Septembar 20, 2024, 03:23:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 4476 puta)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 26, 2009, 12:04:33 posle podne »
imas 5 obroka sa integralnim hlebom mnogo je to ja bi mozda 2 obroka sa hlebom,dva obroka pirinac,jedan krompir i jedan ovas;),prvo gde kupujes taj hleb,posto uglavnom su kao satro integralni,ima onaj manastirski hleb,8 kriski sastavv lepo pise odlican je u celofanu je pakovanje po meni to je jedini pravi integralni hleb kod nas
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 26, 2009, 02:43:45 posle podne »
imam pitanje...a zasto u svakom obroku uh?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 26, 2009, 02:56:35 posle podne »
pa svaki obrok treba da ima uh,pro,masti samo zadnji oborok bi trebao da bude cist pro(cazein),to ko je na masi mora da uzima u skoro svakom obroku UH,a ko je defci onda samo ujutru i posle treninga,ali opet ne mora ni to da znaci
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 26, 2009, 03:18:25 posle podne »
pa svaki obrok treba da ima uh,pro,masti samo zadnji oborok bi trebao da bude cist pro(cazein),to ko je na masi mora da uzima u skoro svakom obroku UH,a ko je defci onda samo ujutru i posle treninga,ali opet ne mora ni to da znaci
to samo i zelim reci...nisu  mu potrebni kompleksi uh u svakom obroku....

Van mreže Biagio Schiro

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 28, 2009, 12:48:13 posle podne »
imas 5 obroka sa integralnim hlebom mnogo je to ja bi mozda 2 obroka sa hlebom,dva obroka pirinac,jedan krompir i jedan ovas;),prvo gde kupujes taj hleb,posto uglavnom su kao satro integralni,ima onaj manastirski hleb,8 kriski sastavv lepo pise odlican je u celofanu je pakovanje po meni to je jedini pravi integralni hleb kod nas
Pa onaj u Plani odosno onaj sto imaju u svakoj prodavnici u podgorici za o,50centi  a znaci on ne valja nizasta ?
Pa dobro od kojeg proizvodjaca da uzimam  :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 28, 2009, 12:51:18 posle podne »
ne znam sastav tog hleba,hocu da ti kazem da vise jedes ovsene,pirinac,krompir a manje hleb(integralni)naravno mozes ali 5 puta na dan je previse.......od svih UH integralni hleb je po meni na 4 mestu
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Biagio Schiro

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 28, 2009, 03:55:56 posle podne »
Ok Natural,skontao sam sad znaci pirinac i krompir je bolja varijanta..... Za ovsene je dovoljno valjda 100gr.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 28, 2009, 03:56:36 posle podne »
Pa onaj u Plani odosno onaj sto imaju u svakoj prodavnici u podgorici za o,50centi  a znaci on ne valja nizasta ?
Pa dobro od kojeg proizvodjaca da uzimam  :)

Najcesce svi ti hlebovi koje ces kod nas naci su dijelom crni, razani a vecinom bijeli, imas u Voliju neke njemacke presovane varijante, ali generalno, ako hoces da budes ozbiljan, ne preceruj sa hlebom, ima boljih izvora, hanne ovsene ujutro, kasnije imas sjajan basmati pirinac u Voliju, krompir... neka inegralna pasta... etc etc... ne moras sad da se ubijes od preciznosti, ali malo po malo se oslobadjaj losih navika, a ti hlebovi po pola eura su generalno losi... Nekoliko dana izbjegni hleb i brzo ce te i proci neka velika zelja za njim... Pozz  
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 28, 2009, 04:04:10 posle podne »
Ok Natural,skontao sam sad znaci pirinac i krompir je bolja varijanta..... Za ovsene je dovoljno valjda 100gr.

Koliko je dovoljno zavisi od tvojih energetskih potreba. Koje opet nijesu iste svakog dana. Napr ako danas radis noge i imas puno obaveza u zivotu taj dan uneses vise UH, ako radis ramena i cijeli dan si pred dvd-em ne treba ti ista kolicina. Prati svoje stanje, nemoj slijepo da slijedis neki plan, vidi kuda se kreces, ako si i dalje suv, nemas dovoljno energije za treninge, aktivnosti podigni unos UH, masti, ako se mastis koriguj, malo ukljucis sive celije i sve se da korigovati, tvoje je tijelo i gledas ga svakog dana, prati i osluskuj sta ti govori.

Takojde, 10 ili koliko vec imas uzimanja hrane/saplemenata ce ti brzo dosaditi, bolje da si krenuo sa 5 cvrstih obroka i saplementacijom oko trennga nego sto odmah pravis plan na svaka dva sata, znam ih koliko hoces koji su krenuli sa takvim istim "idealnim" planom pa su brzo odustali, ako unosis cvrstu hranu nema nikakvog razloga da obroci nijesu na svaka 3/3.5 sata.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2009, 04:05:44 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Biagio Schiro

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 28, 2009, 06:02:21 posle podne »
Pa mogu ti rec da sam stalno aktivan u toku dana, i to od 7 ujutru i ali bez obzira sto radim mogu ispostovati sav ovaj jelovnik jer sam sam sebe gazda i niko mi ne moze reci,alo ej trosis mnogo vremena na klopu  ;D ;D ;D tako da je taj dio zavrsen  ::) i zar nije ono sto vise obroka to  bolje  :-\   eto nista ne znam,vjerovatno si u pravu. Ipak ti si mnogo i mnogo vise vremena u ovaj sport BB....


Ok Natural,skontao sam sad znaci pirinac i krompir je bolja varijanta..... Za ovsene je dovoljno valjda 100gr.

Koliko je dovoljno zavisi od tvojih energetskih potreba. Koje opet nijesu iste svakog dana. Napr ako danas radis noge i imas puno obaveza u zivotu taj dan uneses vise UH, ako radis ramena i cijeli dan si pred dvd-em ne treba ti ista kolicina. Prati svoje stanje, nemoj slijepo da slijedis neki plan, vidi kuda se kreces, ako si i dalje suv, nemas dovoljno energije za treninge, aktivnosti podigni unos UH, masti, ako se mastis koriguj, malo ukljucis sive celije i sve se da korigovati, tvoje je tijelo i gledas ga svakog dana, prati i osluskuj sta ti govori.

Takojde, 10 ili koliko vec imas uzimanja hrane/saplemenata ce ti brzo dosaditi, bolje da si krenuo sa 5 cvrstih obroka i saplementacijom oko trennga nego sto odmah pravis plan na svaka dva sata, znam ih koliko hoces koji su krenuli sa takvim istim "idealnim" planom pa su brzo odustali, ako unosis cvrstu hranu nema nikakvog razloga da obroci nijesu na svaka 3/3.5 sata.

Pozdrav

Pa da normalno  :) Malo cu muckati i svojom glavom ali zqa pocetak da me upute ljudi koji su profi za mene u ovim stvarima  :)