Avgust 05, 2024, 12:32:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.272 poruka u 18.759 tema - 20.962 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: maltodextrin  (Pročitano 42738 puta)

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: maltodextrin
« Odgovor #45 poslato: Mart 29, 2010, 01:14:11 posle podne »
onda recimo po nekoj logici,30 g dexa i 50 g maltodexa u pwm danima kada smo na low carb dijeti sa  50 g u.h. dnevno,bilo bi dovoljno u.h. za ceo dan..?
hmmm sto bi to radio na low carb i nije mi jasno cime se ti "punis" na low carb i da li uopste znas za sta sluzi pwm, pa bi znao da on ima namenu samo tada
pitanje ,da li bi osetio razliku kada iritiras pankreas ili unosis cist protein
pa sto ti je pumpa jaca dok cirkas secere u toku treninga, ako to nema veze sa popunom, i milion pitanja, milion odgovora.
da ne koplikujemo..previse.. :)
vi svi mesate pojam i sta raditi kada je u pitanju ishrana za mrsavljenje, ishrana za odrzavanje, ishrana za pakovanje cistih misica i ishrana za tov, pravite od jednog pwma nesto sto je samo 1 korak do oporavka..

i da naturalni
po meni osim iritrianja pankreasa, transporta,  sluzi I za popunu, nigde nisam rekao da ce ti jedan pwm ili secer u pwmu napuniti glikogen ;)




nisam mislio na low carb,mislio sam na rotacije,moja pogresna konstatacija,hteo sam da pitam danima pon. uto. sre. ja imam 50 g u.h. pa sam mislio da tih 50 g maltoa moze da popuni glikogen umesto cvrstog obroka po nekoj tvojoj prici,ko je pricao o punjenju sa malto tokom dana kada imam 3 g u.h. po kgu tt??
Beat the genetics!

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: maltodextrin
« Odgovor #46 poslato: Mart 29, 2010, 02:34:54 posle podne »
opet pojam popuni, popuna glikogena traje i traje, to ne moze da uradi ni hrana ni preparati za kratko vreme
niti sam ja rekao da moze da zameni cvrstu hranu...gde vadite te zakljucke  :o
i jos jednom sta je pisac rekao za sta sluzi secer u pwm-u


Citat
po meni osim iritrianja pankreasa, transporta,  sluzi I za popunu,

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #47 poslato: Mart 29, 2010, 02:42:03 posle podne »
opet pojam popuni, popuna glikogena traje i traje, to ne moze da uradi ni hrana ni preparati za kratko vreme
niti sam ja rekao da moze da zameni cvrstu hranu...gde vadite te zakljucke  :o
i jos jednom sta je pisac rekao za sta sluzi secer u pwm-u


Citat
po meni osim iritrianja pankreasa, transporta,  sluzi I za popunu,


Ja neznam šta ovde nije jasno? Lepo je Zlatan napisao znači i diže insulin i puni gliko depoe, e sad u kojoj je to srazmeri kad se popije kao PWM možemo da nagađamo ali je činjenica da se popunjava i glikogen, ne može samo da bude transporter proteina.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: maltodextrin
« Odgovor #48 poslato: Mart 29, 2010, 02:47:29 posle podne »
Ja stvarno ne vidim gde je problem u ovome o cemu Lazic prica.
Pa gde ce da zavrsi i taj dex i taj maltodex?
Pa naravno da ce da iziritira pankreas i sta se dalje desava sa njima, pa vrerovatno ce da popune gliko. rezerve , pa nece da zavrse u masnim naslagama.
Znaci moraju da popune i gliko rezerve koliko toliko a u daljim obrocima ce se taj proces nastaviti.

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #49 poslato: Mart 29, 2010, 03:03:52 posle podne »
pa vrerovatno ce da popune gliko. rezerve , pa nece da zavrse u masnim naslagama.
Znaci moraju da popune i gliko rezerve koliko toliko a u daljim obrocima ce se taj proces nastaviti.

