Jun 26, 2024, 02:38:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja  (Pročitano 13936 puta)

Van mreže PhoeniX

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« poslato: Januar 20, 2010, 12:12:16 posle podne »
Cao svima,

Kao sto naziv teme glasi potrebna mi je pomoc oko treninga u teretani i izbora ishrane. Chitala sam dosta po ovom forumu i pronasla dosta korisnih saveta, ali sam se ipak odluchila da postavim temu i konkretna pitanja.

Imam 24 godine, visoka sam 178cm i trenutno teshka 80kg. Moja tezhina stalno varira. Ranije sam je na kratko pokushavala smanjiti raznoraznim dijetama i sve sto sam gubila se opet vracalo za neko vreme.

 Imam vishka na sebi, ochigledno ali me vadi chinjenica da sam zategnuta ili mi je jednostavno kozha takva da ne delujem mlohavo samo poprilichno jako i nabijeno :P Bavila sam se folklorom 10 godina tako da mogu reci da imam poprilichno nabijene i pune noge od toga (sto mishica, sto sala) - i to je problem broj jedan- dakle kako da stanjim noge? U poslednjih dve godine se bavim plesom i mogu reci da grupe mishica koje su mi stalno aktivne su noge i guza. Tu je naravno i problem broj dva - a to je chinjenica da ja godinama nisam uradila poshtenih trbushnjaka (prosli trening u teretani sam uradila 20 trbushnjaka i vec 3 dana ne znam za sebe od bolova :( ) .

Krenula sam u teretanu i pochela sam da izbacujem ugljene hidrate iz ishrane, ali chesto zapadam u krize da mi se jede nesto slatko. Vec 15tak dana za doruchak jedem musli sa jogurtom ili mlekom i kashichicom meda, izbacila sam hleb iz upotrebe i sve vrste testa. Takodje nemam potrebu u toku dana, sem ako ne idem u teretanu, da pijem vodu. Desi se da u toku dana popijem samo jednu chasu vode, sto je strashno, znam, teram sebe da nosam po kuci i sa sobom flashicu vode, ali je cesto ne popijem celu, jer imam osecaj da se nalivam bezveze vodom, a da pritom nisam zhedna.

Na pochetku treninga u teretani vozim bajs 20tak minuta bez opterecenja, zatim radim vezhbe za bicepse, tricepse, trbushnjake, zadnju, prednju lozhu...sa malim opterecenjem(10-15kg) i ne vishe od 3x10 ponavljanja.

Moja zamisao je da se za mesec dana dovedem u formu koliko-toliko, jer sam imala pauzu od 3 meseca kad nista nisam radila. A dugorochni plan ( za 3-4meseca) je da dodjem na neku moju optimalnu kilazhu od 65kg.

Molila bih vas da mi date neke predloge.
Hvala unapred :)
« Poslednja izmena: Januar 20, 2010, 12:21:50 posle podne PhoeniX »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2010, 01:00:36 posle podne »
Skidanje masnih naslaga uvek i jedino pocinje od ishrane...tek onda od doziranja duzine trajanja i vremena rada kardia i ostalih aktivnosti...tako da sa time sto si pocela da koliko-toliko korigujes ishranu si ucinila prvi korak. Ovi tvoji rokovi za mesec, pa nakon toga za 3-4 mislim da nisu realni...jer ili se trenira i odrzava forma ili se ide u drugu krajnost...to kampanjski tesko da ide.

Kardio trening (voznja bajsa) ide nakon treninga, a ne pre treninga...mozes eventualno par minuta okretati pedale..cisto da ubrzas ritam srca i podignes telesnu temperatur..te tako spremis telo na izazove treninga...

Trening gde na svakom odlasku u teretanu radis iste misicne grupe ne valja...to moras menjati....

Vodu htela - ne htela moras piti...ako vec imas problem da je pijes, dobar ti je izbor da napunis flasu i tako pratis kolicinu koju dnevno konzumiras..i da..ako treba i na silu je pij...gutlja po gutljaj..i navicices se na unos.

Da bi ti tacnije korigovali ishranu morala bi da napises kako ona izgleda...ovo samo sa doruckom, nisi nam mnogo rekla...

Ako vec treniras poslednjih godina folklor, pa nakon toga ples..po svemu sudeci ispod masnih naslaga imas zategnute misice nogu i guze, te je steta da ne pokusas i istrajes u skidnju masn. naslaga.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2010, 01:02:52 posle podne »
1.Trbusnjacima se ne skida salo,ali pocni lagano da ih radis
2.Tu kasicicu meda slobodno izbaci,a ubaci neko belance npr.
3.prvo radi sa tegovima pa onda bajs...Naravno prije svega uradi vezbe zagrevanja
4.Voda je obavezna,pocni polako da povecavas kolicine...I ne moras sve odjednom da popijes-rasporedi

Pretpostavljam da si gledala razne jelovnike po forumu i da imas neku ideju kako to treba da izgeda...Stavi na ovoj temi kako bi ti to uradila,a mi cemo da ispravimo ako nesto treba

pozz
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2010, 01:03:28 posle podne »
Evo bull me pretece ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2010, 01:05:36 posle podne »
Evo bull me pretece ;D


Ma, bolje da vidi da obojica isto mislimo..pa ce shvatiti da je to pravi nacin.... ;D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2010, 01:42:50 posle podne »
Jeeeeeeaaaaa ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže PhoeniX

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2010, 02:29:35 posle podne »
ja se vratih iz teretane i bas sam se obradovala kad sam videla porukice - hvala vam :))
evo i mojih odgovora :)

@The_Bulldog

Sto se tiche ishrane osim tog navedenog doruchka, za ruchak jedem uglavnom sta familija spremi s tim sto sam kao sto rekoh izbacila hleb. Uglavnom je to supa , neko meso(pecheno/bareno) uz prilog u vidu kuvanog povrca(kupus, karfiol, grashak...) i/ili salata, ili neko kuvano/pecheno jelo poput  pasulja, musake itd..Kad ukucani jedu testenine, ja jedem pirinach uz sos i salatu.
Za vecheru pojedem drugu vrstu muslija (ako je za doruchak bio klasichan musli, za vecheru uzmem onaj tropical ili sa ekspandiranim pirinchem) uz mleko/jogurt. Trudim se da vechera ne bude posle 8-9 uveche.

