Avgust 01, 2024, 05:03:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Tricepssssssss  (Pročitano 7548 puta)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Tricepssssssss
« poslato: Jun 11, 2010, 02:16:22 posle podne »
E ovako ovaj problem je stvarno krenuo da me muci i da mi smeta pa reko da se obratim vama za pomoc. Ja cu pokusati da bolje sve objasnim da bi mi mogli dati bolje savete.

Naime, triceps mi debelooo zaostaje. Ali bas se dosta primeti. Npr kada podignem ruku u visini remena, triceps se bukvalno ni ne vidi, tj linija od lakta do ramena je PRAVA. Problem je jos vise izrazen jer imam poprilicno siroka ramena, i onda kad nosim majicu kratkih rukava (sto je vecinom vremena, jelte :D) onako iz sirokih ramena izlaze rucice po kojim landara rukav. Problem vise nije ni samo estetski, jer u zadnje vreme recimo ne mogu da izvucem max na dobrom delu vezbi za grudi jer mi triceps brzo otkaze. Ovo se nekad cak desi i na vezbama za ramena (!?). Ako bih morao da izdvojim, rekao bi dah su mi long i medial glave mnogo slabije od lateral (ne znam srpska imena :() Recimo kad stanem u pozu za triceps, prilicno lepo se vidi to "sa strane" tj lateral glava a tamo gde je head i ispod medial jedva da odskoci od prave linije. Ja se u ovo ne razumem ali bi rekao odokativno da bas te 2 glave vise uticu na tu dubinu, sirinu ili kako vec ocete da nazovete.

Inace meni je mama jos kad sam krenuo u teretanu rekla da ce mi verovatno slabije ici ruke posto je ona uvek patila s tim. Naravno to se ispostavilo kao istina, ni biceps ni podlaktica mi nistu nesto posebno dobri, ali kad bi mi triceps stvarno zauzimao 2/3 ruke tj ako bi bio duplo veci od bicepsa, ja bi bio vise nego zadovoljan.

Osim genetike naravno, los pristup treningu tokom vremena je isto pridodao tome. Kada sam krenuo u teretanu ja sam 8 MESECI radio sve grupe misica svaki trening. Ovo sad izgleda neverovatno glupavo ali tada sam imao 15 god i nije me sve to bas interesovalo. Zbog toliko loseg pristupa treningu toliko dugo, ono sto se desilo je da su mi genetski bolje predispozirane grupe napredovale dok su mi ruke stojale u mestu. Kada sam se malo opametio i krenuo da radim normalno, dobio sam biceps ali triceps i dalje nije hteo da raste. Zatim sam (opet glupavo) radio super serije za ruke svaki trening ruku u nadi da cu tako dobiti triceps. Naravno ni to nije uspelo i od tad treniram ovako: ruke radim zajedno na jednom treningu. Obicno prvo uradim triceps pa biceps. Za obe grupe radim 3 vezbe po 3-4 serije, tezine tako da tesko izvlacim 8 puta. Vezbe pokusavam da menjam svaki put a radim: onaj triceps potisak sa ravnom sipkom, kosom sipkom, kablom, jednom rukom, potisak sa glave lezeci sa ravnom sipkom, bucicama, EZ sipkom, propadanja, uski bench, potisak iza glave sa jednorucnim i dvorucnim tegom, i jos jedna sprava bas za triceps koja ne znam kako se zove.  Takodje pokusavam da sto vise razdvojim grudi i ruke tako da se triceps stigne odmoriti. I posle ovako po meni dobrog pristupa treningu, i dalje mi triceps ne napreduje.

Ja uopste vise ne znam sta da radim, nemam cak ni ideju sta moze biti. Da li treba mozda da radim jednu vise vezbu, jednu manje vezbu, vise ponavljanja, manje ponavljanja? Sledece sto sam planirao da uradim su 2 stvari. Prvo je da radim 2 vezbe koje mnogo vise pogadjaju long i medial glavu a drugo je da mozda prestanem toliko da se "trudim" Ovo mozda zvuci glupo ali posto me ovo strasno nervira, ja bas forsiram triceps na svakom treningu tj trudim se da bas izvucem max maxova iz sebe kad ga radim. Mada opet s druge strane ne vidim zasto je to problem, posto vec imam 2 godine iskustva + sredjena ishrana i suplementacija. Da napomenem da posle svakog treninga imam upalu. Ali verujte kad ne znam sta moze biti problem, sad bi pokusao da radim i 2 i 5 vezbi dok ne otkrijem problem...nemoguce da mi je TOLIKO losa genetika da ne mogu da imam normalan triceps...

