Jul 04, 2024, 07:23:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: MLIJEKO ? ? ?  (Pročitano 22837 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #30 poslato: Jul 16, 2006, 08:50:26 pre podne »
Citat: ARHB
Ja sa svog gledista vidim da ovde neko nekog podjebava (izvinite na iskrenom izrazu). Pavle je ovde doso s ciljem da zamuti bistru vodu. Prvo kaze da pije ono pravo seljacko mlijeko, ali bez kajmaka ko da tako pokupi svu masnocu iz njega, pa onda kaze kako i on izbjegava masne proizvode i kako nema niskomasnih proizvoda, pa brate Pavle samo sto i hljeb jos nije poceo da se prodaje light a sve ostalo imas s manje masnoce.
A i tamo negdje je govorio kako je ignoriso nekog tipa u teretani pa poslje kad ste mu napisali kako je trebo da saslusa savjet on pise kako ga je ustvari i sasluso i jos mu se i izvinio.
De bolan Pavle koga ti farbas slusaj sta ti stariji govore i puno NE PAMETUJ, ko sto ti Pedjos rece
...OPUSTI SE... 8)  8) ..RESENO

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #31 poslato: Jul 25, 2006, 05:38:08 posle podne »
kad smo vec kod mlijeka

jel uredu popiti 1-2 litra mlijeka malomasnog sa o.1 % masti dnevno.sa obzirom na laktozu i sve te stvari koje me izludjuju vise,naravno nece mi nista biti ali eto sa obzirom da treniram i da se kako citam ovdje da se ne preporucuje vjezbacima,sa obzirom da ga mogu dosta popiti i sa obzirom da je to nekih 76g proteina i 90 g UH a masti samo 2 grama(sve to na 2 litra) jer ga pijem nista lakse, i nemam problema sa stomakom,jel mozda odnos Protein:UH nije dobar za nas vjezbace ili o cemu je vec rijec,

cisto me zanima jer se vodi zestoka polemika oko toga,da zakljucimo slucaj  :D:D:D

pozzzz svimaa

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #32 poslato: Jul 25, 2006, 05:40:36 posle podne »
SLUCAJ JE ODAVNO ZAKLJUCEN

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #33 poslato: Jul 25, 2006, 05:48:31 posle podne »
bez ljutnje pedjos :D:D:D

samo pitam,zanima me zasto mlijeko nije dobro za bb vjezbace,nigdje nisam nasao konkretan odgovor i dal je uredu litar mlijeka 0.1% MM za nekoga ko se posvetio teretani i svom izgledu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #34 poslato: Jul 25, 2006, 06:22:09 posle podne »
Citat: hare
bez ljutnje pedjos :D:D:D

samo pitam,zanima me zasto mlijeko nije dobro za bb vjezbace,nigdje nisam nasao konkretan odgovor i dal je uredu litar mlijeka 0.1% MM za nekoga ko se posvetio teretani i svom izgledu
..ZASTO LJDI SE MENI UVEK OBRACAJU BEZ LJUTNJE..
ZASTO BIH SE JA LJUTIO STO TI PIJES I 5 LIT MLEKA AKO HOCES..

MISLIM TO JE SMESNO DA SE JA LJUTIM ZBOG TOGA..

A AKO NISI VIDEO ZASTO NE TOLIKO MELKA TJ ZASTO T NE TREBA DA RADI NEKO KO HOCE DA RAZMISLJA O BB...JEBG....

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #35 poslato: Jul 25, 2006, 06:30:08 posle podne »
samo kazem da nisam na forumu nasao konkretan odgovor zasto mi vjezbaci ne treba da pijemo mlijeko ,do sada za sve je postojalo neko objasnjenje sto nesto treba ili ne treba,nije mi jasno jel zbog UH ili...(mislim da omjer P:UH nije nesto pre pre vise los,bar kad nismo na definiciji)samo zelim da znam zasto ga necu piti vise od 1 l dnevno jer ja opet vjerujem tebi i iskusnijim od mene koji mi pokusavaju dati dobar savjet i pomoci

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #36 poslato: Jul 25, 2006, 06:46:07 posle podne »
ne da ne treba piti vec ne u vecim kolicinama , ne bi trebao 1-2 l dnevno

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #37 poslato: Jul 25, 2006, 07:10:23 posle podne »
dobro to je ispravno ,nemam nista protiv toga ali eto nikad necu znati zasto je to tako

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #38 poslato: Jul 25, 2006, 07:49:19 posle podne »
Citat: hare
dobro to je ispravno ,nemam nista protiv toga ali eto nikad necu znati zasto je to tako
,....A AJDE MALO CACKAJ FORUM PA CES VIDETI DA IMA..JA SAM NASAO....

