Septembar 19, 2024, 03:57:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: savet - nizak testosteron/visok estrogen  (Pročitano 33973 puta)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #15 poslato: Jul 12, 2010, 07:29:42 pre podne »
Hvala Pedja pokusat cu da vidim sa nekim drugim endokrinologom..... isto to mi je rekao i jedan lekar da samo bacam novac na taj HCG da od toga nema nista ( a nije bas jeftin oko 190 evra mesecno, meni iyadje terapija).....

Hvala  ti

Pokušaj jer te taj očigledno dere i zavlači, HCG 4500 iu otprilike košta 10eura, e sad koliko uzimaš mesečno?
Odi do apoteke pa se raspitaj da vidiš dali te zavlači.

Sve najbolje.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #16 poslato: Jul 12, 2010, 07:51:41 pre podne »
cekaj methil test , testo fx sta su to ? suplementi ? jel se ima neki benefit od njih kao suplemenata ?

naravno da ima
jedni od najacih test busetra koje sam ikada probao.




pedjose, sa se desava POSLE njih??

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #17 poslato: Jul 12, 2010, 07:56:03 pre podne »
cekaj methil test , testo fx sta su to ? suplementi ? jel se ima neki benefit od njih kao suplemenata ?

naravno da ima
jedni od najacih test busetra koje sam ikada probao.




pedjose, sa se desava POSLE njih??

Nisam Peđa ali da ti odgovorim i ja zemo

Ako misliš na to da se supresuje proizvodnja tvoga testa nakon korištenja NE, to je preparat i test ti se kasnije luči normalno, nema gubljenja testa ako na to misliš.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže sasa85

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
  • Mir sa savješću, mir sa celim svetom
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #18 poslato: Jul 12, 2010, 08:06:18 pre podne »
Hvala Pedja pokusat cu da vidim sa nekim drugim endokrinologom..... isto to mi je rekao i jedan lekar da samo bacam novac na taj HCG da od toga nema nista ( a nije bas jeftin oko 190 evra mesecno, meni iyadje terapija).....

Hvala  ti

Pokušaj jer te taj očigledno dere i zavlači, HCG 4500 iu otprilike košta 10eura, e sad koliko uzimaš mesečno?
Odi do apoteke pa se raspitaj da vidiš dali te zavlači.

Sve najbolje.
Pa znas kako bebac kod Nas u Sarajevu je ta cena 12 evra po ampuli od 1500iu....
Tako da nema on nikakve koristi od toga .... on je iz Bg......
A ja ne mogu uzimati u Srbiji tu od 4500 jer ona kada se otvori mora se odma potrositi inace ako se drzi otvorena
vise od 1 h mozes je baciti......

Hvala ti u svakom slucaju
Trudi se uvek da budeš pravedan i da govoriš istinu.I ne moj se bojati osude drugih. Jer osuda je samo za vreme.U ovom vremenu možda će te osuđivati, a u nekom drugom poštovati i citirati...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #19 poslato: Jul 12, 2010, 12:15:49 posle podne »
sasa
ukoliko ti je ta teraprija nepohdno
uvek mozes da sednes u kola i udjes u prvu apoteku na grnaici u sr i kupis HCG 1500 iu
i kosta oko 15ak eu za 3 amp od 1500 IU !!!!!!!!!!

bare
kako mislis sta se desava?
pa sta ce da se desi??????

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #20 poslato: Jul 12, 2010, 01:42:33 posle podne »
Najbolje ti da odes kod nekih doktora koji znaju posao  :-\

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #21 poslato: Jul 12, 2010, 02:18:53 posle podne »
Hvala Pedja pokusat cu da vidim sa nekim drugim endokrinologom..... isto to mi je rekao i jedan lekar da samo bacam novac na taj HCG da od toga nema nista ( a nije bas jeftin oko 190 evra mesecno, meni iyadje terapija).....

Hvala  ti

Pokušaj jer te taj očigledno dere i zavlači, HCG 4500 iu otprilike košta 10eura, e sad koliko uzimaš mesečno?
Odi do apoteke pa se raspitaj da vidiš dali te zavlači.

