Septembar 22, 2024, 02:30:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Michaelzip
X3MShop banner

Autor Tema: MOLBA ZA SVE CLANOVE  (Pročitano 9573 puta)

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #15 poslato: Maj 03, 2010, 08:47:05 posle podne »
pa smanji protein iscitaj temu ispocetka, a uh moras sam da vidis koliko ti treba ,na keto je nemoguce napraviti jednacinu koja odgovara svima...
No time...

Van mreže MusaPusa

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #16 poslato: Maj 03, 2010, 10:31:38 posle podne »
ali cekaj de bre ti meni objasni sto da neuzimam toliku kolicinu proteina ? i da cu s toliko UH biti u keto kako ti govoris cilj i jest valjda biti u keto ? :S
Kao prvo ja IMAM OPET NAPOMINJEM 124 KG A PEDJA  NIJE NIKAD IMAO TOLIKO ZNACI PO TOME DA BI CAK I TREBO MOZDA POVECATI UNOS PROTEINA I UH AKO IDE PO LOGICI eh sad sto nema logike zato jer je nas GENERAL PROFESIONALAC akbogoda i mR.O ali ja nisam profi ......
i  kako mi je Naturalni odgovorio da je sve ok mislim da ima mnogo vise iskustva od tebe izvini nevrijedjam te ali citam dosta njegovi postova
i vidi se da se mnogo vise  razumije u B B HVALA I POZDRAV !

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #17 poslato: Maj 03, 2010, 10:34:28 posle podne »
ljudi covek ima 125kg!!!!
ok ne treba 350g po obroku ali 250g do 300g je ok za njega
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #18 poslato: Maj 03, 2010, 10:39:30 posle podne »
Koliki ti je BF MusaPusa??

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #19 poslato: Maj 04, 2010, 07:09:10 pre podne »
Pedja je to drzao dok se spremao za Svedsku .I verovatno nije bio "natural"  ;D

@ Naturalni ,nema veze sto ima on 124 kila ,300 grama mesa on ne moze da svari i iskoristi po obroku ,ako se nije bocnuo . ::)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #20 poslato: Maj 04, 2010, 08:55:41 pre podne »
Meni jedna stvar nije bila jasna neko vreme...

Dosta puta na ovom forumu su ljudi pisali da telo ne moze da iskoristi vise od 30 gr proteina po obroku a bas pre par dana sam procitao jedan clanak na ovom forumu gde Milos Sarcev odgovara na pitanja, i tamo pise ovo:

As far as your second question (or statement) that human body can digest only 30 grams of protein in one meal goes – I would like to challenge you to show me ANY scientific literature about this claim. And just to worn you –“Mickey Mouse Almanac” is not exactly what I consider scientific. Really what do you think it happens if you eat 10 ounce steak (roughly 60 grams of protein)? Are you (or Disney) suggesting that first 4 ounces and 30 grams of protein is digested and assimilated, and second part can not be synthesized as protein but instead turn into glucose, fat or frog?  Does magic wand appears on the 31st gram? Different proteins have different absorption rate and digested protein –whether is mentioned steak or chicken, fish, egg, milk, soy or protein powder –will eventually liberate amino acids (free form – singular, or in form of peptides) that can be now used to form (synthesize) new biologically/physiologically- important proteins (all the above mentioned –skin, hair, organs, MUSCLE!!!! )

Trust me –if there is a need for amino acids there are not going to be converted into fat (lipogenesis), glucose (gluconeogenesis) or frog (kermitogenesis).
Do yourself a favor and increase your protein intake to at least a gram per pound of your (total –not only lean) bodyweight, and if you can try to increase to even 1,5 grams/lb.  


I ne, ne verujem da je kad je ovo rekao podrazumevao da su svi na hemiji.

I sad mi nista nije jasno, pa ako moze neko ovo da razjasni :O

Ovo je takodje i meni potrebno da znam jer planiram da posto sam ektomorf da pokusam malo da usporim metabolizam tako sto bi jeo malo manje obroka dnevno a vece kolicine, koje bi sigurno prelazile tih 30 gr proteina po obroku.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #21 poslato: Maj 04, 2010, 09:39:05 pre podne »
Pedja je to drzao dok se spremao za Svedsku .I verovatno nije bio "natural"  ;D

@ Naturalni ,nema veze sto ima on 124 kila ,300 grama mesa on ne moze da svari i iskoristi po obroku ,ako se nije bocnuo . ::)
ja sam PRVI za to da natural vezbaci jedu od 150g do 200g mesa i to je to,ali on je LJUDINA od 125kg verujem da moze 250g(ajde nisam ni za 300g)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #22 poslato: Maj 04, 2010, 12:20:40 posle podne »
Naturalni dosta znas ali ima jos stvari koje nisi bas najbolje shvatio,razmisli malo...Ishrana se racuna po lean body mass.proteinske potrebe idu na osnovu ciste tezine ,ako neko ima ogromnu kolicinu sala nista se tu ne povecava...salo ne zahteva nikakav vid energije i  ne povecava energetske potrebe...Kolicina proteina preko mere u keto dijeti vrlo lako moze da te izbaci iz duboke ketoze a to je zadnja stvar koja treba da se desi....

