Jun 29, 2024, 12:24:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: evo moje slike, imam 18 god...  (Pročitano 24795 puta)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:40:12 posle podne »
covek jede 3x ugljene hidrate pre treninga i posle dextrozu..a verovatno se ne izlaze nikakvom naporu sem treninga.. objasni zasto je glupost.
a sta ce da ode u glikogen posle treninga?
samo mi nemoj reci dex molim te
pa iz uh koje je pojeo pre treninga, ako je pojeo veliku kolicinu uh i nije potrosio sve. zavisi dal' on oseca potrebu za uh posle ili ne.. ako pojede 400-500 grama uh pre treninga.. verovatno mu nece trebati posle treninga uh, ali opet mozda i hoce.. a on ne jede, a kako vidim napreduje extra
a ti jedes pola kg krompira ili pola kg rize pred trening?
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 20, 2010, 12:21:32 pre podne »
pojedem oko 350grama pirinca i 200grama ovsenih u 4-5 obroka koji su pre treninga.. trening .. whey + dex  pa meso pa krevet.. do k.. ako bi trebao da varim uh i legnem u krevet..
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2010, 09:49:24 posle podne Spartak »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 20, 2010, 10:51:11 pre podne »
Jesi li ti retardiran ili se samo pravis ? Procitaj post pre
pojedem oko 350grama pirinca i 200grama ovsenih u 4-5 obroka koji su pre treninga.. trening .. whey + dex  pa meso pa krevet.. do k.. ako bi trebao da varim uh i legnem u krevet..
ok je sve to,ali ne lezis valjda ceo dan,radis nesto pa se trosis
ne znam sto izmisljas toplu vodu ako 99% ljudi jede UH i PRO posle treninga sto ne bi i ti;)
ne treba tu sada neka STUDIJA da se trazi...
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:12:18 pre podne »
yep
ako kasno trenira i zadnji obrok mu je obrok posle treninga ti MORAS DA imas carbs bez obzira sto je pre spavanje...zasto ? pa zato sto cak i tad ce UH imati tendenciju da pune glikogen bez bojazni da odu u mast ,a ako legnes a nisi delimicno nadoknadio izgubljeno na treningu ,to vec moze da bude katabolizam...dex posle treninga se ne racuna jer to nema veze sa kolicinom za popunjavanje glikogena
No time...

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 20, 2010, 02:59:32 posle podne »

ja sad jedem uh posle treninga posto treniram ranije.. a pre sam trenirao kasno i samo jednom jeo.. i nisam jeo uh posto nisam ni osecao potrebu za njima jer sam tokom dana jeo bas puno.. ali da jedem uh i legnem da spavam.. malo teze variti uh i spavati.. i napredovao sam opet ekstra.. lazic npr isto ne jede posle treninga i mnogi profi bb
u svakom slucaju bolje jesti makar malo ali mene bi to ubilo ako bi pojeo i legao da spavam
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2010, 09:50:31 posle podne Spartak »

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 20, 2010, 05:30:37 posle podne »
Zasto UH nakon treninga, bez obzira u koja doba dana se trenira,..pa da bi se protein koji se unese nakon trening iskoristio u pravu svrhu, tj. kao gradiva materija,..a ne da odradi posao koji bi trebali UH da urade,...vrlo jednostavno.

yep
a zato sto cak i tad ce UH imati tendenciju da pune glikogen bez bojazni da odu u mast ,a ako legnes a nisi delimicno nadoknadio izgubljeno na treningu ,to vec moze da bude katabolizam...dex posle treninga se ne racuna jer to nema veze sa kolicinom za popunjavanje glikogena

ne ''moze da bude'' , nego je sigurno...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 20, 2010, 07:03:19 posle podne »
Slatko ali kratko :)

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 20, 2010, 08:37:50 posle podne »
Zasto UH nakon treninga, bez obzira u koja doba dana se trenira,..pa da bi se protein koji se unese nakon trening iskoristio u pravu svrhu, tj. kao gradiva materija,..a ne da odradi posao koji bi trebali UH da urade,...vrlo jednostavno.

yep
a zato sto cak i tad ce UH imati tendenciju da pune glikogen bez bojazni da odu u mast ,a ako legnes a nisi delimicno nadoknadio izgubljeno na treningu ,to vec moze da bude katabolizam...dex posle treninga se ne racuna jer to nema veze sa kolicinom za popunjavanje glikogena

ne ''moze da bude'' , nego je sigurno...

pa i nije sigurno 100 % npr ako trening nije bio jak ,tj npr neko je bio izmoren ili je ogromnu kolicinu UH srokao pre treninga.. nevolim da generalizujem ali sam napisao uzevsi u obzir standardne nacine treninga da bi u tom slucaju moglo doci do odredjene stope katabolizma
Licno smatram da je kasni vecerni period najnezahvaliji za trening upravo zbog takvih stvari...bez bar 2-3 obroka posle treninga vrlo je moguce da si polu pun osim ako se ne radi onaj heavy bulking i pretrpavanje sendvicima i svim i svacim
No time...