Ja mislim da SVE treba pametno tempirati UH, PROT I MASNOCE naravno, sad da banalizujem : ako je potreba za popunjavanje gliko depoa 100 nekih jedinica a ti uneseš dex i malto u vrednosti od 60 jedinica i onda postoji po nekoj logici razmišljana mogućnost da ode u masnoću par jedinica...sad pitate se zasto pa ako sipaš kroz levak zapremine 200ml sa malim otvorom (koji određuje koliko toga može da prođe) litar vode u praznu litarsku flašu ALI vodu sipaš prebrzo...onda znači šta? Pa prosuće se sa strane (odlazi u masnoću višak) e ako tu količinu malta i dexa sipaš polako i fino tempirano onda šećeri završavaju svoj transportni deo posla a ostalo odlazi u glik. depoe ili ako se ne tempira kako treba onda odlazi u mast.
Mislim da je tako ista situacija i sa proteinima ako odjedno uneseš (lupam) 200gr onda ne može sve da se ugradi pravovremeno već višak odlazi za energiju ili u mast.

To je neko moje razmišljanje  :)
« Poslednja izmena: Mart 29, 2010, 03:05:30 posle podne breshahils »
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: maltodextrin
« Odgovor #50 poslato: Mart 29, 2010, 03:19:30 posle podne »
Ja mislim da SVE treba pametno tempirati UH, PROT I MASNOCE naravno, sad da banalizujem : ako je potreba za popunjavanje gliko depoa 100
Mislim da je tako ista situacija i sa proteinima ako odjedno uneseš (lupam) 200gr onda ne može sve da se ugradi pravovremeno već višak odlazi za energiju ili u mast.


I u kalinizaciju.

Kad kupujete onaj dex i malt u kesama od polumente i na njimane pise nista na carb slam-u i vitargu lepo pise da sluzi za dopunu depoa.
« Poslednja izmena: Mart 29, 2010, 03:21:15 posle podne icko »

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: maltodextrin
« Odgovor #51 poslato: Mart 29, 2010, 03:22:02 posle podne »
pa vrerovatno ce da popune gliko. rezerve , pa nece da zavrse u masnim naslagama.
Znaci moraju da popune i gliko rezerve koliko toliko a u daljim obrocima ce se taj proces nastaviti.

Ja mislim da SVE treba pametno tempirati UH, PROT I MASNOCE naravno, sad da banalizujem : ako je potreba za popunjavanje gliko depoa 100 nekih jedinica a ti uneseš dex i malto u vrednosti od 60 jedinica i onda postoji po nekoj logici razmišljana mogućnost da ode u masnoću par jedinica...sad pitate se zasto pa ako sipaš kroz levak zapremine 200ml sa malim otvorom (koji određuje koliko toga može da prođe) litar vode u praznu litarsku flašu ALI vodu sipaš prebrzo...onda znači šta? Pa prosuće se sa strane (odlazi u masnoću višak) e ako tu količinu malta i dexa sipaš polako i fino tempirano onda šećeri završavaju svoj transportni deo posla a ostalo odlazi u glik. depoe ili ako se ne tempira kako treba onda odlazi u mast.
Mislim da je tako ista situacija i sa proteinima ako odjedno uneseš (lupam) 200gr onda ne može sve da se ugradi pravovremeno već višak odlazi za energiju ili u mast.

To je neko moje razmišljanje  :)


Pa naravno da ce svaki visak da zavrsi u masnim naslagama, zna se gde ce voda da zavrsi ukoliko je sipas u punu casu.
Ali posto se gliko. depoi prazne u toku treninga pa taj maltodex ce morati da popuni depoe koliko toliko,a i dexa uzimamo 10-15 gr. (bar ja), a ne 200 gr. tako da verovatno nece zavrsiti u mastima

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #52 poslato: Mart 29, 2010, 04:10:04 posle podne »
koliko ja vidim iz svega ovoga dextroza sluzi za bolji transport whey-a i maltodextrina posle treninga ?

Spartak

  • Gost
Odg: maltodextrin
« Odgovor #53 poslato: Mart 29, 2010, 04:22:10 posle podne »
znaci po toj teoriji ako su ti depoi poptuno prazni i ti uneses 400gr maltoa,depoi ce se popuniti ;)

Aj neka neki natural vjezbac roka svakodnevno 80 100gr maltoa ili dexa posle treninga, da vidimo slauf kako hipertrofira :)

Po mom nekom vidjenju, proste secere je potrebno unositi svega onoliko koliko je dovoljno da izazove insulin spike da se ugrade te aminokiseline, a za to je sasvim dovoljno 30gr istih,a obrnuto proporcionalno tome, popunice par glikogenskih depoicica :) ali to je toliko mizerno da je o tome smijesno i govoriti.A unoseci poprilicnu kolicinu secera cak i post workout je po meni budalasto,zasigurno ce dovesti do odredjenog "spill overa", bio to malto ili dex

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #54 poslato: Mart 29, 2010, 04:28:06 posle podne »
koliko ja vidim iz svega ovoga dextroza sluzi za bolji transport whey-a i maltodextrina posle treninga ?