Eto ja sam se malo raspisao nadam se da vas nece mrzeti da procitate i date savet, ako vas bilo sta zanima, samo pitajte.
« Poslednja izmena: Jun 11, 2010, 02:18:34 posle podne Igor92 »

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2010, 02:30:41 posle podne »
isti istacki problem imam i ja.

kad podignem ruku,vidi se kako mi je podlaktica poprilicno sira od tricepsa,pogotovo tamo kod lakta.

a kako ide od lakta prema ramenu,tako ide pomalo masivnije.

ja isto kao i ti sam razdvojio grudi i triceps po 2 dana,dakle pre tricepsa imam 2 dana odmora,a nakon tricepsa imam isto 2 dana odmora.

isto imam siroka ramena i kad obucem majicu,primeti se krupniji torzo u odnosu na ruke,leprsa mi majica na vetru na rukama:(

a kad odradim trening,triceps izgleda nenormalno dobro,ima onaj lep polukruzni oblik od lakta do ramena,ali opet to nije to.

danas su mi na redu ruke,probacu jednu vezbu za triceps da odradim opadajucu,onu vezbu na lat masini sa ravnom sipkom,3 opadajuce tezine,35-30-25kg i tako 3 puta,a nakon toga,potisak sa cela sa EZ i jednorucna extenzija iza glave bucicom.

radim takodje po 3 vezbe,3 serije (odnosno danas ce biti te 3 opadajuce kao 9 serija u jednoj vezbi,ali to je da ga sokiram malo)

isto dobijem upalu nakon svakog treninga,ali nesto nece.

eto,da znas da nisi jedini koji ima isti problem,a videcu da okacim slike uskoro jer izgleda jadno kad je podlaktica siroka,a ruka uska (znaci kad me neko gleda odnapred,licem u lice,vidi se sirina podlaktice,a uzana ruka,na taj nacin mislim)

probaj da sokiras misic jednom mesecno opadajucim ili gigantskim serijama.

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2010, 03:03:15 posle podne »
Aj bas okaci slike videcu i ja da okacim nesto :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2010, 03:38:00 posle podne »
prvo slike
a drugo
gomila nepoterbgno napisanog texta
mama ti rekla da ces imati problea sa rukama..mislim.....
kako nije nikome mama rekla da ce imati problema sa nogama jbt.....

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2010, 03:45:43 posle podne »
Kako to da mu kaze , igra fudbal to je dovoljno :)
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2010, 04:03:54 posle podne »
i ja zaobravio da kazem
LJUDI..PA VI STE TEK KRENULI U TERETANU NEDAVNO
pa gde zurite..polako jbg

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2010, 08:41:18 posle podne »
Ja bih rekao po tvom postu da ako radis sa maximlanom snagom i ulaganjem kao sto kazes svaku vezbu i svaku seriju a otkaz ti je na 8 da ti duboko pretreniras triceps  i da on nema sanse da se oporavi i adaptira na stres..Zasto ne smanjis malo broj vezbi ili se poigras i malo sa drugim semama ponavljanja..Probaj da do otkaza dolazis u poslednjoj 1-2 serije a ne na svim serijiama....triceps je mali misic generalno i dosta stresa upija od potisaka prilikom rada grudi i ramena,tako da verujem da je malo visi br ponavljanja i maximalna koncentracija i stezanje mnogo bitnije u radu ovog misica nego tezine
No time...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2010, 05:10:28 pre podne »
pa dobro
ovo je ok savet
ali prvo da vidimo neke slike,staz itd..pa onda moze da se kaze nesto vise
jer obicno je problem vise u glavi tj uvek i svima fale ruke i grudi....
a ja sam misljenja da momci izgeldaju skroz ok

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2010, 07:49:00 pre podne »
Nije Pedja u glavi, evo postavicu slike samo sto kad sam sebe slikam ispadne jako debilno a sramota me da dodjem kevi i kao "aj slikaj me u gacama :D"

Ali hehe to sto mi je mama rekla za ruke je stvarno istina, ona se bavila kosarkom i kasnije bacanjem kugle i rekla je da je stvarno uvek muku mucila s rukama.

