Septembar 21, 2024, 04:01:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: ela ela ishrana  (Pročitano 13094 puta)

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
ela ela ishrana
« poslato: Novembar 23, 2009, 08:18:00 posle podne »
Visina 170
Tezina 64
Cilj-vise kvalitetne misicne mase eh-a manje mascine
zelje  ::)dodati jos mesa na gornji deo tela(ramena,ruke)-a donji deo nebi smeo ici vise u "sirinu"-e sad koliko je to moguce ;D
Znam kako ide-ishrana,dobar trening i odmor e sada-kako vam se cini ova ishrana?
1)60gr integralnog pirinca,0,5l mleka bez laktoze,merica whey ili 4-5 celih jaja,4-5 belanaca 200gr ele
ako jedem jaja onda u toku dana pojedem nekih 150 gr mesa manje
za dorucak nekad ubacim 100gr ovsenih umesto pirinca koji onda ubacim sa piletinom u jednom od obroka
2)75gr badema
3)200 gr piletine,salata,150 gr ele
4)200gr piletine,60 gr integralnog pirinca,salata(od salate u opticaju je kupus i paprika)
5)200gr ele,180gr tunjevine,50gr badema
Od suplemenata amino whey,bca,glutamin,betakrealkalin,dex
Pokusavam drzati uh pod kontrolom,na ovom rezimu sam mesec dana(prvih 10 dana nije bilo ni mleka ni zitarica) i otislo je nekih 3kg sto je ok. jer sam dobila pomalo zaliven izgled
i nebi bilo lose da izgubim jos 3-4 kg ali i dalje zelim vise "mesa"na gornjem delu tela i sada sam u raskoraku zelja i onog sto realno mogu da postignem pa-pomozite-

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2009, 08:38:15 posle podne »
ne valja!!!!
prvo dorucak
puno proteina za tebe;) pa ond amleko bez laktoza ali neki drugi oblik secera ima;)izbaci mleko
za dorucak ti je dovoljno 30g proteina
obrok2 bolje 30g badema 100g mesa
onda 100g mesa 30g badema,salata
150g mesa,pirinac 60g
250g elle
ala ti jedes jbt:)po meni ovo je mnogo proteina!!! za tebe,cemu 50g badema opre spavanja ovo nije keto djeta
supsi ok
ne znam po meni je ovo puno proteina,onda puno masti ipak ti imas 65kg,jbt jedes vise masti od mene i vise uh od mene(kad sam na djeti)a proteina jedemo skoro isto A JA IMAM 100kg;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2009, 09:36:48 posle podne »
Ok za mleko-znam da ne valja ali et i njega mogu da se odreknem
veci problem ce mi biti da smanjim kolicinu mesa jer se desava da jedem i do 800gr,pirinac i bademe takodje mogu da smanjim-to nije problem
Za dorucak je bilo merica whey(27gr proteina) i riza ILI  4-5celih jaja i 4-5 belanaca(priblizno 30 gr proteina)kao sto mi i preporucujes jel ovo prolazi
ako izbacim mleko ili npr ovsene-100gr sa whey i malo ele?
Moracu bas da se potrudim sa 100gr mesa po obroku-da mi to bude dosta tj da zatrpam zeludac sa salatom-u svakom slucaju znam sta hoces da kazes
tvoj izgled i nacin zivota govore sami za sebe
E da-ovi bademi pred spavanje-trening mi se u poslednje vreme zavrsava kasno uvece,tunjevina i 200gr ele budu mi malo
tako da dodje badem tu-dakle pogresno
Bojim se da kazem koliko jedem kada dodje prolece i otpocne sezona voznje bicikla(100-130km amaterskih naravno)ali to je posebna prica,
sada sam se usredsredila na trening u teretani pa sam drugo ostavila po strani
naturalac-hvala na brzom odgovoru

