Jun 29, 2024, 02:10:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Pirinac - priprema  (Pročitano 22604 puta)

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #30 poslato: Februar 02, 2010, 06:47:35 posle podne »
Med je fruktoza u velikoj meri. Organizam "ne vidi fruktozu" i taj secer prelazi u salo. U kojoj je to meri za tvoj slucaj moras sam da otkrijes. Svaki organizam prica za sebe.

Van mreže Sport boy

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #31 poslato: Februar 02, 2010, 07:22:17 posle podne »
Pomesam pirinac sa THE amino whey ukus cokolada,njam njam,pojedem kao covek.Dok je ranije bilo katastrasno

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #32 poslato: Februar 02, 2010, 08:41:09 posle podne »
Pa jos ako dodas malo ele i malo cimeta npr njaam

Van mreže aleksandar89

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #33 poslato: Februar 02, 2010, 09:44:10 posle podne »
prokuva 0.5l vode, dodas 100g pirinca i mmm ;)

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #34 poslato: Februar 03, 2010, 07:20:41 posle podne »
Koliko vi vode stavite kad kuhate 100g integralne riže?
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #35 poslato: Februar 03, 2010, 07:29:10 posle podne »
mislim da je bolje jednostavno staviti vise nego manje, bar meni... u suprotnom stalno moram dodavati vodu koja ispari i paziti da ne fali vode posto se onda zgusne pa zalepi za dno.

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #36 poslato: Februar 03, 2010, 07:40:41 posle podne »
Tri puta vise vode pustim da uvri i nema brige.
Pirinac je jako zahvalan jer moze i u slatke(whey)i slane kombinacije kao uostalom
i ela i ovsene=zato su mi omiljena hrana.
Uzela sam i heljdu pa cu i sa njom da eksperimentisem pa ako se pokaze dobro
podelicu sa vama recepte(naravno-visokoproteinske).

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #37 poslato: Februar 03, 2010, 08:09:43 posle podne »
Odnos pirinac/voda je 2:1...odnosno ako stavim jednu casu rize onda ide dve case vode...


Najbolji recept je staviti npr vodu da kuva, zatim kada provri ubaciti rizu/pirinac, promjeshati i iskljuciti ringlu, naravno posuda u kojoj se kuva mora biti poklopljena, nakon pola sata riza je gotova i spremna za konzumiranje...dobra strana toga je da se ne lijepi za posudu, a i ne mora se svaki cash mijeshati... :)

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #38 poslato: Februar 03, 2010, 08:22:24 posle podne »
Odnos pirinac/voda je 2:1...odnosno ako stavim jednu casu rize onda ide dve case vode...


Najbolji recept je staviti npr vodu da kuva, zatim kada provri ubaciti rizu/pirinac, promjeshati i iskljuciti ringlu, naravno posuda u kojoj se kuva mora biti poklopljena, nakon pola sata riza je gotova i spremna za konzumiranje...dobra strana toga je da se ne lijepi za posudu, a i ne mora se svaki cash mijeshati... :)

hm ne vidim logiku ovog u vezi lepljenja za posudu, posto kad voda kljuca, stalno dize pirinac na gore a ako se iskljuci ringla, pirinac pada na dno. mada ako je isprobano, sto da ne :)   sto kazes ne mora se stalno mesati a ponekad su i takve okolnosti da ni ne stignem ili jednostavno zaboravim.

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #39 poslato: Februar 03, 2010, 10:02:33 posle podne »
Tri puta vise vode pustim da uvri i nema brige.
Pirinac je jako zahvalan jer moze i u slatke(whey)i slane kombinacije kao uostalom
i ela i ovsene=zato su mi omiljena hrana.
Uzela sam i heljdu pa cu i sa njom da eksperimentisem pa ako se pokaze dobro
podelicu sa vama recepte(naravno-visokoproteinske).
Stavila ja 3x vode i ispalo dobro bar mi se čini,sutra ću znat  ;D.Zdjele su spremne za posao. Nego kaj ti često kombiniraš te kombinacije riže i ovsenih sa posnim???Pitam jer nemam povjerenja u te kombinacije kompleksnih uh sa hranom tipa posni koji sadrži i laktozu i nešto mliječne masti.. :-\ :-\. Imam doduše jedan predobar recept,mogla bi ga stavit tu al bi se svi navukli na to ;D.Fine su meni te stvari al kad počnem tak brljavit sve po malo,tako mi i odoše zadnji put pločice na trbuhu. :'(
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #40 poslato: Februar 03, 2010, 11:25:49 posle podne »
Koliko vi vode stavite kad kuhate 100g integralne riže?


Jbt. a ja stavljao vodu anako odokativno   :D :D :D
Pa ajd ovi momci sto ne znaju da skuvaju rizu ali zensko da ne zna  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #41 poslato: Februar 04, 2010, 12:40:34 pre podne »
Odnos pirinac/voda je 2:1...odnosno ako stavim jednu casu rize onda ide dve case vode...


Najbolji recept je staviti npr vodu da kuva, zatim kada provri ubaciti rizu/pirinac, promjeshati i iskljuciti ringlu, naravno posuda u kojoj se kuva mora biti poklopljena, nakon pola sata riza je gotova i spremna za konzumiranje...dobra strana toga je da se ne lijepi za posudu, a i ne mora se svaki cash mijeshati... :)

hm ne vidim logiku ovog u vezi lepljenja za posudu, posto kad voda kljuca, stalno dize pirinac na gore a ako se iskljuci ringla, pirinac pada na dno. mada ako je isprobano, sto da ne :)   sto kazes ne mora se stalno mesati a ponekad su i takve okolnosti da ni ne stignem ili jednostavno zaboravim.
Ma meni je prije ispadalo kao kasha nekakva, pa za dno se zalijepi, a ovako ne mislim o tim glupostima, samo ostavim i dodjem za pola sata i sipam u tanjir. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #42 poslato: Februar 04, 2010, 06:50:47 pre podne »
jbt manje raspravljaju fizicari na forumma i kvatnoj fizici nego ovde o kuvanju hebenog pirinca....
neverovatno

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #43 poslato: Februar 04, 2010, 10:34:32 pre podne »
A jbg pedjos neko mora i filozofirat. Kad smo već kod pripreme i ukusa pirinča, da budem finija..svi bi mi htjeli sa malo kalorija dobit tortu..e a istina sux..neide to.
Reci jel bi ti lično i personalno jeo pirinač sa ellom i recimo borvnicama????Bi q...,sto posto ne bi zato što na našu veliku žalost hrana ako hoćeš da je zdrava ne može bit i fina..mislim može al ne u toj mjeri koliko bi većina nas htjela..zato sam ja odje..pola svojih recepata i jedem tipi top, a ak se hoću ubit od sranja pojest ću kruha i nutelle jedan dan i mirna Bosna.Pa onda opet tipi top.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pirinac - priprema
« Odgovor #44 poslato: Februar 04, 2010, 10:52:20 pre podne »
Citat
Reci jel bi ti lično i personalno jeo pirinač sa ellom i recimo borvnicama

a sto bi to u opste radio??

Citat
Bi q...,

ja bi radio p..u ;D ;D ;D