Oktobar 06, 2024, 02:29:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?  (Pročitano 12688 puta)

BoRa_TS

  • Gost
Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« poslato: Jul 14, 2006, 10:15:59 pre podne »
U poslednjih dvadesetak godina razvoj sportske dijetetike prevazisao je i najsmelije pretpostavke.
Danas gotovo da i nema vrhunskog sportiste, pa cak ni amatera, koji ne koristi barem neki od mnogobrojnih dodataka ishrani , bilo zbog poboljsanja sportskog rezultata, unapredjenja oporavka ili optimiziranja zdravstvenog stanja .
Medjutim ,kada je rec o ishrani i suplemenciji, sportskim borilistima dominiraju neznanje, predrasude i pojedinacna iskustva umesto savremenih naucnih saznanja.
Sa druge druge strane, trziste sportskih suplemenata postalo je mocan poligon na kojem farmakoloske kompanije vode veliku bitku za profit!!!!!!!!
Mali je broj  sportista  koji poslusaju savete ljudi koji su kompetentni da pricaju o preparatima , specijalizovane radnje za prodaju preparata sluze da pored prodaje preparata priblize sportiste sa preparatom koji koriste i stime omoguce njegov maksimalan ucinak !!
Cesto nailazim na momke i devojke koji dolaze u radnje sa svojim planom i programom nekim ubedjenjem da imaju formule za maksimalne rezultate bilo da je u pitanju nabijanje mase ,sagorevanje masnih naslaga itd ,cesto ti saveti budu od nepriucenih trenera koji rade po raznim lokalnim teretanama koje neposeduju strucna osoblja , dovoljno je da vide super gradjenog momka ili devojku i poslusace ga  bez obzira ako ih on i nesavetuje bas najbolje,  a dali oni znaju :
Koliko je bitna ishrana?
Koliko je bitan trening?
Koliko je bitan odmor?
Koliko su bitni dodaci ishrani i zasto se oni koriste?
Dali postoje sportista na ovom forumu koji do sada nikad nije uzeo ni jedan preparat pa ni c-vitamin?
Ako nije do sada nista uzeo , zasto nije uzeo? dali zato sto cesto nailazimo na komentare sve je ovo hemija?
Dali je moguce vezbati i uspeti u ostvarenju svojih ciljeva ako nekoristimo dodatke ishrani sta vi mislite ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2006, 11:14:22 pre podne »
brate..osnovni problem je kod nas razdovijti anablicke steroide od prirodnih preprata po radnjama kaju i sam drzis..

dakle....i sam znas da se nekada ljudi zalecu u nutra i traze jupol ili misle da je to radnja sa farbama za kola ili sta ti aj znam......

ali na tom noviu svesti su jos uvek kod nas ljudi i to je nemogue izbeci...

napolju..citaj u zemljama eu i sire naranvno...oosba koja en ide u gym ili se ne bavi bilo kojim vidom rekreacije....je LUDA..

a kod nas....ja kada radim kardio...ljudi kazu..vidi budale..nema pametnijeg polsa.......razumes..

problem je u stavu i neobrzaovansti ljudi...

da neko vidi nekoga ko pioje 1000,g c vitamina..ovaj bi omdah zvao kola hitne pomoci..jer je u pitanju...1000 necega....i to jos tablete...ijuuuuuu..kako akzu lale........predivno.....

imamo generlano problem sa tim

Zoka

  • Gost
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2006, 11:15:29 pre podne »
..

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2006, 06:27:59 posle podne »
Ja u zadnje vrijeme stvarno nemam para za dodatke ishrani, tako da se fokusiram najvise na ishranu. Ali hajde reci cu da je moguce skupiti jednom mjesecno za 200 grama kreatina i 500 grama wheya (barem ja tako radim) i par kesica grozdjica da mogu da se oporavim nakon treninga, a tokom dana ostaje sve na ishrani. Kada je u pitanju rekreativni nivo, i vise sam nego zadovoljan svojim napretkom. Dakle, ko nema para, barem neka skupi osnovno za oporavak nakon treninga. Ko ima posao i platu, ne vidim razlog zasto ne bi koristio redovno dodatke ishrani, ukoliko mu finansije to dozvoljavaju.

