Jul 04, 2024, 11:30:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)  (Pročitano 16368 puta)

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #30 poslato: Februar 08, 2010, 01:47:46 posle podne »
ej pa ljudi nema razloga za raspravu :) U ovom sportu je sve vrlo subjektivno i sve zavisi od pojedinca do pojedinca :)
Sa moje strane dextroza jeste prost UH i kao takav racuna se u dnevni unos UH :) Isto tako znam pojedine ljude koji se bave ovim i koji su Low Carb dijetu radili bez dextroze jer su dextrozu racunali u dnevni unos UH, tako da u principu nema razloga za raspravu i prepirku :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #31 poslato: Februar 08, 2010, 01:49:05 posle podne »
ej pa ljudi nema razloga za raspravu :) U ovom sportu je sve vrlo subjektivno i sve zavisi od pojedinca do pojedinca :)
Sa moje strane dextroza jeste prost UH i kao takav racuna se u dnevni unos UH :) Isto tako znam pojedine ljude koji se bave ovim i koji su Low Carb dijetu radili bez dextroze jer su dextrozu racunali u dnevni unos UH, tako da u principu nema razloga za raspravu i prepirku :)
vidi se da si nov:D
nije ovo svadja;)
ovo je zdrava komunikacija
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #32 poslato: Februar 08, 2010, 01:50:35 posle podne »
Ja nisam racunao dex dok sam bio na carb rotatiom dijeti.

da si ga bio sa drugim obrokom kao sok ok,naravno da ces da racunas
ali do 30g sa whey proteinom posle treninga nema potrebe da se racuna
barem ja tako mislim
e sad jedino ako se ja i buldog nismo razumeli,ili on nije razumeo sta sam ja hteo da kazem........
I da se dex ne racuna, ok je da radim 0-0-0-100-100-240-240 jel da ? :)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #33 poslato: Februar 08, 2010, 01:51:39 posle podne »
Pa koliko se sjecam bilo je vec rasprava o tome da li se racuna dex kao izvor UH u pwm na carb rotation dijeti i zakljucilo se da jedno i drugo nije greska.Znaci moze se racunati, a i ne mora.

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #34 poslato: Februar 08, 2010, 01:55:18 posle podne »
ej pa ljudi nema razloga za raspravu :) U ovom sportu je sve vrlo subjektivno i sve zavisi od pojedinca do pojedinca :)
Sa moje strane dextroza jeste prost UH i kao takav racuna se u dnevni unos UH :) Isto tako znam pojedine ljude koji se bave ovim i koji su Low Carb dijetu radili bez dextroze jer su dextrozu racunali u dnevni unos UH, tako da u principu nema razloga za raspravu i prepirku :)
vidi se da si nov:D
nije ovo svadja;)
ovo je zdrava komunikacija
Ma bio sam ja ranije na drugom forumu pa sam poludeo vise od raznoraznih rasprava i onda sam pronasao ovaj forum i shvatio da je mnogo moderniji, da ima mnogo vise ljudi itd :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #35 poslato: Februar 08, 2010, 02:25:45 posle podne »
30g dex-a je TRANSPORT

Ma, kakav transport aman...to je prosti UH koji ima svojstvo kada udje u krv da iziritira pankreas da luci insulin...i dex je i dalje UH..tj. glikogen u krvi..i kao takav nema nikakvu ulogu transporta.

nego do 30g secera POSLE TRENINGA

Ovo je malo preciznije...ali to je i dalje 30 gr UH..i nije nikakav transport. I to je i dalje 120 kalorija....e sad sto posle treninga tih 30-ak grama dex-a telo upotrebi brzo...tj. insulin ga ugura tamo gde treba..i to se onda nece pretvoriti u masti, kao sto bi se verovatno pretvorilo u nekom drugom delu dana, a da nije nakon treninga...to je druga prica...



ej pa ljudi nema razloga za raspravu :)
tako da u principu nema razloga za raspravu i prepirku :)

