Septembar 22, 2024, 10:46:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Michaelzip
X3MShop banner

Autor Tema: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)  (Pročitano 6858 puta)

Van mreže Djuka8

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« poslato: Maj 09, 2010, 11:01:17 posle podne »
Zanima me vase misljenje a kad kazem vase mislim na misljenje ljudi koji nisu pocetnici vec imaju dosta znanja i iskustva

1 pitanje,dali je zdravo jesti za dorucak ciniju muslija 100 grama,sa 0,5% mm mleka ili 0% mm jogurta ,radi se o floridabell top musliju procitao sam na ambalazi da ima ovako tacno na 100g:
1835j -441 kcal zatim 12,28 g proteina,ugljen hidrata 59,63 g od cega seceri 22,3g,masti 15,7g od cega zasicene 3,81g i vlakna 19,45g sad interesuje me kad se to pomesa sa mlekom ili jogurtom dali je to generalno dobar dorucak ako se bavite Bodybuildingom ??? jedni mi kazu da je to zlo nikako da nejedem to za dorucak pa sam hteo da cujem vase misljenje.

2. pitanje kad pravim sejk sa whey proteinom dali je bolje da koristim optimum nutrition gold standard ili Dymatize Iso 100 ???

3.koje je vase misljenje o "Green Magnitude je jedan od prvih proizvoda na tržištu na bazi kreatina koji sadrži magnezijum kreatin helat i dikreatin malat" koliko sam razumeo to nije regularan creatin monohidrat, navodno je bolji i nezadrzava tecnost kao monohidrat sad ja ne znam pa pitam ako mozete da mi objasnite sta je to ??? dali se to moze kombinovati  sa obicnim monohidratom ili se nesmeju zajedno koristiti ili samo ovaj prvi treba da se koristi bez monohidrata kao njegova bolja alternativa

4.dali je generalno bolje kada je meso u pitanju jesti sto vise ribe oslica ? ili pileceg belog ? vidim na netu da profesionalni bodibilderi jedu samo jednom na dan junecu sniclu 200-300g a tokom celog dana jedu kad je meso u pitanju oslic uglavnom i piletinu. dali je stvarno dobro onda jesti 4-5 puta na dan ribu oslic filet  i pilece grudi i jednom samo cistu sniclu od juneceg buta ? ili treba jesti vise crvenog mesa mislim na (juneci but,teleci) ???

5. dali je 250 grama proteina dnevno prvise ili je taman za moju trenutnu kilazu od 80 kg ???

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2010, 11:38:03 posle podne »
1.Nemoj musli,uzmi ovsene...MNusli ima poprilicno secera,kao sto vidis
2.Gold je mjesavina,a ISO je isolat...Za vecinu je Gold odlicno resenje,a i ja ga preferiram
3.Uzmi monohidrat i ustedi pare
4.Raznovrsno...i oslic i pilece i teletinu...kombinuj
5.Mnogo je,nece ga organizam iskoristiti...2.5g po kg je sasvim dovoljno za naturalne vezbace
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Djuka8

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2010, 12:33:26 posle podne »
Samo jedan odgovor  :D ja sam mislio da ima vise strucnjaka ovde  ;) ili ih mrzi da odgovaraju...... sasacg hvala na odgovoru izbacio sam musli iz jelovnika....ali me malo vise zanimaju odgovori na pitanja 2.,3...i dali je uopste zdravo piti 4-5 proteinskih sejkova dnevno ?

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2010, 12:38:11 posle podne »
pa gde ces vise odgovora kad je sale dao jedini pravi odgovor..
2.iso 100 je izolat, gold je po meni odlican, i po vecini forumasa
3.monohidrat ce ti vrsiti posao..ne znam sta ocekujes od kreatina, ali nemoj da ocekujes rapidno povecanje mase kao sto reklame kazu...

a za 4,5 proteinska sejka??hmmm gde da ih smestis toliko, jedes li ista :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2010, 01:11:08 posle podne »
Rekao ti je Sasa...gold je ok rjesenje i radice ti posao, a sto se tice 3 pitanja uzmi monohidrat i to ti je to...

