Jun 30, 2024, 01:00:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Trening 3x - komentari  (Pročitano 9405 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2009, 11:20:15 pre podne »
sto se tice ramena - potisak iza glave i letenje u pretklonu, zasto bi rame zamarao vj tipa odrucenje prema naprijed jer mi rame to dosta optereti kad radim prsa, ne radim 3 vj za tric. nisi dobro procitao, sto se tice istog br vj za male i velike mis grupe sta je tu nelogicno meni je puuno pomoglo, prije dok sam radio treninge kao prs-bic i ledj-tric onda sam i radio manji br vj i serija, a ovako ak malo bolje skuzis ovaj trening nije nelogicno odraditi isti br vj i serija ako iza toga imas 2 dana odmora

Sad su mi neke stvari jasnije...no comment

Van mreže marko_91

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #16 poslato: Decembar 01, 2009, 07:19:26 posle podne »
drago mi je, nadam se da ako bi se upustio u ovakav program barem 2 tj da rezultati nece izostati, meni slijedecih par dana prsa i leđa buknu, a tako i ruke, uz sve zaboravio sam napomenuti odmor među serijama 90 sek, a između vjezbi 3-4 min, ponavljanja 12, 10, 8, 6 ...pozz...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #17 poslato: Decembar 01, 2009, 07:41:43 posle podne »
Ti ocigledno nisi primetio ironiju u mom odgovoru  ::) ::)

Veruj da ne bih nikome predlozio ovaj trening koji si ti ovde izlozio...a samim tim ni ja ga ne bih radio...

Za kompletna ramena radis..potisak iza glave i letenje u pretklonu - ne valja nista..a i iz ovog tvog pitanja sto bih radio i prednje letenje, vidim da se oslanjas samo na  klasicne vezbe.
Pises da si pre, kada si radio grudi/biceps radio jos manje vezbi...Pa koliko to, ako sad radis po 3 vezbe po misicu? Radio si po dve?

Koliko god da imas dana odmora, ne da je NELOGICNO da radis isti broj vezbi i serija za velike i male misicne partije, da to vec i vrapci..a i klinci koji pocinju sa odlaskom u teretanu znaju...tako da ne bi bilo lose, zbog tvog uspeha, da tvoju logiku promenis. Citaj malo forum ili trazi malo po netu...pa ces odgovore dobiti zasto je to tako...

Van mreže marko_91

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #18 poslato: Decembar 01, 2009, 07:56:40 posle podne »
da, nisam shvatio tvoj odgovor, istina, ali zasto tako ne bih radio ako meni odgovara...ja sam mislio sam na manje grupe da sam radio manje vjezbi i da 2vj, a za velike sam radio po 5vj...sto se tice ovog mog primjera treninga nema sto biti los, na taj nacin kako ti govoris ispada da moj trening nimalo ne valja, a meni odgovara i sto je tu onda nelogicno, ako vec toliko nesugeriras moj raspored treninga molim te mi onda ti preporuci sto i kako bih trebao raditi (objasni ukratko) unaprijed hvala...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #19 poslato: Decembar 01, 2009, 08:20:45 posle podne »
da, nisam shvatio tvoj odgovor, istina, ali zasto tako ne bih radio ako meni odgovara...ja sam mislio sam na manje grupe da sam radio manje vjezbi i da 2vj, a za velike sam radio po 5vj...sto se tice ovog mog primjera treninga nema sto biti los, na taj nacin kako ti govoris ispada da moj trening nimalo ne valja, a meni odgovara i sto je tu onda nelogicno, ako vec toliko nesugeriras moj raspored treninga molim te mi onda ti preporuci sto i kako bih trebao raditi (objasni ukratko) unaprijed hvala...

Pretpostavio sam da zbog nekih svojih obaveza ne mozes raditi vise od tri puta nedeljno, te taj deo nisam hteo komentarisati. Jer ipak je bolje i tako, nego nesto napinjati..pa odustati. Ali ako treniras tri puta nedeljno, zato sto mislis da je tako bolje..onda gresis. U tom slucaju tvoj trening je los..ali ako zbog svojih razloga ne mozes trenirati vise od tri puta nedeljno, onda bi se tvoj trening mogao modifikovati da bi bio bolji...

