Septembar 21, 2024, 08:38:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Alexi - pitanje sa druge teme...  (Pročitano 4290 puta)

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Alexi - pitanje sa druge teme...
« poslato: Mart 03, 2010, 07:48:17 posle podne »
Imam par pitanja.

Da li za sve misicne grupe vrijedi ono pravilo piramide (valjda se tako kaze,ne znam,ako sam se provalio nemojte mi zamjerit)?

Jer recimo kad radim biceps,svaki mjesec dodajem po 2 kg.Znaci ne radim ono recimo 10 ponavljanja sa 10 kg,pa 8 ponavljanja sa 12 kg i recimo 6 sa 14 kg.A tako su mi rekli da treba.Sad koliko je to strucno pitam vas.

Isto tako i kad trbusne radim,svaki mjesec po 1,5 kg ,a radim donje i srednje trbusne (znaci podizanje nogu na ukosenoj klupi i knees-to-chest na ravnoj podlozi).

I da li je najbolje kombinirati triceps-prsa,ledja biceps,ledja-ramena.

Inace jos da napomenem da nemam teretanu u gradu,tako da pokusavam improvizirat kod kuce sto vise mogu.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2010, 09:29:02 posle podne »
Tamo nije tema za ovakva pitanja, pa sam ti otvorio ovde novu temu..ovde slobodno raspali....

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2010, 09:49:15 posle podne »
Hvala.Eto komotno si mi mogao i odgovorit:)

Samo me to zanima.Nema se sta puno raspaljivat.:D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2010, 11:45:32 posle podne »
Hvala.Eto komotno si mi mogao i odgovorit:)

Rado..ali nisam imao vremena..a i sad sam kratak sa vremenom..nadam se da ce ti neko odgovoriti..ako niko ne stigne, evo obecavam da cu ja sutra...samo jos da procitam pitanje  ;D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2010, 08:07:45 pre podne »
Slobodno dodavaj ne 2 vec 10 kilograma svaki mjesec ako ti to nece narusiti tempo ili formu izvodjenja... ;D

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2010, 10:17:48 pre podne »
Bih ja rado dodao i 10 kg svaki mjesec,ali hvala,ne bih da mi crijeva ispadnu,jos sam ja zelen ;).

A ovaj "piramidalni" nacin?Je li to bolje,nego raditi vise ponavljanja s jednom te istom tezinom?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2010, 11:26:23 pre podne »
Kao sto ti Tenssa rece, ako zelis piramidalno..onda tezine onoliko koliko mozes...i to ne mora da bude na mesecnom nivou, vec moze od treninga do treninga...Naravno postoje neke druge varijante treninga, koje nisu piramidalne...pretrazi malo forum, pa ces i njih naci...

Sto se tice treninga...praksa je jedan dan - jedna misicna grupa....

Za trbusnake ne vidim toliku potrebu da dodajes tegove dok radis..ako ja dobro shvatih sta zelis...bolje radi vise ponavljanja u vise varijacija...

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2010, 05:45:38 posle podne »
Kao sto ti Tenssa rece, ako zelis piramidalno..onda tezine onoliko koliko mozes...i to ne mora da bude na mesecnom nivou, vec moze od treninga do treninga...

pa dobro mogu ja i duplo od ovoga sto sad radim,ali ne znam koliko mi je pametno da uzmem maximum maximuma pa da se lomim.Mozda je bolje polako.s vremenom.

Sto se tice treninga...praksa je jedan dan - jedna misicna grupa....

Ja radim jedan dan-dvije misicne grupe,npr.,jedan dan biceps i ramena(ledja),drugi dan triceps i prsa.A prije svega toga trbusnjaci,ujedno mi sluze da se dobro zagrijem prije onog tezeg posla.E sad,cesto se osjecam da mogu raditi svaki dan vjezbe.Sad,je li mi ipak pametnije da radim svaki drugi dan,ili dva dana raditi,pa jedan odmorit)?

Naravno postoje neke druge varijante treninga, koje nisu piramidalne...

dobro,ali za koju je dokazano da najbrze donosi rezultate?

Za trbusnake ne vidim toliku potrebu da dodajes tegove dok radis..ako ja dobro shvatih sta zelis...bolje radi vise ponavljanja u vise varijacija...

Znaci ipak je bolje vise ponavljanja nego recimo i tu primjeniti piramidalno?
« Poslednja izmena: Mart 04, 2010, 05:49:14 posle podne alexi »

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2010, 11:36:27 pre podne »
Bilo tko?
Pomoc!
:D

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2010, 12:11:57 posle podne »
"Ja radim jedan dan-dvije misicne grupe,npr.,jedan dan biceps i ramena(ledja)" Ovaj deo nisam shvatio-ovo ramena (ledja).

Prekini se gnjaviti sa sistemima i varijacijama i radi onako kako te najbolje pogadja-ja npr.biceps radim sa manjim tezinama pravilno i vise me pogadja nego kad se mucim sa nekim vecim tezinama i ne uradim nista.

Nadji na forumu temu o TEMPU vezbanja,procitaj i ako budes nasao dobar tempo i pravilno radio to je to.


Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2010, 02:53:28 posle podne »
Momce, moras prvo da se opredelis kako ces da treniras.pa po tome definises svoj trening...ako ces tezinski da guras..onda stavljas sto vece tezine mozes, ali bez narusavanja pavilnog pokreta i u ponavljanjim npr...8-15

Mozes Milosev i Pedjin sistem..lake tezine, giga serije, kratki odmori..mada je ovo napredniji nivo..

Znaci postoji mnogo varijacija...i svaka radi...ali ti moras da se upoznas sa njima, te odlucis sta zelis...

Treniraj slobodno svaki radni dan..vikend odmaraj...ili radi sistem 3-1...

Za trbusne misice ti rekoh sta ti je bolje raditi...

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #11 poslato: Mart 06, 2010, 01:27:14 posle podne »
Koji dan da noge ubacim?

Sad radim Pon- trbusni//triceps/prsa, Uto- trbusni//biceps/ramena,Sri-odmor,pa onda sve ponovo.Uglavnom dva dana radim,pa jedan odmaram.I primjenjujem ovo piramidalno,i,iskreno,vec osjecam razliku.Valja izenadio misice,jer nisam prije tako radio.



Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #12 poslato: Mart 06, 2010, 01:32:28 posle podne »
Pa ubaci noge u sredu..pa radi 3 pa 1...i trbusnjaci se obicno rade na kraju treninga..na pocetku idu velike misicne grupe...

Van mreže alexi

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 547
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #13 poslato: Mart 06, 2010, 01:59:20 posle podne »
Ok.Samo cu okrenut raspored.

S kojom misicnom grupom da kombiniram ledja,i koje vjezbe za ledja su anjbolje?(ako meze neki link,ili ako se vec negdje spominju na forumu)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Alexi - pitanje sa druge teme...
« Odgovor #14 poslato: Mart 07, 2010, 12:00:59 posle podne »
Ok.Samo cu okrenut raspored.

S kojom misicnom grupom da kombiniram ledja,i koje vjezbe za ledja su anjbolje?(ako meze neki link,ili ako se vec negdje spominju na forumu)
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,17447.0.html evo ti vezbe za ledja
Po meni su najbolje zgibovi,veslanje,lat i mrtvo...e sad to je po meni.

Ledja idu sa tricepsom,ali ja licno ih radim sama...jer ne mogu kvalitetno da odradim triceps posle ledja,pa ruke (bic+tric) radim drugi dan.