I zasto ces piti toliko sejkova na dan??

Tebi proteinski sejk treba samo poslije treninga, a ostatak proteina iz hrane...

Van mreže Djuka8

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2010, 01:25:23 posle podne »
Ok ljudi hvala na odgovorima  :D a sto se tice sejkova moze da stane hahah i po 5-6 sam ih pio bez problema sa vodom ih umesam u sejkeru kad nisam unosio kroz hranu dosta protein to je bilo pre,inace sad cu uzeti ipak whey isolat da pijem posle treninga a whey concentrat u toku dana... vidim da je ovaj Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional jeftiniji a izgleda kao dobitna kombinacija sa Scitec Nutrition Whey Isolate... imate iskustva sa ovim  Scitec Nutrition proizvodima koje sam naveo kakvo je vase misljenje o njima ?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2010, 01:29:23 posle podne »
Nemoj da ti whey bude zamjena za obrok, za to postoje blendovi...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2010, 01:30:33 posle podne »
Ne znam za ostale,ali po meni je ono sto sam dosad probao od Scitecovih proizvoda cisto sranje.
Logicnija mi je kombinacija whey concentrat pijes posle treninga,a u toga dana Blend kad se vec tovaris sa tolikim sejkovima,sto mi je bezveze totalno.Jer tim tempom whey ima da protrosis jako brzo,a bolje za te pare da uzmes neko meso pa da jedes.Cvrstu hranu nista ne moze da zameni,ti sejkovi ne znam da li imaju bilo kakvog efekta ako se ne hranis dobro.

Van mreže Djuka8

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2010, 01:41:39 posle podne »
Niste vi mene razumeli ispalo je da ja nejedem nista nego se samo fiksam sa whey sejkovima  :D pojedem ja svaki dan minimum 500 grama mesa,5-10 belanaca itd.... ;-) koja je vasa preporuka onda za najbolji protein na trzistu jel ON gold standard ili nesto drugo bas bi voleo da cujem ? za izolat znam da je dymatize iso 100 najbolji tako da to nemoramo ni da spominjemo...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2010, 02:10:30 posle podne »
ZA sta ti treba protein?

Jer ako je posle treninga onda whey, ako je zamena za obrok onda blend, a ako zelis onesto pred spavanje onda kazein...mozes napraviti i "homemade" blend ako pomijesas npr mjericu wheya sa mjericom kazeina...trako da...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2010, 02:18:17 posle podne »
On Gold standard je po meni najbolji protein.

Dalje nek Tenssa objasnjava,ja ovde nista ne razumem :D :)

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2010, 02:30:19 posle podne »
Je li ujutro kao prvi obrok obavezno ovsene + whey,odnosno,je li to najbolje kao prvi obrok?

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #12 poslato: Maj 10, 2010, 02:32:45 posle podne »
Je li ujutro kao prvi obrok obavezno ovsene + whey,odnosno,je li to najbolje kao prvi obrok?
Najbolje je.

Van mreže Djuka8

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #13 poslato: Maj 10, 2010, 03:44:32 posle podne »
kad vec pominjete ovas i whey moram da se ubacim ako mi mozete napisati kako to pripremate nisam ovas nikad jeo ali znam da je super da ima dosta vlakana,proteina i ugljen hidrata da je odlican za dorucak znaci koji je recept za pripremu ? i ako mozete da mi napisete gde u Novom Sadu moze da se kupi dobar ovas ? i koja je vasa preporuka neki proizvodjac odredjeni koji ?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Par pitanja u vezi ishrane potrebna pomoc :-)
« Odgovor #14 poslato: Maj 10, 2010, 03:49:23 posle podne »
Najbolje su ti hahne ovsene...

RTecepat: 150 gr ovsenih, mjerica wheya i vode po zelji i jedi... ;D ;D