Jun 30, 2024, 08:10:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: SOKIRANJE ORGANIZMA?!  (Pročitano 12515 puta)

laracroft

  • Gost
SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« poslato: Jun 20, 2006, 08:09:40 pre podne »
PUNO SE PISALO NA RAZNE TEME VEZANE ZA ISHRANU!

NE ZNAM DA LI JE NEKO PISAO NA OVU TEWMU,ALI ZANIMA ME POSTO SE VRTE SLICNE NAMIRNICE I KOMBINACIJE BB OBROKA....DA LI SU VAM OBROCI MONOTONI,I AKO JESU STA RADITE POVODOM TOGA,STA ZEMENITE I DA LI MISLITE DA KONSTANTNA ISHRAN ISTOG TIPA MOZE DA USPORI ORGANIZAM POSTO SE NAVIKNE I STA SE RADI DA BI GA UBRZALI......ILI ORGANIZAM IZNENADITE SMAO DRUGIM TRENINGOM,INTENZITETOM I VEZBAMA!!!!

DA LI ISTO VAZI I ZA DEVOJKE KOJE BI DA SMRSAJU?


THANKS

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2006, 08:15:31 pre podne »
Ne razumem bas najbolje... Jel mislis na recimo jedan dan u sedmici kao cheat day gde se mao tuce po smecu, ili na carb loading dan kad ides na to da sokiras telo i da napunis glikogen depo nakon npr 6 dana niskih na UH, ili...
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2006, 09:16:15 pre podne »
pa ima ona neka varijanta od tri dana. Ima jedan dan nikako karbs, drugi dan ubijes seod njih :) sledeci nesto srednje.... Tako nesto ide ali nisam siguran kako... Ima po internetu al ne engleskom...

Pozzz..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2006, 09:18:10 pre podne »
Citat: dr_rapid
Ne razumem bas najbolje... Jel mislis na recimo jedan dan u sedmici kao cheat day gde se mao tuce po smecu, ili na carb loading dan kad ides na to da sokiras telo i da napunis glikogen depo nakon npr 6 dana niskih na UH, ili...
..pa ovo sto je rapid rekao je do nekud tacno..ali nakon 6 dana praznjenja glikoneksih rezervi ako to i uspes,veruj da ce malo da tui bude 1 carb lading...

sta hocu da kazem.ti ako imas dovoljno akratkera glik depo isrpaznis za mx 3 dana..

ovisno od toga kako reagujes na uh onda pocenjes i da pusis..ali ovo je prnicip za pred takmicenje..

u vansezoni ili kada je isrhana malo opstneije nema ama basa nikakvog razloga da se mucis 6 dana 8O  8O ..na 0% UH...to moze samo da znaci jedno...KATABLIZAM...iz viser azloga..

dakle..ti taj 7 dan ne mozes tj nema teroije da napunis sve glim depoa ma koiko god ti se trudio da pojedes UH..jel akko si ih praznio..POLAKO..tako treb da ih i PUNIS....i sta se desava..

odlazis ponovo nakon tog 7 dana na pranzjnje i telo se da iskrosti taj dan UH koje si uneo u prethodnom periodu i onda ti opet ostaje 5 dana da telo zdere samo sebe...dzaba svi preratai ovog sveta tu ej katabloziam nemivnovan

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2006, 09:26:15 pre podne »
Ne pedja stoji sve to sto kazes... Ja sam prvenstveno rekao na primer (npr) 6 dana, niskih na UH, sto moze da bude recimo 100 gr ili 200gr  Uh ili..., sve zavisi kako ko radi...

Ali evo koncepta (ispravljajte ako sta ne valja):

Najbolji program za susenje jeste 3 dana praznjenje, 1 dan punjenje,2 dana praznjenje i 1 dan kombinovano.
unos UH max dnevno u fazi praznjenja je 75g (po 30-ak grama prije i poslije treninga - 75g je neka gornja granica, iako ces se ti susiti i sa duplo vecom dozom ukoliko radis kardio treninge). Dan kada se punis,jedes SVE...ako ti se jede torta-jedi,ako ti se jede cokolada-jedi, samo bez preterivana naravno.
Na taj nacin si STALNO u fat burning zoni. S druge strane, trening nakon punjenja ce biti fantastican.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

laracroft

  • Gost
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2006, 09:32:53 pre podne »
moguce da nisam dobro formulisala pitanje....vi svi imate neki rezim,isplaniran donekle,ali koliko imate raznovrsnih kombinacija obroka,to jest na primer 2 meseca jedes iste stvari po programiranom redosledu.....da li to moze da dovede do monotonosti u ishrani i uspori organizam jer se na to navikne i sta postoji u vasoj ishrani da do toga ne dodje.?

