Jul 04, 2024, 02:35:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc za rekreativca oko plana treninga  (Pročitano 8070 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 11, 2009, 02:30:14 pre podne »
Kao sto vidis predlozio sam mu da radi propadanja za grudi...na nacin koji je radio do sada..tj. za prsne misice. I u varijanti za grudi radice mu triceps...a na treningu tricepsa, neka izoluje triceps sa drugim vezbama...ni jedna ni druga forma ne mogu totalno iskljuciti onaj drugi misic. A kao razlog je i da je ta vezba (za triceps) malo teza, tj. trebalo bi da podigne svoju tezinu na tricepsima...sto mislim da ne bi mogao ako radi na pravilan nacin...neka prvo ojaca triceps nekim drugim vezbama, pa bi mogao da je koristi...u toj vezbi, kao sto verujem da znas sinergisti su grudi i ramena..ja sam ipak misljenja da na treningu za triceps..treba da gadja samo triceps...

Eventualno moze da ubaci zadnje sklekove, da bi ojacao muskulaturu za tric.propadanja...ali moje je misljenje da na tom treningu treba da gadja iskljucivo triceps...a na njemu je da odluci cega ce se prihvatiti.

Spartak

  • Gost
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 13, 2009, 08:10:58 pre podne »
Odma da te razocaram, biceps nikako ne moze da se "produzi", to je uslovljeno genetikom tj gdje ti se tetive-ligamenti spajaju sa kostima.Misic moze biti veci, ali da ga produzis to ne.

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 13, 2009, 03:55:55 posle podne »
i nekako mi je skracen biceps pa bi te zamolio da mi kazes koje su dobre vezbe da bi to popravio.
gore sam spomenuo sa onim sajlama stojeci ako znas na sta mislim.
a evo kako mi izgleda biceps.

to ti je kraca glava bicepsa , izgleda ok ovako na oko , samo ti je slabija  , sada jedino ako osecas da kao da ne mozes da aktiviras tu glavu bicepsa , a imao si tipa neke mikrotraume , pa da dodje do stvaranja sarcomere , to ti je kao mali spazam na vlaknima misicnim , kao male kvrzice , mada ne verujem da ti je to , ali moguce je po slici , to resavas masazom , ako je to onda sto pre to bolje jer sto vise cekas to se pogorsava

ako nema ovakvih stanje , a hoces tu glavu bicepsa , onda rade npr preacher curl , laktovi blize jedni drugom , ravna sipka ,siri hvat  , nesto tipa kao Larry Scott sto je radio

ako hoces vizuelno ceo biceps da izgleda veci , onda radi vecu glavu bicepsa , tipa incline hammer curl , ili zottman curl

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 13, 2009, 04:05:19 posle podne »
nvala na sugestijama.
verovatno je to u pitanju, posto ocigledno ne znam koja je vezba tacno za koji deo misica.. pa cu pogledati ove vezbe sto si naveo..

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 13, 2009, 04:12:55 posle podne »
promenio sam trening za ramena,ali mozda nisam nesto najbolje shvato,sto se tice broja vezbi jer ispada da radim 5 vezbi za rame i 1 za trapez.
i ako je tako da li za rame treba po 3 ili 4 vezbe (serije oko 10ponavljanja)?

1 sipka ispred glave
2 potisak bucicama
3 letenje sa strane (srednje rame)
4 letenje u pretklonu (zadnje rame)
5 siroki hvat sipkom do brade (kako sam razumeo tu mi radi i rame i trapez)
6 sleganje ramenima

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 13, 2009, 06:53:34 posle podne »
iz licnog iskustva a i iz mnogobrojnih primera svuda po tertanama.dovoljnan je samo jedan potisak po treningu za ramena.to prednje rame je samo po sebi pretrenirano od silnioh potisaka(benc,kosi benc.propadanje,i svi ostali potisci za ramena...bolje akcentuj srednje rame na treningu prednje ti nece sigurno zaostajati.sto vise letenja u pravilnoj formi s vremena na creme neki drop set ili super set sa vucenjem do brade i tako non stop kombinuj.RAME NAJVISE REAGUJE NA STO MANJE PAUZE IZMEDJU SERIJA I VEZBI
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 13, 2009, 07:52:26 posle podne »
Sve je to individualno...meni rame najbolje reaguje na teske potiske..a kod njih nema kratkih odmora...tako da nek proba par varijanti, pa sam zakljuci sta kod njega radi.

bc2011..ovaj broj vezbi sto si naveo je sigurno previse....ako radis potisak sipkom ispred glave, nemoj onda bucicama...letenja OK...5 i 6 vezbu mozes da radis po 2 teske serije (u skladu sa mogucnostima, tj. ono sto je tvom misicu tesko). I to bi bilo to...