A prosli put mi je bio ujedno i prvi trening u teretani pa sam radila sve. Danas sam radila samo biceps, stomak i noge. pa bih sledeci trening radila stomak triceps i ledja, a onaj treci stomak ramena i grudi ...ne znam da li je dobar raspored....?

@sasacg

1. a chime se skida? :D
2. belance u musli? - bljuv ... kako to da jedem? :P ja stavim samo kashicicu meda - da se zasladim, jer mi fali nesto slatko da me "razbudi" ujutru, a plus je musli malo bljutav,pa moram ponekad da time promenim ukus malo...
3.zaboravih da napishem da se naravno pre treninga zagrevam 5 minuta

Problem kod moje ishrane je sto ne mogu da napravim nikako uzhine i ne znam sta bih sem voca jela za te uzhine  ili ako pojedem uzhinu, onda nemam apetit za ruchak, ili su mi periodi izmedju obroka kratki da bi se sve lepo svarilo.  

« Poslednja izmena: Januar 20, 2010, 02:34:22 posle podne PhoeniX »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2010, 02:36:45 posle podne »
Taj musli za veceru zaboravi!Ubaci neko pilece,tunjevinu,ribu uz salatu,a pogledaj i o Ella siru koji je dobar kao posldnji obrok

1.Skida se sredjenom ishranom i kardio treningom...Ta zabluda da se salo sa stomaka skida trbusnjacima je jedna od najgorih u nasem narodu ;D
2.Stavi onda uz musli (mada ti ja predlazem ovsene) mericu whey proteina koji ce da ti napravi dobar ukus
3.Vise manjih obroka je jedna od bitnijih stvari kod ubrzavanja metabolizma.Pogledaj neke jelovnike na forum pa isplaniraj nesto za sebe
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže PhoeniX

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2010, 03:03:01 posle podne »
ja sam tek pochela da vezhbam, zar taj whey ne bi trebalo ubaciti kasnije?...a i nisam bash nesto za te suplemente u ishrani i treningu...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2010, 03:35:09 posle podne »
Taj musli za veceru zaboravi!

X2

ja sam tek pochela da vezhbam, zar taj whey ne bi trebalo ubaciti kasnije?...a i nisam bash nesto za te suplemente u ishrani i treningu...
Ovo je jedno milioniti put da neko kaze..jao taj whey..pa cula sam da ne valja...a taj whey..nije nista drugo do izvucen protein iz surutke mleka (eto narodski receno)...posto za te kolicine proteina koje dobijes u merici wheya..morala bi da popijes jedno litar mleka...a da ti ne pominjem sta bi sve jos unela u tom litru...kao i zasto je bolje ovako "izvucen"..nego popijen iz mleka...tj. zasto je bolji protein iz surutke, a ne mleka...

Kao sto ti i Sale rece...vise obroka ubaci...a sto se tice treninga..ni podela nije bas dobra...Koliko puta mislis da treniras nedeljno? Tri?
« Poslednja izmena: Januar 20, 2010, 05:32:49 posle podne The_Bulldog »

Van mreže PhoeniX

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2010, 05:32:23 posle podne »
svaki drugi dan

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2010, 06:00:02 posle podne »
Ja bih da dodam ovsene+whey-najbolja kombinacija.
Musli su prava katastrova,bilo koje kupovne-cist secer,kao da jedes cokoladu a zavaravas se da se hranis "zdravo",
med je takodje obicna secercina i nikada neces smrsati sa njim pa makar i kasicica da je u pitanju-
ne kazem ovo da te obeshrabrim-jednostavno je tako,ta kasicica cini da ti se u toku dana jos vise trazi secer i vec ti
je stvorila zavisnost-moras ujutru-
Hrana koju spremaju ukucani je vrlo problematicna stavka-sto pre stvoris naviku da sama spremas svoju hranu
to si sve blize svom cilju.Nikakvo przenje i nikakvo ulje ne dolazi u obzir,kasicica maslinovog da ali uz salatu jer na
visokim temperaturama gubi svoja svojstva.U svakom obroku moras imati protein i vise manjih obroka dnevno.
To je osnovno a sad ne znam koliko imas zelju da to ispostujes-ishrana je najvaznija.

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2010, 06:57:11 posle podne »
I jedan komentar sa kojim ce se mislim sloziti svi muskarci: nabijene noge su dobra stvar kod devojaka ;)
Em je za tebe zdravo:
http://www.ananova.com/news/story/sm_3636148.html?menu=
em je zdravo za tvog decka ;) ;) ;)
znaci duplo zdravo za tebe :D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2010, 07:58:49 posle podne »
svaki drugi dan

OK. Ja bih malo drugacije rasporedio treninge, ali ako tek pocinjes..ajde da te ne saletimo sa svih strana..radi ovako mesec-dva..pa da smislimo nesto bolje..ako budes i dalje imala volju da treniras ;D

Van mreže PhoeniX

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: Trening i ishrana u cilju mrshavljenja
« Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2010, 08:15:21 posle podne »
pa daj predlog neki, slobodno - zato sam dosla :)