Jun 26, 2024, 06:33:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: BCAA Excellence  (Pročitano 7808 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
BCAA Excellence
« poslato: Maj 30, 2010, 02:53:13 posle podne »
BCAA Excellence

by Charles Poliquin

Nakon velikog insistiranja PICP trenera i PPC clanova, nama je drago da prestavimo još jedan naš novi proizvod u asortimanu, aminokiselinu: BCAA Excellence.

Više od 15 godina, ja sam uvek snažno preporucivao aminokiseline razgranatog lanca (leucin, isoleucin i valin) da se koriste tokom treninga. Ovi dodatci mogu da povecaju vašu mišicnu masu. Ovaj trik sam naucio jako davno od Drs. Serana i Di Paskuala. Ja sam ovakav pristup cesto koristio sa sportistima koji su imali problema da povecaju svoju mišicnu masu.

Kako on funkcioniše?

Može postojati mnogo razlicitih razloga:

    * Leucin je bitan regulator proteinske sinteze kroz smanjivanje proteinske degradacije u ljudima. Leucin takode smanjuje potrošnju glukoze kao goriva.
    * BCAA podstice proteinsku sintezu u mišicnoj masi bez masnoca.
    * BCAA koji se konzumira tokom treninga povišava kako hormon rasta tako i insulin u isto vreme, stoga dolazi do povecanja antikatabolizma i anabolizma.
    * BCAA, za razliku od ostalih aminokiselina, se korsti kao oblik energije za mišicne celije.
    * Studija koju je obavio Carli (1992), pokazuje da korišcenje ove grupe aminokiselina kao dodatak pre vežbanja, ne samo da preventivno deluje na smanjivanje nivoa testosterone nakon vežbanja, vec ustvari dozvoljava da nivo testosterona raste tokom vežbanja.
    * Delovanje BCAA ima antikatabolicki efekat putem uspostavljanja boljeg odnosa izmedu testosterona i kortizola.
    * Delovanje BCAA se takode smanjuje tokom vežbanja i povecava koncentraciju tirozina i fenilalanina u mišicima, samim tim smanjuje procenat gubitka proteina tokom vežbanja.
    * Postoji znacajno smanjenje bola i upale nakon treninga kada koristite BCAA u toku treninga.
    * Jedna studija u Italiji je pokazala da natural bodibilderi koji unose 0.2 g BCAA 30 minuta pre i 30 minuta posle treninga postižu vece povecanje mišicne mase i snage na benc presu i cucnjevima.
    * BCAA smanjuje telesnu masnocu (pogotovo visceralnih masti, masti koje se akumuliraju unutar abdomena i rezultuju pojavi pivskog stomaka)
    * Grupa istraživaca kroz tri razlicite studije je pokazala da BCAA takode može preduprediti i smanjiti padove tokom vežbanja u nekim aspektima menalnog funkcionisanja.
    * Produžava izdržljivost tokom vežbanja na visokim temperaturama.
    * Sprecavanje gubitka mišicne mase na velikim visinama.
    * Jedan od uzroka zamora tokom treninga je poboljšana odnosno ubrzana konverzija triptofan aminokiseline u 5-HTP, što vas cini pospanim i umornim. Kao što možda znate, 5 HTP se prodaje kao sredstvo za poboljšavanje spavanja, is sold a supplement to enhance sleep, pogotovo za tržište fibromilagije.


Koliko BCAA treba da unesete?
Ja preporucujem uzimanje 0.44 grama po jednom kilogramu telesne težine. Uzmite pola od ove doze 30 minuta pre vežbanja. Drugu polovinu uzmite 30 minuta nakon vežbanja.

Na primer, ako imate 90 kg (198 lb), uzmite 40 grama ove aminokiseline. Ako imate ogranicen budžet, onda koristite najmanje 20 grama. U suprotnom, nemojte se ni truditi. Korišcenje ove doze, nije neuobicajeno da neki od mojih klijenata dobiju i do 9 lbs telesne težine za samo 3 nedelje korišcenja ovakvog pristupa.

 Neki ljudi preporucuju uzimanje BCAA tokom uobicajnog perioda spavanja, budeci se tokom noci da bi uzeli odrdene tablete. U ovom slucaju, ideja je da ce se stvoriti vece anabolicko stanje. Naravno ovakav prsitup je potpuno bezvredan. Spavanje ne bi trebalo prekidati bez obzira na sve! Cim ste budni duže od tri sekunde, dolazi do potpunog prekida proizvodnje melatonina, obnavljajuceg hormona protiv starenja.
BCAA je najbolje koristiti kao « intra-workout » dodatak vežbanju.

Zašto je BCAA Excellence superioran?
On sadrži tacan odnos od 4 Leucina na 1 izoleucin i 1 valin koji fiziololozi preporucuju za podsticanje oporavka nakon vežbanja i anabolizma.