Spartak

  • Gost
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 20, 2010, 09:52:23 posle podne »
sto je ovo neki fan klub ugljenih hidrata, e jbg, ja ih ne unosim posle treninga, protein mi se ne iskoristava, padam u katabolizam,doduse dosta sam i opao sa kilazom :)

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 21, 2010, 11:34:26 pre podne »
dosta njih na ovom forumu prica samo ono sto je napisano, i bukvalno ne smeju nista drugo da napisu da im neko ne bi kontrirao i mozda napravio budalu od njih...
sto lepo svako ne kaze svoje misljenje...
sto se tice tih hidrata posle treninga, MENI je najbolje kad jedem pre treninga neku razumnu kolicinu hidrata, po 50-70 gr u 3 obroka pre treninga, posle treninga prosto nesto, posle isto nekih 50-70 gr sa mesom...
pre sam radio i bez hidrata posle treninga, i sad vidim da mi odgovara ovako...
sto ne znaci da ce svakom to da odgovara....
a ne pises nesto sto je neko na forumu rekao, a pojma nemas zasto je to tako i zasto uopste to radis...

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 21, 2010, 11:39:05 pre podne »
dosta njih na ovom forumu prica samo ono sto je napisano, i bukvalno ne smeju nista drugo da napisu da im neko ne bi kontrirao i mozda napravio budalu od njih...
sto lepo svako ne kaze svoje misljenje...
sto se tice tih hidrata posle treninga, MENI je najbolje kad jedem pre treninga neku razumnu kolicinu hidrata, po 50-70 gr u 3 obroka pre treninga, posle treninga prosto nesto, posle isto nekih 50-70 gr sa mesom...
pre sam radio i bez hidrata posle treninga, i sad vidim da mi odgovara ovako...
sto ne znaci da ce svakom to da odgovara....
a ne pises nesto sto je neko na forumu rekao, a pojma nemas zasto je to tako i zasto uopste to radis...

x2

Ova kolicina je sjajna ...ali treba uzeti u obzir da 70g hidrata iz pirinca i krompira nije ni u ludilu isto kao naprimer iz neke rafinisane secercine....mnogo ljudi se ogranicava sa uh a ne shvata da ovakve npr komplexne namirnice POSLE treninga sanse nema da preliju...jer je jednostavno varenje jako sporo
No time...

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 21, 2010, 11:50:14 pre podne »
dosta njih na ovom forumu prica samo ono sto je napisano, i bukvalno ne smeju nista drugo da napisu da im neko ne bi kontrirao i mozda napravio budalu od njih...
sto lepo svako ne kaze svoje misljenje...
sto se tice tih hidrata posle treninga, MENI je najbolje kad jedem pre treninga neku razumnu kolicinu hidrata, po 50-70 gr u 3 obroka pre treninga, posle treninga prosto nesto, posle isto nekih 50-70 gr sa mesom...
pre sam radio i bez hidrata posle treninga, i sad vidim da mi odgovara ovako...
sto ne znaci da ce svakom to da odgovara....
a ne pises nesto sto je neko na forumu rekao, a pojma nemas zasto je to tako i zasto uopste to radis...

x2

Ova kolicina je sjajna ...ali treba uzeti u obzir da 70g hidrata iz pirinca i krompira nije ni u ludilu isto kao naprimer iz neke rafinisane secercine....mnogo ljudi se ogranicava sa uh a ne shvata da ovakve npr komplexne namirnice POSLE treninga sanse nema da preliju...jer je jednostavno varenje jako sporo

pa da...a i cak sam zakljucis...ako radis noge npr ili neku vecu grupu, uneces malo vise hidrata...
ako radis laganiji trening tipa biceps triceps..onda malo manje...prosto je....
posle jakog tj dobro odradjenog treninga, nema sanse da se umastis sa nekom razumnom kolicinom hidrata...glikogen mora da se popuni...

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 21, 2010, 12:12:24 posle podne »
Tako je ..  naravno ne treba jeste 200grama uh u jednom obroku posle .. ali 70 je skroz ok.. mada ja na masi unosim preko 100 ali dobro ja se ne trudim da bude cista masa

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 21, 2010, 01:35:26 posle podne »
ma ne mislim na to..nego i da ne treniras ta kolicina ako je unesena iz npr kvalitetnog izvora kao riza ili krompir,hleb od celog zrna nece moci da zamasti jer ne drpa insulin naglo...za razliku od npr belih peciva,testa,slatkisa i ostalih shitova....kljuc svega je umerenost   a period ujutru i oko odnosno posle treninga je upravo najbolje vreme izbombardovati se sto vecom kolicinom kvalitetnih hidrata
No time...

Van mreže VIN

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: evo moje slike, imam 18 god...
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 21, 2010, 10:01:47 posle podne »
ma kakvi hidrati proteini....narokam se sa ajvar i hleb i odem treniram ko lud :D
★ All heard of the matrix, but no one can explain ! ★