Septembar 21, 2024, 01:50:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj  (Pročitano 18079 puta)

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #75 poslato: Jun 14, 2010, 08:57:18 posle podne »
OK,pridrzavam se i pridrzavacu se i ja jos dosta dugo pravilne ishrane,mozda se necu ni skidati sa nje,kao droga je nekako,a to sto kazes da 7 godina drzis toliko puno proteina,onda je moja cifra od 200gr u protekla mesec-dva zaista smesna i naravno da onda ne mogu ocekivati napredak.
zato cu i ja da istrajem i da povecam proteine veoma uskoro i nadam se da ce krenuti masa jos brze.

a i daleko sam ja od hemije,ne znam jos ni ishranu kako treba,a kamoli hemiju,to nekom drugom prilikom mozda,ali mozda za par godina.

pozz ;)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #76 poslato: Jun 14, 2010, 09:11:01 posle podne »
Tebi je 200g proteina sasvim dovoljno, a Naturalni ima oko 100kg pa zato unosi 300g proteina.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #77 poslato: Jun 14, 2010, 09:38:45 posle podne »
OK,pridrzavam se i pridrzavacu se i ja jos dosta dugo pravilne ishrane,mozda se necu ni skidati sa nje,kao droga je nekako,a to sto kazes da 7 godina drzis toliko puno proteina,onda je moja cifra od 200gr u protekla mesec-dva zaista smesna i naravno da onda ne mogu ocekivati napredak.
zato cu i ja da istrajem i da povecam proteine veoma uskoro i nadam se da ce krenuti masa jos brze.

a i daleko sam ja od hemije,ne znam jos ni ishranu kako treba,a kamoli hemiju,to nekom drugom prilikom mozda,ali mozda za par godina.

pozz ;)
300g  nema veze sa tobom
ti se drzi od 200g do 250g najvise za tebe
p.s ako bog da da ti treba i 350g pro ako me razumes;)
« Poslednja izmena: Jun 14, 2010, 10:02:42 posle podne Naturalni »
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #78 poslato: Jun 14, 2010, 09:44:20 posle podne »
razumem,polako s napretkom povecavati proteine u skladu sa masom ;)
dakle,dobro je,vec sam mislio da gresim negde u ishrani,ali ohrabrili ste me.

da dodam da dnevno unesem i oko 100gr orasa,negde izmedju obroka uglavnom.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #79 poslato: Jun 15, 2010, 07:00:39 posle podne »
Moze li neko da mi objasni kako je moguce dobijati misicnu masu dok je on npr. u kalorijskom deficitu???
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #80 poslato: Jun 15, 2010, 07:04:52 posle podne »
Moze li neko da mi objasni kako je moguce dobijati misicnu masu dok je on npr. u kalorijskom deficitu???

a ko kaze da je u cal def?
i zar je cal deficit toliko bitan ako je za kvalitetan prirast misince mase nprpotrebno 250 gr B i 200 gr Uh...
zar je bitno koliko je to cal ako je ocigledan napredak?
a ako govrimo o KRMACENJU onda si u pravu..
onda je odista cal deficit problem ali je problem sto mi ovde pricamo o PORASTU MSIICNE MASE a ne TELESNE TEZINE..sto su dva razlicita pojma...

tako da ti je sve objsanjeno veoma jednostavno

meni odista nije nikako jasno da ljudi i u 21 veku ne ralzikuju sta je misinca masa a sta telsna tezine tj dobijanje istih.
menije jasno da je za vreme arnolda itd itd itd tj 8 tih..90tih..itd..bilo popluarno daj sto vise i sto vece..I TO JE BILA MASA...za tadsanje pojmove..cak se izlazilo i na takmicenje sa tom "masom"
ali to su sve bile obicne deble svinje koje su jele samo malo vise od obicnoh sofera i malo vrmeena provodili u teretani naravno kucnoj u garazi ili podrumu i vezvbali po sistemu KARATE BILDER..

