Jun 21, 2024, 10:17:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Poliquinov Protein Primer  (Pročitano 6350 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Poliquinov Protein Primer
« poslato: Jul 07, 2010, 10:46:03 pre podne »
Poliquinov Protein Primer uz reklamu njegovog protein praha...
Poliquinov Protein Primer

Šta treba da znate pri nabavljanju kvalitetnog proteina koji Vam je potreban ?
by Charles Poliquin

Ako mi je potrebno motorno ulje ili kopija poslednjeg CD-a Brusa Springstina,nije mi nikakav problem da to nabavim u Wal Mart-u. Iako je verovatno da Nordstrom prodaje kvalitetnije bokserice, ja svoj donji veš nosim samo ispod pantalona, tako da nemam nikakav problem pri kupovini bokserica u Wal Mart-u. Što se proteinskih praskova tice - pa,to je vec druga prica.


Da, svi se borimo sa trenutnom ekonomskom situacijom, ali kupovina proteina samo na osnovu cene može se završiti loše. Neka Vam kaze Džingis Kan.

Kratka istorija proteinskih praškova
Iako mleko u prahu možda zvuci kao relativno moderan izum,on zapravo potice od Mongola i njihovog mocnog vodje Dzingisa Kana. Mongoli su isparavali mleko tako što su ga ostavljali da se suši na suncu, a prah nalik kredi bi nosili sa sobom na dugim putovanjima i osvajanjima. Evo interesantnog izvoda iz Jack Weatherford-ove knjige ''Dzingis Kan i Moderan Svet'' u kojoj se govori da je nisko ugljeno-hidratni visoko proteinski nacin ishrane sa akcentom na proteinu iz mleka bio zaslužan za Kanov uspeh u borbama.


''Kinezi su sa iznenadjenjem i zgražavanjem primetili sposobnost Mongola da prežive duge vremenske periode sa malo vode i hrane; po recima jednog od njih citava vojska je mogla da napravi kamp bez ijednog traga vatre jer im nije bila potrebna za kuvanje. Naspram Jurched-ovih vojnika, Mongoli su bili mnogo zdraviji i snažniji. Oni su konzumirali meso,mleko,jogurt i ostale mlecne proizvode, a borili su se protiv ljudi koji su živeli na kasama od raznih zitarica. Tip ishrane zasnovan na žitaricama ratnika seljaka je zakržljao njihove kosti, istrulio zube i ostavio ih krhkim i sklonim bolestima. Kontrasta radi, najsiromašniji mongolski ratnik je jeo uglavnom proteine, i na taj nacin održavao jake kosti i zube. Za razliku od Jurchedovih ratnika koji su bili ovisni od hrane bogate ugljenim hidratima, Mongoli su mnogo lakše mogli da izdrze dan-dva bez hrane.''

1856 Gail Borden dobio je patent za kondenzaciju mleka koje je ukjucivalo i kjucanje mleka u hermetickoj vakum posudi.

 

Idemo dalje kroz vreme, osoba koja je zasluzna za pronalazenje mleka u prahu je verovatno Gail Borden, koji je dobio nadimak '' Otac mlecne industrije''. 1856. godine Borden je dobio patent za kondenzaciju mleka koja je ukljucivala kuvanje istog u hermetickim vakum posudama. Kada su Konfederacijske trupe napale tvrdjavu Sumter u Charlstonu, Južna Karolina, oznacavajuci start Gradjanskog rata, stvorila se ogromna potražnja za Bordenovim proizvodom. 1867. godine novo tržiste se otvorilo kada je Henri Nestlé dodao brašno i šecer mleku u prahu napravivši prvu deciju formulu.
Proteinski prašak je bio prvi suplement prihvacen od strane Bodibilderske organizacije, zato što su ipak mišici napravljeni od proteina. Kontrast ovoj filozofiji su sportisti izdržljivosti koji idu suprotnom stranom koncentrišuci se na ugljeno-hidratni tip ishrane i suplemente koji bi im služili kao gorivo na njihovim dugackim trcanjima, plivanju i vožnji bicikla. Gledam u reklamne slogane koji se koriste za proizvode na bazi ugljenih hidrata kao što je Power Bar i još nisam naišao na neki na kome piše '' Hoceš ogroman biceps?'' onda zagrizi Power Bar.


Mnogi brendovi proteinskih praškova su izašli na tržište u ranim danima bodibildinga, ali je bez sumnje jedan od najpopularnijih bio Blerov protein. Ovaj proizvod koji je bio relativno skup naspram drugih proteinskih praškova na tržištu je bio napravljen od strane Irvina Džonsona koji je promenio svoje ime u Rheo O. Blair po savetu svog astrologa.


