Jun 21, 2024, 10:06:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: pitanja u vezi upale misica  (Pročitano 32827 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #15 poslato: April 03, 2010, 06:55:24 pre podne »
pa nisam ni rekao da mi to predstavlja problem, nego pitao sta bi mogao da bude razlog.

pa ve,ika kolicina mlecne kisline za koju NEMOJ DA TI NEKO SAVETUE I TRAZIS ALTERNATIVNE METODE DA JE RAZIBJAS jer mozes samo da imas problem

Van mreže UrosWasHere

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #16 poslato: Maj 08, 2010, 01:29:00 pre podne »
Postovanje Pedja. Lakticna(mlecna) kiselina nije razlog upalama misica. To se nekada verovalo, ali istrazivanja pokazuju da su najverovatniji razlog upalama mikro ostecenja misicnih vlakana. Odnosno ne direktno ostecenja, vec odgovor organizma na ta ostecenja. Zato upala ne nastaje odmah vec nakon dan ili dva.
Sto se lakticne kiseline tice, nju je dobro izbaciti iz misica, jer ona otezava rad misica. Proces hladjenja nakon treninga, intenzitetom od 50 to 60 posto maksimalne zapremine kiseonika po minutu (VO2max), je najbolji za ovaj proces brzog eliminisanja laktata. 50 - 60 % VO2max znaci lagana aerobna vezba koja ukljucuje misice predhodno opterecene, koja dovodi do povecane cirkulacije, samim tim vise kiseonika i vecom stopom eliminacije laktata. Da li ce to spreciti upalu? Nece, ali ce ubrzati oporavak misica u slucaju da se trenira isti ili sledeci dan.

Van mreže bikerka

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 26, 2010, 09:33:27 pre podne »
Upala misica ne moze biti nikako dobra, mada nije ni stetna u velikoj meri. Poenta je kod upale misica da vam organizam nesto signalizira i vi treba da ga saslusate. Nesto ne radite kako treba! Ne mozete ocekivati da nemate upale misica, ako samo dizete tegove i bavite se teretanom! Nedostaje vam AEROBNI trening (trcanje, plivanje, voznja biciklom...), kojim cete utrenirati misice da se "hrane" kiseonikom, jer nedostatak kiseonika remeti razmenu materije u misicima i dovodi do gomilanja mlecne kiseline, tj. upale misica! Edukujte se malo, pre nego sto postavite besmislena pitanja:

http://www.b92.net/zivot/nauka.php?nav_id=352873
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2010, 09:45:47 pre podne bikerka »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.573
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 26, 2010, 11:26:32 pre podne »
lagani kardio da ... setnja , recimo kad god sam se zajebao pa dobio upalu setnja i to lagana mi je pomagala da otklonim simptome iste(ali vremenski me je uvek drzalo isto)... mada realno gledajuci snazna upala koja te obori ti se desava samo kod pocetnika i onih koji nakon pauze ne istempiraju dobro intezitet treninga pa se zajebu... lagano uvodjenje u trening... treba raditi kardio ne zbog  proizvodnje kisoenika nego zbog nekih drugih stvari... i to sto si navela ne garantuje zastitu od upale kao ni sto je rekao Uros u igri su tu neki drugi geneteski cinioci... tako da ako se dobije upala dobri stari odmor je jedini i najbolji lek...

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 26, 2010, 02:34:11 posle podne »
Ja imam upale sve vreme kako vezbam a to je vec 13 god, jedino nemam upalu prednjeg i srednjeg ramena, biceps kako kad.
Kad dobijem upalu, blago zagrevanje tog misica mi jedino pomaze. Nisam primetio da mi nesto pomaze bilo kakva vrsta kardija.
Pauze od nekih desetak dana pravim jednom godisnje, obicno kad je letovanje. Kad nemam upalu cudno se osecam, kao da mi nesto fali ;D


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.573
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 26, 2010, 04:21:36 posle podne »
da al nije ti to TA upala o kojoj ovde pricaju... oni pricaju o onoj upali kad jedva hodas, pomeras se kad su bolovi veoma osrti  i jaki a ne ono kad si u treningu pa iams upalu ali obavljas sve normalno...ne ometa te itd..

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 26, 2010, 04:34:41 posle podne »
Citat
jesi li ovo ti ??

Nebi bilo lose da sam to ja, mislim da sam toliki itd ali nisam....

