Septembar 23, 2024, 12:28:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Strikeforce Nashville April 17, 2010  (Pročitano 2047 puta)

Van mreže sibirskivuk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 180
Strikeforce Nashville April 17, 2010
« poslato: April 19, 2010, 12:00:09 pre podne »
Strikeforce Nashville April 17, 2010

Glavne borbe:

. Jake Shields - Dan Henderson (5R, Jednoglasna odluka)
. Gegard Mousasi - Muhammed "King Mo" Lawal (5R, Jednoglasna odluka)
. Gilbert Melendez - Shinya Aoki (5R, Jednoglasna odluka)

Uvodne borbe:
. Jason "Mayhem" Miller - Tim Stout (1R, TKO)
. Zach Underwood - Hunter Worsham (3R, Jednoglsna odluka)
. Josh Schockman - Cale Yarbrough (2R, TKO)
. Dustin Ortiz - Justin Pennington (1R, SUB)
. Andrew Uhrich - Dustin West (1R, SUB)
. Chris Hawk - Ovince St. Preux (1R, TKO)
. Thomas Campbell - Cody Floyd (3R, TKO)

Jack Shields i Gilbert Melendez uspjeli su obraniti svoje pojaseve, a brbljavi Muhammed "King Mo" Lawal od noćas je prvak Stikeforcea u poluteškoj kategoriji. Kratak je ovo sažetak onog najbitnijeg što se noćas dogodilo u Nashvilleu.
Sva trojica boraca pobijedila su jednoglasnim odlukama nakon pet rundi po pet minuta borbe. Shields je slavio protiv Stikeforceovog debitanta i velike Pride i UFC legende Dana Hendersona, dok je Mendelez porazio jednog od najboljih "pound for pound" boraca svijeta, Japanca Shinyju Aokija, kojem je ovo također bio debi u američkom kavezu.
 
"Pobijedio sam legendu"
 
U borbi večeri Jake Shields je ubilježio i svoju 14 pobjedu zaredom iznenadivši pomalo svijet odličnom predstavom protiv Henda. Nakon pet sjajnih rundi, suci su borbu bodovali sa 49-46, 49-45, 48-45 i zasluženo pobjedu dali starom prvaku. Doduše, Henderson je bio na milimetar blizu od slavlja kada je u prvoj rundi preciznom desnom bombom srušio Shieldsa. Na njegovu žalost nije bilo dovoljno snage za finiš ground&pound tehnikom, pa se prvak nekako uspio oporaviti. Uslijedio je još jedan moćan aperkat, ali niti on nije dokrajčio izdržljivog Jakea.
 
Drugu bi rundu mogli nazvati ključnom jer je upravo u njoj Shileds gurnuo vodu na svoj mlin. Uspio je srušiti Henda, sjesti mu u mount gdje je iskontrolirao legendu. Ostatak borbe je protekao u istom tonu. Henderson jednostavno nije uspijevao spriječiti Shieldsova rušenja što je na koncu i presudilo meč.
 
"U prvoj rundi sam dobio batine kao nikada u životu. Henderson je prava legenda i drago mi je da sam ga pobijedio", izjavio je novi-stari prvak.
 Prekinut Mousasijev niz pobjeda još od 2006.
 
Iako favoriziran, Armenac Gegard Mousasi nije uspio opravdati svoju reputaciju. King Mo je nastavio niz, koji sad već iznosi sedam uzastopnih pobjeda, okitivši se naslovom prvaka po svemu druge svjetske MMA organizacije.
 
Muhammed Lawal je isporučio ono što je najavljivao, a to su bila rušenja i snažne ground&pound tehnike na koje fizički ipak inferiorniji Armenac noćas nije imao odgovor.
 
Ako je i bilo kakvih dilema glede odluke, one su nestale u petoj rundi. Mousasi je tri puta srušen, a osim toga mu je i oduzet poen zbog nelegalnog udarca nogom (upkick) dok je Lawal bio na zemlji. Na koncu su sva tri suca borbu bodovali sa 49-45 i tako prekinuli Mousasijev niz nepobjedivosti koji je trajao još od kolovoza 2006.
 