npr znate i sami kad kuvas svaki dan i un ekom stadijumu kazes jebote sta danas da  kuvam opet sve sam izvrtela?


znaci,ovo vazi bez obzira na takmicenja i ako izuzmemo suplemente i hhemiju,znaci samo dorucak rucak uzine vecera i to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2006, 09:37:10 pre podne »
Citat: dr_rapid
Ne pedja stoji sve to sto kazes... Ja sam prvenstveno rekao na primer (npr) 6 dana, niskih na UH, sto moze da bude recimo 100 gr ili 200gr  Uh ili..., sve zavisi kako ko radi...

Ali evo koncepta (ispravljajte ako sta ne valja):

Najbolji program za susenje jeste 3 dana praznjenje, 1 dan punjenje,2 dana praznjenje i 1 dan kombinovano.
unos UH max dnevno u fazi praznjenja je 75g (po 30-ak grama prije i poslije treninga - 75g je neka gornja granica, iako ces se ti susiti i sa duplo vecom dozom ukoliko radis kardio treninge). Dan kada se punis,jedes SVE...ako ti se jede torta-jedi,ako ti se jede cokolada-jedi, samo bez preterivana naravno.
Na taj nacin si STALNO u fat burning zoni. S druge strane, trening nakon punjenja ce biti fantastican.
...sa svim ovim se salzem osim sa onim da u dankada se punis mozes jesti SVE..ne mozes...punjenje glikogena treba raditi sa UH  koje oragnizam nece deponvati kao masnce a ne sa prostim secerima..jer ti mozes deope sa secerom da napunis za 30 minuta   sa sa pirnicem neces sigruno.....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2006, 09:38:04 pre podne »
Citat: laracroft
moguce da nisam dobro formulisala pitanje....vi svi imate neki rezim,isplaniran donekle,ali koliko imate raznovrsnih kombinacija obroka,to jest na primer 2 meseca jedes iste stvari po programiranom redosledu.....da li to moze da dovede do monotonosti u ishrani i uspori organizam jer se na to navikne i sta postoji u vasoj ishrani da do toga ne dodje.?

npr znate i sami kad kuvas svaki dan i un ekom stadijumu kazes jebote sta danas da  kuvam opet sve sam izvrtela?


znaci,ovo vazi bez obzira na takmicenja i ako izuzmemo suplemente i hhemiju,znaci samo dorucak rucak uzine vecera i to.
..ali problem je so mi nemam classicu...doruack rucak i vecera..meni je svaki put kada jedem i droucak i rucak i vecera...6-7 puta denvno...

ma nema tu zasicenja....u glavi  sve odredjujes..ili jesi ili nisi....

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2006, 09:41:48 pre podne »
P pazi laro.. Nama je cilj, evo recimo meni dnevno da navucem 300 - 350 gr proteina...Nekome puno vise 400-500. Znaci jedini pravilan nacin vise dnevnih proteinskih obroka... Ali da bi se toliko unelo, mora se puno jesti, puno mesa i izvora proteina...
E sad ako si obratila paznju na Milosev DVD, on je fino rekao: dnevno kombinujte sve moguce raspolozive izvore proteina... Ne dajte organizmu da se navike...
A sto se kombinovanja tice tipa: danas imamo kuvanje, sutra rostilj, prekosutra pita... jbg to kod nas nema... svaki dan je manje vise isti: ja dnevno svaki dan pojedem: 200 - 300 gr piletine, 1 pastrmka (200gr), tuna u vodi (150gr), posni (250-500 gr, zavisi kako kad), whey + casein... i jos tu i tamo po nesto, sad da ne govorim o UH...
I jbg, ako hoces da uneses toliku kolicinu proteina, nemas drugog izbora... moras ovako...

