Septembar 19, 2024, 11:33:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Lekcija o suplementima danas kod doktora!  (Pročitano 14376 puta)

Van mreže Andrei

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« poslato: Novembar 28, 2009, 04:39:10 posle podne »
Danas kada sam otisao kod doktora radi stomacnih problema,pitala me je da li koristim neke preparate za teretanu!:)

Ja sam joj rekao da koristim whey i ona me je pitala da li sam normalan,zasto sebi unistavam zivot i zbog cega tnamerno toliko opterecujem bubrege sa proteinima,kaze ovako
"Protein iz hrane,pa jos i taj protein,pa to ti je katastrofa ziva"!
Vase misljenje o tome?
Da li postoji neka studija koja stvarno ukazuje na to?

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2009, 04:41:34 posle podne »
kako ti je jedan doktor ubacio kosku i poremetio sve sto si do sada znao i verovao..
neverovatno

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2009, 04:43:36 posle podne »
Ne postoji ni jedna ozbiljna studija koja to potkrepljuje, visok unos proteina ne utiche na bubrege zdravog covjeka osim shto im je epovecana funkcija...

I sam znash da bilderi unazad godinama i decenijma unose ogromne kolicine proteina, a koliko ih je unishtilo bubrege?

I zapamti, doktori nisu nauchnici niti inovatori za razliku od bildera koji uce tako sto eksperimentishu i sprovode stvari u praksi na sebi.


Edit:
tomachne probleme si mogao imati jedino ako si naglo povecao unos proteina, mada ne mora znachiti da jke to razlog...

« Poslednja izmena: Novembar 28, 2009, 04:59:11 posle podne tenssa »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2009, 05:40:02 posle podne »
Nasi doktori rade sa saznanjima iz '50-ih godina proslog vijeka...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2009, 05:57:35 posle podne »
Majoj doktori to nece nikad probavit..imam ja takvu doma,mama mi je i obozavam ju al kad vidi te kante wheya isl kod mene doma odmah je svadja..jbg. Odnjela u sobu svoju i mir u kuci hehe. Bitno da se pije dosta vode i proteini ne mogu nastetit zdravoj osobi...
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2009, 06:47:46 posle podne »
Proteini ne mogu nastetiti nikome mogu samo da pomognu
For me , life is continously being hungry.

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2009, 07:37:06 posle podne »
ja sam sad u ponedeljak imao sportsku medicinu i profesor, koga sam do tada gotivio, se sa neke teme nadovezao na proteine i objasnjavao nam kako oni nisu bitni u zivotu niti zdravi za cesto unosenje i kako on proteine unosi iz voca (nije mi se ucinilo) posto je vegeterijanac, a na moje pitanje "sto ne jedete meso?" mi je odgovorio "zato sto imam mogucnost da biram". nisam verovao da sam njegov ispad o proteinima tako licno shvatio i bukvalno sam se tresao u sebi od besa, samo mi je ovaj forum prosao kroz glavu i sve sto sam iz njega naucio i bas mi je drago sto nisam deo te zaludjene mase koja zivi u takvom neznanju o ishrani. samo mi jos fali da moram da ucim za ispit neke njegove teorije za koje cu mozda i znati da nisu tacne.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2009, 08:03:52 posle podne »
Uh....ovo nije dobro za pritisak da se cita. Imala je jedna doktorka ispad ispred mene oko upotrebe proteina, pa kad sam je saleteo sa pitanjima bez pardona..ucutala se i podvila rep...a da nekazem da mi je u apoteci gospodja koja radi godinama rekla da ne postoje igle od 0.5...a ja ih koristio toliko puta..pa kad sam kupio u drugoj apoteci, odneo sam joj da vidi..i rekao joj da bi mogla malo obnoviti znanje kad vec zna da deli pogresne informacije..i da ne pricam dalje..moje i iskustva drugih

Danas kada sam otisao kod doktora radi stomacnih problema,pitala me je da li koristim neke preparate za teretanu!:)

Ja sam joj rekao da koristim whey i ona me je pitala da li sam normalan,zasto sebi unistavam zivot i zbog cega tnamerno toliko opterecujem bubrege sa proteinima,kaze ovako
"Protein iz hrane,pa jos i taj protein,pa to ti je katastrofa ziva"!
Vase misljenje o tome?
Da li postoji neka studija koja stvarno ukazuje na to?

