Avgust 05, 2024, 01:06:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.272 poruka u 18.759 tema - 20.962 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: maltodextrin  (Pročitano 42740 puta)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #60 poslato: Mart 29, 2010, 05:33:53 posle podne »
koliko ja vidim iz svega ovoga dextroza sluzi za bolji transport whey-a i maltodextrina posle treninga ?

Zezaš? :)
I jedno i drugo služe kao transporteri nutrijenata u mišićna vlakna i kada ode dex+malto + AK u mišić dex i malto ne "nastavljaju svoj put tamo negde" već im se završava zajedno sa AK u mišić e ako preteramo sa šećerima odlazi kao energent (preliva se banalizujem) a ako opet preteramo odlazi (preliva se :)  ) u salo. Uzimaj i dex i malto, malto ima + što ne pada teško na želudac i nema naglog pada insulina za razliku kad se koristi samo dex, tako da je najbolja kombinacija dex + malto.  ;)
Pa malto ne dize insulin, a dex da

Ma ko ti kaže da malto ne diže insulin?Naravno da diže i kod njega  insulin je stabilniji ,nema naglog pada kao kod dexa.

Nadam se da stvarno neznaš pa da pitaš jer imam utisak da nas zzzz ?
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #61 poslato: Mart 29, 2010, 06:26:46 posle podne »
nemam preca posla nego tebe da zezam

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #62 poslato: Mart 29, 2010, 06:28:58 posle podne »
samo sam rekao da mi nije jasno kako malto moze da digne insulin ako je slozen ugljeni hidrat, jer obicno koliko znam je da prosti dizu naglo, a slozeni polako!

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #63 poslato: Mart 29, 2010, 06:46:17 posle podne »
samo sam rekao da mi nije jasno kako malto moze da digne insulin ako je slozen ugljeni hidrat, jer obicno koliko znam je da prosti dizu naglo, a slozeni polako!

Pa i složeni uh dižu insulin :)
Gledaj to ovako...: dex ti ga brzo da prostiš digne ali da nebi insulin pao brzo kao što se i digao tu u određenoj srazmeri sa dexom ulazi maltodextrin i produžuje dejstvo dextroze nastavljajući visoko podignut nivo insulina koji je započeo dex...to je kao kad nakon treninga u PWM ubaciš pored isolata, koncentrat, eg protein, kazein... produžuješ izradnju tvojih mišića sa npr (lupam) 15minuta windows of oportunity na 45min windows of oportunity.
Znači dex je okidač insulina a malto je "stabilizator" insulina tj. drži ga na gornjoj granici i povećava ugradnju AK u mišić ;)  :)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: maltodextrin
« Odgovor #64 poslato: Mart 29, 2010, 06:50:09 posle podne »
samo sam rekao da mi nije jasno kako malto moze da digne insulin ako je slozen ugljeni hidrat, jer obicno koliko znam je da prosti dizu naglo, a slozeni polako!

sve iritira pankreas, to moras da ucis o gi i gl namirnce..
malto ne moze dovoljno jako da iritira, pa zato se uzima dex, to je krpacina da ne bi pio vitargo.
objasnice vam sve to pedja on ima vise strpljenja..uglavnom dopunjuju se te dve stvari jer samostalno nisu dovoljno dobre za to sto treba da odrade..

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #65 poslato: Mart 29, 2010, 07:00:08 posle podne »
Gi dextroze je 96, Gi maltodextrina je 105.
Malto se preko sline pomoću enzima razgrađuje u manje lance glukoze. Samim tim, ako uzmemo u obzir to vreme razgrađivanja, malto se mora sporije razgrađivati od glukoze.
Pain is temporary, Pride is forever

