Jun 21, 2024, 10:33:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010  (Pročitano 95692 puta)

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #60 poslato: April 18, 2010, 12:28:42 pre podne »
Svi ste u pravu za sve manjkavosti koje prate nas sport no nije to slucaj samo kod nas. Strasno me je iznenadilo to sto na nijednom jedinom Evropskom ili Svetskom prvenstvu nije bilo vise od par stotina gledaoca u publici osim u Azerbejdzanu- Bakuu i Rusiji-Kaliningrad gde je bilo prepuno.

Imam utisak kao da organizatori nisu ni zeleli da se zna sa takmicenje vec su na njima bili prisutni samo delegati i takmicari zemalja ucesnica.

Prosto mi je bilo cudno da u jednoj Budimpesti na dva Svetska prvenstva na prste mogu da se izbroje gledaoci. Pa iz svakog gym-a da je doslo po par ljudi bilo bi ih najmanje 1000 njih, nista mi nije jasno.
 
Svi znate kako je u Kragujevcu bilo na Drzavnom prvenstvu, prizor samo da se pozeli. Sve karte koje sam pustio u prodaju bile su prodate. Hocu da kazem da svako od nas treba da se potrudi u svojoj sredini koliko moze da propagira BB i fitnes. Mnogo sam radio na tome i nas sport je u Kragujevcu jedan od najpriznatijih i najcenjenijih sto dokazuje i to da su dva najvrednija priznanja za sport, za sportistu godine i Majska nagrada, u nasim vitrinama. I to pored koga....jednog olimpijca Pletikosica, atl. Topiceve i sampiona odbojkasa Radnickog.
Vise od pola vezbaca nije takmicarski zainteresovana ali znaju ko je Pedja P., Ljuba P. i ostali... jer se gledajuci i prateci nas informisu i malo sire, pocinju da se interesuju za ishranu i suplemente pa tako na netu dodju i do nasih foruma itd, itd.....
 
Mislim da smo zastupljeni na medijima samo kad su takmicenja i to tih par jedinih u godini ali uvek moze jos i vise. Problem je sto mi imamo samo dva domaca takmicenja u godini i tada se nesto i zakaci na tv-u a preko godine nista.
Stampani mediji takodje, kada je takmicenje svi nas uredno proprate tada za par takmicenja i to je sve.

ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #61 poslato: April 18, 2010, 01:23:29 pre podne »
Ma ja prosle godine umal ne opalih tipa na vratima zbog plasticne flase vode..
Jbm ti bre,treba da sedis bre ihaa sati u sali ,a da ne pijes vodu.Jok jbm ti ubicu nekog sa flasicom vode,mislimm.
Gde god ta zabrana bila,smesno zalosna je.
secam se :)

Samo fanatik moze da sedi na jedno mesto 6-9 h i da  gleda jednu istu stvar celo vreme.

taj sam , sta cu kad mora da se slika, da nema fanatika, mnogi ne bi mogli da vide sta se desavalo tamo, kako srece da je para da se obidju sva exyu takmicenja

Pa svi znamo zasto nisu dali da se unose flase sa vodom.. mada po meni to nije normalno ali ajde...

Lazicu ti makar imas forum, pa imas (mozda) obavezu da slikas..
A ja to isto radim cisto za sebe.. Sedim 8-9 sati bez pomeranja, da bih slikao za svoju arhivu.. ;)

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #62 poslato: April 18, 2010, 01:37:47 pre podne »
Vise od pola vezbaca nije takmicarski zainteresovana ali znaju ko je Pedja P., Ljuba P. i ostali... jer se gledajuci i prateci nas informisu i malo sire, pocinju da se interesuju za ishranu i suplemente pa tako na netu dodju i do nasih foruma itd, itd.....

Upravo to i pricam.. I sada znaju i i u mom gradu ali od kada sam ja otvorio teretanu i poceo da radim isto sto i ti..
Da promovisem ovaj sport kao SPORT...

Ako je u pitanju problem finansijske prirode.. Eto konkretno ja moram da potrosim 50-60 evra samo na putne troskove da bi dosao do beograda i meni nije zao.. Ali da li su ostali ljudi, u stanju da izdvoje toliki novac da bi odlgedali jedno takmicenje. O tinejderima necu ni da govorim, to je nemoguca misija..

