Septembar 29, 2024, 03:27:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Kazein ili blend?  (Pročitano 11702 puta)

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 10, 2010, 05:11:12 posle podne »
Aha znaci ti imas osecaj odnosno sposobnost da osetis procenat proteina iz blenda?? u jbt ala evoluirju ljudi u zadnje vreme ....  >.>

Upravo zato ti i kazem tvoj elit je proprietary blend..kaoi myo..kao i mutant ..kao i svi ostali....niko ti nece reci tacan procenat....neko ce samo biti vise korektan od drugih kao naprimer Gaspari pa staviti sta je na prvom mestu  odnosno cega ima najvise.

i koji ce mi q... soja u proteinu ....

moj glas sinta ili myofusion ....za mutant nemam komentar jer nisam probao
No time...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 10, 2010, 07:18:55 posle podne »

MyoFusion zaobidji... ukus mu je strava ali kao da je 95% whey :(


Mislis na to da mu je sastav kao za whey, to jest da nema dovoljno sporo otpustajucih proteina? I kao takav nije pogodan kao zamena za obrok/? :)
myo je EXTRA!
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 10, 2010, 07:24:35 posle podne »

MyoFusion zaobidji... ukus mu je strava ali kao da je 95% whey :(


Mislis na to da mu je sastav kao za whey, to jest da nema dovoljno sporo otpustajucih proteina? I kao takav nije pogodan kao zamena za obrok/? :)
myo je EXTRA!

x2 

danas sam pio sa mlekom chockolate mint tester ...ufff XD
No time...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 10, 2010, 07:56:23 posle podne »

MyoFusion zaobidji... ukus mu je strava ali kao da je 95% whey :(


Mislis na to da mu je sastav kao za whey, to jest da nema dovoljno sporo otpustajucih proteina? I kao takav nije pogodan kao zamena za obrok/? :)
myo je EXTRA!

x2 

danas sam pio sa mlekom chockolate mint tester ...ufff XD


Hvala, bice Myo cim se skupi kes. :)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 10, 2010, 08:40:34 posle podne »
Ne, dobra je zamena za obrok - ali ti je jeftinije da kupis whey onda i dodas laneno ulje sam ili maslinovo.
Ako vec kupujes blend, idi na nesto sto barem ima kazein u primetnoj kolicini, ne skoro sve whey.

Ako cisto hoces zamenu za obrok, Myo moze da posluzi, ali ... prva recenica x2.
Mislis na to da mu je sastav kao za whey, to jest da nema dovoljno sporo otpustajucih proteina? I kao takav nije pogodan kao zamena za obrok/? :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 10, 2010, 09:05:15 posle podne »
Ne, dobra je zamena za obrok - ali ti je jeftinije da kupis whey onda i dodas laneno ulje sam ili maslinovo.
Ako vec kupujes blend, idi na nesto sto barem ima kazein u primetnoj kolicini, ne skoro sve whey.

Ako cisto hoces zamenu za obrok, Myo moze da posluzi, ali ... prva recenica x2.
Mislis na to da mu je sastav kao za whey, to jest da nema dovoljno sporo otpustajucih proteina? I kao takav nije pogodan kao zamena za obrok/? :)
kako moze biti isto?
blend jedna merica 25g pro,5g uh,3g masti
whey i malinovo 25g pro,3g uh,15g masti
nije isto;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 10, 2010, 10:06:31 posle podne »
Pa nije valjda lud toliko masti da doda :)
A doduse i sto ne bi?:)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 10, 2010, 10:07:34 posle podne »
Pa nije valjda lud toliko masti da doda :)
A doduse i sto ne bi?:)
ne kazem da nije losa ta kombinacija
ali nije to isto kao bledn;)
samo to kazem....
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 10, 2010, 10:29:21 posle podne »
Ne, dobra je zamena za obrok - ali ti je jeftinije da kupis whey onda i dodas laneno ulje sam ili maslinovo.
Ako vec kupujes blend, idi na nesto sto barem ima kazein u primetnoj kolicini, ne skoro sve whey.