Sve najbolje.
Pa znas kako bebac kod Nas u Sarajevu je ta cena 12 evra po ampuli od 1500iu....
Tako da nema on nikakve koristi od toga .... on je iz Bg......
A ja ne mogu uzimati u Srbiji tu od 4500 jer ona kada se otvori mora se odma potrositi inace ako se drzi otvorena
vise od 1 h mozes je baciti......

Hvala ti u svakom slucaju

Brate u Sarajevu su 3 ammpule po 1500iu (4500iu) oko 10-15eura, ima i od 5000iu samo jedna ampula, ako želiš nije mi nikakav problem da ti učinim i kupim određenu količinu HCG (ako mi daju bez recepta) ti meni kintu preko računa ja tebi HCG busom zajedno sa računom iz apoteke da ne misliš da ja to valjam :)
Kad je u pitanju zdravlje nije nikakav problem.

A ako ga baš puno trošiš isplati ti se i sam da dođeš naručiš (pošto nije na listi lekova) i kad dođe poneseš sam za Srbiju bez cimanja i zajebavanja od strane nadrilekara koji gledaju da ućare...mamu im...bezobraznu
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #22 poslato: Jul 12, 2010, 04:43:56 posle podne »
cekaj methil test , testo fx sta su to ? suplementi ? jel se ima neki benefit od njih kao suplemenata ?

naravno da ima
jedni od najacih test busetra koje sam ikada probao.




pedjose, sa se desava POSLE njih??

Nisam Peđa ali da ti odgovorim i ja zemo

Ako misliš na to da se supresuje proizvodnja tvoga testa nakon korištenja NE, to je preparat i test ti se kasnije luči normalno, nema gubljenja testa ako na to misliš.

E hvala zems! To sam mislio nema posle nikakvog lucenja ispod normalno itd....
To me zanimalo.
Znaci vraca se na standarno.

sasa
ukoliko ti je ta teraprija nepohdno
uvek mozes da sednes u kola i udjes u prvu apoteku na grnaici u sr i kupis HCG 1500 iu
i kosta oko 15ak eu za 3 amp od 1500 IU !!!!!!!!!!

bare
kako mislis sta se desava?
pa sta ce da se desi??????

Pa da se ne desi da posle bude ispod normale, to.


Koji je onda (osim ZMA) najbolji?
Da cena nije nebu pod oblake i da posle lucenje bude normalno?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #23 poslato: Jul 12, 2010, 05:10:29 posle podne »
bulgarian tribulus,the tribulus itd itd itd

Van mreže palicato

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #24 poslato: Jul 15, 2010, 06:54:19 posle podne »
Hvala svima na odgovorima.
Uzeo sam samo ZMA da koristim za pocetak.  Ne bih odmah preterivao sa suplementima. Nikad ih nisam koristio, pa da se ne zajebavam mnogo sa endokrilnim sistemom. Probacu ZMA  uz savete sa ove liste
http://www.nowloss.com/ways-to-increase-testosterone-levels-naturally-without-using-steroids.htm
Pa za mesec dana da vidim sta ce reci rezultati. Ako ne bude nekih pomaka na bolje, probacu jos neki od pomenutih suplemenata.
Pozdrav   

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #25 poslato: Jul 16, 2010, 05:22:03 pre podne »
prijatelju
nemas ti razloga da se plasis PRIRODNIH SUPLEMENTA i pomoli se bogu da sa njima ma u kojoj kolicini povratis to sto nemas tj da OZDRAVS
a te price da ces sjebati endokrini sistem sa zma..
pa brate mili..kako mozes da pokvaris nesto sto je izlgeda vec pokvareno??