Spartak

  • Gost
Odg: maltodextrin
« Odgovor #66 poslato: Mart 29, 2010, 07:09:25 posle podne »
Spartak,
organizam tako ne funkcionise. Boli njega uvo za sto mi planiramo da bildujemo misice. Odbrameni sistem reaguje na taj nacin da prvo popuni ono sto smo mi potrosili i doveli na nula. Koliko smo potrosili, to ovisi koliko mi ulozimo u trening i dali je to zaista intenzivan trening i dali smo zaista doveli organizam na crveno. Nema veze dali ces ti unjeti 30 gr, samo za insulin spajk i 50-70 gr kvalitetnih belancevina kako bi ojacao misicna vlakna. Ako organizmu je potrebno 70 ili 100 gr glikogena,  da popuni rezerve, onda ce on od nasih kvalitetnih belancevina(proteina) pretvoriti glikogen da odbrani sebe. Kasnije ce da razmislja zasto se mi to tako naprezemo i maltretiramo prenoseci tone gvozdza svakog dana.  E, ali kasnije ako ne odradimo pravilno kako treba, ponovo nakon nekoliko godina dolazimo do zakljucak da onaj ko napreduje, kozna sto on koristi od hemije. Sto je mnogo pogresno.
znaci po toj teoriji ako su ti depoi poptuno prazni i ti uneses 400gr maltoa,depoi ce se popuniti ;)


nece buraz moci to da ga popuni...kao sto nece da popuni ni 500 gr pirinca, ni sledeci obrok, ni 5 obroka posle toga
samo pazljivo citajte i nemojte to da pretvarate onako kako nije receno.

Malo smo se pogubili u ovoj prici. Poenta moje tvrdnje je da je po mom misljenju besmisleno uzimati preko 30 40 gr simple carbs u  postworkout shake.Znam da se glikogen ne "popunjava" jednim obrokom vec je to proces i to nije niko osporio samo se tako kaze u zargonu,eto mozemo da koristimo rijec PUNI a ne POPUNJAVA :)) Mnogi pocetnici bi mogli da se zeznu i shvate ovu nasu pricu pogresno pa krenu sa tovarenjem simple carbs u shejkovima.

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #67 poslato: Mart 29, 2010, 07:12:28 posle podne »
Kapiram sta mi pricate, nego sve vreme ne razumem ovo: komplexni ugljeni hidrati imaju nizak GI, dok prosti imaju visok GI.      
 E sad mi tu nije jasno kako maltodextrin ima visok GI a komplexan je ug.h. ? To ne razumem

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: maltodextrin
« Odgovor #68 poslato: Mart 29, 2010, 07:21:13 posle podne »


Malo smo se pogubili u ovoj prici. Poenta moje tvrdnje je da je po mom misljenju besmisleno uzimati preko 30 40 gr simple carbs u  postworkout shake.Znam da se glikogen ne "popunjava" jednim obrokom vec je to proces i to nije niko osporio samo se tako kaze u zargonu,eto mozemo da koristimo rijec PUNI a ne POPUNJAVA :)) Mnogi pocetnici bi mogli da se zeznu i shvate ovu nasu pricu pogresno pa krenu sa tovarenjem simple carbs u shejkovima.
pa mi ne pricamo na nivou pocetnika, i da razjasnimo u detalje, opet ce biti pitanja
ovo je diskusija izmedju nas, da mi razjasnimo da secer koliko god da ga je u pwmu sluzi I za ovo sto sam naveo, pa se tu ne treba iscudjavati..

