Septembar 28, 2024, 12:17:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.301 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: POMOC!! Kardio trening + tegovi!  (Pročitano 5940 puta)

Van mreže zokicar8

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« poslato: Novembar 03, 2009, 05:31:10 posle podne »
Cao, visok sam 191 i imam 91 kilu. Problem je sto imam sigurno 6-7 kila salca oko struka(stomak, ledja...) . Poceo sam da trcim, ali posto je lose vreme pocelo, krenuo bih u teretanu, odnosno na traku i sve to. Zanima me na koji nacin je najbolje skimuti visak kilogram i kog programa se treba drzati. Ja bih isao na traku (trcanje i brzo hodanje) Posto nisam ni za autobusom potrcao par godina, zanima me koliko vremenski treba da provedem na traci ili nekoj drugoj spravi slicnog tipa. Takodje bih ubacio i tegove odnosno strenght, ali me zanima na koji nacin da praktikujem ova 2 programa u koje doba dana, kojim redolsedom (puta nedeljno). Kao sto rekoh tek pocinjem i trcao sam juce 1 km i zamalo se nisam ispovracao! :))

Hvala unapred i nadam se da vas nisam udavio mailom! :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2009, 06:02:53 posle podne »
Kreni lagano za pocetak: tegovi 45min do sat, polse toga lagano kardio,prvo 10-15 min ,pa povecavaj...Pocni sa 3 puta nedeljno,pa povecavaj.Danim kad ne radis tegove,moze ujurtru cim prije  bilo kakvog jela da odradis kardio,isto lagano pa povecavaj vremenom...Kad udjes u stos ima raznih HIIT trenainga koje mozes da primenjujes,ali za to ima vremena...Citaj po forumu

Najbitnije je da sredis ishranu-pogledaj podforum nutrition,ima dosta primera sta i kad se jede...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže zokicar8

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2009, 04:44:44 posle podne »
Hvala! :)

Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2009, 10:04:20 posle podne »
pozdrav kolega forumas i ja imam 191cm visine i 91kg tezine (koincidencija sasvim slucajna) i imam isti problem kao i ti, salo oko stomaka kao guma za spasavanje, ja ne znam da li si ti ranije bio gojazan, ja jesam, prosle godine aprila sam imao okruglo 130kg!
Poslusaj sasucg dok se malo ne uhodas samo lagani tempo i nema predaje, moraces da redukujes ishranu znaci nema slatkisa prasetine, pivca, vinca, rakije, gaziranih sokova, pita, njoki itd... veruj mi dzaba ces se izmuciti dok ne dovedes ishranu u red koliko toliko. Kreni sa kardio treninzima od starta kao sto ti je rekao sasacg da se ne ponavljam, prava stvar ce biti kad krenes ujutru na prazan stomak HIIT trening ili pravi kardio trening ali to hajde ostavi za drugi mesec dok se ne adaptiras i dok ne pohvatas gde sta i kako. Ovde na forumu sam ja pohvatao dosta caka oko kardio treninga i oko PRAVILNE ishrane koja je kljuc svega, nemoj da te mrzi da citas, ja sam citajuci razno razne clanke dok sam trazio ono sto meni treba naucio mnostvo korisnih stvari od dobrih ljudi na ovom forumu!

Pozdrav i svako dobro, ako ti nesto treba samo pitaj i guraj samo napred sad kad si odlucio nema predaje!

Van mreže zokicar8

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« Odgovor #4 poslato: Novembar 09, 2009, 08:16:03 pre podne »
e hvala puno, hteo bih da pitam sta je to dekstroza ili kako vec, negde sam procitao da je to neki grozdjani secer? Gde ima to da se kupi i na koji nacin se konzumira! Znam da ovo nije tema, ali verujte mi trazio sam dosta!  Da li je meni za trcanje i skidanje "pojasa" potrebno da uzimam bcaa whey i sve to sto govorite?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« Odgovor #5 poslato: Novembar 09, 2009, 09:12:25 pre podne »
Dekstroza se uzima posle treninga sa tegovima,najcesce sa maltodrkstrinom+whey protein,glutamin,bcaa i druga cudesa,u zavisnosti ko sta stavlja tj. koliko kesha ima...

Njena funkcija je i iritiranju pankreasa na lucenje insulina,koji kao hormon ima ulogu u prenosenju hranljivih materija do misicnih celija koje trpe ostecenja tokom intenzivnog treninga, i kojima treba ta gradivna materija koja ce ostecenja da zajkrpi i omoguci celiji/misicu da raste

Eto,to je najbanalniji odgovor sta je dex :wink: Inace se kupuje u prodavnicama za dodatke ishrani i jeftina je...