Blair-ov protein je bio prah bogat proteinima i mastima, napravljen od mleka i jaja koji je cesto bio opisivan kao da ima ukus blagog sladoleda. Blair je promovisao ovaj proizvod kao da je identican po sastavu ljudskom mleku (što nije slucaj) a najbolji bodibilderi ukljucujuci šest Mr. Olimpija su se kleli u njega. Prozivod je dobio veliku ''gurku'' time što ga je prihvatio Vince Gironda, guru bodibildinga i ishrane koji je trenirao prvog Mister Olimpiju, Larija Skota.


Interesantno, Lari je bio pripadnik LDS crkve koja je tradicionalno preporucivala svojim sledbenicima da imaju dvomesecne zalihe proizvoda kao sto je mleko u prahu u svojim kucama u slucaju opasnosti. Sa mlekom u prahu postoji mala mogucnost bakterijske kontaminacije zbog manjka vlage. Ipak potrebno je obratiti pažnju na istek roka zato što se proteini oksidišu, umanjujuci njihov kvalitet. Naravno kada se voda doda proizvodu i ostavi se na sobnoj temperaturi-bakterije ce imati novo mesto za igru!


Da sumiramo: Proteinski praskovi se mogu koristiti za potrebe osvajanja sveta, Gradjanskih ratova, ishrane dece, osiguranja opstanka ljudske rase i da bi se dodali proteini ishrani. Postoji još mnogo razloga zašto su proteini korisni, posebno za ljude koje zanima povecanje sportskih performansi i lep izgled.

Prednosti proteinskog praška
Velika prednost proteinskih praškova je to što su pogodni. U svetu u kome su svi prepljavljeni brzim nacinom zivota, cesto bude teško da se nadje vreme za pripremu visoko proteinskih jela kao što su riba, nemasna mesa i jaja. Ovo je posebno istinito za bodibildere i elitne sportiste koji prate životni stil u kojem konzumiraju pet do sedam obroka dnevno. Praškovi mogu biti lako cuvani, bez potrebe da budu u frizideru (s obzirom da je vlaga uklonjena, bakterije nemaju prostora da rastu), pa je prema tome dovoljno samo ubaciti par merica u šejker, ili samo pomešati sa vodom da bi se posao završio.


Zbog mojih cestih putovanja, nošenje proteinskog praška sa sobom mi u velikoj meri pomaže da dobro jedem. Cesto cujem da kada klijenti odu na putovanja, koriste to kao cinjenicu da zaborave sve sto su naucili o ishrani i krenu da jedu brzu hranu. Zbog cinjenice da verujem u ono šta pricam, ja takvo ponašanje sebi ne mogu da dozvolim-niti bih hteo.


Još jedna prednost je to što vam proteinski praškovi dozvoljavaju da precizno pratite nutritivni program. Na primer kada neko smanji kalorije kako bi izgubio kilažu, njegove potrebe za proteinima se povecavaju. Ako ne unosite dovoljno proteina tokom programa za gubljenje telesne težine, može se desiti da izgubite mišicnu masu - protein takodje pomaže kod želje za hranom zato što stabilizuje nivoe šecera u krvi i stvara osecaj sitosti. Naravno bifteci i sladoled ce vam pružiti dobar izvor proteina, ali ce Vam zato dati i brdo masti i loših kalorija koje verovatno ne želite u situaciji kada vam je cilj da smršate. Tu je i pitanje netolerancije na laktozu.


Pored toga što sadrže jaja koja lako mogu izazvati alergiju na hranu ako se koriste isuviše cesto, Blair-ov protein je takodje imao problem zato što je sadržao 25% laktoze koji je šecer, a koji stvara puno gastrointestinalne nelagodnosti kod velikog broja svetske populacije. Enzim koji razbija laktozu se zove laktaza. Ako pojedinac ne proizvodi dovoljan broj laktaze, za posledicu ce imati netoleranciju na laktozu. Simptomi netolerancije na laktozu ukljucuju naduvenost, gasove, grceve, dijareju i osecaj mucnine. Netolerancija na laktozu je jedan od razloga popularnosti proteina od soje, ali ja imam ogroman spisak problema koji nastaju kada se koristi protein soje ukljucujuci smanjenje nivoa testosterona kod muškaraca. Inace, velika je retkost da se dete rodi sa netolerancijom na laktozu, taj problem se obicno javlja posle adolesencije. Korišcenje suplemenata koji sadrže enzim laktaze može pomoci ali je lakše izbeci netoleranciju na laktozu tako što biste koristili proteinske praškove koji nemaju laktozu u sebi.
Još jedna velika stvar u vezi proteinskih praškova je to što kvalitet izdrade treba da bude strogo kontrolisan. U 2007. godini americka industrija mlecnih proizvoda je procenila da je 17.2 procenata krava dobijalo rekombinantni bovine hormon rasta (rBGH), koji je proteinski hormon koji se daje kravama da bi im povecao proizvodnju mleka za 11-16 procenata. To možda izgleda kao dobra vest ali citajte dalje.