Citat
I ovo sam naso jos  jel ovo sve ista osoba Molim?

http://www.youtube.com/watch?v=f63dAm2p0eY

Naravno da nije ista osoba jbg.

 @ pirat, oha, ok, verovatno nisam dobro propratio sve sto je napisano.

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 26, 2010, 04:36:00 posle podne »
Ja imam upale sve vreme kako vezbam a to je vec 13 god, jedino nemam upalu prednjeg i srednjeg ramena, biceps kako kad.
Kad dobijem upalu, blago zagrevanje tog misica mi jedino pomaze. Nisam primetio da mi nesto pomaze bilo kakva vrsta kardija.
Pauze od nekih desetak dana pravim jednom godisnje, obicno kad je letovanje. Kad nemam upalu cudno se osecam, kao da mi nesto fali ;D



dropp setovi za srednje rame do potpunog otkaza, i upala zagarantovana...meni se svaki put upali srednje rame,..a prednje mi se upali cak i od potisaka za prsa.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 26, 2010, 04:42:26 posle podne »
Citat
dropp setovi za srednje rame do potpunog otkaza, i upala zagarantovana...meni se svaki put upali srednje rame,..a prednje mi se upali cak i od potisaka za prsa.

Ma nema toga sto nisam radio.

U zadnje vreme samo radim giga serije, i ne dobijam upalu, mada mi upala i nije cilj naravno.

Van mreže Saninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #24 poslato: Mart 03, 2011, 11:12:13 posle podne »
..

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #25 poslato: Mart 03, 2011, 11:13:49 posle podne »
@saninjo hvala, ali neka ja cu :)

Razgovrajuci onako s drugovima, primjetio sam da gotovo svi oni ako uspiju da upale misic, upala se osjeti tek nekad sutradan, dok ja vec oko 7-8 uvece osjetim upalu misica koji sam radio oko 12 sati.
Dal je to zog toga sto idem stvarno do svojih granica otkazivanja misica, jer drukcije ne osjetim da sam uradio misic,..znci uvijek se trudim da idem stvarno i preko boli, a da uz to i maksimalno zadrzavam formu, dok mi ne ispadnu bucke iz ruka.., jer vidim puno njih radi tako jednostavno, i zadnje ponavljanje kad urade, vidi se da je tu moglo bar jos 1-2-3 ponavljanja da budu...

pa sad, dal je razlika mozda u tome ili je nesto drugo u pitanju.. ? od cega zavisi to ? od utreniranosti.. ?
pitam cist informativno..
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #26 poslato: Mart 05, 2011, 01:11:29 pre podne »
od previse faktora.neki ljudi imaju takvu neuronsku mrezu da cak nemaju upale duze od 4 sata  a opet napreduju,meni recimo upala nije dolazila skoro nikada u ramena a to mi je fakticki uz ledja najbolja partija. Komplikovani su neuroni mnogo :)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže FIKI

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
  • 3. smena zauvek! :D
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #27 poslato: Mart 05, 2011, 08:25:12 pre podne »
@ Filip
Poblize neuronska posla? Gde i sta procitat?
Ne treba prezati nego se NA-prezati.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #28 poslato: Mart 05, 2011, 08:35:55 pre podne »
Anatomija nervnog sistema kao nesto strucnije.Mada super bi bilo neki presek sa miologijom da se vidi uzajamno delovanje aksona i miofibrila tj. snopova miofibrila.Nadji neku dobru knjigu iz anatomije misica (miologija) i citaj :) trebalo bi sve da se tu nadje :)

Kineziologija isto,posto se tu poblize izucava ceo sistem pokreta a ne samo pojedinacni sistemi tipa samo msic ili samo kosti,vec uzajamne funkcije svega da se napravi pokret (blabla kontam da smorim ljude kad zvucim ko neki profa ebeni :D :)


 Sacu probati da nadjem neke clanke na ovu temu koje sam davno citao a pisali Polikvin i Thibadeu jer je tu malo pojasnjeno a ne tako shturo strucno.
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže FIKI

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
  • 3. smena zauvek! :D
Odg: pitanja u vezi upale misica
« Odgovor #29 poslato: Mart 05, 2011, 09:45:19 pre podne »
Tnx! Jbeni Polkvin, pa taj sve zna! :D eto materije za trecu smenu! I neki dobar site sa clancima o aas, delovanje, dosirung i tako, zanima me detaljno delovanje clena. Fala unapred, profesore! Wahahahahaha
Ne treba prezati nego se NA-prezati.