Jul 12, 2024, 04:58:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.240 poruka u 18.756 tema - 20.956 članova - Poslednji član: Darko_SBD
X3MShop banner

Autor Tema: maltodextrin  (Pročitano 42412 puta)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: maltodextrin
« Odgovor #75 poslato: Mart 29, 2010, 09:10:23 posle podne »
ful,hvala
Beat the genetics!

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: maltodextrin
« Odgovor #76 poslato: Mart 29, 2010, 09:12:44 posle podne »
ful,hvala

MOzda ima rupa u mom znanju u nekom deliu ali lazic i bebac ce verujem da me isprave ako gresim.... :)

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #77 poslato: Mart 29, 2010, 09:43:48 posle podne »
jel moze neko da mi ogovori na moje prethodno pitanje?

Spartak

  • Gost
Odg: maltodextrin
« Odgovor #78 poslato: Mart 29, 2010, 09:46:47 posle podne »
ful,hvala

MOzda ima rupa u mom znanju u nekom deliu ali lazic i bebac ce verujem da me isprave ako gresim.... :)

bebac ??

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: maltodextrin
« Odgovor #79 poslato: Mart 29, 2010, 09:54:13 posle podne »
ful,hvala

MOzda ima rupa u mom znanju u nekom deliu ali lazic i bebac ce verujem da me isprave ako gresim.... :)
lazic ?? :)
ala je malto tako komplikovan..

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: maltodextrin
« Odgovor #80 poslato: Mart 29, 2010, 09:59:33 posle podne »
Ja licno koristim 40gr carbs+40gr whey isolate, ponekad ubacim proteinski blend.Da li se taj moj whey pretvara u glukozu to ne znam,unosim od 250-300gr proteina dnevno, UH variram,NO+amino pre+during workout i imam djavoljski dobre rezultate :)

ista prica kao spartak i ne nameram da menjam;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: maltodextrin
« Odgovor #81 poslato: Mart 29, 2010, 10:19:32 posle podne »
E sad mi tu nije jasno kako maltodextrin ima visok GI a komplexan je ug.h. ? To ne razumem

Ti prvp nauci sta je maltodextrin i sve sto ti nije jasno pitaj o njemu. Dakle kada skapiras kakav je malto proizvod i od cega su ga napravili i sta je to sto ga cini onda neces to da pitas. Ne znam koliko imas godina ali to se ucilo i u osnovnoji u srednjoj skoli tipa predmeti kao sto su biologija i hemija....
Osnovno mislim

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: maltodextrin
« Odgovor #82 poslato: Mart 29, 2010, 11:55:56 posle podne »
Maltodexrein je kompleksni UH. Ali se razlikuje od ostralih kompleksnih UH po tome sto je njegovi moelkularni lanac mnogu kraci od ostalih. Takodje on sadrzi i mnogo labavu vezu molekula glukoze. To je razlog zasto se on brzo absorbuje od strane organizma i utice na insulin kako dekstroza. Prava stvar kod njega je da bi se kompletno iskoristio mora da prodje preko crnog droba kako bi se totalno razlozio. To je razlog zasto je on ipak i sporiji od dekstroze. I zbog ovoga on neprestavlja tako veliki problem, kako sto je to u slucaju kod dekstroze ako se pretera za doziranjem, u nagomilanjem masnog tkiva preko viska ovog UH. Kako idealna kombinacija je odnos 50-50 ovih UH-a u PWM.

 @Spartak
Dali i koliko od ono sto ti uneses u PWM od proteina ide u glikogen, zavisi od milion faktora. Ali budi siguran da jedan deo ide. Onda kada ti kao PWM koristis protein blend, onda to nije idealna kombinacija PWM i to ne dovodi do ono cemu svi teze, a to je sto brza absorbcija hranljivih nutrijenata, zaustavljanje proces katabolizma, popunjavanje deopa gligoena i pripremanje organizma za sledeci anabolni obrok.

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #83 poslato: Mart 30, 2010, 12:37:08 pre podne »
E sad mi tu nije jasno kako maltodextrin ima visok GI a komplexan je ug.h. ? To ne razumem

Ti prvp nauci sta je maltodextrin i sve sto ti nije jasno pitaj o njemu. Dakle kada skapiras kakav je malto proizvod i od cega su ga napravili i sta je to sto ga cini onda neces to da pitas. Ne znam koliko imas godina ali to se ucilo i u osnovnoji u srednjoj skoli tipa predmeti kao sto su biologija i hemija....
Osnovno mislim
Faco, da sam mogao lepo da nadjem ne bih ni pitao, verujem da te je interesovao maltodextrin u osnovnoj skoli, pa vuces znanje do danas. Jbg propustio sam taj cas, bio sa ribicom..