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2009, 10:07:31 posle podne »
nemoj pogresno da me razumes tebi je ishrana ODLICNA ali po meni ti si devojka sa 64kg,prvo svaka cast sto mozes toliko da pojedes:),ne mozes ti da iskoristis sve TO JE SIGURNO;)
po meni 170g proteina je za tebe odlicno
znaci po nekih 25g proteina po obroku,posle treninga sa tegovima stavi oko 30g secera(dex i malto)
onda jedan obrok pro i uh,pa pro i masti,pa opet pro i uh,pa pro i masti........
kako pijes supse oko treninga napisi u grramima???
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2009, 10:47:11 posle podne »
Sto se supsa tice-15gr glutamina 15 gr bca i 4 kapsule betak pre treninga
posle treninga-15gr gluta,15 gr bca,30gr dex,1merica amino whey
Ranije sam uzimala 4 kapsule betak i ujutro ili 2 posle treninga ali sam to izbacila,krenuli su kg na gore a da
nisam pojacavala hranu,cak sta vise...izbacila sam sve gluposti-voce,vocni jogurt,mnooogo obicnog jogurta,plazmu...
sve to sto jedem kada se puno trosim(bicikl,trcanje)ali zaliveni izgled ostaje i sad pokusavam da nadjem pravu meru
u svemu i da istrajem sa ishranom

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2009, 10:52:15 posle podne »
И свака ти част за 800 грама меса  ;D
Ја *волики па од 3  х 200 грама *оћу да  вриснем  8)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #6 poslato: Novembar 23, 2009, 11:01:00 posle podne »
Sto se supsa tice-15gr glutamina 15 gr bca i 4 kapsule betak pre treninga
posle treninga-15gr gluta,15 gr bca,30gr dex,1merica amino whey
Ranije sam uzimala 4 kapsule betak i ujutro ili 2 posle treninga ali sam to izbacila,krenuli su kg na gore a da
nisam pojacavala hranu,cak sta vise...izbacila sam sve gluposti-voce,vocni jogurt,mnooogo obicnog jogurta,plazmu...
sve to sto jedem kada se puno trosim(bicikl,trcanje)ali zaliveni izgled ostaje i sad pokusavam da nadjem pravu meru
u svemu i da istrajem sa ishranom

a koliko si na takvoj ishrani sa toliko proteina???
jel ti odgovara toliko??
ja verujem da je tebi dovoljno 170g proteina na dan.......imas momacke doze bcaa i gluta.......
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2009, 11:04:48 posle podne »
Ja sam ima la problem sto mogu da pojedem-onako-posle treninga-500gr odjednom sa sve salatom i 200 gr ele
e a to je katastrofa,glupo i besmisleno pa se izmucih ziva da to podelim na vise manjih obroka e sad
kada bih te obroke jos smanjila kao sto naturalac kaze...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2009, 11:16:40 posle podne »
znam ja da je najlakse pojesti 600g mesa odjednom,ali nije poenta u tome;)treba ti konstantni priliv aminokiselina
ujutru brzi proteini,oko treninga antikatabolici i brzi proteini,u toku dana da kazem neka srednja brzina AK,i pre spavanja spori proteini
zato se jedu belanca ujutru,u toku dana meso,oko treninga whey,tecne,gluta,krea,bcaa i pre spavanja sir..........
pokusaj da imas u obroku 30g proteina i tako nekih 6 obroka 5+1(cvrsti-prasak)pozzzzzzzzz
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2009, 11:29:58 posle podne »
Poslednjih mesec dana se striktno pridrzavam ishrane koju sam navela
unazad 6-7 meseci 4 dana nedeljno 600gr mesa to je sigurno a cesto bude i preko(to je samo za meso),isle su i 2 merice whey posle treninga-tim danima sam u teretani s tim sto kada vozim bickl-maratonski(3 dana nedeljno)-leto
pijem dva proteinska sejka,belanca,neko zumance,jogurt,mleko-nekad meso-200gr,heljdina testenina,voce,ili bonzita,plazma
proteini mi nikada nisu smetali ali sam primetila da mi voce pravi problem sa stomakom(nadutost)kao i neke povrcke
Sto se bca i gluta tice stalno se vode rasprave koliko,sta,kako koja je donja granica da rade posao,15gr min koliko sam uspela da vidim na vise mesta
ko ima kesa moze da se opusti pa da eksperimentise,pomera granice ali naravno ako sve to ima smisla
ako trenira zestoko i proprati ostalo-eto vodila sam se tom mislju-

Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #10 poslato: Novembar 24, 2009, 12:05:05 pre podne »
И свака ти част за 800 грама меса  ;D
Ја *волики па од 3  х 200 грама *оћу да  вриснем  8)
:D
Mislim da to sa apetitom-metabolizmom osim sto je individualna stvar(ja celog zivota jedem ko konj 8)
pa nikad nisam bio debo,he,heh) valjda ima veze i sa godinama...
Nesto tako razmisljam a mozda i gresim.. 8)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2009, 07:18:12 pre podne »
ella
jelovnik ti je sasvim ok
ali da te pitam nesto
dali sada stagniras na toj kilazi ili i dalje ide dole...
jer jednsotavno je ovde kao sto i je i naturlac primetio..mnogo B u jednom obroku tako da ce voervoato da dodje do nekog zasoja.
kada i ako dodje onda samo vodi racuna da jedes po 30 gr B u oborku i bez obzira ako to treba da bude i 10 oborka danas...
a ako je doslo i do zastoja u kg onda nam navedi kako vezbas jer se sa ovakvom sihranom moze jos da se ide dole uz pravlian trneing ;) ;)

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #12 poslato: Novembar 24, 2009, 09:32:59 pre podne »
Oho još jedna kao ja,odmah mi je lakše  :) proteins all the way :). Nego,vezano na post od belanca ispred..sir uvečer..u neku ruku da ali u drugu ipak ima posni sir,pretpostavljam da je to kod vas ella..i uh u sebi, pa sad mene zanima nije li ipak bolje jest uvečer piletinu iili tunu i zel. salatu sa malo maslinovog a sir preko dana umjesto nekog obroka?
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #13 poslato: Novembar 24, 2009, 10:25:02 pre podne »
Oho još jedna kao ja,odmah mi je lakše  :) proteins all the way :). Nego,vezano na post od belanca ispred..sir uvečer..u neku ruku da ali u drugu ipak ima posni sir,pretpostavljam da je to kod vas ella..i uh u sebi, pa sad mene zanima nije li ipak bolje jest uvečer piletinu iili tunu i zel. salatu sa malo maslinovog a sir preko dana umjesto nekog obroka?
pre spavanja kazein,a sir ima kazeina u sebi. ella sir je kod nas najbolji zbog nutritivne vrednosti
na 100g
12g proteina
1g uh
0.5g masti
mislim moze i tako kako ti kazes ali ako pitas za najbolju varijantu onda je to definitivno sir pre spavanja;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #14 poslato: Novembar 24, 2009, 10:36:23 pre podne »
Oho još jedna kao ja,odmah mi je lakše  :) proteins all the way :). Nego,vezano na post od belanca ispred..sir uvečer..u neku ruku da ali u drugu ipak ima posni sir,pretpostavljam da je to kod vas ella..i uh u sebi, pa sad mene zanima nije li ipak bolje jest uvečer piletinu iili tunu i zel. salatu sa malo maslinovog a sir preko dana umjesto nekog obroka?
pre spavanja kazein,a sir ima kazeina u sebi. ella sir je kod nas najbolji zbog nutritivne vrednosti
na 100g
12g proteina
1g uh
0.5g masti
mislim moze i tako kako ti kazes ali ako pitas za najbolju varijantu onda je to definitivno sir pre spavanja;)
Aha a jbga tu kod nas a bome ni u Sloveniji nema sira sa manje od 3.5g uh na 100g..
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..