Septembar 28, 2024, 01:14:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Proviron...smanjiti ili ne?  (Pročitano 23101 puta)

Van mreže kengur

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Proviron...smanjiti ili ne?
« poslato: Mart 23, 2010, 10:44:52 posle podne »
Posto sam na hormonskoj terapiji,uzimam depo 250mg/week i Proviron 75mg/day...
...zadnja dva dana se osecam kao da nisam ja,...malaksalost,gubitak snage na treninzima,
...jednostavno psiho-fizicki podbachaj!

Pitanja,...

1.Da li Proviron koji uzimam kao nacin da potisnem estrogen,mogu da uzimam
i dalje,tj. posto novi nalazi pokazuju da je estrogen na normali,da li depo moze da prouzrukuje
ginekomastiju sa nedeljnom dozom od 250mg?...ako se ima u vidu da mi je testosteron ne prelazi
gornju granicu.

2.Da li uzimanjem Provirona smanjujem anabolicki efekat Depo-a...posto je i on androgen?

Molim pomoc

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2010, 02:22:26 pre podne »
cek cek,na hormonskoj terapiji,znaci neki doktor ti je sve to prepisao? sto ne pitas doktora?
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2010, 06:36:07 pre podne »
cek cek,na hormonskoj terapiji,znaci neki doktor ti je sve to prepisao? sto ne pitas doktora?

x 2 jbt ?????!!!!

Van mreže kengur

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2010, 08:53:11 pre podne »
....u tome je problem,ja imam zakazano za 2 meseca zbog guzve u Klinickom Centru Vojvodine!...
zbog toga postavljam ovde pitanje jer za 2 meseca mogu da lipsam!

Da li mi je doktor prepisao gore pomenutu terapiju,odgovor je DA...ali je sad problem sa kontrolom,
...da je prekinem...ne znam....

Van mreže kengur

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2010, 11:10:31 pre podne »
...jbg,da pitam doktora opste prakse necu dobiti pomoc,posto se on,sto je najgore,manje od mene
razume u hormonsku terapiju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2010, 08:15:51 posle podne »
ma cek
lekar ti prepisao hormonalnu terpaiju sa testostreon galenikom u kombinaciji sa provirnom..
pitanje br 1
A KOJA JE SVRHA TE TERPAIJE
pitanje 2
KOJI JE UZROK DA U OPSTE IMAS HORMONALNU TERAPIJU
pitanje 3
A ZASTO BI TI SADA PREKIDAO TERPAIJU KOJU TI JE PREPISAO LEKAR?

ja ovde nista ne kontam...ti ides na kontorlu i hoces da prekines terpaiju koju ti je dao lekar....
ZASTO JBT??
da ti nisi sam prepisao sebi terpaiju za misicnu masu pa ti je frka sada da ce na nekom pregledu da ti se to nadje.//

Spartak

  • Gost
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2010, 08:24:34 posle podne »
Mutna je prica...mislim budi iskren i reci sto je u pitanju

Van mreže kengur

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2010, 10:25:45 posle podne »
PRIMARNI HIPOGODANIZAM je uzrok cele price...

Sto se tice ishrane to sam korigovao radi sebe,tu nisam imao nikakve sugestije doktora,
...a sto se tice terapije,supstitucione,to mi je prepisao,kako depo tako i proviron.

Jbg,situacija do bola...

Da dodam za ishranu,imam oralnu i crevnu kandidijazu,sto znaci da moram da izbegavam
masno,slatko,hleb...i dr stvari koje razmnozavaju gljivice...a uz sav taj psiho-fizicki pritisak
....to pogotovo znaju osobe sa hipogodanizmom i kandidijazom...redovno vezbam.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #8 poslato: Mart 25, 2010, 06:07:12 pre podne »
kandijaza se veoma lako resi sa pravlinom terpaijom i neznam oko cega ti je nametnut taj bauk o tome.
a sto se tice HIPOGODANIZAM-a
terpaiju koju ti je prepisao lekar je verovatno adekvatna i svrsishodna tome
ali ja ne vidim ni jedan jedini razlog zasto bit i povecavao nesto ili bilo sta?
a i nije mi jedna stvar jasna
koji ti je lekar mogao da prepise nesto sto kod nas nema da se kupi zvancino u apotekema a kamoli na recept?
ali jbg...ko sam ja da pricam o tome
ja znam jednu stva a to je da PROVIRON kao lek kod nas nema na listi
ako negde i ima da se kupi a ima to je van nekih stvari itd..i neka je tako hvala bogu

ali evo..pogledaj ovde molim te i onda nam svima objasni o cemu se radi....

http://www.alims.gov.rs/lat/lekovi/lekovi_spiskovi.php

a koliko ja znam iz ove oblasti ti bi trebalo da po dijagnozi koju si rekao da imas,povisen LH i FSH na sta nam nisi u opste ukazao i ono sto je osnova ,ova bolest se pocienje terpatuski obradjivati sa andrgoenima U VREME OCEKIVANOG PUBERTETA a ti nam nisi cak rekao ni svoje godine...
sve u svemu prica ima jako mnogo rupa a meni nekako,ali bas nikako ne ide ug lavu iz kog razloga bi ti u opste bilo sta radio zbog nekog tamo pregleda ako ti je lekarska tepraija odredjna i pod strcnim nadozorom..meni ovo stvarno nije jasno