Nema ovde prepirke..ja sam u pravu  ;D ;D :D :D

Salim se...ovo je forum i svako ima pravo na svoju rec...a kad neko ne saopsti nesto precizno, te to moze izazvati zabludu kod malo manje upucenih..red je ispraviti  ;)



Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #36 poslato: Februar 08, 2010, 02:36:23 posle podne »
The Bulldog okee :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #37 poslato: Februar 08, 2010, 02:37:20 posle podne »
30g dex-a je TRANSPORT

Ma, kakav transport aman...to je prosti UH koji ima svojstvo kada udje u krv da iziritira pankreas da luci insulin...i dex je i dalje UH..tj. glikogen u krvi..i kao takav nema nikakvu ulogu transporta.

nego do 30g secera POSLE TRENINGA

Ovo je malo preciznije...ali to je i dalje 30 gr UH..i nije nikakav transport. I to je i dalje 120 kalorija....e sad sto posle treninga tih 30-ak grama dex-a telo upotrebi brzo...tj. insulin ga ugura tamo gde treba..i to se onda nece pretvoriti u masti, kao sto bi se verovatno pretvorilo u nekom drugom delu dana, a da nije nakon treninga...to je druga prica...



ej pa ljudi nema razloga za raspravu :)
tako da u principu nema razloga za raspravu i prepirku :)

Nema ovde prepirke..ja sam u pravu  ;D ;D :D :D

Salim se...ovo je forum i svako ima pravo na svoju rec...a kad neko ne saopsti nesto precizno, te to moze izazvati zabludu kod malo manje upucenih..red je ispraviti  ;)



cekaj ja sam onda ziveo u zabludi kad sam mislio da 30g dex-a transport
gligogen necu sigurno popuniti sa 30g dex je tako??
transport nije jel tako???
pa koji ce mi onda dex posle treninga???
da iziritiram pankreas,da lucim insulin jel tako???
pa onda dolazim do zakljucka da je dex-TRANSPORT
ajde sada manje vise da li se racuna ili ne...to na stranu neka bude
ali ovo mi onda ne ide u glavu buldog..za sta je onda dex,sada ces da kazes da cacka pankreas da bi se probudio isnulin,i da bi poterao AK jel tako??
ne znam....sta onda ima ulogu transporta ako nema dex????
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #38 poslato: Februar 08, 2010, 02:40:21 posle podne »
30g dex-a je TRANSPORT

Ma, kakav transport aman...to je prosti UH koji ima svojstvo kada udje u krv da iziritira pankreas da luci insulin...i dex je i dalje UH..tj. glikogen u krvi..i kao takav nema nikakvu ulogu transporta.

nego do 30g secera POSLE TRENINGA

Ovo je malo preciznije...ali to je i dalje 30 gr UH..i nije nikakav transport. I to je i dalje 120 kalorija....e sad sto posle treninga tih 30-ak grama dex-a telo upotrebi brzo...tj. insulin ga ugura tamo gde treba..i to se onda nece pretvoriti u masti, kao sto bi se verovatno pretvorilo u nekom drugom delu dana, a da nije nakon treninga...to je druga prica...



ej pa ljudi nema razloga za raspravu :)
tako da u principu nema razloga za raspravu i prepirku :)

Nema ovde prepirke..ja sam u pravu  ;D ;D :D :D

Salim se...ovo je forum i svako ima pravo na svoju rec...a kad neko ne saopsti nesto precizno, te to moze izazvati zabludu kod malo manje upucenih..red je ispraviti  ;)