Van mreže pavle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #4 poslato: Jul 14, 2006, 08:48:26 posle podne »
Nisam procitao ceo tekst, malo me mrzelo, ali cisto da odgvorim na naslov
Moguce je vezbati bez dodataka ishrani, u principu sve to sto ima u suplementima ima i u hrani, doduse bez suvisnih kalorija! E sad, sve zavisi koji su ti ciljevi, ako si rekreativac, suplementi ti nisu preko potrebni, ako si takmicar onda su ti potrebni, a ako zelis ppostati MR.O. onda su ti potrebni i steroidi!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2006, 09:40:04 posle podne »
Da sam znao da trebam uzeti steroide uz svu saplementaciju koju koristim pa da postanem MR. OLYMPIA uradio bi to.  
Jebi ga, bar da sam ovu informaciju imao malo ranije.

Van mreže pavle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #6 poslato: Jul 14, 2006, 09:48:42 posle podne »
Pa samo uzimanje steroida ti ne znaci da ces sigurno postati Mr.O., ali nikako ne mozes biti Pro ako ih ne konzumiras, pa imas ovde dosta pisano o tome!
Ja sam definitivno protiv steroida! Po meni  covek koji  ugrozava svoje zdravlje nikako se ne moze navati sportistom ( ma koliko su sad ti steroidi rasrostranjeni medju profesionalnim sportistima, sav taj vrhunski sport je jedno "bolesno stanje")!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #7 poslato: Jul 14, 2006, 09:51:26 posle podne »
Citat: pavle
Pa samo uzimanje steroida ti ne znaci da ces sigurno postati Mr.O., ali nikako ne mozes biti Pro ako ih ne konzumiras, pa imas ovde dosta pisano o tome!
Ja sam definitivno protiv steroida! Po meni  covek koji  ugrozava svoje zdravlje nikako se ne moze navati sportistom ( ma koliko su sad ti steroidi rasrostranjeni medju profesionalnim sportistima, sav taj vrhunski sport je jedno "bolesno stanje")!


Izvini Pavle malo sam neupucen, tek sam od nedavno clan ovog foruma.
Kako si napisao gore ja pomislih da trebam samo uzeti steroide pa da postanem MR. OLYMPIA. Sad sam se malo razocarao. Dao si mi nadu pa onda uzeo.
Pazi malo sta pises. :wink:

Van mreže pavle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #8 poslato: Jul 14, 2006, 09:53:18 posle podne »
o, pardon!
barem si imao malo sna! hehe!
pozz

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #9 poslato: Jul 14, 2006, 09:54:42 posle podne »
Citat: pavle
o, pardon!
barem si imao malo sna! hehe!
pozz


Pa da. Mnogo si opasan Pavle. :lol:

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #10 poslato: Jul 14, 2006, 10:00:05 posle podne »
ortodox naturales
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2006, 10:06:31 posle podne »
jao :) :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #12 poslato: Jul 14, 2006, 10:25:51 posle podne »
UFFFF..ZOBG OVOG CU MORATI DA KLJUCAM TOPICE..
AJD PAVLE MALO OBUZDAJ KONJE....

Van mreže pavle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #13 poslato: Jul 15, 2006, 09:08:23 pre podne »
sto sam sad ja bio los? pa ja sam mislio da se ovde postuje iskrenost!?
@manimal
i ja sam opasan jedino u teretani kad vezem opasac, ovako sam daleko od  opasnog, a ako je ono tvoja slika tiizgledas mnogo opasnije

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: Vezbanje bez dodataka ishrani dali je moguce ili ne?
« Odgovor #14 poslato: Jul 15, 2006, 09:19:17 pre podne »
ma svaka cas na iskrenosti, al od iskrenosti se jos niko nije nabildovo :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije