Septembar 23, 2024, 07:26:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: Nadoknada testosterona,......"prva kura"  (Pročitano 15211 puta)

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« poslato: Oktobar 25, 2009, 12:27:00 pre podne »
Imam nizak nivo testosterona 4,9nmol/l ,a normala je od 8do 28nmol/l.
Primam svake trece nedelje 250mg Test DEPO-a,...medjutim kao da ne deluje....

Evo nacitah se ja na forumima,ishrana ,trening,zastite Nolvadex,Clomid.......ovaj hoce ono ,onaj nije digao teg u zivotu itd.

Moje pitanje je ,posto sam na dozivotnoj terapiji hormonom ,testosteronom,da li bi skodila jedna kura od 8 nedelja po 500mg,2x250mg nedeljno???
...s tim sto bih se hranio "normalnom" hranom u velikim kolicinama,da li se moze ocekivati neki dobitak,posto mi je cilj masa...

Da skratim,hteo bih sa malo para ,mnogo naprezanja,i normalnom "jeftinom hranom" u velikim kolicinma da uradim nesto.....

Unapred zahvalan.

P.S.Trazim konkretan odgovor.
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2009, 12:29:00 pre podne X Black »

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 25, 2009, 12:58:56 pre podne »
ne razumem ovo malo para,jeftinom hranom,normalnom hranom ??
naravno da mozes ocekivati nesto,500mg testosterna nedeljno ce napraviti nesto,pitanje je koliko.

od kada si na hormonskoj terapiji? kada ti je ustanovljen hipogonadizam ?
da li si vrsio sve analize ? jeste glupo pitanje ali s obzirom da znam kako nasi lekari radi znam zasto te ovo pitam

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2009, 01:15:31 pre podne »
Od mesec dana,lekar je malo nesiguran,rece da probamo mi sa jednom ampulom na 3 nedelje,pa ce mo videti.
Endokrinolozi znaju manje nego vi na forumu,keve mi.

Od primanja te doze,nista nije poboljsano,...manjak sex zelje,malaksalost,bezvoljnost..sve je tu!

p.s.Pored sve muke imam povisene zenske hormone,pa gledajte kako se osecam,depresija do bola,zato i hocu da preuzmem testosteron u svoje ruke.
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2009, 01:17:10 pre podne X Black »

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 25, 2009, 01:23:55 pre podne »
Nema tu sta da se proba!
Ako si radio analize hormona,tj ceo hormonalni panel,kada je vec takav problem,i ako se posle svih analiza ustanovi da je nivo hormana ispod referentnih vrednosti treba prvo pronaci uzrok.
Znaki OK,posledica je da je testisi manje proizvode testosteron,treba naci sta je uzrok tome,a ne odmah na terapiju.
Dalje,ako si radio hormonski analize,kakve su vrednosti ostalih hormona (LH,testosteron free,posto je ovaj koji si ti naveo ukupni,FSH,kortizol,prolactin itd) Smanjenje jednog hormona zna da bude posledica povecanje vrednosti drugog,sve je to povezano.

Za sad kuru ne bih da komentarisem i dalju upotrebu roida,vec me vise zanima ova problematika oko terapije.

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 25, 2009, 01:24:34 pre podne »
TESTOSTERON 4,9 nmol/l         referentne vrednosti 8.4-28.7
FSH 54,2 IU/L                                                                      1,4-18,1
LH 48,8 IU/L                                                                        1,5-9,0
PROLAKTIN 18,2  ng/ml                                                   2,0-18,0

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 25, 2009, 01:33:23 pre podne »
malo su mi nejasne ove brojke,ne znam da li si lepo prepisao zareze i merne jedinice jer prolactin ti je onda veoma visoko,iznad referentnih vrednosti,i onda nije ni cudo zasto imas sve simptome koje si naveo depresija,smanjenje libida
kao sto rekoh treba traziti uzrok!!!!
kakav je estrogen?

da li je to od uvek tako ili u skorije vreme? da li si imao neke stresne situacije u skorije vreme?
koliko godina imas?

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 25, 2009, 01:37:28 pre podne »
23god.,celoga zivota imam nizak testosteron,pre par meseci mi je odstranjen desni testis,a levi koji je ostao je zakrzljao....
A pored sve muke i polni organ mi je smanjen posle operacije testisa.....tuga
Zato i hocu da krenem sa velikim dozama testosterona.....