Matt hvala na savetu, evo danas radim ruke pa cu pokusati da smanjim tezine a da povecam broj ponavljanja, tako da se koncetrisem na savrsenu formu i kontrakciju misica, i tako da ih vise prokrvim.

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2010, 09:38:37 pre podne »
PA 95% aparata i mobilnih imaju selftimer sto bi vas iko slikao ;)
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2010, 09:39:27 pre podne »
Evo skupio sam snage  da se slikam, ja ne znam dal to samo meni tako, ali na slikama sam sebi izgledam mnogo gore nego kad se gledam u ogledalo xD. Na pola ovih slika  kao da nisam u zivotu usao u teretanu i imam 30% BF :D.

Ali evo slike ovako tela, sve re;ax:

http://img809.imageshack.us/img809/7200/12062010160.jpg
http://img809.imageshack.us/img809/1371/12062010167.jpg

A evo i triceps:

http://img810.imageshack.us/img810/3459/12062010180.jpg

I verovali ili ne ovde je svuda stegnut :D

http://img822.imageshack.us/img822/2290/12062010170.jpg
http://img808.imageshack.us/img808/2744/12062010182.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/791/12062010169.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/8864/12062010183.jpg

A evo i relax:

http://img823.imageshack.us/img823/7293/12062010185.jpg

I sad ce neko reci "druze tebi zaostaje celo telo :D" sto je u neku ruku i istina posto imam jos mnooooogo vremena i rada dok ne dodjem do onoga sto zelim, ali nekako sve ovo drugacije izgleda u ogledalu.

Da napomenem da je sve slikano odma posle 7 jaja i ovsenih tako da sam malo naduvan :D
« Poslednja izmena: Jun 12, 2010, 09:41:12 pre podne Igor92 »

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2010, 12:17:18 posle podne »
mislim da treba malo i da se strpis i rekao bih isto sto i pedja treba ti staz a nije toliko problem u misicu..mozda malo i genetski nece da ide..ali probaj ovo sto sam ti rekao koji mesec pa vidi..znachi potrudi se da samo uzadnjih par ides do totalnog otkaza,ali ni tad na racun forme
No time...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #12 poslato: Jun 14, 2010, 03:23:51 posle podne »
ufff
pobogu covece
znaci
u potpuno savrsenom i nomrlanom redu proprocije
a to sto ti hoces da je tric veliki
jbg sinak
morati ces dobro bulju da nazuljas da bi to bil onako kako ti hoces
nemoj da zamisljas sebe kao konana jer si POCEO DA SE BAVIS SA OVIM
tako isto i na onoj drugoj temi
batali manojlovice i ostale supemrne koji jedu sarmu i mogu na takmicenje..
ti si bre jos dete i gledaj da uzivas u ovome jer je bolje da se bavis sa ovim nego da se drogiras po parkovima..

ovo je sve vise nego ok

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #13 poslato: Jun 14, 2010, 03:27:38 posle podne »


batali manojlovice i ostale supemrne koji jedu sarmu i mogu na takmicenje..
ti si bre jos dete i gledaj da uzivas u ovome jer je bolje da se bavis sa ovim nego da se drogiras po parkovima..

:D :D :D ko su manojlovici  ??? ;D


Igore samo staz nema tu ne ravnomernog razvica...treba ti generalno masa i to je to
No time...

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Tricepssssssss
« Odgovor #14 poslato: Jun 14, 2010, 05:34:30 posle podne »
Normalno izgledas sasvim ok ! Kako si se ti opisao ja sam mislio neka ''nakaza'' , cak sto vise devojke se i loze na tako tu manekensku gradju pozzz ;D