Jul 02, 2024, 07:18:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Pravilna ishrana  (Pročitano 4771 puta)

Van mreže Enchy

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Pravilna ishrana
« poslato: Mart 25, 2010, 10:48:42 posle podne »
Bok svima!

nova sam na forumu i glavni razlog zašto sam se uopće prijavila je nada da će mi netko pomoći organizirati pravilnu ishranu. Cura sam i imam 165 cm, te 56 kg. Zadovoljna sam svojom građom osim trbuhom kojeg želim učvrsnut i riješit se viška na njemu...ostalo bi koliko toliko voljela da se promijeni iako znam da će ako trbuh ode, otići i ostalo...Treniram u teretani 5 puta tjedno...Možete li mi molim vas pomoći da sastavim pravilnu ishranu? Bila bih vam zaista zahvalna

Veliki pozdrav

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2010, 11:08:17 posle podne »
dobro dosla
za pocetak(za pocetak kazem zato sto ne moze da ti se objasni sve u jednom postu,moras citati forum da bi ti neke stvari bile jasnije;))napisi svoj jelovnik npr napisi sve sta si jela juce u gram,sokove da li si pila itd
pa cemo videti gde je problem;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Enchy

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #2 poslato: Mart 30, 2010, 02:28:16 posle podne »
Pa ovako, inače nisam veliki pobornik doručka ali se u zadnje vrijeme trudim da ga jedem, i tu mi treba veliki savjet...nadalje, volim kruh užasno iako znam da mi on zapravo najviše šteti, ali evo u zadnje vrijeme pojedem samo krišku na dan...jedem inače puno voća i povrća, to mi nikad nije bio problem, ali jako teško odolim fast foodu ako nisam doma...isto tako, volim sladoled tu i tamo...zapravo, meni jednostavno treba ishrana kojom bi uspjela ( uz teretanu ), brže i uspiješnije skinuti stomak, jer sam ostatkom zadovoljna...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #3 poslato: Mart 30, 2010, 02:39:53 posle podne »
Nema skidanja sala pojedinacno sa stomaka, guzova ili slicno...

Van mreže synL

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #4 poslato: Mart 30, 2010, 09:19:12 posle podne »
Pa ovako, inače nisam veliki pobornik doručka ali se u zadnje vrijeme trudim da ga jedem, i tu mi treba veliki savjet...nadalje, volim kruh užasno iako znam da mi on zapravo najviše šteti, ali evo u zadnje vrijeme pojedem samo krišku na dan...jedem inače puno voća i povrća, to mi nikad nije bio problem, ali jako teško odolim fast foodu ako nisam doma...isto tako, volim sladoled tu i tamo...zapravo, meni jednostavno treba ishrana kojom bi uspjela ( uz teretanu ), brže i uspiješnije skinuti stomak, jer sam ostatkom zadovoljna...

Za pocetak bez slatka,fast fooda , bez kruha i bice napretka.
« Poslednja izmena: Mart 30, 2010, 09:21:10 posle podne synL »

Van mreže Enchy

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #5 poslato: Mart 30, 2010, 10:06:54 posle podne »
da, jasno mi je da nema pojedinačnog skidanja sala, sve sam to već davno pročitala, i isto znam bez čega moram, ali ono što me zanima je ŠTO MOGU jesti, jer što ne mogu znam...jer mi se čini da zapravo i nema puno hrane koja se može jesti ako si zadovoljan težinom ali ipak želiš neki višak skinuti..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #6 poslato: Mart 31, 2010, 06:33:53 pre podne »
pa jesti zdravu hranu ne znaci isljucivo za cilj imati skidanje ili dboijanje tezine
jest zdravu hranu moze biti STIL ZIVOTA a ta hrana kao takva moze i ima veliki uticaj na psiho fiziko stanje osobe
moja ti je prepruka ako je vec tako kako ti kazes da SE ZDRAVO HRANIS i da dobro vezbas
to sto i ako imas negde malo viska to ce da se uz zdravy hranu i redovnu fizicku aktvnost veoma brzo da se sredi.
a to sta je zdrava hrana odista ima jeko mnogo ovde na forumu cak u zenskom delu foruma gde mozes da nadjes neki jelvnik kojeg bi ti mogla da praktikujes pa da nam kazes sta bi ti npr u toku dana mogla da jedes i da onda svi skupa sastavimo koliko toliko "zdrav "jelonivk za tebe..
jer ovako da lupamo..jedi ovo a ti kazes..e to ne volim ili to tada ne mogu..gubi smisao..
ti znas koje su tvoje mogucnosti,slodno vreme itd pa na osnovu toga se sastvlja neki jelovnik

