Jun 27, 2024, 07:54:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.241 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: pitanja u vezi upale misica  (Pročitano 32849 puta)

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
pitanja u vezi upale misica
« poslato: Mart 16, 2010, 07:11:53 posle podne »
da li je pozeljno da se posle svakog treninga dobije upala misica, kao znak da je taj trening bio bolji od prethodnog (mislim na treninge za isti misic)? ili da preformulisem...ako dan-dva nakon treninga ne dobijemo upalu, jel to striktno mora da znaci da trening nismo dobro odradili? posto ako uzmemo cinjenicu da misic nismo pokidali, nema razloga da raste. ja licno uvek dobijem novu upalu skoro svakog misica, svaki sledeci trening. ako nekad ne dobijem, odma razmisljam da nisam dobro odradio trening, stoga sam postavio pitanje.

drugo pitanje...da li je duzina trajanja upale povezana sa kvalitetom treninga? npr ja sam u sredu radio noge i jos u nedelju sam imao dobru upalu listova, smatram to dobrim znakom. nekad imam upalu sutra ili prekosutra a treci dan vec prodje.

zadnje pitanje a ujedno i razlog otvaranja teme...zasto moja devojka ne moze da dobije upalu?  :D otkako je krenula u teretanu pre 3 nedelje, nije dobila postenu upalu, cak ni onu najgoru pocetnicku. malo je kao boluckalo ali nista posebno da bi se mogla nazvati upala misica. po njoj, ona daje maximum, zadnje ponavljanje joj bude "jedva" i ja pazim da joj tempo bude sto sporiji i pauze sto krace (ispod minut). jel postoji ovde neki razlog ili je problem u tome da ona samo misli da daje maximum a ustvari ne daje pa zato nema upalu?
« Poslednja izmena: Mart 16, 2010, 07:15:12 posle podne tunas »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2010, 07:21:31 posle podne »
tebi je odgovor tj odgovr si dao sams ebi
blaga upala posle treninga moze da bude znak dobro odradjenog treninga ali ne mora da bude niakakv znak
to je sposbonsot vlakana da se prilagodi trenazonom procesu i mogucnost bloiranja stvaranja mlecne kisline u istim
tako da to je do osboe do osboe ali genralno ako si sklon upalama velikim npr,mala upala kada si dobro utreniran znaci dobro odradjen trening
ja imam sa tim veliki rpbolem i prema tome regulisem svoje treneinge tj sklon sam velikim i jakim upalama vec nakon 10 dana npr ne treniranja nekog misica..
a imam druga koji ne vezba po 20 dana,odradi samonom back blast i ujutro nista...jbg...
a tvoja devojka
takjder si dao sam odgovr..

SAMO MISLI a i tezine verovatno tj 100% nisu adekvatne jer ona nece da se nablduje pa nece ni velike tezine

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2010, 07:27:22 posle podne »
ja isto nemam problem sa upalama radim svaki trening maximalno skocentrisano i trening mi ne traje vise od 45min upale skoro nikad nemam  8)  8)
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2010, 07:34:10 posle podne »
aha znaci i upala je individualna. a ovaj odgovor mi godi, to da su blage upale kada si utreniran, dobre.
a sto se tice devojke, pokusavam da je odvratim od tipicnog zenskog razmisljanja da ce da se "nabilduje" ako koristi vece tezine, tako da joj tezine nisu toliko smesne kao sto znaju biti kod zenske populacije koja se samo "malo zateze" :)
hvala Pedja na odgovoru :)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2010, 07:56:37 posle podne »
Ja uvek posle treninga imam 2 dana upalu te particije koju sam radio.

E sad,kod grudi mi je najizrazenija.Posto grudi radim ponedeljkom,utorkom ne smem da pipnem sisu koliko me boli.

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #5 poslato: Mart 16, 2010, 10:46:53 posle podne »
I ja imam problem sa upalama ali prezivljavam nekako sve sem listova.
E oni ubijaju,posle treninga hladan tus i masaza raznim cudima,uh bas je mucno.
Toliko znaju da bole da kada padne topla voda prilikom tusiranja na njih-kao da me
zesce opece.Pokusavam i da se sto bolje istezem na kraju(i zagrevam se dobro)...