Drzi neko vreme ovaj trening, pa rotiraj...sto sa potiscima...sto sa uglovima i hvatovima...a kao sto ti rece i DB9..i sa raznim tehnikama...

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 13, 2009, 10:39:10 posle podne »
promenio sam trening za ramena,ali mozda nisam nesto najbolje shvato,sto se tice broja vezbi jer ispada da radim 5 vezbi za rame i 1 za trapez.
i ako je tako da li za rame treba po 3 ili 4 vezbe (serije oko 10ponavljanja)?

1 sipka ispred glave
2 potisak bucicama
3 letenje sa strane (srednje rame)
4 letenje u pretklonu (zadnje rame)
5 siroki hvat sipkom do brade (kako sam razumeo tu mi radi i rame i trapez)
6 sleganje ramenima
navedi koliko serija radis po tim vjezbama...  sugestije gore navedene su ok ali za tebe sto se tice potiska uvijek kreni od malih tezina sa sto pravilnijom formom izvodjenja, pa postepeno i ni u kom slucaju nemoj da se opterecujes tezinama kada je rijec o ramenima jer su ramena dosta podlozna povredama...

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 15, 2009, 02:03:14 posle podne »
promenio sam trening za ramena,ali mozda nisam nesto najbolje shvato,sto se tice broja vezbi jer ispada da radim 5 vezbi za rame i 1 za trapez.
i ako je tako da li za rame treba po 3 ili 4 vezbe (serije oko 10ponavljanja)?

1 sipka ispred glave
2 potisak bucicama
3 letenje sa strane (srednje rame)
4 letenje u pretklonu (zadnje rame)
5 siroki hvat sipkom do brade (kako sam razumeo tu mi radi i rame i trapez)
6 sleganje ramenima
navedi koliko serija radis po tim vjezbama...  sugestije gore navedene su ok ali za tebe sto se tice potiska uvijek kreni od malih tezina sa sto pravilnijom formom izvodjenja, pa postepeno i ni u kom slucaju nemoj da se opterecujes tezinama kada je rijec o ramenima jer su ramena dosta podlozna povredama...
prvu vezbu 4 serije(prva je laganija), sve ostalo po 3.

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 15, 2009, 09:05:31 posle podne »
1. sipka iza glave (4 serije). 2. potis bucicama ispred glave( 3 serije).  3. naizmjenicno odrucenje(letenje) stojeci bucicama(3 serije). 4. letenje za zadnje rame( 3 serije).    otprilike po meni ti je dovoljno za trening ramena...  Prve dvije vjezbe mozes rotirati da ti ne bude uvijek isti trening, a ti informisi se jos o tematici BB  ovdje na forumu i sam sebi stvaraj program naravno uvazavajuci sugestije i osnovne smijernice od iskusnijih forumasa...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 15, 2009, 10:08:34 posle podne »
Potisak sa sipkom iza glave izbegavaj kao prvu vezbu...ili se dobro zagrej...mozes da prodjes desetine treninga bez povrede..dovoljno je jednom samo da se povredis u toj vezbi...i oporavak moze biti dugotrajan, ako ikad i uspes kompletno da saniras povredu...

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 22, 2009, 10:51:59 posle podne »
moze li neko da mi kaze sa kojom vezbom mogu da rotiram uske zgibove? (nesto mi glupo da ih nikad ne radim)

1 siroki zgibovi ispred glave
2 lat iza glave
3 veslanje sedeci (uski hvat)
4 veslanje stojeci ( u pretklonu,siroki hvat), ili sa bucicama sa strane

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 22, 2009, 10:57:39 posle podne »
Citat
2 lat iza glave
umjesto nje ili na latu usko vucenje...

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 22, 2009, 11:02:33 posle podne »
hvala mladene.
provalio sam na forumu da ste ti i bulldog dosta raspolozeni da pomognete ovako rekreativcima neznalicama.
svaka vam cast. dodjem vam po pivo! ah da, pa vi ne  pijete:)

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: pomoc za rekreativca oko plana treninga
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 22, 2009, 11:13:43 posle podne »
hvala mladene.
provalio sam na forumu da ste ti i bulldog dosta raspolozeni da pomognete ovako rekreativcima neznalicama.
svaka vam cast. dodjem vam po pivo! ah da, pa vi ne  pijete:)
Volimo mi pivo samo ga ne konzumiramo cesto :) :)    Sto se tice pomoci zasto da ne uvijek... Ja jos mnogo toga ucim, a Bulldog je mnogo ispred mene...  S,pozz