti sport nije glavni vec to drugo
ali
ipak bi trebaalo da pokusas da sastavis neki jelonik na osnovu onoga sto si procitao ovde na forumu,da nam ga postavis pa da ga skupa korigujemo
jer ipak malo je uska info da imas obaveze od 8 do 14 ili 17h tj mora da u tom vremenu imas neke odmore,pauze itd a i to treba da napises kada i koliko vrmenski je to pa da se tu uglave neki medju obroci koji ce da zaokruze celu pricu
a veruj da nije problem samo ako si opredeljen

Van mreže BAKIĆ

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 676
  • Lepomir Bakic-IFBB champion and competitor
    • Lepomir Bakic
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2010, 08:16:08 pre podne »
Ko hoće nađe način, ko neće nađe opravdanje!!!!

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 15, 2010, 09:21:57 pre podne »
za tebe je BLEND protein;)
cim ustanes jedes cvrst obrok ovsene i jaja
posle 3 sata popijes blend sa 4tab omega3(mada mozes u sejker da stavis pirinac i blend..pirinac naravno skuvan,dodas malo vode izesas i jedes kasikom;)nije losa kombinacija...dalje posle 3 sata opet jedes..znaci napravio si sebi razmak od 6 sati da ne moras da unosis cvrst obrok...naravno bolje je da klopas meso non stop,ali posto je takva situacija ovo je dobro resenje...taman 08h obrok,11h blend,14h obrok... i onda ako zaglavis do 17h na faxu mozes odma da jedes kuci;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 15, 2010, 12:47:51 posle podne »
ja na fax nosim tunjevinu,belanca,whey a nekad kad sam duze onda narucim piletinu,ribu i kod kuce iseckam i ponesem pa u kolima jedem...jbg moras da se snadjes ;)
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 15, 2010, 12:51:28 posle podne »
jednom sam napisao
ja sam jedan period radim dva posla
od 09h do 15h i od 18h do 01h
jeo sam 7 puta na dan i trenirao 5 puta nedeljno...zadnjih mesec dana me uhvatilo i da radim kardio ujutru...nemoj nikada traziti izgovore,samo trazi resenja i videces;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže vlada_vb

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 15, 2010, 01:09:12 posle podne »
Hvala svima na odgovorima, nisam ocekivao da ce te biti ovako brzi... :)
Ovi saveti mi pomazu, i kada vidim da je dosta vas bilo ili je sada u slicnim problemima daje mi podstrek da istrajem i da uklopim ove dve stvari :)
Pauze na faksu su tipa 15 min na svakih sat vremena, naravno zavisi od dana do dana, ali otprilike to je to...
Znaci moj dnevni meni bi izgledao ovako, pa da ispravimo sta ne valja :)

1. 6 belanaca ( a kad je dan sa UH onda i 2 cela jajeta) + whey (ovsene kad je UH)
2. Whey + omega
3. Meso (pilece belo, tunjevina) + salata (i krompir ili pirinac kad je UH)
4. Meso + salata
Trening (pre treninga bcaa i glutamin)
5. PWM (bcaa, whey, glutamin, dekstroza)
6. Meso, ella sir, mozda belanca

E sad, sigurno ima stvari za korigovanje, tipa ako bih krenuo sa rotacijama kad i kako ubaciti UH ako nije kao gore navedeno, i da li uzimati dekstrozu u PWM na dan kad su UH na nuli...

Pozdrav :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2010, 01:19:20 posle podne »
Hvala svima na odgovorima, nisam ocekivao da ce te biti ovako brzi... :)
Ovi saveti mi pomazu, i kada vidim da je dosta vas bilo ili je sada u slicnim problemima daje mi podstrek da istrajem i da uklopim ove dve stvari :)
Pauze na faksu su tipa 15 min na svakih sat vremena, naravno zavisi od dana do dana, ali otprilike to je to...
Znaci moj dnevni meni bi izgledao ovako, pa da ispravimo sta ne valja :)

1. 6 belanaca ( a kad je dan sa UH onda i 2 cela jajeta) + whey (ovsene kad je UH)
2. Whey + omega
3. Meso (pilece belo, tunjevina) + salata (i krompir ili pirinac kad je UH)
4. Meso + salata
Trening (pre treninga bcaa i glutamin)
5. PWM (bcaa, whey, glutamin, dekstroza)
6. Meso, ella sir, mozda belanca

E sad, sigurno ima stvari za korigovanje, tipa ako bih krenuo sa rotacijama kad i kako ubaciti UH ako nije kao gore navedeno, i da li uzimati dekstrozu u PWM na dan kad su UH na nuli...

Pozdrav :)
ne moras 0uh
kada je nizak unos UH onda malo dexa posle treninga i malo krompira posle treninga
ovo ostalo je ok,drzi se toga i bice odlicno
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže vlada_vb

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 15, 2010, 01:32:07 posle podne »
Hvala puno! :)
Trenutno me je zakacio neko gadan virus, kijavica, uzas :/ Valjda ce proci do ponedeljka, cepam se sa vitaminima kao lud :)
Onda pocinje ovaj rezim i videcemo rezultate kroz par nedelja :D

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: Problem sa ishranom i obavezama
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 15, 2010, 07:00:41 posle podne »
Hvala puno! :)
Trenutno me je zakacio neko gadan virus, kijavica, uzas :/ Valjda ce proci do ponedeljka, cepam se sa vitaminima kao lud :)
Onda pocinje ovaj rezim i videcemo rezultate kroz par nedelja :D
samo da se ne uradis za par nedelja :D
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....