Avgust 02, 2024, 01:07:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Trening posle 2 sata spavanja !  (Pročitano 4024 puta)

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Trening posle 2 sata spavanja !
« poslato: Januar 20, 2010, 12:11:33 posle podne »
Posto mi se povremeno desi da spavam 2,3 sata (ne previse cesto ali se desi) zanima me da li je uzaludno trenirati taj sledeci dan ,ako vec osecam da imam snage za trening !?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2010, 01:03:00 posle podne »
Nije uzaludno...pogotovo ako koristis suplemente i sledecu noc odspavas dobro, da bi se telo oporavilo...ili u tom danu dodas dremku od loa sata - sat...

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2010, 03:46:33 posle podne »
Meni je potrebno minimalno 7h spavanja ili ne mogu da funkcionisem kako treba, a ako odspavam 2-3 sata to je vec katastrofa, imam osecaj da se raspadam.
Iako imam svu potrebnu suplementaciju trening bi me na kraju samo dokrajcio.Verovatno je to malo individualna stvar.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2010, 03:49:43 posle podne »
Verujem da se svi osecamo slicno ovome sto si ti opisao....ali to ne znaci da misic na treningu ne bi "pocepali", nakon toga dobro ga nahranili..te snom zavrsili krug za taj dan. Posto je pomenuo rec povremeno...ali ako je to stalno...onda jbg...ili batali tegove..ili bancenje ;D

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2010, 04:15:05 posle podne »
Ma ok je sve to sto si napisao,moze da se odvezba i da se pocepaju misici na treningu, ali ako se ovo BAS RETKO desava.
Ja nedeljno vezbam 5x pa ako sam mislio da sutra vezbam a odspavao sam veoma malo ili se osecam umorno iz nekog drugog razloga onda taj dan ne vezbam i pokusam da se kvalitetno odmorim za sledeci trening, ali ipak gledam da do kraja nedelje imam 5x kvalitetan trning. :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2010, 04:53:20 posle podne »
ali ako se ovo BAS RETKO desava.

Pa naravno....

pa ako sam mislio da sutra vezbam a odspavao sam veoma malo ili se osecam umorno iz nekog drugog razloga onda taj dan ne vezbam

E ovo vec ja ne praktikujem..umoran ili ne..spavao ili ne...Nova godina ili ne...uvek nadjem vremena za trening...moze samo da me odvoji povreda ili kada dodje vreme da pauziram...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2010, 06:02:51 posle podne »
ne zaboravi da i dobar nocni san gradi misice !!!!!
Beat the genetics!

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2010, 06:54:53 posle podne »
@ The Buldog

Ne kazem ja da treninge treba preskakati zbog bilo cega naprotiv, ono sto pokusavam reci je da ako si vec premoren ili ne ispavan ili sta god onda cu vec TAJ dan iskoristiti kao dan pauze (iako sam mislio taj dan vezbati ,znaci promenicu redosled vezbanje-odmor),tako da cu radije povezati 4-5 treninga uzastopno gde cu biti dovoljno svez i odmoran nego iscrpljen ici na trening.Ovako treninge nisam preskocio nego kao sto rekoh promenio redosled vezbanje-odmor. :)Pozzz..

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2010, 07:24:28 posle podne »
I ja sam razmisljao slicno tj. da je bitnije da se vece posle treninga odspava dobro ! To mi se dasi jednom mozda u 10 dana otprilike,da spavam 2,3 sata ... hvala na odgovorima,inace ni ja ne volim da preskacem treninge pa me zato ni ovakve "akcije"  ne sprecavaju da sledeci dan treniram !

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2010, 07:59:57 posle podne »
Aha..sad shvatih Igore ;D

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2010, 08:33:04 posle podne »
Jel prakticirate kada nazovimo to odmor ili regeneracijski tjedan bez treninga utezima?Znači da jednostavno priuštite tijelu da se odmori tjedan dana..?U slučajevima da se redovno trenira godinama po 6-7* tjedno..
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2010, 08:45:23 posle podne »
Jel prakticirate kada nazovimo to odmor ili regeneracijski tjedan bez treninga utezima?

Ja da....to uklopim sa odlaskom na more...te ako izuzmemo vikende, bude otpilike 7-8 treninga preskoceno....

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #12 poslato: Januar 21, 2010, 09:36:36 pre podne »
Uh,ja do pre mesec dana godinu dana bio bez posla i para (bio u vojsci civilnoj) pa nisam imao para ni za whey,i samim tim sam dosta puta preskakao po celu nedelju... jednostavno nisam imao volje da ozbiljno treniram bar bez PWM-a ,a inace definitivno treba posle nekih 7,8 meseci vezbanja napraviti pauzu od 10-ak dana ...

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #13 poslato: Januar 21, 2010, 10:31:06 pre podne »
svakih 4-5 nedelja treba praviti takozvani deload...tj smanjiti obim treninga i dopustiti telu da se odmori ligamentima i tetivama da se oporave(sporije se oporavljaju nego misici)...sada to ne mora da bude prestanak treniranja na nedelju dana ali moze...sve je na vama...sve u svemu treba slusati svoje telo

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Trening posle 2 sata spavanja !
« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2010, 11:08:59 pre podne »
Mene je tachno za novu godinu sastavila prehlada i bez treninga sam bio 2 sedmice...imam osjecaj kao da nisam trenirao 2 mjeseca, krivo mi kad moram propustati treninge... :(