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: maltodextrin
« Odgovor #69 poslato: Mart 29, 2010, 07:29:27 posle podne »
Bolje da se u PWM tovare secerima i popiju nekoliko tableta aminokiselina (razmer 2:1-UH:P) nego da se tovare kvalitetnim whey proteinama. a koriste  secera kao insulin spajk.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: maltodextrin
« Odgovor #70 poslato: Mart 29, 2010, 07:37:43 posle podne »
Bolje da se u PWM tovare secerima i popiju nekoliko tableta aminokiselina (razmer 2:1-UH:P) nego da se tovare kvalitetnim whey proteinama. a koriste  secera kao insulin spajk.
ja se ne slazem sa ovim...MI smo natural(barem ja licno kada delim savete gledam sa te tacke gledista)gde ce naturalac da se tovi secerima i jos amino umesto whey........
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: maltodextrin
« Odgovor #71 poslato: Mart 29, 2010, 07:49:05 posle podne »
Natural ili ne, low carb diet ili ne, nakon sto optereretite sistem, pokidate misicna vlakna, potrosite rezerve od glikogena u organizam, budite sigurni da se prvi obrok  pretvara u glikogen. Dali cemo mi to uneti proteine, amino ili masti, organizam ce sam da stvori od onoga sto moze, glikogen. A posto neznas, onda da ti kazem da se belancevine amino, proteini ili kako ih zelis nazvati, lako pretvaraju u glikogen ako je to organizmu potrebno. Zato je prvo pravilo da se dva obroka u toku dana, ona najbitnija, dorucak i nakon treninga, sastoje od UH i proteini u odnosu od 2:1.
Normalno da postoje varijacije razne u odnosu na ovo, ali je sve to prilagodjeno na tome kako izgledamo i koji nam je cilj. Ali odnos se gleda zadrzati.
Barem u tom obroku ne trosite badava skupi protein.

Spartak

  • Gost
Odg: maltodextrin
« Odgovor #72 poslato: Mart 29, 2010, 08:04:48 posle podne »
Ja licno koristim 40gr carbs+40gr whey isolate, ponekad ubacim proteinski blend.Da li se taj moj whey pretvara u glukozu to ne znam,unosim od 250-300gr proteina dnevno, UH variram,NO+amino pre+during workout i imam djavoljski dobre rezultate :)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: maltodextrin
« Odgovor #73 poslato: Mart 29, 2010, 08:45:57 posle podne »
sto znaci da svaki put kada sam uneo whey protein sa 30g dexa posle treninga po tebi samo sam popunjavao glikogenske depoe?
Beat the genetics!

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: maltodextrin
« Odgovor #74 poslato: Mart 29, 2010, 09:00:21 posle podne »
sto znaci da svaki put kada sam uneo whey protein sa 30g dexa posle treninga po tebi samo sam popunjavao glikogenske depoe?

Prijatelju da li ti mislis da se nivo aminokiselina i nivo insulina tek tako sroza na najvecu mogucu meru i da se potrosi, ne ide to tako ako imas sredjenu sihranu i konstantno tovaris uh i proteine da ne govorim o mastima.....
Dakle spustice ti se nivo secera u krvi proteina ali tu nastupa jetra. Ona ti je depo za hranu koju koristi organizam a to je glikogen.
Dakle jetra prazni svoje depoe i organizam nastavlja da zivi... Medjutim, depoi bivaju prazni a recimo ti ne jedes kako treba i ponovo treniras u intezitetu koji sad nije tema ali recimo prosecnog inteziteta. Dakle kada organizam treba da se nahrani a nema odakle jer je rezervoar prazan moras trositi misice ili salo. To ti je verujem poznato kako se misic razgradjuje i kako se salo topi da bi se organizam nahranio.
NA drugu stranu ako konstantno i pravilno jedes i imas relativno ravnomeran nivo proteina u krvi i konstantan nivo secera a to se zna kako se odrzava i bilo je price da ne ponavljam neces imati problema da glikogen depoe koji se isprazne u vreme posle treninga napunis jer jedes redovno hranis se pravilno tj. kako treba i organizam nema prekide u dotoku goriva bilo da su proteini bilo da su UH. E sad kada popijes protein i dex + malto ili samo malto zavisi ko kako radi sve to druskane moj prolazi kroz jetru. Sta ce od toga jetra da uzme za sebe a sta ce da ide u krvotok to je vec metabolizam samog organizma. Od toga zavisi ono kada neko dobija puno sala a neko ni malo. Neko moze da unese i 2000 kalorija prostih secera i opet nista da mu se ne desi po pitanju sala tj. da ga ne zaradi. Samo ti postuj pravila da jedes hranu koja se tacno zna kada treba jesti a sve ostali organizmu.