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #84 poslato: Mart 30, 2010, 12:38:01 pre podne »
Maltodexrein je kompleksni UH. Ali se razlikuje od ostralih kompleksnih UH po tome sto je njegovi moelkularni lanac mnogu kraci od ostalih. Takodje on sadrzi i mnogo labavu vezu molekula glukoze. To je razlog zasto se on brzo absorbuje od strane organizma i utice na insulin kako dekstroza. Prava stvar kod njega je da bi se kompletno iskoristio mora da prodje preko crnog droba kako bi se totalno razlozio. To je razlog zasto je on ipak i sporiji od dekstroze. I zbog ovoga on neprestavlja tako veliki problem, kako sto je to u slucaju kod dekstroze ako se pretera za doziranjem, u nagomilanjem masnog tkiva preko viska ovog UH. Kako idealna kombinacija je odnos 50-50 ovih UH-a u PWM.
HVALA

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: maltodextrin
« Odgovor #85 poslato: Mart 30, 2010, 03:08:52 pre podne »
E sad mi tu nije jasno kako maltodextrin ima visok GI a komplexan je ug.h. ? To ne razumem

Ti prvp nauci sta je maltodextrin i sve sto ti nije jasno pitaj o njemu. Dakle kada skapiras kakav je malto proizvod i od cega su ga napravili i sta je to sto ga cini onda neces to da pitas. Ne znam koliko imas godina ali to se ucilo i u osnovnoji u srednjoj skoli tipa predmeti kao sto su biologija i hemija....
Osnovno mislim
Faco, da sam mogao lepo da nadjem ne bih ni pitao, verujem da te je interesovao maltodextrin u osnovnoj skoli, pa vuces znanje do danas. Jbg propustio sam taj cas, bio sa ribicom..

PRIJATELJU LEPO SAM TI JOS NA POCETKU REKAO DA JE TO KOMPLEKSI UGLJENIHIDRAT DOBIJEN IZ SKROBA KUKURUZA ALI SE NJEGOVI POLIMERI A POLIMERI SU TI DELOVI LANCA VELIKE MOLEKULSKE MASE I LAKO RASTVORLJIVI I LAKO I BRZO PROLAZE KROZ ZELUDAC. SAMO DA SI CITAO STA SAM PISAO NE BI PONOVO PITAO. EVO GIROSKI TI JE REKAO TO ISTO SAMO MALO DRUGACIJE. NE PAMETUJEM SAMO LAKO JE DA SE SVE PITA. TREBA MALO DA SE I ISTRAZUJE PA DA SE PITA DA LI RAZMISLJA(S) PRAVILNO.

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #86 poslato: Mart 30, 2010, 07:54:04 pre podne »
ful,hvala

MOzda ima rupa u mom znanju u nekom deliu ali lazic i bebac ce verujem da me isprave ako gresim.... :)

bebac ??

Spartak brate moj...ja sam bebac :)
BANOVAN sam pa sam se ponovo registrovao a onaj ko me BANOVAO zna da sam bebac i ostavio me pod novim nickom da učestvujem u radu foruma, tako da se zna da je čovek upućen i da imam njegov blagoslov :)

breshahils = bebac
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: maltodextrin
« Odgovor #87 poslato: Mart 30, 2010, 10:37:02 pre podne »
ne mogu da verujem, bebac banovan  ???
Samsung NX1000

Spartak

  • Gost
Odg: maltodextrin
« Odgovor #88 poslato: Mart 30, 2010, 12:23:10 posle podne »
ful,hvala

MOzda ima rupa u mom znanju u nekom deliu ali lazic i bebac ce verujem da me isprave ako gresim.... :)

bebac ??

Spartak brate moj...ja sam bebac :)
BANOVAN sam pa sam se ponovo registrovao a onaj ko me BANOVAO zna da sam bebac i ostavio me pod novim nickom da učestvujem u radu foruma, tako da se zna da je čovek upućen i da imam njegov blagoslov :)

breshahils = bebac
hehe gukni golube :)
ja reko da su kolege forumasi poceli da haluciniraju od prevelikog insulinskog soka izazvanim velikim unosom maltodexa :)

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: maltodextrin
« Odgovor #89 poslato: Mart 30, 2010, 12:32:14 posle podne »
ful,hvala

MOzda ima rupa u mom znanju u nekom deliu ali lazic i bebac ce verujem da me isprave ako gresim.... :)

bebac ??

Spartak brate moj...ja sam bebac :)
BANOVAN sam pa sam se ponovo registrovao a onaj ko me BANOVAO zna da sam bebac i ostavio me pod novim nickom da učestvujem u radu foruma, tako da se zna da je čovek upućen i da imam njegov blagoslov :)

breshahils = bebac
hehe gukni golube :)
ja reko da su kolege forumasi poceli da haluciniraju od prevelikog insulinskog soka izazvanim velikim unosom maltodexa :)

svi u temi ne konzumiraju vise od 30grama malta i piju a verujem samo u PWM-u.
Vita jela zelen bor cekamo bebcev odgovor :D