cekaj ja sam onda ziveo u zabludi kad sam mislio da 30g dex-a transport
gligogen necu sigurno popuniti sa 30g dex je tako??
transport nije jel tako???
pa koji ce mi onda dex posle treninga???
da iziritiram pankreas,da lucim insulin jel tako???
pa onda dolazim do zakljucka da je dex-TRANSPORT
ajde sada manje vise da li se racuna ili ne...to na stranu neka bude
ali ovo mi onda ne ide u glavu buldog..za sta je onda dex,sada ces da kazes da cacka pankreas da bi se probudio isnulin,i da bi poterao AK jel tako??
ne znam....sta onda ima ulogu transporta ako nema dex????
Naucen sam da prvih deset minuta posle treninga organizam trazi UH kako bi popunio glikogen, a prvih 30min posle treninga trazi protein kako bi ga ugradio :)
Tako da mislim da se dex koristi bas iz tog razloga :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #39 poslato: Februar 08, 2010, 02:44:44 posle podne »
pa NECES POPUNITI GLIGOGEN SA 30g dex-a!!
gligogen se puni posle 45min sa obrokom bogatim UH(pirinac i krompir) i meso
o tome ja pricam,i buldog me sada buni...ako 30g dex posle treninga nije transport(a za popunjavanje gligogena nije sigurno)za sta je onda
da cacka pankreas,probudi insulin PA TO JE ONDA TRANSPORT,usisava AK da tako kazem
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #40 poslato: Februar 08, 2010, 03:37:18 posle podne »
Naturalni...dex zbog svog visokog GI jako iritira pankreas koji luci insulin..tu se slazemo zar ne?

A kad vec upotrebljavas rec transport..onda ga upotrebi za insulin..jer je insulin storage hormon, a ne glikogen...a kada dex iziritira lucenje insulina...ajmo plasticno...insulin kao autobus..pokupi glikogen, AK i masti koje nadje u krvotoku i ubacuje ih u celije...to je proces...Naravno da ne pokupi sve...vec to zavisi od doze insulina koja je sekretovana u krvotok. Zato su igre sa vestackim unosom insulina opasne, tj. treba pazljivo to raditi..jer ako ubacis previse insa...pokupice sav glikogen koji nadje u krvotoku, a ako njega nema dovoljno, to ce dovesto do naglog pada secera-tj, hipoglikemije koja moze i hoce da izazove smrt, ako se na vreme ne reaguje.

Dex kada udje u krvotok ne moze nikako da transportuje AK ili masti ili kreatin..jednostavno nema tu funkciju-mogucnost..to radi insulin.

To je kao kad bi rekao da je gorivo transport, a ne autobus ili kamion koji ide na to gorivo i NOSI sa sobom namirnice...ne znam da li se razumemo.

E, sad..tih 30-ak grama dex sigurno nece popuniti glikogen...jer ajde da racunamo da potrosimo oko 400-600 kalorija tokom treninga...tako da taj dex nece to popuniti, ali ce svakako biti iskoriscen...kao i proteini, creatin i sl,,sta vec uzimamo u post work sejku..jer ce izluceni insulin to da "ubaci" tamo gde je najpotrebnije, a to je upravo regija koju smo trenirali...

Jbt..samo da ne pricamo istu stvar...ali svako iz svog ugla... ;D

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #41 poslato: Februar 08, 2010, 04:00:34 posle podne »
@The Bulldog kazi ti meni jel ja ova prva tri dana gde je UH na minimumu u obroku posle tegova da cepam pirinac uz meso ili ne? :) U ovom mom slucaju kad ovom rotacijom zelim da istopim ovaj debeli visak koji imam na stomaku, butinama itd? :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #42 poslato: Februar 08, 2010, 04:21:53 posle podne »
Ja uzimam 50 gr pirincha posle treninga...naravno sa mesom...

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #43 poslato: Februar 08, 2010, 04:29:38 posle podne »
Ja uzimam 50 gr pirincha posle treninga...naravno sa mesom...
Hvala :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #44 poslato: Februar 08, 2010, 04:32:47 posle podne »
@The Bulldog kazi ti meni jel ja ova prva tri dana gde je UH na minimumu u obroku posle tegova da cepam pirinac uz meso ili ne? :) U ovom mom slucaju kad ovom rotacijom zelim da istopim ovaj debeli visak koji imam na stomaku, butinama itd? :)

Pa ima raznih varijanti te rotacije..ne znam na koju si se ti ugledao...ali ako je ta 3 dana 0 UH...onda nema potrebe za tim...