Sto se ostalog tice necu da ulazim  u dalju tematiku ali te price o tome kako telo moze u odredjenom trenutku da svari samo ''malo'' proteina mislim da vise ne treba raspravljati...pedja vam je pisao 100 puta o tome...Ajde u slucaju whey proteina koji samo proleti kroz organizam..ali u slucaju cvrstih obroka -varenje je dug proces koji se ne desava za 2 minuta...ovde problem kazem nije u kolicini proteina odjednom,vec ukupnoj kolicini koja moze da izbaci iz ketoze u slucaju potreba tela za glukozom...A protein lako glukoneogenezom prelazi u glukozu,i prakticno em propada u tom slucaju ,em izbacuje iz duboke ketoze...jer cilje biti u sto jacoj ketozi i posle punjenja u istu sto pre uci ponovo....
« Poslednja izmena: Maj 04, 2010, 12:23:38 posle podne Matt »
No time...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #23 poslato: Maj 04, 2010, 12:33:33 posle podne »
ajde ovako
na keto se ide plafon 2.5g pro,moja ishrana je takva da nikada ne idem preko 200g(izmedju 150g mesa i 200g uvek)
naravno sto vise misicne mase vise proteina,ali NJEGA ce i 4 obroka sa 250g(moze i 200g)i 6 jaja uz naravno dobre masti i povrce ubaciti u ketozu...covek je verovatno jeo SMECE od hrane pre ovoga,pa da krene sa 300g uh,100g masti,300g pro on ce mrsaviti SIGURNO;)
da mene pita ja bi mu rekao
obrok 1.4 jaja,4 belanacam,2tab omega3
obrok 2.200g mesa,povrce,50g badema,2 tab omega3
obrok 3.200g mesa,povrce,2 supene lanenog,3tab omega 3
trening
whey,20g malta
obrok 4.200g mesa,povrce,2 tab omega3
obrok 5.45g kazeina,30g lesnika,3 tab omega3
da se razumemo,ja sam samo video da je copy/past pedjin jelovnik i procitao sam da covek ima 125kg pa na osnovu toga reko AJDE odlicno je radi tako,zato sto ce i sa tim doci do svog cilja;)
ali evo napravio sam jelovnik za njega pa neka se drzi tog jelovnika
bilo bi dobro da ubacis BCAA,GLUTAMIN,MULTI pored naravno whey,kazein,omega3(koje su ti jako bitne)
MUSA bruda drzi se ovoga i bice rez.
6 i 7 dan unesi 50g pirinca po 3 puta(ukupno 150g pirinca)pij dosta vode,manje soli,ubaci zeleni caj i bices PRAVI;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže MusaPusa

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #24 poslato: Maj 04, 2010, 03:19:13 posle podne »
e hvala brate naturalni svidja mi se jeloovnik kao sto sam vec rekao kupit cu ; whey,bcaa,glutamin,omega 3,multivitamin fat burner za kazein cu vidjeti moram cekat do 15 dok plata dodje pa cemo vidjet ocel biti para  i za kazein i da te pitam sto se tice tvog jelovnika jel radim po principu pedjinom samo da smanjim kolicine npr sa 350g na 250 itd pozdrav

I mat hvala na komentarima uzet cu u razmatranje sta si reko a ne zaobici svaciji komentar  .

Van mreže MusaPusa

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #25 poslato: Maj 04, 2010, 03:22:12 posle podne »
ej sorry samo da dodam imam i taj tvoj program ishrane na pc ali nedje samm cito na temama sto se tice 6 i 7 dan prinac samo jest kako govore nije ok pa jel npr taka ishrana da mi bude kako si ti napiso svaki dan od pon do pet a sub i nedelja samo po 50 g prinaca ili sam skonto pogresno pozdrav

Van mreže drasko13

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #26 poslato: Maj 04, 2010, 04:19:34 posle podne »
lose si skontao...6 i 7 dan,3x po 50g rize...+ sve ostalo kao sto jedas od1 do 5og dana...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #27 poslato: Maj 04, 2010, 07:06:48 posle podne »
ej sorry samo da dodam imam i taj tvoj program ishrane na pc ali nedje samm cito na temama sto se tice 6 i 7 dan prinac samo jest kako govore nije ok pa jel npr taka ishrana da mi bude kako si ti napiso svaki dan od pon do pet a sub i nedelja samo po 50 g prinaca ili sam skonto pogresno pozdrav
ovo je jelovnik za TEBE i ti tako radi;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže MusaPusa

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #28 poslato: Maj 04, 2010, 08:16:07 posle podne »
ej sorry samo da dodam imam i taj tvoj program ishrane na pc ali nedje samm cito na temama sto se tice 6 i 7 dan prinac samo jest kako govore nije ok pa jel npr taka ishrana da mi bude kako si ti napiso svaki dan od pon do pet a sub i nedelja samo po 50 g prinaca ili sam skonto pogresno pozdrav
ovo je jelovnik za TEBE i ti tako radi;)

ok hvala volio bi da se jos neko javi ? da prokomentarise pozdrav  ili da uzmem tvoj jako mi se svidja ili pedjin samo s manjim kolicinama razumijes ? ajde komentari

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: MOLBA ZA SVE CLANOVE
« Odgovor #29 poslato: Maj 04, 2010, 09:43:10 posle podne »
pedja je dao SMERNICU ZA SVE
ja sam ti napisao ZA TEBE jelovnik...ako hoces cekaj pedju pa neka kaze da li je dobar;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!