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #39 poslato: Jul 25, 2006, 10:36:29 posle podne »
hehehe,neces mi otkriti tajnu gdje si nasao :D:D:D:D:D

Van mreže Milan_NYC

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 249
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #40 poslato: Jul 25, 2006, 11:44:38 posle podne »
Haha. Laktoza u vocu!>!>?!?!? Bas sam se solidno nasmejao.
Tebra, mleko je ok ako si dete jer tad rastes a mleko ima solidnu kolicinu kalcijuma, na primer. Kolicina proteina je zanemarujuca u poredjenju sa masnocom koje ces ti da sabijes jednom casom mleka "domacega" od tog seljaka! A o holesterolu da i ne pricam...
Ako si u fazonu izgradnje tvoga tela (a verujem da jesi jer posecujes ovaj forum) moj savet ti je da iskuliras sa mlekom, a kalcijum mozes lako uneti drugim namirnicama. Znam ja da su nas ucili da je mleko zdravo, ali to je bilo davno (bar u mom slucaju). :)

Pozdrav.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #41 poslato: Jul 26, 2006, 04:34:35 pre podne »
Citat: hare
hehehe,neces mi otkriti tajnu gdje si nasao :D:D:D:D:D
..pa evo recimo da se zpaitsa o odnosu tih proteina koje dobijes iz 2 litra mleka koji su bajdvej veoma diskutabilni i odosu na masnoce oje sve dobijes iz tog melka koje bajdvej dzaba koliko god bilo obezmasncno i onda recimo tu cenu od minmlano 96 dinara za 2 litra jer manje ne mozes da nadjes sigruno uporedis recio sa jednom konzervom tunjevine moja kosta 50 dianra....racn i matematku prepustam tebi...mada sam vec rekao da i to nije toliko problem koliki je problem opcinjenost sa mlekom...

niko nigde nije rekao da ne valja...ali casa ili dve..litra ili dve su lose bas iz tog razloga sto mozes da uneses samo vise necega steton u sebe..citaj masnoce i laktoze u sebe,nego sto ces imati koristi od toga...

ali poetna price je ova..da ti smtras da si resio problem i uneo proteina toliko koliko ti racunas sa te 2 litre mlkea..a ja ti tvrdim da nisi...jer drugacije ce organizma da reaguje na 100gr proteina recimo iz mesa nego na 100 gr "imaginarnih"proetina iz mleka i to jos rasporedjenih na ko zn akoliko puta  danu..jedino sto mozes sa tom kolicinom mleka je da tebi bude lepo kada ga pijes posle obroka ali to ej onda vec neka druga prica koja je tebi ostala kada si bio mali i neki obicaji se ne mogu niakda zaobraviti....

ali sikreno..ti slobodno to radi..gluposti je menjati nesto sto volis i u cemu toliko uzivas da si u stanju terati mak na konac dok ne cujes ono sto ti hoces da cujes :wink:  :wink:  :wink:

dakle...pojacaj brate na trojku :wink:  :wink:

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #42 poslato: Jul 26, 2006, 07:56:21 pre podne »
Zakljucavajte ovo mleko odosmo u PM... :wink:

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #43 poslato: Jul 26, 2006, 01:07:39 posle podne »
ma nije meni to neka navika pedjos uopste ,dok nisam poceo trenirati vjeruj mi da ga nisam gotovo ni pio...znam da njihova iskoristivost proteina sigurno nije kao kod proteina iz mesa ili jaja,nego sam uvidio da mi ne predstavljaa problem popiti toliko pa reko hajd da i to tocim u sebe,kontam mozda se sta i primi:D:Dali uvijek sam ga pio uz meso ili jaja, gotovo nikad samo,mada bi i mogao

nece pretjerivati vise sa mlijekom,jer nije mi navika ko sto kazes,pijem ga nekad i nazor :D:D:Dtek mozda da ga popijem malo ujutru ili uz obrok poslije treninga,nadam se da to nije neka velika kolicini koja bi mogla vise da mi skodi nego sto ce da mi "pomogne" da unes koji proteincic u sebe :D:D:D:D:D

hvala pedjos ,mogao sam i na cetvorku :D:D:D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: MLIJEKO ? ? ?
« Odgovor #44 poslato: Jul 26, 2006, 04:13:32 posle podne »
Citat: hare
ma nije meni to neka navika pedjos uopste ,dok nisam poceo trenirati vjeruj mi da ga nisam gotovo ni pio...znam da njihova iskoristivost proteina sigurno nije kao kod proteina iz mesa ili jaja,nego sam uvidio da mi ne predstavljaa problem popiti toliko pa reko hajd da i to tocim u sebe,kontam mozda se sta i primi:D:Dali uvijek sam ga pio uz meso ili jaja, gotovo nikad samo,mada bi i mogao

nece pretjerivati vise sa mlijekom,jer nije mi navika ko sto kazes,pijem ga nekad i nazor :D:D:Dtek mozda da ga popijem malo ujutru ili uz obrok poslije treninga,nadam se da to nije neka velika kolicini koja bi mogla vise da mi skodi nego sto ce da mi "pomogne" da unes koji proteincic u sebe :D:D:D:D:D

hvala pedjos ,mogao sam i na cetvorku :D:D:D
....PA AKO CES GA TAKO PITI ONDA I NEMA POTREBE DA RAZMISLJAMO O CETVORCI :twisted:  :twisted:  :twisted:

SALIM SE..NA TAJ NACIN TI SIGRUNO NECE NISTA SMETATI...ALI 2 LITRA...MNOGO JE KUME