Zezaš? :)
I jedno i drugo služe kao transporteri nutrijenata u mišićna vlakna i kada ode dex+malto + AK u mišić dex i malto ne "nastavljaju svoj put tamo negde" već im se završava zajedno sa AK u mišić e ako preteramo sa šećerima odlazi kao energent (preliva se banalizujem) a ako opet preteramo odlazi (preliva se :)  ) u salo. Uzimaj i dex i malto, malto ima + što ne pada teško na želudac i nema naglog pada insulina za razliku kad se koristi samo dex, tako da je najbolja kombinacija dex + malto.  ;)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #55 poslato: Mart 29, 2010, 04:31:54 posle podne »
znaci po toj teoriji ako su ti depoi poptuno prazni i ti uneses 400gr maltoa,depoi ce se popuniti ;)

Aj neka neki natural vjezbac roka svakodnevno 80 100gr maltoa ili dexa posle treninga, da vidimo slauf kako hipertrofira :)


Naravno da je ludost tolika količina šećera,, ne znam ko je pomenuo takve količine uopšte? Pravi tajming + prava količina i nema prelivanja.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: maltodextrin
« Odgovor #56 poslato: Mart 29, 2010, 04:41:12 posle podne »
nista ja ne opovrgavam,ja ucim od vas...
Beat the genetics!

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: maltodextrin
« Odgovor #57 poslato: Mart 29, 2010, 04:48:49 posle podne »
Spartak,
organizam tako ne funkcionise. Boli njega uvo za sto mi planiramo da bildujemo misice. Odbrameni sistem reaguje na taj nacin da prvo popuni ono sto smo mi potrosili i doveli na nula. Koliko smo potrosili, to ovisi koliko mi ulozimo u trening i dali je to zaista intenzivan trening i dali smo zaista doveli organizam na crveno. Nema veze dali ces ti unjeti 30 gr, samo za insulin spajk i 50-70 gr kvalitetnih belancevina kako bi ojacao misicna vlakna. Ako organizmu je potrebno 70 ili 100 gr glikogena,  da popuni rezerve, onda ce on od nasih kvalitetnih belancevina(proteina) pretvoriti glikogen da odbrani sebe. Kasnije ce da razmislja zasto se mi to tako naprezemo i maltretiramo prenoseci tone gvozdza svakog dana.  E, ali kasnije ako ne odradimo pravilno kako treba, ponovo nakon nekoliko godina dolazimo do zakljucak da onaj ko napreduje, kozna sto on koristi od hemije. Sto je mnogo pogresno.

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: maltodextrin
« Odgovor #58 poslato: Mart 29, 2010, 04:57:11 posle podne »
znaci po toj teoriji ako su ti depoi poptuno prazni i ti uneses 400gr maltoa,depoi ce se popuniti ;)


nece buraz moci to da ga popuni...kao sto nece da popuni ni 500 gr pirinca, ni sledeci obrok, ni 5 obroka posle toga
samo pazljivo citajte i nemojte to da pretvarate onako kako nije receno.

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #59 poslato: Mart 29, 2010, 05:20:00 posle podne »
koliko ja vidim iz svega ovoga dextroza sluzi za bolji transport whey-a i maltodextrina posle treninga ?

Zezaš? :)
I jedno i drugo služe kao transporteri nutrijenata u mišićna vlakna i kada ode dex+malto + AK u mišić dex i malto ne "nastavljaju svoj put tamo negde" već im se završava zajedno sa AK u mišić e ako preteramo sa šećerima odlazi kao energent (preliva se banalizujem) a ako opet preteramo odlazi (preliva se :)  ) u salo. Uzimaj i dex i malto, malto ima + što ne pada teško na želudac i nema naglog pada insulina za razliku kad se koristi samo dex, tako da je najbolja kombinacija dex + malto.  ;)
Pa malto ne dize insulin, a dex da