Ako znas engleski..procitaj ovo... http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,17597.0.html

PIH BAS SI MI POKVARIO VECE...TJ...TA PAMETNA DOKTORKA

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2009, 08:07:50 posle podne »
...kako on proteine unosi iz voca...


Ovo je najveci hit do sad...Sto ga nisi sahranio pitanjima...uhhhh kako bi mu se naj.ebao majke,pi.da li mu materina ona usrana
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2009, 08:44:26 posle podne »
...kako on proteine unosi iz voca...


Ovo je najveci hit do sad...Sto ga nisi sahranio pitanjima...uhhhh kako bi mu se naj.ebao majke,pi.da li mu materina ona usrana

veruj mi da se kajem jako...ali fazon je sto ja razumem sve ovo sa foruma ali nisam bas nesto vest u objasnjavanju nekome pa bi se pogubio a i on bi me verovatno poklopio nekim argumentom uz neku tesku terminologiu za koju ja ni sam ne bi znao sta znaci :) znas kakvi su doktori...ili kakvo on vec zvanje ima...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2009, 08:59:59 posle podne »
Ma znam...stoka
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #11 poslato: Novembar 28, 2009, 09:42:00 posle podne »
znas kakvi su doktori...ili kakvo on vec zvanje ima...

Takve najvise volim...he-he-he

Kapa dole svim onim strucnjacima...koji prate i medicinska dostignuca i uvazavaju empirijske metode koje pojedinci decenijama sprovode (a obicno nakon toga se izrodi i naucno objasnjenje sto se to tako desava)

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2009, 10:04:31 posle podne »
Moj decko nije mogao dati krv zato sto pije bca i glutamin-inace isao je dobrovoljno,
majka njegovog druga ima tesku operaciju-pa zbog toga-eto,ja nisam znala da to ne moze
a ne znam zasto

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2009, 10:20:15 posle podne »
Moj decko nije mogao dati krv zato sto pije bca i glutamin-inace isao je dobrovoljno,
majka njegovog druga ima tesku operaciju-pa zbog toga-eto,ja nisam znala da to ne moze
a ne znam zasto

Ne vidim razloga za ovim...jedino ako usled mogucih malo drugacijih vrednosti od standarda, imaju "direktivu" da takvu krv ne uzimaju za operacije. Jbg..ne znaju oni sto je njemu nesto povecano..da li zbog suplemenata ili neke bolesti.

Drugog razgloga ne vidim. Verujem da bi mu mi pritekli u pomoc za krv...ali sa nasim (cast izuzecima) rezultatima...bi nas zadrzali na lecenju...he-he-he.

Sad se setih jedne doktorke..kada sam dosao po rezultate krvi, koju vadih radi sebe...nisu mi hteli dati rezultate, jer su ih odneli kod sefice...ona je tako naredila..i zena me saletela u hodniku da trebam hitno kod lekara, da ponovim vadnjenje mozda nesto nije dobro ispalo...a joj rekoh da se ne brine...to se samo malo ja igram...he-he-he

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2009, 10:30:00 posle podne »
Ne vidim razloga za ovim...jedino ako usled mogucih malo drugacijih vrednosti od standarda, imaju "direktivu" da takvu krv ne uzimaju za operacije. Jbg..ne znaju oni sto je njemu nesto povecano..da li zbog suplemenata ili neke bolesti.
Imao je da ispuni upitnik,milion stvari-a izmedju ostalog naglaseno i to-da li se pije nesto iz bb sveta i rekao za bca i glutamin,
cisto zbog te operacije kad oni ga odmah odbili-bilo mi je bas cudno,ljudi koji to rade moraju da imaju sirok spektar znanja a ne kao telci
ali se ipak nadam da su neke specijalne instrukcije bile u pitanju kao sto kazes.