ovo je 21 vek i meni odista nije nista jasno...da neko moze da smatra ako en dobija za 3 meseca na tezine da mu fali necega..i naravno..on skonta da mu fali UH..tj cal..i onda pocinjene besomucno nagtezanje na rizu..i onda bum...imamo cal suficit...tacno..ali imas i problem sa salom koje ce pcoeti da se gomila jer misic se gradi OD BELANCEVINA a ne od proteina
pa ako je nekom detetu dovljno 200 ili 250 gr UH za sasvreso normlano funkcinsonje orgnizma i baveci se sportom onda je za mene svako glupan ko unosi vise energije nego sto mu treba jer i malo dete zna gde ce ta energija da zavrsi na kraju
« Poslednja izmena: Jun 15, 2010, 07:09:32 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #81 poslato: Jun 15, 2010, 07:11:06 posle podne »
Jako tesko. Najvise sto mozes da ucinis je da mrsavis(skidas salo) a misice zastitis od katabolizma pravilnom ishranom i dobrom suplementacijom.
Jer da bi misic rastao moras da ga hranis, a ako si u deficitu to je tesko.
Ono sto je jos vaznije ne treba da se opterecujes suficitom i deficitom, ja to nikad ne racunam :)..zna se kako se hrani na dijeti a kako kada si na masi, koliko se unos P a koliko UH... Tablice i razne formule za izracunavanje potrosnje ili potrebe za kalorijama zameni ogledalom i neces pogresiti ;)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #82 poslato: Jun 15, 2010, 07:25:27 posle podne »
a ko kaze da je u cal def?
Ja tako shvatih iz njegovih postova gde kaze da unosi  oko 2700kcal a da oseca da potrosi vise...
Ja sam naucen da od kcal zavisi da li ces dobijati ili gubiti, a od sastava makronutrijenata (B/UH/M) gde ces dobijati...
Ovo sto si rekao moze se protumaciti (ne ja ali drugi) da je moguc istovremeni  "muscle gain+ fat loss"... Pitam se da li je moguc anabolizam kad si (sto je ovde mozda verovatno) u kcal deficitu (barem natural)? Ne ide mi u glavu, izvini...
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #83 poslato: Jun 15, 2010, 07:31:41 posle podne »
Citat
muscle gain+ fat loss

 apitanje za tebe
zasto bi u opste dosao u situaciju da moras da gubis salo? tj da kasnije imas muku sa skidanjeM
ukoliko ti krenes na KVALITETNU MASU SA 10% bf..sto je extra prihavljvio..zar ne bi bio jednostavinji cilj DA SACUVAS TIH 10%...
sto znaci..gde sam ja rekao o muscle gain+fat loss....MADA JE I TO MOGUCE...NARAVNO!!...ali ne na niovu na kojem je ovaj momak
dalje..

od cal ne ovisi nista osim AKO NE ZELIS DA DOBIJAS NA TEL TEZINI
ponavljam ti jos jednom
ukoliko je tebi potrebno za kvalitetu masu da dobijas 300 gr B...zar je bitno koliko cal tu ima???
a to sto taj momak kaze da on oseca..pa on oseca zato sto niej dobio 10 kg u mesec dana kako se nadao...razumes..pcoetnik
e sada
da slusa te savete tipa..samo ti rapsali po UH i M..dobiti ce on i vise od 10 kg na mesec...samo CEGA??

dakle....
ukoliko ti unosis 250 gr B i 250 gr UH..napredak kroz 4 nedlje nije OK...
moj savet..podginii B za 10 gr po obroku a UH ostavi na istom......tek onda nakon 4 nedlje ces videti extra reuzlatte.....a nije cilj da ti zakljucis da nisi imao pomak u 4 nedlje da ti fali nesto i onda naravno svi oduce da im fali Uh..
treba stitusnuti jaja..
jel lepo je preizvati citav dan 5000 gr uh...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #84 poslato: Jun 15, 2010, 11:01:48 posle podne »
Pedja, a nije lose niti npr. 10g BCAA uz obrok tokom dana, barem 2 puta, plus jos prije treninga i poslije treninga?
Mislim povecati unos BCAA za sto bolje i brze rezultate.
Ja tako radim i rezultati su odlicni.

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #85 poslato: Jun 15, 2010, 11:08:37 posle podne »
npr. 10g BCAA uz obrok tokom dana, barem 2 puta,

Nemas potrebe da uzimas uz obrok, bolje da tih 20 gr dodas na standardnu kolicinu bcaa koje uzimas pre i posle treninga

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #86 poslato: Jun 16, 2010, 05:50:49 posle podne »
Znaci onda je bolje 25g BCAA prije i 25g poslije treninga.

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #87 poslato: Jun 16, 2010, 05:52:31 posle podne »
da...BCAA nikad dosta

Van mreže Keen

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #88 poslato: Jun 17, 2010, 02:39:56 posle podne »
ja ne znam ali ljepsje imati 75kg definisanih nego imat 85kg i bit debelguz i mastan.

Van mreže RealWay

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 256
Odg: Zelim uz Vasu pomoc da sredim svoju ishranu i konacno zacrtam sebi cilj
« Odgovor #89 poslato: Jun 17, 2010, 09:04:04 posle podne »
ja ne znam ali ljepsje imati 75kg definisanih nego imat 85kg i bit debelguz i mastan.

ma najbolja je zlatna sredina...Ako si masan onda te zovu debelguzanom , ako si definisan onda te zovu komplexasom ...ovako ...
Visok plećat moRe dobro mećat