"Cijelo sam vrijeme samo razmišljao da sam na CBS-u. Bio sam malo neporezan, svakim ulaskom u noge, primao sam kratke udarce. Nisu bili opasni ili bolni, ali su napravili štetu na mom licu", izjavio je u svom stilu novi šampion.
Shinya izgubio rat
 
Japanska legenda je govoreći o svoji prvoj borbi u Americi najavio rat rekavši da brani čast čitavog Japana na američkom tlu. Na njegovu žalost, Mendelez je zasluženo slavio zadržavši pritom svoj pojas.
 
Prvak je u svakom trenutku imao vrlo efektan odgovor na plan kontroverznoga Aokija. Dominirao je u stojci, dok je na parteru pametno izbjegavao opasnosti. Istini za volju, Japanac je u nekoliko navrata uspio Mendeleza uhvatiti u guard, no ovaj je bez većih problema eskivirao bilo kakav pokušaj poluge zadavavši pritom udarce koji su mu na koncu i donijeli pobjedu.
U petoj je rundi čak mogao i završiti borbu bez odluke, no Japanac je nekako izdurao seriju njegovih bombi. Sva tri suca jednako su bodovali meč, sa 50 - 45.
 
"Shinya je jako inteligentan dečko i ova borba je bila kao partija šaha. Nije bilo mjesta greškama. Čekao sam posljednjih 30 sekundi svake runde da bih otpustio malo kočnicu. Sada mi je žao što to nije bilo malo žešće, ali radilo se jako opasnom protivniku", izjavio je poslije borbe prvak.
izvor: http://www.profightstore.com

Van mreže sibirskivuk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 180
Odg: Strikeforce Nashville April 17, 2010
« Odgovor #1 poslato: April 19, 2010, 12:02:31 pre podne »
Strikeforce završio masovnom tučnjavom!

Od velikog spektakla sinoćnji Strikeforce pretvorio se u prvoklasni fijasko. Ne govorimo o samim borbama (od kojih se istini za volju puno više očekivalo) već o onom što je uslijedilo na samom kraju i što je bacilo ljagu na ovaj sport pred milijunskim američkim gledateljstvom.
Nakon što je pobijedio Dana Hendersona prvak Jake Shields je držao završni govor, a tada je u oktogon ušao Jason "Mayhem" Miller i ubacio se u kadar kako bi ga ponovno izazvao. No Shieldsovom klupskom kolegi Gilbertu Melendezu nije se svidjelo što ovaj pokušava Shieldsu ukrasti trenutak slave te ga je odgurnuo od kamera.
Tada je izbio kaos u ringu, na Millera (čiji nadimak Mayhem u prijevodu znači Kaos) je nasrnuo kompletni Shieldsov tim, udaravši ga sve dok zaštitari nisu uveli reda u oktogonu. I to se sve odvijalo pred kamerama na američkoj nacionalnoj televiziji.
http://www.youtube.com/watch?v=vau4RSvV834
Velika sramota za ovaj sport i težak udarac za Strikeforce, koji bi nakon ovog mogao imati velikih problema s TV kućom CBS.

UFC predsjednik Dana White na svom Twitter profilu nakon eventa stavio je samo smajlić ":)". Razloga za zadovoljstvo nakon sinoćnje blamaže glavnog konkurenta uistinu ima.

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Strikeforce Nashville April 17, 2010
« Odgovor #2 poslato: April 19, 2010, 12:27:30 pre podne »
Zao mi sto je pojasi izgubio Mousasi!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže sibirskivuk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 180
Odg: Strikeforce Nashville April 17, 2010
« Odgovor #3 poslato: April 19, 2010, 01:01:40 pre podne »
Pa i ja sam ocekivao pobedu.Nisam jos pogledao mec da vidim kakav je bio.
Izgleda da su svi bili losi kad su tri najbolje borbe odlucene glasanjem.

Van mreže milan87

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 295
  • Train hard win easy
Odg: Strikeforce Nashville April 17, 2010
« Odgovor #4 poslato: April 19, 2010, 12:04:39 posle podne »
Cirkus

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Strikeforce Nashville April 17, 2010
« Odgovor #5 poslato: April 25, 2010, 01:54:12 posle podne »
Namesteno

Van mreže Jeep

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 513
Odg: Strikeforce Nashville April 17, 2010
« Odgovor #6 poslato: April 25, 2010, 04:17:41 posle podne »

Van mreže Jeep

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 513
Odg: Strikeforce Nashville April 17, 2010
« Odgovor #7 poslato: April 25, 2010, 05:16:19 posle podne »