Leucin mora da bude primaran u BCAA zato što:

    * Podešava signalizaciju insulina
    * Reguliše pokretanje prelaska proteina u mišice
    * Donosi azot za alanin i glutamin
    * Sprecava slobodni tryptophan u plazmi da ima negativni efekat na mozak i CNS
    * Lakše je svariti kaspule nego tablete
    
« Poslednja izmena: Maj 30, 2010, 03:07:56 posle podne Polomac »

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #1 poslato: Maj 30, 2010, 04:47:12 posle podne »
Zašto je BCAA Excellence superioran?
On sadrži tacan odnos od 4 Leucina na 1 izoleucin i 1 valin koji fiziololozi preporucuju za podsticanje oporavka nakon vežbanja i anabolizma.


vrlo interesantno. cini mi se da vecina proizvoda ima odnos 2:1:1,ili mozda gresim?
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #2 poslato: Maj 30, 2010, 04:56:36 posle podne »
Zašto je BCAA Excellence superioran?
On sadrži tacan odnos od 4 Leucina na 1 izoleucin i 1 valin koji fiziololozi preporucuju za podsticanje oporavka nakon vežbanja i anabolizma.


vrlo interesantno. cini mi se da vecina proizvoda ima odnos 2:1:1,ili mozda gresim?
Ne gresis...
4:1:1
Spartak je vec imao tu ideju  ;D   ;D   ;D

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13192.msg176171.html#msg176171

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2010, 05:00:23 posle podne »
Zašto je BCAA Excellence superioran?
On sadrži tacan odnos od 4 Leucina na 1 izoleucin i 1 valin koji fiziololozi preporucuju za podsticanje oporavka nakon vežbanja i anabolizma.


vrlo interesantno. cini mi se da vecina proizvoda ima odnos 2:1:1,ili mozda gresim?

U pravu si a o ovome 4:1:1 se pričao odavno ali je Polomac ko po starom običaju to prvi stavio na forum, svaka čast Polomac.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2010, 05:36:55 posle podne »
Zašto je BCAA Excellence superioran?
On sadrži tacan odnos od 4 Leucina na 1 izoleucin i 1 valin koji fiziololozi preporucuju za podsticanje oporavka nakon vežbanja i anabolizma.


vrlo interesantno. cini mi se da vecina proizvoda ima odnos 2:1:1,ili mozda gresim?

U pravu si a o ovome 4:1:1 se pričao odavno ali je Polomac ko po starom običaju to prvi stavio na forum, svaka čast Polomac.
Hvala Bebs...

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2010, 07:17:48 posle podne »
За нас незналице,чика Поломац је увек ту...вреба ли вреба   :P

Хвала за текст  ;D

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #6 poslato: Maj 30, 2010, 08:06:12 posle podne »
За нас незналице,чика Поломац је увек ту...вреба ли вреба   :P

Хвала за текст  ;D
Hvala Vucko...
Nekad se malo podsetimo,nekad nesto novo saznamo...........

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #7 poslato: Maj 31, 2010, 06:27:19 pre podne »
bravo poloms

Citat
Na primer, ako imate 90 kg (198 lb), uzmite 40 grama ove aminokiseline. Ako imate ogranicen budžet, onda koristite najmanje 20 grama. U suprotnom, nemojte se ni truditi

 :-* :-*

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #8 poslato: Maj 31, 2010, 07:41:42 pre podne »
Upravo kako si ti pricao godinama...
BCAA,sjajan i dokazani sups.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #9 poslato: Jun 01, 2010, 04:05:31 posle podne »
Ima li neki finansijski isplativ BCAA proizvod kod nas da sadrzi odnos 4:1:1 u korist leucina?
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #10 poslato: Jun 01, 2010, 05:33:17 posle podne »
Ima li neki finansijski isplativ BCAA proizvod kod nas da sadrzi odnos 4:1:1 u korist leucina?

jel ima igde na svetu  tako nesto???
a ne kod nas

salim se..
imam ja...

kupis THE BCAA 1 kg...
kupis ALL MAX LEUCIN 400 gr...
i eto ti idelan omjer...4-1-1 ;D ;D ;D

a isplativo..

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #11 poslato: Jun 01, 2010, 05:41:29 posle podne »
bolje mi je da kupim 2 kila THE BCAA :D
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #12 poslato: Jun 01, 2010, 05:46:47 posle podne »
bolje mi je da kupim 2 kila THE BCAA :D

pa jbg...jeste...hahahhahah..i jos dobijes popust...
upss  za malo..
kupis jos THE vitamin i dobijes 10%...i free delivery...gde ces bolje jbt..

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #13 poslato: Jun 02, 2010, 07:54:28 posle podne »

Ima li neki finansijski isplativ BCAA proizvod kod nas da sadrzi odnos 4:1:1 u korist leucina?

jel ima igde na svetu  tako nesto???
a ne kod nas

salim se..
imam ja...

kupis THE BCAA 1 kg...
kupis ALL MAX LEUCIN 400 gr...
i eto ti idelan omjer...4-1-1 ;D ;D ;D

a isplativo..

Хахахаха шта ти је србенда,искемија шта оћеш ...очас посла  :P

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: BCAA Excellence
« Odgovor #14 poslato: Jun 04, 2010, 07:37:41 posle podne »
Ima li neki finansijski isplativ BCAA proizvod kod nas da sadrzi odnos 4:1:1 u korist leucina?

jel ima igde na svetu  tako nesto???
a ne kod nas

salim se..
imam ja...

kupis THE BCAA 1 kg...
kupis ALL MAX LEUCIN 400 gr...
i eto ti idelan omjer...4-1-1 ;D ;D ;D

a isplativo..
Zaista sjajan predlog koji treba isprobati,i za koji verujem da ima znacajne beneficije.