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 25, 2009, 01:54:03 pre podne »
Ovo sto si naveo vec menja stvari,tj pronaso sam uzrok.
U ovom slucaju terapija testosteronom je inidikovana,s time sto po mom misljenjeu 250mg testosteron enantata na tri nedelje je malo.Jer poluzivot mu je oko 4-5 dana,i ti cim uneses u sebe test dodje do blagog skoka pa onda pada korz dve nedeljei opet tako.
Vrlo je zeznuto davati savete ovako preko foruma,jos kada neko ima ozbiljnije probleme,pa ne bih ulazio dublje u pricu,odstarnjivanje jednog testisa je uzrokovano od vise faktora.... malignog oboljenja,povrede,hronicnih upala itd itd

Ne bih ti bas savetovao da ulazih u neku ``kuru`` i neko drasticno povecanje doze testosterona

Ono sto mogu da ``preoporucim`` jeste neko blago povcenje doze ,to radis na svoju ruku,jer kao sto vec rece ti si i onako na dozivotnoj terapiji,pa mozes  malo da experimentises - ali na sospstevnu odgovornost,znaci da krenes recimo svake druge nedelje,pa onda jednom nedeljno dajes injekciju pa onda na kraju dva puta nedeljno i vidis sta ti odgovora

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 25, 2009, 02:03:27 pre podne »
Hvala za savet ,takoreci podrsku.RESPECT

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 25, 2009, 02:06:56 pre podne »
Nema na cemu,drago mi je ako sam ikako mogao da ti pomognem bar da malo bolje sagledas stvari i ne srljas odmah.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 25, 2009, 07:42:35 posle podne »
Evo tek sad procitah ovo..moje pitanje je ZASTO ti je odstranjen jedan testis? Posto vidim da imas povecan LH i sl...znaci da telo prepoznaje da imas manjak testa u organizmu i trudi se da to ispravi, ali fabrike (testisi) su ugaseni. OK to nam je jasno i jbg...ne znam sta da ti kazem...osim saosecam sa tobom...Ali dizanje hormona na svoju ruku, povlaci neke druge procese...te bih ja ipak voleo da saznam zbog cega ti je odstranjen testis?

Sto se tice sex.zelje...velika je verovatnoca da je manja usled niskog nivoa testa, ali moze biti i usled psihickih poremecaja, zakrzljalosti testisa, a sad jos i nedostatka jednog...te ako u testu trazis resenje i za ovo..nemoj da se iznenadis ako ga bas i  ne nadjes...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 26, 2009, 10:05:07 pre podne »
X Black,

ono što vidim u tvojim porukama je prilična depresija, i to je razumljivo.
nemoj da misliš da endokrinolozi ne znaju šta rade, ako si na bivšoj internoj b, tamo ti sede poprilično, svetski, priznati likovi.

taj izraz: "krenucemo sa ovim pa cemo da vidimo", mozda nije ok sa psiholoskog aspekta, ali to se tako radi.
pratiće te mesec, dva, tri, radiće se analize, pa opet sledeća terapija. i to će tako da potraje.
gledaće se rad nadbubrežne žlezde, i ono o čemu je peđa pisao, da se vidi kako da barem relativni odnos hormona bude prihvatljiviji.
razgovaraj sa svojim lekarom, i reci mu da ti je potrebno objašnjenje i da želiš da sa nekim razgovaraš.
takođe, možeš da odeš kod drugog endokrinologa, koji ne mora da te leči, ali može da ti pojasni mnoge stvari.

dužina polnog organa je određena testosteronom u vreme puberteta i naravno genetskog zapisa, pa mi nije jasno kako je došlo do smanjenja. možda je to samo tvoj usud, ili ima veze sa samom operacijom.

ono što te čeka je jedan duži vremenski period pronalaženja prave terapije, a posle toga će to postati neka vrsta rutine.
imam jednog člana porodice koji je prošao kroz sve to, pa znam.

javi šta se dešava.

Van mreže triton

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 26, 2009, 04:50:04 posle podne »
Poslusaj sta ti je Aleksandar rekao, a za "dodatak" testa uvek ima vrmena.


Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 27, 2009, 02:05:48 pre podne »
Zaista ne znam vise sta da radim,....
Da li NENORMALNO ZNOJENJE celog tela ima veze sa mojim hormonalnim statusom???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nadoknada testosterona,......"prva kura"
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 27, 2009, 07:00:29 pre podne »
Zaista ne znam vise sta da radim,....
Da li NENORMALNO ZNOJENJE celog tela ima veze sa mojim hormonalnim statusom???

na zalost verovatno da