Van mreže Enchy

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #7 poslato: Mart 31, 2010, 02:47:22 posle podne »
Hvala ti na dobroj volji, ali za mene sastaviti jelovnik zaista nije toliko teško jer jedem sve, skoro pa nema hrane koju ne volim, a mama mi svaki dan kuha pa nebi bilo problema sa tim toliko...Samo mi je problem to što svaki put kad nekoga pita odgovara posni sir, tunjevina itd. a ne mogu valjda baš svaki dan jesti to, osim toga to v ećinom jedu muškarci koji se bave teretanom svakodnevno...Zato me zapravo i zanima što sve mogu pojesti ( naravno u normalnim količinama ) a da uz teretanu ipak uzgubim svoj višak. Evo recimo, već sam izgubila 3 kile u 3 tjedna treniranja ali stomak je još tu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #8 poslato: April 02, 2010, 06:08:29 pre podne »
vidis odmah imamo problem u startu
zasto smtras da bi zdravu hranu trebalo da jedu samo muskraci tj da je jedu samo muskarci koji se kako kazes bave teretanom?
u tertatni postoji 98% rekreativca tj tj im nije zivotni poziv kao npr meni i a hranimo se skoro isto kao i 99% zena koje su shvatila sta znaci ZDRAVA HRANA GLOBALNO GOVORECI i kako ona utice na zdravlje pre svega pa onda na fizicki izlged.
od mamine kuhinje NEMA NISTA toga moras odmah biti svesna

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #9 poslato: April 02, 2010, 11:21:27 pre podne »
Hvala ti na dobroj volji, ali za mene sastaviti jelovnik zaista nije toliko teško jer jedem sve, skoro pa nema hrane koju ne volim, a mama mi svaki dan kuha pa nebi bilo problema sa tim toliko...Samo mi je problem to što svaki put kad nekoga pita odgovara posni sir, tunjevina itd. a ne mogu valjda baš svaki dan jesti to, osim toga to v ećinom jedu muškarci koji se bave teretanom svakodnevno...Zato me zapravo i zanima što sve mogu pojesti ( naravno u normalnim količinama ) a da uz teretanu ipak uzgubim svoj višak. Evo recimo, već sam izgubila 3 kile u 3 tjedna treniranja ali stomak je još tu...
Evo ja kao ženska osoba koja se bavi teretanom rekreativno.. bojim se da ako ne promjeniš prehranu će stomak i dalje bit tamo..isto je i meni bilo kad su mi dali krivi jelovnik i sad popravljam greške..jbg. Na greškama se uči...
Jedem ukratko od izvora prot. bijelo meso,jaja, tunu,oslić,whey isolat,posni ponekad...od izvora uh rižu, ovsene,integralnu tjesteninu i krumpir povremeno...i od izvora zdravih masti žumanjak,prirodni kikiriki maslac,ponekad lješnjake i bademe i omega3 kapsule..uz sve to dnevno mix povrća do 3kg brokolija/mrkve/karfiola/prokulice/kupus salate..i to je to..nemaš brige odeš u dućan kupiš i miran si  ;D..i kad griješim radim protein cake i mažem ga kikiriki maslacem heheh.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Enchy

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #10 poslato: April 03, 2010, 11:11:27 posle podne »
Ma nije da mislim da to jedu samo muškarci koji se bave bodybuildingom, ali mi je moram priznat smješno da cura moje kilaže koja samo želi malo skinuti stomak, mora na takvu "dijetu"...eto to je ono što mi je čudno...znam da se trebam ostaviti kruha, slatkog itd. ali baš da jedem jednu te istu hranu svaki dan mi se čini prestrogo s obzirom na to da sam skoro pa mršava...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2010, 11:12:58 posle podne »
Jednostavno moras...zelis nesto zrtvovati da bi dobila nesto, napraviti taj kompromis...

Van mreže Enchy

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #12 poslato: April 04, 2010, 11:22:21 pre podne »
Dobro, onda kad sam sad shvatila da moram, onda se bacam na tunjevinu i piletinu do kraja života...Doviđenja pizzi :(

 ;D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #13 poslato: April 04, 2010, 12:12:54 posle podne »
Sto do kraja zivota???

Rekao sam ti vec, najbolje je napraviti kompromis, recimo stisnesh se dok ne smrsas na kilazu koju zelis, ako imas npr 5 kila vishka to ti je odokativno mjesec dana mozda i onda fino dorzavas tu kilazu...pocastis sebe recimo 2x sedmicno, a mozda i vise nekim kolacem tj. junk foodom u toku odrzavanja i konstantno tako...to je taj kompromis o kojem govorim...niko ne tvrdi da do kraja zivota moras besprijekorno jesti i biti bez cheat obroka...

Van mreže Enchy

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Pravilna ishrana
« Odgovor #14 poslato: April 05, 2010, 10:55:22 pre podne »
E vidiš, meni je to problem :( Jer ja nemam niti jednu kilu viška, zadovoljna sam svojom kilažom, na 165 cm imam 56 kg. Ali mi je stomak problem, i što je najgore već gubim kilažu treniranjem, ali stomak je još tu...