Pitas zasto ne bi radio nesto, zato sto to tebi odgovara? Pa u BB se ne pitamo sta nama odgovara, vec misicima. Ako mislis da ti odgovara misicima, pa zbog toga to i radis...onda je vrlo verovatno da ti je i prethodni trening bio los, kada na ovaj dobro reagujes. Uostalom, dao si info kakav ti je bio trening i drago mi je da si i sam uocio da to ne valja. Tako da te navodim na misao...da uz bolji trening, mozda ce tvoji misici i bolje napredovati..a verujem da ti je to cilj.

Osim sto bih razdvojio sve misicne partije na jednu dnevno (ovo ti znas da li mozes zbog svojih obaveza), povecao bi trening za vece misicne partije za jednu vezbu(znaci 4 vezbe po partiji)...a verovatno bih u zadnje dve vezbe smanjio broj serija na po 3.

Citajuci ovo sto pises, verovatno bih promenio i odabir vezbi...kao i primenio neke od naprednijih tehnika vezbanja...jer ovo sto si meni pisao, je prepiska klasicnog treninga od pre 20-ak godina (odmor 90 sekundi, izmedju vezbi 3-4 min, 12-10-8-6)...a mogu da pretpostavim i koje su to vezbe...elem, ne znam sta radis, tako da ne zelim pisati u prazno. Niti ti znam staz, ni ishranu, ni suplementaciju...


Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #20 poslato: Decembar 01, 2009, 08:23:01 posle podne »
Marko napisao si samo jedan parametar "raspored" treninga koliko tu ima nedorecenosti i nepoznatih. Vecina nece sugerisati gotovo nista iz prostog razloga da se ne zamaraju pricama davno ispricanim, lijepo napisi redom: Od staza u teretani, intenziteta treninga, sistema, tipa treninga, pa dalje vjezbe, serije, ponavljanja, odmor, tempo, itd...  Pa ces dobiti dobronamjerne smjernice. ;)

Van mreže marko_91

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #21 poslato: Decembar 01, 2009, 11:15:22 posle podne »
sto se tice staza treninga 5,5 godina, a to sto si rekao da moj prethodni trening nije valjao pa nije da mi nije valjao ali znas i sam da s vremenom treba mijenjati program, trenirao sam ja i sistem 5 puta tj tipa prsa ledja odmor ruke noge ramena odmor i jos dosta toga sam probao, ali koliko citam zasad ispada da je najbolje 5 puta tjedno po jednu grupu kvalitetno odraditi...nadalje sto se tice vjezbi za prsa ugl radim: kosi bench, ravni potisak bucicama i propadanja, a i ostale vjezbe rotiram iz tjedna u tjedan da se zna, za ledja ugl veslanje sjedeci, zgibovi i mrtvo, za triceps potisak prema dolje na latu, jednorucno povlacenje prema dolje obrnutim hvatom, french press itd, biceps radim 21 s, koncentracijski pregib, hamer pregib, sto se tice ramena radim sve za ramena, ali sam zbog ovog programa ubacio samo 2 vj za njih, za noge klasika cucanj, leg press, leg curl, iskorak...sto se tice tempa 1 0 2, sto se tice ponavljanja i njih mijenjam s vremena na vrijeme...eto to bi bilo to otprl. e sad mene zanima znaci jer bi mi na duze vrijeme (4mj) odgovarao sistem 5 puta tj i kako da to rasporedim po vasoj preporuci...

Van mreže marko_91

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #22 poslato: Decembar 01, 2009, 11:17:09 posle podne »
e da i sto se tice suplementacije koristim samo proteine koje sam poceo piti prije nekih 2 mj, i sto se tice onoga dijela bulldog naravno da mi je cilj napredovati i to kvalitetno i naravno polako...