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #6 poslato: Mart 16, 2010, 11:32:12 posle podne »
mene koju god partiju odradim drzi upala po 3-4 dana a prsa znaju cak biti i po 6 dana upaljena, i to bas upale da nemogu dodirnuti misic

Van mreže LuckyS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #7 poslato: Mart 16, 2010, 11:36:47 posle podne »
Da li je neko ko uzima dobru suplementaciju pre, u toku i posle treninga, probao da odradi nekoliko treninga bez nje, pa da uporedi jacinu upale?

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2010, 02:58:43 posle podne »
ja uvek dobijem upalu kad radim noge, grudi, ruke blaze, a ledja ili ramena sta god da radim nema upale.

Van mreže davor013

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #9 poslato: Mart 18, 2010, 10:00:30 posle podne »
ja uvek dobijem upalu kad radim noge, grudi, ruke blaze, a ledja ili ramena sta god da radim nema upale.
Skorz identicno. :D Upala nogu traje 3-4 dana, grudi 2 dana triceps takodje 2 dana, ali se ne secam da sam dobio upalu bicepsa, ledja ili ramena.. A nije da ih ne radim. :/

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #10 poslato: Mart 20, 2010, 08:08:17 posle podne »
Pre treninga zagrevanje, posle treninga istezanje obavezno i nema sanse da dobijete upalu misica.. Jedino ako pravite pauzu pa posle odredjenog vremena pocnete opet s treningom, onda je upala u pocetku neizbezna..

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #11 poslato: Mart 20, 2010, 08:21:09 posle podne »
ja uvek dobijem upalu kad radim noge, grudi, ruke blaze, a ledja ili ramena sta god da radim nema upale.
Skorz identicno. :D Upala nogu traje 3-4 dana, grudi 2 dana triceps takodje 2 dana, ali se ne secam da sam dobio upalu bicepsa, ledja ili ramena.. A nije da ih ne radim. :/

:)) Isto se desava i kod mene! Ostale partije misica oke, al' ledja... pa od 3 god. koliko idem u ter, dobio sam mozda 2x upalu. x) A pokidam ih na treningu, al' o5 nema upale...
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #12 poslato: April 02, 2010, 11:49:01 pre podne »
Ev da ne otvaram novu temu, postait cu pitanje ovde...

Situacija je sljedeca...Nije bilo do sada treninga a da nisam dobio upalu koja je potrajala NAJMANJE 2 dana...a sad je stavr takva da mi upale traju maksimalno dva dana. Do treninga sigurno nije, trninzi su intenzivni, svaki trening nanovo sebi sastavim,..zadnja dva mjeseca u treninge stalno ubacivam dropp-setove ili rest pauze, i s obzirom da vec dugo treniram (preko 4 godine) uspio sam u zadnja dva mjeseca uz takve intenzivne treninge da vidno naglo napredujem... a i ishranu sam dodatno popravio uz takve treninge.. povecao unos UH a pogotovo proteina.

Juce odradim trening ledja, zadnje dvije vjezbe jedva sam i odradio koliko sam bolove u latisimusima imao,...trening ni jedan mi ne prelazi 50 minuta-...istezanje obavezno nakon svakog treninga...ali  jutros skoro da i nema upale ???

Pogotovo ruke kad raidim... nekad je upala znala i da potraje 4-5 dana. (radim svako 6 dan jednu misicnu skupinu) ..tako da mi je bilo taman izmedju ciklusa da se oporavim. Sada ruke se oporave u roku od dva dana maksimalno, iako puno eksperimentisem (INACE) na treninzima..variram s brojem ponavljanja, naglasavanje ekscentricnog djela,..obicno zadnja serija svake vjezbe bude ili dropp ili sa rest-pauzom. Napretka ima... ALI UPALE NESTAJU... dal to treba nesto da znaci ??? dal se mozda tjelo naviklo na ovaj ritam treniranja, ...da mijenjam nesto.. mada opet ponavljam, napretka ima..

Cak i ne odmaram previse u toku dana, posebno u zadnje vrijeme,,stalno nekakvi poslovi itd..uglavnom uvijek u pokretu..ali obroci su redovni...

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #13 poslato: April 02, 2010, 01:36:13 posle podne »
Ja ne vidim problem...

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #14 poslato: April 02, 2010, 08:43:48 posle podne »
pa nisam ni rekao da mi to predstavlja problem, nego pitao sta bi mogao da bude razlog.