Sto se tice bcaa i whetya u vezi sa trcanjkem i gubljenjem sala,oni su tu da ti sacuvaju misic od katabolizma tj. razgradnje,tako da su vise nego pozeljni

Tek pravi gubitak viska masti ces da osetis ukoliko ubacis i trening sa tegovima,sredis i shranu i ubacis dobar kardio...

Citaj forum,naci ces sve odgovore,a ako nesto zaskripi,pitaj :wink:
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2009, 09:15:56 pre podne sasacg »
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2009, 12:19:15 pre podne »
Pazi s'obzirom da ne znas sta je i kako se uzima dekstroza jos manje verujem da znas problematiku oko koriscenja suplementacije! Da ne duzimo.. suplementacija je dodatak ISHRANI, znaci kad budes imao adekvatnu ISHRANU onda na nju treba izvrsiti korekciju i dopune suplementima kao sto su whey, bcaa, glutamin i tako dalje. Svi ti suplementi ti nisu potreba i nisu moranje za skidanje sala, ja to govorim iz svog iskustva. Ali ima jedno veliko ALI, ja ne znam kakva je tvoja proprcija misici-salo, ako imas jaku i snaznu muskulaturu i misicnu masu koju si gradio godinama suludo bi bilo da se rezes do "zdravog" bez adekvatne zastite misicne mase suplemetima gore pomenutim whey, bcaa, glutamin i tako dalje.

Ako si sasvim "naturalne" gradje samo si gojazan onda je najbolja varijanta da radis paralelno na dobijanju misicne mase i na topljenju sala sto je dosta komplikovan procas za nekog pocetnika koji o vezbanju, ishrani i suplementaciji nema osnovna PREDznanja!

Sve ovo ja pricam napamet jer ne znam kakve si gradje i kakvog iskustva u vezbanju imas!
Ako zelis samo da smrsas a potom da gradis misice to je po meni najbolja varijanta za gojaznog vezbaca pocetnika. Prvih mesec dana radi redovno kardio o kome ces sve nauciti maltene do detalja i lagano kreces da uvodis tegove tog prvog meseca nikakve velike tezine samo ucenje pravilnog izvodjenja vezbi pravilnih kombinacija po misicnim grupama, pauzama, tempu i tako dalje. Sledecih par meseci kombinujes sve to i trudis se da do svog maximuma budes dosledan planu i programu bez preskakanja treninga polako dodajes tezine skracujes minutaze stices navike i kondiciju i ucis o suplementaciji. Posle tri meseca takvog disciplinovanog rada kreces sa suplementacijom jer si zadnja 2-3 meseca naucio MNOGO o celoj ovoj prici, pronalazis svoj trening koji ti najvise odgovara i radis.

Da bi bilo sta od svega ovoga poceo i uradio moras da dovedes ISHRANU u red, dzaba sve sto sam ovo ja napisao kada ti je ISHRANA pogresna i nepravilna!

Primetio si da ja ISHRANA pisem velikim slovima a to je zato sto je to najbitnija stvar u celoj prici, dobro mozda ne najbitnija ali je kamen temeljac cele ove problematike, slab temelj i kuca nije dobra tu nema diskusije! Veruj mi ja sve ovo pricam iz licnog iskustva. Po meni odnos ishrana vezbanje suplementacija ide na skali ovako ishrana 60%, vezbanje 30%, suplementacija 10%, o adekvatnom odmoru i nocnom snu ne vredi trositi reci to se podrazumeva!

O pravilnoj ishrani i suplementaciji mozes naci sve na forumu, samo jedno po jedno uhvati neki red da ti se sve ne pomesa u glavi!

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2009, 10:15:11 pre podne »
....
Primetio si da ja ISHRANA pisem velikim slovima a to je zato sto je to najbitnija stvar u celoj prici, dobro mozda ne najbitnija ali je kamen temeljac cele ove problematike...



Pa i jeste najbitnije, sve ostalo i trening i odmor sluzi samo za to da se ono uneseno "ISHRANOM" ugradi.

Van mreže zokicar8

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: POMOC!! Kardio trening + tegovi!
« Odgovor #8 poslato: Novembar 10, 2009, 06:29:29 posle podne »
Jao hvala puno, u principu moj problem je neredovna ishrana, dakle bez ikakvog reda...i sto je jos gore nekvalitetna! Posto su moji lekari rekose mi da je najbolje da jedem cesce po malo i takodje da ubacim neke zdrave stvari i da izbacim slatkise, pivo, fast food , pivo i naravno - PIVO! Tako da ukoliko samo dovedem ishranu kao sto kazes u red, bice ok! Hvala puno na ovom temeljnom odgovoru, super ste momci! :)