Septembar 23, 2024, 05:19:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: Steroidi VS H1N1  (Pročitano 9765 puta)

Van mreže DelijaSaSevera

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Steroidi VS H1N1
« poslato: Novembar 06, 2009, 02:21:35 pre podne »
Pozdrav svim clanovima i Pedji, imam jedno ozbiljno pitanje za sve...

Znam da se ovde vecina vas jako dobro razume u hemiju i hemiska jedinjenja i da znate dosta latinskih izraza sto je za pohvalu, verovatno ste culi ili bar naculi nesto o ovim vakcinama za svinjski grip i o njihovim stetnim posledicama....
Mercury, thimerosal, squalene i jos neke supstance su u sastavu vakcine i jako su stetne za ljudski organizam po recima doktora....

E sad tesko je izbeci i vakcinu i grip kako je krenulo kod nas,.... pa me interesuje da li bi doslo u obzir uzimanje nekih steroida koji bi mogli u dovoljnoj meri da pojacaju imuni sistem...???

Treniram vec 3 godine,,, nemam takmicarskih ambicija (citaj: sredstava) ali ako je ovako nesto u pitanju, ako je moguce izvuci dupli + umesto jednog minusa.....

Molim brz i iskren odgovor!

Van mreže korde

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2009, 03:53:36 pre podne »
Anabolicki steroidi inhibriraju dejstvo kortizola sto doprinosi pojacanom imunom sistemu.......
Za imuni sistem pokazali su se dobri i hgh i igf 1 koji sew koriste recimo u terapiji a idsa.

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2009, 08:50:06 pre podne »
virus uopšte nije snažan.
godišnje više ljudi umre od klasičnog virusa gripa.

otkud ti to da je namerno napravljen bilo gde?

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2009, 09:08:02 pre podne »
virus uopšte nije snažan.
godišnje više ljudi umre od klasičnog virusa gripa.

otkud ti to da je namerno napravljen bilo gde?

neces ti problema zakljucit to , i jos u kombinaciji s cijepivom , odlicna kombinacija za smanjnje populacije i velike zarade farmaceutskog lobija , pa tamiflu se prodaje bolje nego coca-cola, o cjepivu da ne govorimo ,  onda ti je jasno koja je zarada u pitanju , al ajde dobra je stvar sta su pretili ugrozeniji tj veca je mogucnost zaraze sta si deblji  :) :)

Van mreže DIKOBRAZ

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2009, 09:14:52 pre podne »
NITKO NE BI SMIO UZETI CJEPIVO ZA SVINJSKU GRIPU -    to je jedno OD najopasnijih cjepiva ikada. Sadrži imuni sastojak zvan (MF-59) koji se pokazao  kao sastojak koji izaziva autoimune bolesti poput MS (multipla) rematoidni artitis I Lupus.

To je cjepivo koje je jako povezano sa sindromom zaljevskog rata, koji je ubio više  od 10.000 vojnika I uzrokovao porast  od  200% teških bolesti (smrtonosnih)  poput  ALS  (Amiotrofična lateralna skleroza ) . To je virus H1N1 koji uzrokuje „kineski sindrom“  što znači DA uzrokuje  da  tjelesni imuni sistem pretjerano reagira  i to je razlog zašto ubija mlade ljude a manje pogađa starije (koji imaju slabiji imunitet).

Cjepivo je vrlo snažan imunološki stimulator  i   nosi vrlo ozbiljne mogućnosti razvoja latentnog virusa.

Najbolja zaštita je vitamin D3.  Trebalo bi uzeti 5000 IU dnevno  .Kada se bolest razvije treba povećati dozu na 15.000 IU dnevno.. Vitamin D3 modulira imunološku reakciju umanjujući mogućnost pretjerane reakcije  i  stimulira organizam DA  proizvodi antimikrobiološke stanice koje su moćni uništavači  virusa u koje nije uključen imunitet.Povezano je sa povećanom dozom vitamina D3 za veću zaštitu.

Riblje ulje  (ulje sjevernih mora) reducira – umanjuje imunuloške raekcije.  Jedna  čajna  žlica dnevno je dovoljna.Za različite  i   jače simptome 2  žlice dnevno.   Antoksidansi pomažu u različitim slučajevima I pomažu limun, grape, naranče, vitamin  C i prirodni vitamin E.Najučinkovitiji su voće   i  vitamini iz voća – www.vrp.com – stranica za vezu.  (ispitivanje 2008 g )


Van mreže DelijaSaSevera

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2009, 09:19:05 pre podne »
E VELIKO hvala na brzim odgovorima!!!

A za virus je dovoljno pogledati samo par klipova na youtube-u sa poznatim doktorima gde se govori o tome kako je virus rucne izrade i kako je antivirus jos gori... mozda cu kasnije da okacim par linkova... sad zurim...

Drago mi je sto Pedja deli moje misljenje pogotovo sto je sada Americka javnost uveliko odbacila taj "kanadski" antivirus za "meksicki" grip (guess who is in the middle :)), sada je situacija takva da je proizvedeno preko 300.000.000 miliona doza (prvenstveno za USA trziste) i da to mora negde da se proda a mi smo tu po obicaju prvi da pokupimo zapadnjacko smece, nazalost....  