Loša vest je to što postoji puno potencijalnih zdravstvenih rizika koji se povezuju sa konzumiranjem mleka krave kojima se daje rBGH. Medju njima su povezanost sa rakom dojke, debelog creva i prostate - takodje može stvoriti puno zdravstvenih problema kod samih krava. (za više informacija o ovom hormonu procitajte knjigu ''Andrew Kimbrell- Your Right to Know: Genetic Engineering and the Secret Changes in Your Food''.)

Za detaljnija ispitivanja o efektima rBGH, kupite knjigu Andrew Kimbrell- Your Right to Know: Genetic Engineering and the Secret Changes in Your Food


Na mojim Biosignature Modulation seminarima ja obezbedjujem precizne protokole za borbu protiv zdravstvenih problema koji se povezuju sa korišcenjem proizvoda nastalih od životinja koje su odgajane na hormonima kao sto je rBGH. Ocigledno, jedna od mojih najbitnijih preporuka je da prestanete da stavljate to smece u svoja usta! Pošto sam to rekao, želeo bih da dodam da su moji proteinski praškovi napravljeni od mleka krava sa Novog Zelanda koje pasu travu koja ne sadrzi pesticide i hemikalije. To mleko ne sadrži rBGH i testirano je na antibioticki ostatak od strane laboratorija New Zealand Food Safety Authority.

Jedno pitanje koje treba upotrebiti u svakoj diskusiji o proteinskim praškovima je ''Zašto uopšte koristiti mleko kao izvor proteina?'' Postoji puno dobrih razloga.

Ocenjivanje proteinskih praškova
Prvi razlog zbog kojeg se mleko koristi za proteinske praškove je to što sadrži puno proteina. Teletina, piletina ili jaja sadrže visoku koncentraciju proteina, ali imajte u vidu da jedna caša mleka sadrži proteina koliko jedna unca teletine ili jedna unca piletine-dok celo jaje sadrzi 6.5 grama proteina.


Sledeci razlog zašto se koristi mleko je to što je ono lako svarljivo. Samo zbog toga što na nekoj etiketi piše da proizvod sadrži odredjenu kolicinu proteina ne znaci da telo može isto da iskoristi. Postoje proteinski prahovi napravljeni od graška (srecno u mesanju istih), soje, pirinca cak i semena konoplje, ali ovi proteini su inferiornog kvaliteta. Dopustite da objasnim.

Postoji više metoda ocenjivanja proteina a jedna od najnovijih je Skor Amino Kiselinskog Varenja Proteina (PDCAAS). Najvecu vrednost koju protein može da dobije je 1.00. Mleko i cela jaja imaju perfektan skor, teletina izgleda dobro sa 0.92 ali grašak se spušta na 0.67 a gospodin Kikiriki nema razloga za smehom jer je njegov skor 0.52.

Naravno postoji jos dosta nacina po kojima se ocenjuje kvalitet hrane kao na primer mera pod nazivom Biološka Vrednost kojom se meri retencija nitrogena i apsorpcija. Sa ovim merenjima mleko ima skor od 91 naspram jaja koje imaju 100, ali mleko je ipak bolje od teletine koja ima skor od samo 80. Što se proteina iz biljaka tice,morate imati u vidu da se oni smatraju ‘’nekompletnim proteinima’’ i da se moraju kombinovati sa razlicitim izvorima amino kiselina da bi bili iskorišceni od strane tela. Na primer da bi napravili kompletan izvor proteina, potrebno je da buter od kikirikija namažete na tortu od pirinca.