Ako cisto hoces zamenu za obrok, Myo moze da posluzi, ali ... prva recenica x2.
Mislis na to da mu je sastav kao za whey, to jest da nema dovoljno sporo otpustajucih proteina? I kao takav nije pogodan kao zamena za obrok/? :)

opet ti... CEKAJ BRE RODJACE...OTKUD ti znas % KOG proteina ima u blendu ???? evo ja dajem glavu da i dymatise 12 h  i mutant pro i sve to ima isto ili ZANEMARLJIVO PO REZULTATE  vecu kolicinu sporog proteina u odnosu na MYO...u tom slucaju itekako bi glredao cenu i ukus sto je ukorist myoa...a i moze da posluzi jos bolje kao PWM blend..

drugo jel ti znas da i spori protein je jeftiniji i skuplji...tako da taj sporiji npr egg koji je nesto sporiji je jeftiniji od milka,pa je zatim redom milk lakse dobiti nego kazein izolate...pa je onda i pitanje kalcium ili micelarnog kazeina... i sva ta ''spora'' mesaviina zabada u nekih 5-10 % total...  nemoj samo o5 kako imas njuh da osetis pa znas,jel u tom slucaju daj da svi uvoznici salju kod tebe na analizu a ne na WMA...cemu toliko nepoverenje ne razumem  :-\
No time...

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 10, 2010, 10:47:00 posle podne »
ja opet mislim da je mutant pro najbolja opcija jel ima 10 vrsta proteina i najbolji kao zamena za obrok:)
probao sam svaki i myo ima najbolji ukus ali ...

jbt al sam navalio na ovaj mutant :D :D

Spartak

  • Gost
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 10, 2010, 11:04:05 posle podne »
da to kazu ima hidrolizat,izolat,koncentrat i peptid wheya hahaha 4 vrste a sve whey

Spartak

  • Gost
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 10, 2010, 11:08:22 posle podne »
Kad isprobas dovoljno njih dobijes osecaj. Uz to pogledas cenu i shvatis da nesto tako jeftino ne moze da ima primetnu kolicinu kazeina.
Proprietary blend my a**.... kad ne navedu tacan sastav, to je nacin da se kaze "ne smemo da kazemo koliko je slabo jer ne biste kupili".

a kako ti to znas kad je to proprietary blend? kako znas da 12 h nije whey najvise?
kako znas da sinta nije?

haha vjecita paranoja. jbt sto znaci svaka kompanija zakida a? :)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 11, 2010, 12:52:33 pre podne »
opet ti... CEKAJ BRE RODJACE...OTKUD ti znas % KOG proteina ima u blendu ???? evo ja dajem glavu da i dymatise 12 h  i mutant pro i sve to ima isto ili ZANEMARLJIVO PO REZULTATE  vecu kolicinu sporog proteina u odnosu na MYO...u tom slucaju itekako bi glredao cenu i ukus sto je ukorist myoa...a i moze da posluzi jos bolje kao PWM blend..
Pa koj moj da se guraju masti u PWM jbt??? Uzmi lepo samo whey i dodaj maslinovo kad treba..

Citat
drugo jel ti znas da i spori protein je jeftiniji i skuplji...tako da taj sporiji npr egg koji je nesto sporiji je jeftiniji od milka,pa je zatim redom milk lakse dobiti nego kazein izolate...pa je onda i pitanje kalcium ili micelarnog kazeina... i sva ta ''spora'' mesaviina zabada u nekih 5-10 % total...
Znaci ti nekome predlazes da za 90% whey-a plati vise nego za obican whey lepo?
(za pisljivih <10% egg i kazeina?)

Citat
nemoj samo o5 kako imas njuh da osetis pa znas,jel u tom slucaju daj da svi uvoznici salju kod tebe na analizu a ne na WMA...cemu toliko nepoverenje ne razumem  :-\
Sta nepoverenje, sam si rekao da nije >10% sporih proteina! Nemam njuh da osetim da li je 80 ili 95% whey-a ali posto si i sam potvrdio da nema >10% sporih proteina, nema razloga da dokazujem da mogu da osetim razliku izmedju 30% i 80% whey-a.

Spartak

  • Gost
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 11, 2010, 03:52:25 pre podne »
nije 10% sigurno

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kazein ili blend?
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 11, 2010, 09:10:44 pre podne »
dejo
uzmi mericu ipo whey na prazan stomak
i uzmi mericu ipo blenda na prazan stomak
ako te blend drzi 10min duze onda si u pravu...
mene licno blend drzi i do dva ipo sata
a whey kao voda(kvalitetan whey)protrci samo..
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!