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #23 poslato: Decembar 01, 2009, 11:24:13 posle podne »
burazeru kako si uspeo raditi ruke noge i ramena ???
zasto radis samo 3 vezbe za prs ubaci jos jednu?
isto tako ledja 3 vjezbe ubaci jos jednu!
nzn da li za triceps radis uski bench,i ez sa cela?
tempo ti je pre pre pre brz pogotovo za prsa sta imas sto odradis spustanje sipke na prsa 1 sec zamisli da to traje 3-4 sekunde koliko bi bilo bolje ,npr radis 10 ponavljanja tempo 102 to ti je 3 sec x 10 ponavljanja ti je 30 sekundi ti traje jedna serija a trebala bi da traje minimum 40-70 sec max pa ti gledaj....
evo kao neko koji zna minimum sta ti mogu posavetovati da ne valja a sta ce reci tek ovi iskusniji !>>????
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #24 poslato: Decembar 01, 2009, 11:41:52 posle podne »
 Gledaj rijesi jednom dilemu ne mozes imati za biceps vise serija od ramena ili tricepsa, zatim opet pored tvog akcenta na vjezbe nisi napisao koliko serija, jer vjezbi mozes raditi i po 5 ali sa par serija, koliko serija za svaki mishic, ono shto je najglavnije pricas o 3 treninga sedmicno a sada navodis 5 puta sedmicno kad si nekad radio...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #25 poslato: Decembar 01, 2009, 11:55:02 posle podne »
Marko, malo sam zbunjen....ako ti je broj '91 u nicku-broj tvojih godina...ti ih sada imas 18...a ako treniras vec 5,5 godina..to znaci da si poceo sa 12.5 god.?

E, sad..da zanemarimo ovo...ovo sto si pomenuo..oko rotacije treninga...ponavljanja..to je OK..to je zdravo razmisljanje..i DA..trebas slusati telo i menjati s'vremena na vreme sto vezbe, sto tempo, sto....naravno, ne precesto...nekome to telo trazi vec nakon 3 meseca, tj. pocne da stagnira i trazi promene...a neko mesecima radi isto i konstantno napreduje. Zato je bitno da ti znas sta ti se desava sa telom..mi ovako preko ekrana tesko da mozemo u detalj sve da pogodimo...jedino ti mozemo dati prave smernice.

Tempo ti je definitivno prebrz..i kao sto ti rece Igor..on bi se trebao kretati u rasponu 40-70 sekundi po seriji. Imas ovde na forumu clanak o tempu. A i nesto nisam siguran da bas ovaj tempo radis...jer ne znam u kojoj to vezbi za sekund mozes izvrsiti ceo radijus kretanja. Bas bih voleo da te vidim na delu..kad za sekundu uradis kontrakciju recimo u zgibu..ili da za sekundu spustis teg na grudi na bencu..ili u biceps pregibu uradis kontrakciju za to isto vreme...i da ne idem dalje sa vezbama.

Sve ovo sto pises..deluje zbunjujuce...

Van mreže marko_91

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #26 poslato: Decembar 02, 2009, 10:32:05 pre podne »
igore french press i je sa cela samo sto je to sinonim za ez sipkom sa cela...a sto se tice tempa krivo sam napisao...to sam vise ovak brzinski odgovorio, inace radim pravilno i polako...a sto se tice serija i vjezbi kad sam radio 5 puta tjedno odradio sam po 5 vj za svaku grupu po treningu sto mislim da je cist dosta...da sto se tice godina imam 18 sad cu za koji mj imat 19...eo da se dalje ne zbunjujemo samo me zanima onda koji bi mi bio pravilan raspored grupi ako bi opet radi 5 puta tj...pozz...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #27 poslato: Decembar 02, 2009, 10:33:57 pre podne »
poceo si da vezbas sa 12.5 godina max 13???

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #28 poslato: Decembar 02, 2009, 11:31:57 pre podne »
Ma, daj Marko...pises jedno..pa onda nakon toga u sledecoj poruci pises drugo..pa tako iz poruke u poruku. Ovde stvarno ima ljudi kojima nije tesko da pomognu onoliko koliko znaju...ali da trose vreme na prazne price - nemaju. Da si citao forum, nasao bi nekoliko tema o treningu 5x nedeljno. Izvoli pa citaj...SIGURAN sam da ces naci i jos mnogo pametnih stvari za tebe...

Van mreže marko_91

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #29 poslato: Decembar 02, 2009, 07:09:56 posle podne »
da pedja poceo sam sa 13...ali u pocetku nisam znao dosta o tome svemu...bulldog ja samo pisem odnosno odg. na ono sto si ti spomenuo jedino sto sam krivo odnosno drugo rekao je bilo u vezi tempa izvodjenja vjezbi...iskreno sto se tice toga sto te ispitujem u vezi savjeta za 5 put tj. program je samo iz razloga jer mi nije odgovarao ni jedan od tih 5-o dnevnih programa ne zbog obaveza nego jednostavno zbog ucinka itd...pa zato ovdje pitam direktno da mi iz prve ruke savjetujes jedan kvalitetni 5-o dnevni progr. ako vec toliko zagovaras 5-o dnevni program...hvala unaprijed