Na kraju moram da pomenem soju. Ima puno problema sa sojom. Pod jedan ona je najprskaniji usev i skuplja velike kolicine aluminijuma pri obradi-to može biti dobro za prodaju mojih suplemenata za detoksifikaciju, ali za Vas sigurno nije dobro. Decije formule bazirane na soji su povezane sa poremecajem deficita pažnje zbog visokog sadržaja mangana koji je povezan sa neurotoksicnošcu. Formule od soje takodje sadrže hemaglutinin, koji cini da se trombociti u krvi zgrušavaju i dokazano je da smanjuje nivo testosterona kod muškaraca-i lista se produžava. Ako želite da znate jos zašto je soja djavo,procitajte knjigu Dr. Kaayla Daniel’a ‘’The Whole Soy Story’’.

Iako je ova diskusija prvenstveno bila u vezi proteinskih praškova od mleka, oticicu jedan korak dalje i pricati o proteinu iz surutke.


Nabavljanje Whey Stronger-a

Mleko sadrži dve vrste proteina, surutku i kazein. Surutka je veceg kvaliteta od kazeina (jednako je u prvom testu sa kazeinom ali ima bolju biološku vrednost) i tokom procesa separacije laktoza može biti uklonjena. Protein iz surutke može biti odvojen od laktoze-dobra vest za one koji su netolerantni na laktozu.

Kada krenetu u kupovinu proteina od surutke videcete da dolaze u raznim oblicima kao što su koncentrati, izolati i hidroizolati. Izolati sadrže više proteina i manje masti od koncentrata, dok hidroizolati sadrže digestivne enzime. Izolati koštaju više od koncentrata, a hidroizolati kostaju više od izolata.

Što se proteina od surutke tice izreka ‘’Ono sto platiš-to i dobiješ’’ je cesto istinita. Uvek sam govorio da pri kupovini suplemenata iz manje cenjenih firmi verovatno kupujete proizvod inferiornog kvaliteta koji može biti ‘’zaprljan’’ stvarima koje ne želite u svom telu-imajte u vidu skorašnju tuzbu iz Kalifornije gde su visoke kolicine toksina poznatiji kao PCB nadjeni u popularnim brendovima ribljeg ulja. To nije nacin na kom ja funkcionišem.

Ne samo da moj protein od surutke dolazi od najboljeg izvora svežeg mleka (zdrave i srecne krave sa Novog Zelanda), moj Whey Stronger je takodje laboratorijski testiran i to na: autenticnost proteina iz surutke, potencijala proteina, melamina, tragove razredjivaca, teške metale, ostatke herbicida i pesticida, stabilnost, bakterije, tragove gljivica i budj. Da li su takva ispitivanja skupa? Da. Da li ti troškovi znace da moj protein košta skuplje od ostalih na tržištu? Da, ali moj cilj nije da musterijama ponudim najprodavaniji Whey protein, vec najkvalitetniji. Gail Borden bi obožavao Whey Stronger, Dzingis Kan bi ga zahtevao!





Supplements
March 2010


english : The Poliquin Protein Primer
« Poslednja izmena: Jul 07, 2010, 11:06:41 pre podne Polomac »

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #1 poslato: Jul 07, 2010, 11:20:51 pre podne »
Poliquinov Protein Primer uz reklamu njegovog protein praha...
Poliquinov Protein Primer

Loša vest je to što postoji puno potencijalnih zdravstvenih rizika koji se povezuju sa konzumiranjem mleka krave kojima se daje rBGH. Medju njima su povezanost sa rakom dojke, debelog creva i prostate - takodje može stvoriti puno zdravstvenih problema kod samih krava. (za više informacija o ovom hormonu procitajte knjigu ''Andrew Kimbrell- Your Right to Know: Genetic Engineering and the Secret Changes in Your Food''.)
english : The Poliquin Protein Primer

O ovome sam gledao video,neki hrvatski doktor prica u vezi tih krava...

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2010, 11:22:16 pre podne »

Ne samo da moj protein od surutke dolazi od najboljeg izvora svežeg mleka (zdrave i srecne krave sa Novog Zelanda),



[/quote]

kako ja da znam da moj protein dolazi iz najboljeg izvora mleka i zdrave i srecne krave sa Novog Zelanda???

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2010, 11:22:30 pre podne »
Iako mleko u prahu možda zvuci kao relativno moderan izum,on zapravo potice od Mongola i njihovog mocnog vodje Dzingisa Kana. Mongoli su isparavali mleko tako što su ga ostavljali da se suši na suncu, a prah nalik kredi bi nosili sa sobom na dugim putovanjima i osvajanjima. Evo interesantnog izvoda iz Jack Weatherford-ove knjige ''Dzingis Kan i Moderan Svet'' u kojoj se govori da je nisko ugljeno-hidratni visoko proteinski nacin ishrane sa akcentom na proteinu iz mleka bio zaslužan za Kanov uspeh u borbama.