Ako zanemarimo unutrasnjost Srbije i fokusiramo se samo na Beograd jer se takmicenje ovog puta odigrava upravu u centru Beograda.. Po meni je premala sala Doma sindikata.. Trebalo bi proporcionalno koliko ima stanovnika da bude puna Arena, a ne sala Doma sindikata, ako uzmemo u obzir da niko ne mora da predje vise od max 20 km u krugu.. za razliku od nas sto moramo da putujemo po 300 km u oba pravca.

Tako da je ovo sport entuzijasta..
I sto se tice takmicara, jer ovo rade samo iz ljubavi ocigledno i bez ikakve koristi.. a i sto se tice gledaoca ocigledno.. :)

Pozdrav svima.. vidimo se na kupu...

Van mreže vladalabrada

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #63 poslato: April 18, 2010, 05:53:56 pre podne »
    Kada sam prvi put gledao Kup Yu uzivo bilo je to leta gospodnjeg 1991 godine u Domu Sindikata. Krenuli smo organizovano iz Sente ( ko sto i dan danas praktikujemo s obzirom da nam godisnji finansijski plan u okviru dotacije za Bodi Bilding klub predvidja sredstva za organizovani odlazak na takmicenja) sa dvoje kola da bi stigli na pocetak polufinala. Naravno do pocetka polufinalnog dela bez minimum 3 sata zakasnjenja nije moglo da prodje. Al melem na ranu, juniora preko 30 u kategoriji ( 1 mesto. Pedja Milosevic, 2. Jovica Loncarski 3. Zoran Jeremic 4. nemogu mu se imena setit,isto neki Milosevic a 5. Jovica Savic ). Sat vremena i mozda cak i vise je trajala kategorija dok su ih probrali za finale. Da ne gnjavim puno i ostale kategorije nisu bile nista manje zanimljive. U srednjoj je pobedio cinimi se Bogosav Trpcevski iz Augsburga,Rajko Sekulic je bio drugi moj komsija Casar Arpad treci a pokojni Fikret Hodzic cetvrti. Naravno u teskoj je dominirao Zoran Vejic a tu su bili i Roso - Brkic ili vec kako Nenad ,Spasojevic Slobodan, Jocic Nenad, Dimitrije Soskic itd.
    Dok smo docekali kraj polufinala dvaput sam jeo i pio ( u fotelji u Domu Sindikata) mada izmedju kategorija se moglo i odspavati koja partija. Kraj polufinala je obicno bivao negde izmedju 4-5 popodne.A od 10 izjutra sedimo u sedistu. Dvorana Doma Sindikata po mom skromnom misljenju je u toku polufinala bila oko 50% popunjena.
    E finale je bilo prica za sebe. Te godine je bilo krcato pa sam se pitao dal je moguce da ovako "poularan" sport metnu u tako malu dvoranu a ne recimo u Sava centar ili Halu Pionir sto su i uradili u narednim godinama da bi mogli da ugoste svu tu armiju obozavalaca koja prati Bodi bilding takmicenja kod nas. Naravno pocetak finala kao i obicno kasni bar sat vremena. Ali zato prateci program ne oskudeva. Od Rokera s Moravu, Jove iz sedmorice mladih, Mima Karadzic razne pop dens grupe toga vremena pa Marinko Rokvic itd verovatno sam ih jos dosta i izostavio( ko ce se svega setiti) dok se to sve izredja i prodefiluje eto ti prosla ponoc uveliko.
       A mi slepci sedimo i dalje u nasim foteljama i blejimo al ne lezi vraze polako osecamo dekubituse u podrucju glutealne regije. Jbg kad volemo Bodi Bilding pa ti nije tesko, jos ako se dobro i potuku kao 1992,eto ti pravog ugodjaja! Sve u svemu spektakli za pamcenje!
     Mada nazalost kako su godine odmicale publike sve manje a takodje i takmicara!
      Ja i dan danas organizovano dolazim na takmicenja. Mada mi je malo zalosno to kad sam kupio karte za polufinale evropskog prosle godine a na tribinama osim moje ekipe od nas cetvoro jos najvise petoro ljudi sedi i posmatra "EVROPSKO" , katasrofa.
      Na konto ovoga, pa moj klub je 1992 godine organizovao Prvenstvo Vojvodine u Coki, kapacitet sale je oko 350 mesta a jos toliko je ljudi ostalo napolje. Mi smo samo od prodaje karata ostvarili veci suficit nego sto smo te godine dobijali dotaciju od Opstine i mesne zajednice zajedno.
    S obzirom da se trudim da posecujem desavanja u Bodi Bildingu kako su godine prolazile, publike sve manje i manje a kulmibnacija je bila na Evropskom.Mada sam gledao i jedno Evropsko 95 mozda,nezam tacno,  u Sava centru gde je bilo poluprazno ali u odnosu na kapacitet Sava centra i nije tako lose u odnosu na proslogodisnje! Bude da nekad neki grad napravi atmosferu i napuni salu (kao u Kragujevcu npr.) ali sve ostalo je tuga kojoj se kraja nevidi.