Nadam se da sam sad shvatio tvoje pitanje, pozzz...
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže munja877

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #9 poslato: Jun 20, 2006, 09:46:52 pre podne »
Citat: dr_rapid
P ja dnevno svaki dan pojedem: 200 - 300 gr piletine, 1 pastrmka (200gr), tuna u vodi (150gr), posni (250-500 gr, zavisi kako kad), whey + casein... i jos tu i tamo po nesto, sad da ne govorim o UH...


 8O    
odakle ti pare , jbt :lol:

btw
moj cale radi sa TOPIKO AD...on njima neku hemiju za ciscenje (formalin)
a oni njemu meso (zato sto nemju da plate) tako da mi se piletina SMUCILA.
ali evo sad su poceli da rade i svinjsko meso(znam...mast) ali moram malo da promenim....tako da ako nekom trebaju jeftini pileci fileti(paket) call me :lol:

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #10 poslato: Jun 20, 2006, 09:49:24 pre podne »
Citat: pedjos
..jer ti mozes deope sa secerom da napunis za 30 minuta   sa sa pirnicem neces sigruno.....


Cek Pedja, moze onda objasnjenje, jer ovde sam citao gde si govorio 7. dan pice...itd, mislim, sigurno sam nesto pogresno skapirao. Pozzz

http://www.realx3mforum.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=258
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2006, 10:58:01 pre podne »
Citat: dr_rapid
Citat: pedjos
..jer ti mozes deope sa secerom da napunis za 30 minuta   sa sa pirnicem neces sigruno.....


Cek Pedja, moze onda objasnjenje, jer ovde sam citao gde si govorio 7. dan pice...itd, mislim, sigurno sam nesto pogresno skapirao. Pozzz

http://www.realx3mforum.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=258

Probao sam ja da jedem jedan dan sta stignem... Lepo mi je zvucalo... Ali sutra ujutru imam 3 kila vise... Koza mi se opusti i osecam se naduveno...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2006, 11:31:59 pre podne »
Citat: dr_rapid
Citat: pedjos
..jer ti mozes deope sa secerom da napunis za 30 minuta   sa sa pirnicem neces sigruno.....


Cek Pedja, moze onda objasnjenje, jer ovde sam citao gde si govorio 7. dan pice...itd, mislim, sigurno sam nesto pogresno skapirao. Pozzz

http://www.realx3mforum.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=258
..GLEDAJ RAPID...MALO SI U OVOMS PROTU DA BI SHVATIO NEKE STVARI OVAKO KOMPELKSE..JA SAM REKAO U TOM TOPICU ZA CHEATIN DAY NAKON NEKOG VREMENA TJ DKADA SI DOVOLJNI ISKUAN BODI B DA SAM ZNAS ODREDITI KADA MOZES DA UZMES NEKU EXTRA KALORIJU VISE..

KADA SI NA HEMIJI..

I AKDA SI DOVOLJNO TANAK DA MOZES DA SI PRISTUIS PIZZSUU.

CEHTAING DAU NE ZNACI DA MZOES DA SE SABIJAS CITAV DAN SA MILKA DOKALDAMA..

JESTI MILKA COKOALDU EN ZNACI U NI JEDNOM N=JEDINOM MOEMNTU OVOG SOPROTA AMA BAS NISTA..

DAKLE..SLANAK KOJI SI IZOVDOJIO NEMA VEZE SA OVOM TEMOM...

POJESTI PIZZU U CEHATING DAY ZNACI BITI NA 0% UH2-3 DANA..

A ENKAKO TI AKZES 200 GR PA ONDA VARAS..SA CIM.???..JA SE PUNIM SA 200GR UH!!!!

STO PISEM VELIKIM SLOVIMA NEMOJ MISLTI DA VICEM NEGO SAM NA SMGN PA MORAM DA IMA OVA SLOVA JEL MI SAMJALI ISAKCU :wink:  :wink:

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #13 poslato: Jun 20, 2006, 11:44:54 pre podne »
Ok, ok, pa zato i pitam ;)
Pozzz
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

laracroft

  • Gost
Re: SOKIRANJE ORGANIZMA?!
« Odgovor #14 poslato: Jun 20, 2006, 02:30:06 posle podne »
super odgovori thanx