''Kinezi su sa iznenadjenjem i zgražavanjem primetili sposobnost Mongola da prežive duge vremenske periode sa malo vode i hrane; po recima jednog od njih citava vojska je mogla da napravi kamp bez ijednog traga vatre jer im nije bila potrebna za kuvanje. Naspram Jurched-ovih vojnika, Mongoli su bili mnogo zdraviji i snažniji. Oni su konzumirali meso,mleko,jogurt i ostale mlecne proizvode, a borili su se protiv ljudi koji su živeli na kasama od raznih zitarica. Tip ishrane zasnovan na žitaricama ratnika seljaka je zakržljao njihove kosti, istrulio zube i ostavio ih krhkim i sklonim bolestima. Kontrasta radi, najsiromašniji mongolski ratnik je jeo uglavnom proteine, i na taj nacin održavao jake kosti i zube. Za razliku od Jurchedovih ratnika koji su bili ovisni od hrane bogate ugljenim hidratima, Mongoli su mnogo lakše mogli da izdrze dan-dva bez hrane.''
Koje ludilo,ovo nigde nisam procitao.
Extra tekst Poloms.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #4 poslato: Jul 07, 2010, 11:49:45 pre podne »
O modifikovanju hrane se moze citati dosta toga na netu.Naravno ima i budalastina,ali ima i vrhunskih strucnjaka koji mogu mnogo
toga reci na tu temu.
Nesto smo malo i na forumu pomenuli na temi -- http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,18977.msg238222.html#msg238222
A to kako znati od kog mleka..naravno da je preterana konstatacija da je bas samo od Novo Zelandskih krava mleko ok..

Lazo,tnx..
Eto nadjoh ga na netu..

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #5 poslato: Jul 07, 2010, 11:59:11 pre podne »
da da upravu si ;) ;)
zaboravih :) hvala na textu poloms...odlican kao i uvek  :)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #6 poslato: Jul 07, 2010, 12:01:54 posle podne »
da da upravu si ;) ;)
zaboravih :) hvala na textu poloms...odlican kao i uvek  :)
Tnx..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #7 poslato: Jul 07, 2010, 01:14:45 posle podne »
pa zato sto je firma nautral hihg izgleda izdvojila debeleeee pare za piloquina koji je izlgeda resio da jos masnije naplati ono sto je readio do sada
ali dobro.
ovo je tipicno americki stil...pises,pises,pises uradis nekoliko knjiga,dela,saradujes sa mnogim ljudima i onda...e onda postenje..doslo vreme da se to sve debeloooooo naplati
kao i pisci anabolic booksa..
sve moralista do moralsite da bi na kraju bila otvorena tel linja..ma..
bolje i da ne pricam
sve u svemu....
najbolje je taj protein od krava sa novog zelanda rece starac foca i to je to....
uzivajte....

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #8 poslato: Jul 07, 2010, 01:39:20 posle podne »
pa zato sto je firma nautral hihg izgleda izdvojila debeleeee pare za piloquina koji je izlgeda resio da jos masnije naplati ono sto je readio do sada
ali dobro.
ovo je tipicno americki stil...pises,pises,pises uradis nekoliko knjiga,dela,saradujes sa mnogim ljudima i onda...e onda postenje..doslo vreme da se to sve debeloooooo naplati
kao i pisci anabolic booksa..
sve moralista do moralsite da bi na kraju bila otvorena tel linja..ma..
bolje i da ne pricam
sve u svemu....
najbolje je taj protein od krava sa novog zelanda rece starac foca i to je to....
uzivajte....
Svojevremeno je i Son Rej prodavao na tu foru-whey od kozjeg mleka.
Da,ovo sto kazes...u novijim textovima sjajnih strucnjaka koji naveliko naplacuju svoj autoritet reklamirajuci razno,ono poucno mozes
samo izvlaciti iz kontexta,ali veci deo texta bude generisana reklama.

