Jun 30, 2024, 08:18:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.952 članova - Poslednji član: admindebug
X3MShop banner

Autor Tema: GMO - genetski modifikovana hrana  (Pročitano 4242 puta)

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #15 poslato: April 06, 2010, 10:47:26 posle podne »
znači crnci su sišli na reke, crnci su povećali sopstvenu populaciju. to sam hteo da čujem. jer nema logike da neko nema da jede, zato što belac negde kroči nogom.

thanks.

Van mreže adis88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #16 poslato: April 07, 2010, 04:37:17 posle podne »
@X3MG

ja koliko sam obavesten u USA ti imas organsku i neorgansku hranu kao ponudu i prodaju, tacno se u supermarketima stavljaju tiketi organic fooda (to moze neko da potvrdi ko zivi u USA) ... svakako da je organska skuplja i to dosta , e sad ne znam tacno sta  GMF sertifikati znace i ko ih izdaje i koja je tu politika i verodostojnost istih ,  to ce nam valjda Pedjos pojasniti pogotovo tu vezu sa suplementima i mene licno to zanima .

Inace imam neki utisak da ovaj cikica sto prica na HRT  i nije bas sasvim u pravu , hrane na planetarnom nivou da ima dovoljno ne bi bilo tolko gladnih ljudi u svetu , dnevno u svetu od gladi  umre 25 000 ljudi (podaci iz 2009 te) sto je vrlo nezgodna cifra ... Gledao sam emisiju slicnu na tu temu , gde je tematika nesto kao "borba protiv genetski modifikovane hrane", , psenice, kukuruza itd koji daju vishe prinosa sta vec ... pa dobro ok ali ta hrana moze da spase i prehrani mnogo gladnih ljudi na svetu , njima je svejedno daj im i travu oni ce da pasu samo da prezive ... svakako da je organska hrana zdravija od g.m.h. ali jbg kad vec ne postoji ta svest da neko tamo u Africi nije jeo ni pio nista nedeljama onda sto da ne , to moze biti izlaz ...
upravu si mada je to isto sranje samo veca cijena.,.... ja svoju piletinu i jaja kupujem kod amisha... lijepo izaberes sebi koku oni ti je pripreme i operutaju i ready to go hehe....
a za beef jos nisam vidio organic... inace dobro crveno je ovamo poskupo poredjujuci dole kod nas.... a za teletinu da i nepricam....
nema sanse da je nabavis i ako onda je cijena tolika da odmah izgubis apetit.... jbg