Samo ovaj MERCURY ( ne deluje mi kao latinski naziv, ... sumnjiva supstanca u najavi ) toliko stetan da doktori kazu da je doza u vakcini 21.000 puta veca od one koju organizam moze da podnese, znaci potpuno je vestacka, a sa druge strane, vakcina bez toga je nista...

Ali, za one koji se toliko boje ovog novog virusa, vakcina moze da pomogne trenutno, ali su posledice blago receno ogromne! Pocevsi od astme, dijabetesa... pa sve do opasnog narusavanja centralnog nervnog sistema...

Da ne zvucim kao neki teoreticar zavere, ja sam bas kao i vecina vas do juce ziveo u fazonu: jebe mi se za taj virus, nece to mene, a i ako me uhvati lako cu ja to.... moj stav po pitanju toga je ostao nepromenjen ,.. ali posle par sati googlanja sam shvatio da je to ustvari jedino resenje i ujedno najbolje jer su izbacili tu vakcinu od koje ce mnogi da nastradaju nazalost... Ja licno nemam nameru da je uzmem, sto toplo preporucujem svima koji ovo procitaju....

I da, tacno je da i od obicnog gripa umre dosta ljudi, kao i kod ovoga, stradace najslabiji, ali mi smo svi na pravom mestu, svi cemo se ovome smejati za par meseci :)))


E ako moze jos jedno pitanje, da ne trazim sad po forumu, a vezano i za grip i za BB.... Kolike kolicine VitaminaC preporucujete? Ja obicno uzimam one galenikine tablete od 500mg po jednu na dan. Je li to dosta i kako da vezem doziranje sa treningom?!

Jos jednom HVALA na odg!

Van mreže DelijaSaSevera

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #6 poslato: Novembar 06, 2009, 09:23:53 pre podne »
Samo da dodam neko moje vidjene cele te price, a to sam procitao u nekim stranim novinama...

Kao sto je virus kreiran da bi se debelo zaradilo na antivirusu, otislo se korak dalje pa je taj antivirus napravljen da totalno razori imuni sistem (gore pomenuto) sto prouzrokuje LIFE LONG zalihe novca za pojedine farmaceutske kompanije!

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2009, 09:28:51 pre podne »
u nekim drugim novinama si mogao da pročitaš nešto drugo.

Van mreže DIKOBRAZ

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2009, 09:41:43 pre podne »
Prevencija svinjske gripe:

1) hgh

2) melatonin before bed

3) supradyn

4) vit C + zinc

5) lactoferrin (contained in whey)

6) glutamine

7) green tea

Van mreže DIKOBRAZ

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #9 poslato: Novembar 06, 2009, 09:45:33 pre podne »
 ;D ;D ;D ;D


Pored medicinskih sredstava, srpski liječnici i epidemiolozi savjetuju građane da za prevenciju od virusa H1N1 koriste kuhanu rakiju i vino, češnjak te ukiseljeno povrće
Načelnik Infektivne klinike u Nišu, dr. Žarko Ranković, u listu Press svima toplo preporučuje da se protiv svinjske gripe bore - zimnicom.

'Sad su svima podrumi puni kiselog kupusa, paprike, turšije, cikle, a sve je to vrlo bogato vitaminom C i upravo tu zimnicu treba unositi u organizam u što većim količinama. Zimnica spremljena na tradicionalan način, bez ikakvih umjetnih dodataka, ima dosta vitamina, podiže imunološki sustav i štiti nas od virusa', rekao je dr. Ranković za Press.

Epidemiolog dr. Branislav Tiodorović dodaje da dnevno treba pojesti makar jedan češanj češnjaka, jesti dosta voća i piti puno tekućine.

'Treba piti rasol, kuhano vino, kuhanu rakiju, naravno bez pretjerivanja, što više limunade, čajeva i toplih napitaka. Također, treba jesti zimnicu, ali onu koju spremaju naše bake, bez umjetnih dodataka poput konzervansa. Zimnicu s konzervansom nikako ne treba davati djeci', upozorio je dr. Tiodorović.

U Srbiji je dosada registrirano 169 oboljelih od virusa H1N1.

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #10 poslato: Novembar 06, 2009, 09:51:17 pre podne »
Pored medicinskih sredstava,
naravno.

što se zimnice tiče, isto to se priča svake godine i povodom klasičnog gripa. to su pasivni oblici zaštite. ništa posebno.
i opet svake godine imamo epidemiju gripa, i brdo ljudi se vakciniše, i neko na žalost i umre.
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2009, 09:55:02 pre podne alexandar77 »

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #11 poslato: Novembar 06, 2009, 09:57:50 pre podne »
delija vit c mozes uzimat i do 2-3 g dnevno i vise od toga , ako se predoziras s njim jedina posljedica je proljev tako da nema srataha od vitaminoze il neceg opasnijeg , pojacavaj dozu i prati reakciju , ja uzmem i do 3 g u dane treninga i nemam problema , koliko je iskoristivo od toga neznam al bolje da je vise nego da manjka , neznam jel u srb. imate lanac dm ducana al tamo je najpovoljniji , 100 g dode oko 1.5 e ;)

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Steroidi VS H1N1
« Odgovor #12 poslato: Novembar 06, 2009, 10:01:19 pre podne »
@tomi09

imamo DM dućane :)
imamo i galeniku.

proliv nije jedina posledica vit C.
da ne bude da imam nešto protiv teme, ja sam na 1,5gr dnevno :)