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2010, 05:46:56 posle podne »
pa zato sto je firma nautral hihg izgleda izdvojila debeleeee pare za piloquina koji je izlgeda resio da jos masnije naplati ono sto je readio do sada
ali dobro.
ovo je tipicno americki stil...pises,pises,pises uradis nekoliko knjiga,dela,saradujes sa mnogim ljudima i onda...e onda postenje..doslo vreme da se to sve debeloooooo naplati
kao i pisci anabolic booksa..
sve moralista do moralsite da bi na kraju bila otvorena tel linja..ma..
bolje i da ne pricam
sve u svemu....
najbolje je taj protein od krava sa novog zelanda rece starac foca i to je to....
uzivajte....
Pedja kad pogledamo sta se sve prodaje na taj fazon,ovo je jos i dobro :)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #10 poslato: Jul 07, 2010, 08:52:15 posle podne »
Ja cu da pravim whey od mlijeka koje se dobija od krava sa Bruvna i Tomingaja, imam neku vezu tamo  ;D
Generale sta kazes na to?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #11 poslato: Jul 08, 2010, 05:18:00 pre podne »
Ja cu da pravim whey od mlijeka koje se dobija od krava sa Bruvna i Tomingaja, imam neku vezu tamo  ;D
Generale sta kazes na to?

tamo je sve zagadjeno
samo u deringaju krave pasu zdravu hranu....

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #12 poslato: Jul 08, 2010, 10:54:32 pre podne »
Ma on je sjajan strucnjak to stoji,ali poceo je takve nebuloze da pise da je to neverovatno..Prosto ne mogu da verujem...Jos sam clan njegove grupe na fejsu i kad vidim sta pise prosto se pitam da li neko moze da bude toliko naivan da poveruje u tako nesto... npr Nemojte da pijete iz plasticne flase KUPUJTE neke specijalne il sta znam,jer obicne plasticne vam dizu kortizol i inflamaciju!! pa onda za smanjenje stresa koristite neki inozitol i slucajno pazite da ukoliko hocete dobar trening sledeci dan uzmete KUKUMIN il sta ti ja znam  ;D pa sve do izjava tipa ako trenirate 2x dnevno necete imati  alchajmerovu bolest nego kad trenirate jednom...znaci strasno...samo prodavanje i naplacivanje imena...jako mi je zao sto se prokomercijalisao....
No time...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #13 poslato: Jul 08, 2010, 11:35:56 pre podne »
Ma on je sjajan strucnjak to stoji,ali poceo je takve nebuloze da pise da je to neverovatno..Prosto ne mogu da verujem...Jos sam clan njegove grupe na fejsu i kad vidim sta pise prosto se pitam da li neko moze da bude toliko naivan da poveruje u tako nesto... npr Nemojte da pijete iz plasticne flase KUPUJTE neke specijalne il sta znam,jer obicne plasticne vam dizu kortizol i inflamaciju!! pa onda za smanjenje stresa koristite neki inozitol i slucajno pazite da ukoliko hocete dobar trening sledeci dan uzmete KUKUMIN il sta ti ja znam  ;D pa sve do izjava tipa ako trenirate 2x dnevno necete imati  alchajmerovu bolest nego kad trenirate jednom...znaci strasno...samo prodavanje i naplacivanje imena...jako mi je zao sto se prokomercijalisao....
Na zalost..ono sto se kaze-uvek ima ovaca za shishanje...
No jos uvek ima njegovih pravih[bar onih starih],sjajnih textova iz kojih se da mnogo sto sta uspesno primeniti.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Poliquinov Protein Primer
« Odgovor #14 poslato: Jul 08, 2010, 12:07:36 posle podne »
Ma on je sjajan strucnjak to stoji,ali poceo je takve nebuloze da pise da je to neverovatno..Prosto ne mogu da verujem...Jos sam clan njegove grupe na fejsu i kad vidim sta pise prosto se pitam da li neko moze da bude toliko naivan da poveruje u tako nesto... npr Nemojte da pijete iz plasticne flase KUPUJTE neke specijalne il sta znam,jer obicne plasticne vam dizu kortizol i inflamaciju!! pa onda za smanjenje stresa koristite neki inozitol i slucajno pazite da ukoliko hocete dobar trening sledeci dan uzmete KUKUMIN il sta ti ja znam  ;D pa sve do izjava tipa ako trenirate 2x dnevno necete imati  alchajmerovu bolest nego kad trenirate jednom...znaci strasno...samo prodavanje i naplacivanje imena...jako mi je zao sto se prokomercijalisao....

meni to u opste nije cudno
pogtovo u usa
mnogo je to velika lova da bi bilo ko bio imun na to pa cak i poliquin i da stavlja sve ono sto je radio ozbiljno do sada u procep zarad zelenih novcanica..
ali jbg..
verovantno je to tj ne verovatno nego to je cifra o kojoj 98% ljudi na ovom svetu moze da masta i to je dovljan razlog za tako nesto