Van mreže palicato

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #26 poslato: Avgust 17, 2010, 08:07:12 posle podne »
Citat
Pozdrav svima,

Unazad godinu, godinu ipo osecam simptome za koje sam saznao da prate stanje niskog testa (hroničan umor, razdražljivost, nizak libido, manjak energije...), i uz to povećanje masnih naslaga, iako se hranim korektno i vežbam 3-4 puta nedeljno po sat - sat ipo. Odem i uradim hormonsku analizu i dobijem sledeće:

cortizol (jutarnji) 555 nmol/L     ref: 138-690
estradiol            55.9 pg/ml     ref: 0-56
fsh:                  2.4 miu/ml     ref: 0.7-11.1
lh                     3.6 miu/ml     ref: 0.8-7.6
testosteron     10.10 nmol/L    ref: 9.1-55.20

Bio kod doktora i on kaže sve je u granicama referentnih vrednosti i da nema šta da brinem. - Baš mu hvala...

Elem, imam 33 godine i ne želim da mi testosteron bude na donjoj granici.
Ukoliko neko ima savet kako da najbezbednije pomerim testosteron i estradiol od njihovih referentnih granica, bio bih mu zahvalan.
Napominjem da do sada nisam uzimao ništa od preparata i suplemenata, vezbam redovno  tri puta nedeljno po sat - sat ipo, ne takmicarski, vise rekreativno.

Nakon mesec dana uzimanja ZMA, i svaki dan uz ručak svež karfiol i blago obaren brokoli, uz regularnu ishranu i trening, evo novih rezultata:

cortizol  554  (138 - 690)
estradiol 27.4  (0 - 56)
testosteron 9.01 (9.10 - 55.20)

Estradiol na pola, test ni da mrdne?

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #27 poslato: Avgust 17, 2010, 08:16:24 posle podne »
resi kortizol resices test

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #28 poslato: Avgust 18, 2010, 10:12:14 pre podne »
resi kortizol resices test
mozda a mozda i nece... koritzol mu je u granicama normale ....
@palicato

ja mislim da tebe drma malo psiha jer kako god gledano tebi su te vrednosti u granicama normale... moj ti je predlog da se ti malo opustis i zaboravis na to cesto vadjenje krvi iz vise razloga... kao prvo vrednosti hormona se menjaju iz dana u dan iz sata u sat od raspolozenja do raznih siutacija itd.... da ne zalazimo u to dalje ... u svakom slucaju ti si sebe bezveze opteretio time da tempiras sad te vrednosti dok one ne budu savrsene , bolje prestani odmah jer od toga nema nista a samo sebe zajebavas , pa pobogu ko jos non stop vadi krv da bi gledao hormone ... tebi nije nista jbt , svi ljudi nekad osete pad energije , nekad se nanerviraju , nekad imaju hronican umor, pad libida itd... pa ne trce odma da vade hormone .... to ti je sve stres ... pretpostavljam da si radi i hormone stitaste zlezde i da je to sve ok .... koliko sam ja skapirao ti si sam sebi napravio dijagnozu sta ti je .... i sad bi da se kljukas necim bezveze...
Nego  lepo ti malo daj sebi oduska oladi malo sa teretanom , hrani se malo kaloricnijom hranom a ne da prckas taj brokoli i karfiol ... pa kad osetis da ti se vratila snaga , a vracace se postepeno , onda ponovo upri u tegove ... samo znaj ... khm , eto sad vidim ti nista nisi nikad uzimao od suplemenata a vezbas redovno sat ipo 3 puta nedeljno u teretani ... ja bih ti preporucio da kad krenes sledeci put u gym se opremis makar whey proteinom i glutaminom ili bcaa , takodje nekim dobrim multivitaminskim , mineralnim kompleksom , jer tebi da ne bi doslo do ovoga sto ti se sad desava , te premorenost itd , ishrana mora da bude tako savrsena i raznovrsna da to cisto sumnjam da bez suplemenata iko ovde na forumu moze sebi da priusti i da ima vremena za to ... tako da prestani da bacas pare na te analize i da se bedacis .... samo malo pusti telo da se odmori i oporavi i bice sve ok ....

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: savet - nizak testosteron/visok estrogen
« Odgovor #29 poslato: Avgust 18, 2010, 11:20:57 pre podne »
gornjoj granici normale..ima duplo vise nego moja poslednja analiza..