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #64 poslato: April 19, 2010, 02:45:40 posle podne »
Evo jednog obavestenja i molbe od organizatora takmicenja OPEN SRBIJA.

Mole se svi takmicari da ponesu svoju muziku iskljucivo snimljenu na CD-u ( ne mp3)  i sa jasno naznacenom numerom za poziranje kako bi sve teklo brzo i bez zastoja.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #65 poslato: April 20, 2010, 06:39:13 posle podne »
jel moze da se dovede orkestar pa da bude muzika uzivo ko nema rezač  :o

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #66 poslato: April 20, 2010, 07:25:46 posle podne »
jel ima neki dobrovoljac da pozajmi ljudima iz saveza mobilni sa mp3 playerom za takmicenje da se ne brukaju pre gostima iz inostranstva, posto nisu u mogucnosti da obezbede takvo cudo tehnike poslednjih 5 godina,ali treba ih razumeti ipak je to ogrooooooooomna investicija,a budzetska sredstva mala


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Lubura

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #67 poslato: April 21, 2010, 11:13:59 pre podne »
Sto da investiraju kad mogu lepo sebi da stave u dzepcic fino i kulturno...

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #68 poslato: April 21, 2010, 08:19:43 posle podne »
u koliko sati pocinje body classic i bodybuilding?jel odma ili prvo ide fitnes,zene i one ostatak?
No time...

Van mreže Nikola ifbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #69 poslato: April 21, 2010, 08:47:18 posle podne »
prvo idu juniori, pa bodyclassic, pa zene pa tek onda seniori
Ako si bilder, onda budi bilder, treniraj kao bilder i hrani se kao bilder tokom cele godine.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #70 poslato: April 21, 2010, 09:38:01 posle podne »
samo bih voleo da konacno uspostave onu politiku da ne primaju svakoga na takmicenje!!! meni je licno dosta da gledam devojke koje nisu u zivotu teg digle kako "poziraju" ili likova koji nisu culi za d od dijete....a znam da nije samo meni ovako
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #71 poslato: April 21, 2010, 09:48:30 posle podne »
samo bih voleo da konacno uspostave onu politiku da ne primaju svakoga na takmicenje!!! meni je licno dosta da gledam devojke koje nisu u zivotu teg digle kako "poziraju" ili likova koji nisu culi za d od dijete....a znam da nije samo meni ovako
Posteno..
Nego,mislim da ce ovo takmicenje biti prilicno jako ,ko moze i ko voli,svakako vredi otici i pogledati.

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #72 poslato: April 22, 2010, 01:02:11 pre podne »
Cenim da je za popularizaciju nekog , u ovom slucaju, sporta potrebno da dogadjaji budu i medijsku ispraceni .......... zaboravite 14-ominutne reportaze na imbecilnom SOS kanalu ......... to je nista, nula, nada, njente ........... a u slucaju koji mene nervira je to da nisu obezbedjena normalna mesta za fotografe vec sve ide parolom "snadji se" ....... tuci nekog rmpaliju ispred sebe objektivom i vici kozi sa velikom kosom dva reda ispred da sedne i da ne dize idiota a nista sa njim nece ufotkati ...........

Debelo razmisljam da li da vucem opremu ili ne ............
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #73 poslato: April 22, 2010, 01:16:05 posle podne »
a koliko je karta , ako neko zna....?

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: IFBB KUP "OPEN SRBIJA" 2010
« Odgovor #74 poslato: April 22, 2010, 01:24:02 posle podne »
400 din
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA