Septembar 23, 2024, 12:20:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: trening 4x nedeljno  (Pročitano 24690 puta)

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #15 poslato: Novembar 28, 2009, 04:27:21 posle podne »
Zahebno je sastaviti pet dana bez pauze ako su trennzi jaki... bolje nakon 2-3 dana pauzu napraviti kao npr ovaj gore 5X split
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #16 poslato: Novembar 28, 2009, 07:03:40 posle podne »
Bulldog ako nije problem prokomentarisi ovaj split, zbog blizine bicepsa i ledja...
i napisi tvoj predlog za 5x split


Ja sam uvek za to da se prvo radi veca misicna grupa...znaci pre bih radio ledja, pa nakon toga ubacio trening ruku...U tom primeru takodje imamo nakon treninga grudi, nakon dana izmedju trening ruku gde radimo triceps-sto mi se isto ne svidja...a i u subotu se radi rame...pa ako se tu jako pogodi prednja glava ramena, onda posle dana pauze radimo grudi gde je ta prednja glava poprilicno ukljucena. Naravno, ko ovo zna...moze malo modifikovati izbor vezbi, prilagodati pauze i uz dobru i pravovremenu suplementaciju smanjiti lose strane. Naravno pitanje je i genetike i nase pripreme koliko se brzo oporavljamo. Generalno..ne postoji savrsen trening koji radi kod svakoga...nekome neki misic lose ide, a neko pak ima misic koji reaguje i na male podsticaje...itd, itd..ima tu mnogo faktora koji igraju igru da bi se sastavio ciljani trening za upotrebu odredjenog pojedinca. Moze se uzeti neki od klasicnih izbora, raditi po njemu 6-8 nedelja i pratiti telo..pa korigovati nesto ako ima potrebe.


Npr...

Noge
Grudi
Ledja
Odmor
Ramena
Ruke
Odmor

Obratiti paznju na triceps, tj. odabir vezba za ramena..vec napisah vise puta sto


Moze predlog za 5x split, ali da je vikend slobodan???

Ne znam da li da naglasim da imam slabe none pa bi bacio akcenat na njih, ne znam koliko to utice na raspored treninga... :)


Recimo

Jedan od primera, ako vikendom ne zelimo da treniramo, moze biti

Grudi
Ledja
Noge
Ramena
Ruke
Vikend-odmor

S'tim sto sam vec negde napomenuo..da bi u ovom odabiru u treningu za ramena trebali raditi npr. samo jednu vezbu potiska, a ostatak treninga da bude izvodjen od raznih vezbi letenja i navlacenja..da bi triceps koliko-toliko sacuvali, jer nas on ceka sutradan.

« Poslednja izmena: Novembar 28, 2009, 07:49:42 posle podne The_Bulldog »

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #17 poslato: Novembar 28, 2009, 07:44:53 posle podne »
 :)
hvala

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #18 poslato: Novembar 28, 2009, 07:48:41 posle podne »

Van mreže guga87

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2009, 10:01:00 posle podne »
moj raspored je sledeci:
pon:grudi-triceps
uto:odmor
sre:ledja
cet:odmor
pet:noge
sub:ramena-biceps
ned:odmor
ubacim i trbusnjake 2x nedeljno uz ledja i ramena-biceps, ili negde gde mi ostane snage da i njih odradim po malo.
ovako mi je bas ok.odmoran sam dosta i imam snage za svaki trening.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #20 poslato: Novembar 29, 2009, 01:23:51 pre podne »
Velika hvala Bulldog za ovaj 5x trening, vjerujem da ce mi biti od koristi. :)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #21 poslato: Decembar 27, 2009, 11:13:45 posle podne »
Posto mi je sada raspusti i necu da treniram split od 4x sedmicno nego 5x  do sada je ovako bilo.
Grudi biceps
noge
odmor
rame triceps
ledja

a sada bi napravio da ide ovako ,posto je pedja dosta pricao o tome da je bolje raditi svaki misic posebno tako cemo nesto i napraviti!
Grudi
Ledja
Noge
Ramena
Ruke
Vikend-odmor )ovako ce biti ako pravim da mi vikend bude odmor),grudi i ledja su mi blizu sto ne smeta,ruke sam odvojio i od ledja i od prsa,ramena sama!!
a ako budem hteo da vikendom radim i da imam jedan dan odmora u sedmici ice ovako
Noge
Grudi
Ledja
Odmor
Ramena
Ruke
Odmor

Sta mi predlazete prvu ili drugu varijantu!?

Da li imate neki savet tj kako sam rasporedio misice po danima,msm da je dobro!?

Trece ruke bi radio u super serijama,da li stalno moram ih raditi u super serijama,ili nekad mogu odraditi klasicni trnining 3 vezbe biceps ,3 vezbe triceps,,,to isto me interesuje za noge ,ledja,prsa, da li da ubacim nekad super serije kao sok misicu,ili da stalno radim u ss,ili da kombinujem nekad ss,nekad klasicni trenign sa 4 vezbe u 4 serije...

Takodje za ramena,da li mogu raditi vise od tri vezbe,posto ako budem radio samo tri vezbe u 4 serije to mi je prekratak trening,ili da i tu ubacim neke modifikovane pedjine rotacije,ili da radim vise vezbe,takav trening za ramena sto bi radio mozda bi licio na ovako sta za prednji deltoidi potisak bucicama sjedeci ,(ili mozda neki potisak na smitu,ili military press sa sipkom iza ili ispred)-da li je dovoljna jedna vezba za prednji deltoid,pa onda ide sredni deltoid tu bi radio dizanje bucica napred,ili odrucenje sa bucicama uglavnom menjao bi uglove da pogodim sto vise misicnih vlakana,i za zadnji deltoid letenje u pretklonu,uglavnom razne vrste letenja,.e sada da li da radim po jednu vezbu za svaki deo ramena ili sta mi vi predlazete???


if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #22 poslato: Decembar 27, 2009, 11:37:12 posle podne »
Ja bih radio....

- 5 dana treninga/vikend odmor...tj. tvoju a varijantu
- Mozes ruke raditi varijabilno...nekad super serije, nekad klasicne serije...kao i sve ostale misice...a takodje mozes probati, ako nisi radio za vreme raspusta posto ces imati ceo trening jednu misicnu partiju da konstantno radis ili super ili giga serije
- Za ramena, mozes raditi jedan potisak + 3 vezbe letenja...a ako radis klasicne treninge, mozes menjati u sledecem treningu odabir potiska i uglove ili hvatove letenja. Moj predlog..probaj kada radis potisak da gurnes laktove ispred tebe i da budu paralelni jedan sa drugim na razmaku oko 20-30 cm....pa, javni kako ti je prednja glava ;D



Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #23 poslato: Decembar 27, 2009, 11:57:27 posle podne »
Ok radicu 5 dana ,vikend odmor,ovo sto si mi rekao,mada mogu ubaciti i jedan dan u sedmici odmor to ok!
Ovo za ruke sto si rekao varijabilno,giga,super serije,klasicno i za ostale misice cu te poslusati!
Ramena-gledao sam sarceva kako prica o trenignu ramena i shvatio sam dosta sto se tice ramena..radicu 3-5 vezbi
za svaku glavu po jednu vezbu
npr neki potisak sa sippkom ili bucicom za prednji deo
odrucenje ili dizanje bucica napred u raznim uglovima za srednji deo ramena
razne vrste letanje,u pretkloni ,na klupi,sa kablovima za zadnji deo ramena...
i  sada ne znam da li da i radim jednu vezbu za trapez sa ramenima dizanje sipke na bradu,ili sleganje ramenima?

if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #24 poslato: Decembar 28, 2009, 12:10:44 pre podne »
i  sada ne znam da li da i radim jednu vezbu za trapez sa ramenima dizanje sipke na bradu,ili sleganje ramenima?

Ako radis trapez sa ramenima, sto da ne onda? Mozes svaki trening rotirati vezbu...ili radi npr. 4 nedelje jednu, pa 4 nedelje drugu i tako dok ne narastu ;D

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #25 poslato: Decembar 28, 2009, 12:16:48 pre podne »
i  sada ne znam da li da i radim jednu vezbu za trapez sa ramenima dizanje sipke na bradu,ili sleganje ramenima?

Ako radis trapez sa ramenima, sto da ne onda? Mozes svaki trening rotirati vezbu...ili radi npr. 4 nedelje jednu, pa 4 nedelje drugu i tako dok ne narastu ;D
e bulldog hvala puno,otkloni si mi neke nedoumice,hvala jos jednom!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #26 poslato: Decembar 31, 2009, 01:51:31 pre podne »
e bulldog sta mislis o ovome sutra radim ramena i za prednju glavu ide ovo sto si mi ti savjetovao
--probaj kada radis potisak da gurnes laktove ispred tebe i da budu paralelni jedan sa drugim na razmaku oko 20-30 cm....pa, javni kako ti je prednja glava
--srednje rame ...latelarno dizanje (odrucenje),stojeci,dlanovi prema podu laktovi izbaceni
-zadnje rame .letenje u pretklonu kao ovo ovde samo u pretklonu http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/rear-deltoids/dumbell-rear-fly/
-i jednu za trapez podizanje sipke na bradu

e sada interesuje me moguli za neku glavu ubaciti po dve vezbe,ali msm da ne moze jer je ipak mali misic i msm da  je dovoljno po jednu vezbu za svaku glavu,a i radicu dizanje sipke na bradu koja aktivira sve glave po malo i trapez najvise..
znaci ako bi ubacivao ubacio bi nekad ove vezbe ,press sa bucicama,dizanje sipke napred,front lateral stojeci,.front lateral sjedeci  front lateral cable ove  vezbe za  prednje rame
za srednje rame da ubacim nekad sa kablovima odrucenje,?
a za zadnje rame da nekad radim letece ili stojece letenje,i zadnje letenje sa cablovima?
znaci ove vezbe iznad sto sam ti naveo moguli ubaciti gore u onaj trening ili da ih kombinujem sa novim treningom jer bi dve vezbe za jednu glavu bilo puno???
eto nadam se da me razumes ovo sto sam te pitao i sto sam pisao..sportski pozdrav

if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže kiza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #27 poslato: Decembar 31, 2009, 11:23:03 pre podne »
neznam ja vise volim da sasijem treninge za razlicite partije bez pauze,pa da odmaram dva ili tri dana za redom!!!!meni tako vise prija jer onokao dan pauze izmedju treninga nista se ne odmorim

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #28 poslato: Januar 01, 2010, 01:50:55 posle podne »
Igore, ako te ja dobro shvatih posle malo prospavane noci....dve vezbe za istu glavu ramenog misica ne bi trebao da radis....mozda jednom u npr. dva meseca kao shok misicima...ali uz dobru suplementaciju i jos bolji odmor nakon takvog shoka...a ovako guraj standardno..dobro jedi, spavaj, budi uporan i istrajan i to je OK.

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: trening 4x nedeljno
« Odgovor #29 poslato: Januar 01, 2010, 05:04:11 posle podne »
Igore, ako te ja dobro shvatih posle malo prospavane noci....dve vezbe za istu glavu ramenog misica ne bi trebao da radis....mozda jednom u npr. dva meseca kao shok misicima...ali uz dobru suplementaciju i jos bolji odmor nakon takvog shoka...a ovako guraj standardno..dobro jedi, spavaj, budi uporan i istrajan i to je OK.
da dobro si shvatio,hvala na odgovoru!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates