Septembar 28, 2024, 09:21:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Za bas iskusnije  (Pročitano 2130 puta)

Van mreže ne_volim_nickove

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Za bas iskusnije
« poslato: Jun 17, 2010, 12:42:30 posle podne »
Prilicno je offtopic,a i nije.Sad planiram upisati medicinu.Bavim se sportom,a suplementi i svi nacini za poboljsanja me u sportu me zanimaju.Da li mi neko od stariji moze reci koliko je to moguce?zavrsiti fakultet,a onda raditi npr za ove kompanije koje prave suplemente?

Van mreže ivanx3m

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Za bas iskusnije
« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2010, 01:02:21 posle podne »
A šta bi ti hteo da radiš u vezi suplemenata? Imam ortake koji sa medicinskim fakultetom rade bukvalno kao trgovački putnici za farmaceutske kompanije. Lova je dobra, ali čemu onda tolike godine studiranja?? Ili bi ti možda hteo da se baviš laboratorijskom analizom uticaja raznih supstanci na ljudsko telo? To nećeš naći kod nas na tom nivou na kom bi ti hteo. Naše farmaceutske kompanije se time slabo bave, sve suplemente uvozimo. Dakle, studirati medicinu pa se kod nas baviti suplementima je čisto bacanje 6 godina studiranja. To je kao da završiš ekonomski fakultet da bi bolje razumeo kako se prodaju novine na trafici jer te to jako privlači.

Van mreže Van Helsing

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Za bas iskusnije
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2010, 02:11:37 posle podne »
momak ti je sve objasnio.. ja zavrsavam medicinu ali mi izgleda biti trgovacki putnik ne gine :))

Van mreže Grof of Milutovac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • Grof of  Milutovac - sfposta
Odg: Za bas iskusnije
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2010, 03:19:01 posle podne »
Ako hoces da pravis hemiju, bolje upisi farmaciju ili jos bolje hemijski fakultet.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Za bas iskusnije
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2010, 03:53:52 posle podne »
Prilicno je offtopic,a i nije.Sad planiram upisati medicinu.Bavim se sportom,a suplementi i svi nacini za poboljsanja me u sportu me zanimaju.Da li mi neko od stariji moze reci koliko je to moguce?zavrsiti fakultet,a onda raditi npr za ove kompanije koje prave suplemente?
zavisi cime bi ti hteo da se bavis ... i na koje bi radno mesto aplicirao za posao u nekoj firmi koja se bavi suplementima... od kurira , nekog menadzera, promotera , u proizvodnji, upavljanju kvalitetom... pitanje ti je jako nejasno , vidi se da si mlad i neobavesten...  ako si mislio mozda na direktnu proizvodnju, posto su to uglavnom farmaceutske kuce onda bi ti od znanja najvise znacila edukacija na farmaceutskom fakultetu .. sad dal kod nas ili napolje ... to je ono sto je najuze i najdirektinje ... medicina ne... to je nesto drugo ... I ako mislis da radis u velikim americkim firmama , velikim amercickim proizvodjacima ... uf pa jako tezak i skoro neostvarljiv cilj si sebi zacrtao... morao bi da zavrsis fax sa jako visokim prosekom , da te zapaze , da te neko progura , veze, pa da se dokazes da steknes radno iskustvo , unapredjivanje , pa kursevi , pa konkurisanje na druge poslove, pa sve tu mora da te usere pa tek onda kad steknes neku reputaciju i ime da te zaposle u tako neku jaku kompaniju ... eh jbt iznenadjuje me koliko su danasnji klinci balavi jbt ... vi mislite sve je u zivotu tako  lako i jendostavno, zavrsis fax i pare i posao koji zelis samo tebe ceka  .... tvoje pitanje je isto kao kad bi neko sad izjavio , mogu li ja da zavrsim masinski i da postanem clan tima forimule 1 :)
Ako te zanima hemija zavrsi farmaciju sa njom mozes bas dosta toga u zivotu da radis u industriji , obuhvata vrlo sirok dijapazon , jako je teska i ako ti bubacenje napamet stvari ne ide od ruke bice jos teza... ali se ispalti ... medicina , traje jako dugo i to je kod nas veliki znak pitanja iz vise razloga... u svakom slucaju na radna mesta gde si ti zapucao trazi se pre svega visok prosek , iskustvo , dokazivanje istrajnost i velika sreca da dodjes do toga , veze dosta pomazu ... ali ako ne znas sve 10... jbg... e da jos nesto , ne gine ti mnogo prakse i rada u laboratoriji ... pretpostavljam da letos upisujes fax , prijemni frka itd... SRECNO!

Van mreže nickey

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Odg: Za bas iskusnije
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2010, 05:42:19 posle podne »
A zasto ne tehnoloski fakultet-> pa prehrambena industrija, tu su valjda tehnologije izrade hrane... a ovo za supse pravac usa/kanada....

koliko sam skontao od drugih, kod nas je medicina bacanje zivota, tako da ako imas priliku pali napolje..:P