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2010, 08:18:38 pre podne »
mene zanima 1.sto uzimati 250 nedeljno,nisam doktor,ali misim da se tek svake tri cetri nedelje uzima ampula kako bi se mimikovala prirodna proizvodnja tj koncentracija testa.( cini mi se da tako pise i u onom uputstvu u kutiji :D )

2.Napisao si da te brine da proviron ne utice na ANABOLICKI efekat depoa,za nekog kome je primarna briga hipogonadizam ne razumem zasto te brine anabolicki efekat?

i ovo sto pomenu pedja,provirona nemas u slobodnoj iliti legalnoj prodaji ovde,kakav je to doktor??


najbolje bi bilo da kad vec ne mozes preko reda kod lekara da ovde stavis sto vise infa,naime nalaze hormonske,godiste,itd itd da bi ti iskusniji bolje pomogli.

p.s. a koje marke ti je taj provirn?? schering?
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže kengur

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #10 poslato: Mart 25, 2010, 08:26:12 pre podne »
Pa Pedjos,ja sam kandidijazu dobio jos kao mladji,kao posledica mononukleoze...kandidijazu vucem
10 god,s tim sto zdnje tri je lecim...nisam na vreme poceo sa terapijom dok su simptomi bili podnosljiviji,zasto?,
nisam znao ni da je imam,bele naslage i afte u ustima su lekaru opste prakse bile normanlna pojava!
Da ne pricam kakve sam terapije koristio,pored lekova iz inostranstva,jakih antigljivicnih lekova,...dijeta koje sam drzao
po godinu dana,i nista,....rezistentna kandida,...kako je to moguce ni doktori ne znaju.

Sto se tice Provirona,hmm...i ja sam se pitao kako kad nije na listi lekova,ali doktor mi rece da ima u nekim apotekama,
privatnim,i tako je i bilo,...sve u svemu imam dokumentovano kao terapiju doticni lek.

Mutna prica?Ne.

Ja sam ranije postovao sa istim problemom kao "X Black",...pa ko je na forumu cesce...

Imam 23god.  

Van mreže kengur

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #11 poslato: Mart 25, 2010, 08:30:35 pre podne »
@TeH FiLiP

1.Zato sto mi nivo testa sa 1 dozom na 3 nedelje nije dao nikakav pomak,...tu terapiju sam imao
6 meseci.

2.Zato sto pored svega dizem i tegove,kako radi jacanja zdravlja,tako i radi napredka.

Schering?........tako je.


Van mreže kengur

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2010, 08:32:29 pre podne »
p.s. Ne vidim nista glupo u tome sto sam pitao za anabolicki efekat,...zar treba da lezim u krevetu
sa takvim ozbiljnim dijagnozama,...nisam takav tip.

Van mreže BAKIĆ

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 676
  • Lepomir Bakic-IFBB champion and competitor
    • Lepomir Bakic
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2010, 09:28:14 pre podne »
Teško će neko ovde da ti reši problem,poslušaj iskusnije i konsultuj se sa lekarima ipak mi smo sportisti ovde!!!
 :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Proviron...smanjiti ili ne?
« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2010, 09:33:43 pre podne »
x black
onda neke stvari deiftino po meni treba da radis
sto se tice kandide...
dugtrajno ne lecnje moze odvesti do povecanja broja bla bla bla bla,ali za rezistenntost i ja prvi put cujem..iskreno...

sto se tice horm terpaije
kada je tebi postavljena dijagnoza i kada je otrkiven HIPOGODANIZAM??

kada si zadnji put radio hormonalne pretrage i koje su vrednosti bile?

lekar koji prepisuje nesto sto nije na listi??  :o :o :o..i jos da se konta u oblast anablono androgenih lekova??
jer loika je veoma jednostvna
nasi lekari prepsiju ono sta su ih ucili i sta se moze naci
dalje ih ne zanima niti hoce da istrazuju..TO JE NA ZALOST TAKO
dobro.ne bas svi ali VECINA prepisuje ono sto je na listi tj sto mora po duznosti a sve i da znaju ensto od toga,mislim da im etika zabranjuje da prepsuju nesto
ali dobro..kazem..meni je sve ovo tako cudno i smesno u isto vreme

jer ti nama i dalje nisi rekao covece iz kog razloga tj kakvu vrstu pregleda ti imas zakaznu za dva meseca?
kod endokrinloga? ili sta??
a ovde ti sigurno niko NIJE i nECE reci nikakvu terpaiju jer sudicei po onme sto tipricas.,ti imas problem zdravstveni a davati savete bilo kog tipa je krvicno delo nadrilekasrstva
zato ti ipak bolje uzmi kola,sedni potrazi nekog dobrog ako te sreca posluzi  :'( :'( privatnog endrioglinologa i neka ti on poremni ili terpaiju ili postavi novu dijganozu ako se vec osecas tako lose..
ali lekar koji prepsuje nesto sto ne postoji...wooooow....

a da ti nisi sam sebi to prepisao citajuci forume pa da nisi malo vise pobrkao hormone pa sada ti frka da neto ne provlale??